Прескочи до съдържание

Перу през ноември - обратно на час. стрелка


Lilia13

Препоръчани мнения

Здравейте, след като изчетох почти всичко писано за Перу 😄 с цел да сглобя най-оптимална програма за предстоящо пътуване в Перу през ноември имам нужда от съвет относно последователността на местата и транспорта. Тъй като ще съм с родителите си и с цел избягване максимално шанса да хванат височинна болест се опитах да направя плавен прехода, а по-скоро той изглежда така:

1 ден: Лима с нощувка. 

2 ден: Ранен автобус до Паракас (островите и резервата). Вечерта автобус до Наска

3 ден: Наска линиите и резервата. Вечерен автобус до Арекипа

4 ден: Арекипа. Вечерен автобус до Куско

5 ден: Куско и вечерта отпътуване за Оянта. Нощувка в Оянта

6 ден: МП и нощувка в Оянта (или в Куско?)

7 ден: Свещената долина от Оянта и спане в Куско

8 ден: Куско и покрайнините. Нощувка в Куско

9 ден: Цветната планина и вечерта автобус до Пуно

10 ден: Титикака двудневен тур

11 ден: Пуно - Арекипа след тура от Титикака с автобус

12 -13 ден: Арекипа и каньона Колка

14 ден: Самолет Арекипа - Лима и после полета ни от Лима е в 21:15ч.

 

Това е, което успях да сглобя, водена главно от предпазване от височинна болест. Ще се радвам на съвети ако може да се поразреди програмата, т.е. да не е само бягане и возене по автобуси! 

 

 

Връзка към мнение

Аз не бих се връщал от Пуно към Куско и после обратно към Пуно. Движиш се по кръга в една посока.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

т.е. да си мина кръга обратно на часовниковата и да си хвана после полет Куско - Лима? Но така няма ли да се натреса на много високо покрай Чивай и Титикака без особена подготовка във височините?

Връзка към мнение

Ами то от Арекипа през Куско до Оянта си е високо, няма да го минеш мигновено това и без друго, а после ми изглежда тъпо да се връщате

Връзка към мнение

Майка мила.... Според този план, ще имате нормална нощувка и достъп да баня чак на 5ия ден вечерта (а като включим и презокеанските полети, направо на 6-7ия). Това е чиста лудост.

 

Направете повече спирки по пътя на отиване, от Арекипа тръгнете към Пуно и чак тогава към Куско. От Куско самолет към Лима. 

 

Тръгвайки от Олантайтамбо за Мачу Пикчу и връщане отново към Олантайтамбо ще ви остави много ограничено време да го разгледате. Помислете си дали си струва да биете толкова път, за да не ви стигне времето да му се насладите. Или преди, или след Мачу Пикчу е по-добре да преспите в Агуас Калиентес.

 

Вместо до резервата в Паракас, бих отишла до Уакачина. За резерват в Наска за първи път чувам. Има ли там неща по-интересно, заради което да жертвате и без това малкото време по маршрута?

 

Каньонът Колка се посещава на път от Арекипа към Пуно.

 

 

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

+1 

 

Няма никакъв смисъл да се връщате обратно , кръг обратно на часовниковата стрелка е най-добрият възможен вариант във всяко едно отношение. 
Двудневен тур на Титикака ми изглежда много , за нас езерото беше най-слабият пункт от цялото пътуване.

 

Няма да имате никакъв проблем с височината, но ако имате притеснения - ибупрофен два пъти дневно със старт 24 часа преди пристигане в Перу .

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Проблемът с височинната болест е малко преекспониран, индивидуално е. Ние с деца не сме имали никакви проблвми, пихме някакво лекарство от Гърция само големите. Качихме се с джипове на 5000м и там спахме, Мачу Пикчо е на половината.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, Lilia13 каза:

4 ден: Арекипа. Вечерен автобус до Куско

5 ден: Куско и вечерта отпътуване за Оянта. Нощувка в Оянта

Куско си е високо, така че след пътя през нощта и цял ден там вече се считайте, че сте горе и ако ще имате проблеми ще ги усетите. Директно от Арекипа до Оянта без престой е много път и не знам как и дали може.

Отделно Арекипа е на над 2000м, така че може да се счита за малко акомодация, вместо да се връщате там втори път просто останете 2 дена...

Като цяло няма смисъл от това юркане с връщане, а ако не се връщате ще стане малко по-компактно и ще имате повече време. Отделно наистина Титикака не мисля, че е чак толкова интересно за да стоите 2 дена...

 

Връзка към мнение
преди 51 минути , Oshko каза:

Проблемът с височинната болест е малко преекспониран, индивидуално е. Ние с деца не сме имали никакви проблвми, пихме някакво лекарство от Гърция само големите. Качихме се с джипове на 5000м и там спахме, Мачу Пикчо е на половината.

На каква възраст бяха децата? Според вас каква е минималната възраст за деца,  с които бихте тръгнали на обиколка из Перу, да речем с кола под наем,  защото с автобуси няма да е опция? 

Връзка към мнение
преди 53 минути , Mimka каза:

На каква възраст бяха децата? Според вас каква е минималната възраст за деца,  с които бихте тръгнали на обиколка из Перу, да речем с кола под наем,  защото с автобуси няма да е опция? 

Нашите бяха на 5 и 8, но ние не сме много представителна извадка😁. Отначало всичко започна без да имаме избор на кой да ги оставим и така на 7 месеца с каката  бяхме в Шри Ланка, с малкия…. за първата резервация трябваше да измисля име, защото не се беше родил…, но ние сме краен случай. Ако децата имат интерес и не са прекалено буйни, защо не, надморската височина не е казано, че влияе по- зле на деца, отколкото на големи.

  • Харесвам 3
  • Браво 2
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Не мисля, че е много разумно който и да е да се качва директно над 3500 метра ,но до тая височина за повечето хора ще е ок. Някъде там  почва да се усеща дискомфорт ,но най-често за две нощувки човек се аклиматизира и е готов да продължи нагоре.

Качвал съм се почти от морското равнище директно на 4100 метра и в първия ден доста се усеща. Главоболие ,световъртеж ,безсъние ,такива неща.

Лошото при височината болест е, че не може да се предвиди кого ще засегне.Може да бъхтиш 5 дни седмично във фитнеса и да те свали , а някой тюфлек ,дето излиза от къщи единствено за тарга бира до магазина да е с теб и само да ти гледа сеира.

Дори един и същ човек веднъж може да си е супер , а след известно време на същото място да му е зле.

Хубавото е ,че с бързо слизане на по-разумна височина почти моментално започва да се чувства по-добре ,а в Перу или Боливия слизането не е проблем.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
На 19.08.2022 г. в 19:13, feel_the_rush каза:

Майка мила.... Според този план, ще имате нормална нощувка и достъп да баня чак на 5ия ден вечерта (а като включим и презокеанските полети, направо на 6-7ия). Това е чиста лудост.

 

Направете повече спирки по пътя на отиване, от Арекипа тръгнете към Пуно и чак тогава към Куско. От Куско самолет към Лима. 

 

Тръгвайки от Олантайтамбо за Мачу Пикчу и връщане отново към Олантайтамбо ще ви остави много ограничено време да го разгледате. Помислете си дали си струва да биете толкова път, за да не ви стигне времето да му се насладите. Или преди, или след Мачу Пикчу е по-добре да преспите в Агуас Калиентес.

 

Вместо до резервата в Паракас, бих отишла до Уакачина. За резерват в Наска за първи път чувам. Има ли там неща по-интересно, заради което да жертвате и без това малкото време по маршрута?

 

Каньонът Колка се посещава на път от Арекипа към Пуно.

 

 

 

 

До Уакачина мисля да не ходим, понеже никой не иска да правя sand boarding и jeep по дюните, заради това го изключихме. Иначе за резервата в Наска няма нищо специално. Просто се чудя ние като отидем сутринта да летим над линиите след това цял следобед докато чакаме нощния автобус до Арекипа с какво да го уплътним? Идеи?

Със сигурност ще букна една нощувка в Агуас Калиентес, за да не бягаме наистина след или преди МП.

Връзка към мнение
На 19.08.2022 г. в 17:56, Lilia13 каза:

Здравейте, след като изчетох почти всичко писано за Перу 😄 с цел да сглобя най-оптимална програма за предстоящо пътуване в Перу през ноември имам нужда от съвет относно последователността на местата и транспорта. Тъй като ще съм с родителите си и с цел избягване максимално шанса да хванат височинна болест се опитах да направя плавен прехода, а по-скоро той изглежда така:

1 ден: Лима с нощувка. 

2 ден: Ранен автобус до Паракас (островите и резервата). Вечерта автобус до Наска

3 ден: Наска линиите и резервата. Вечерен автобус до Арекипа (защо вечерен а не обедно-следобеден и спане в Арекипа - чудесен град) За полета над линиите ти трябват не повече от два часа от момента в който сте стъпили на летището.

4 ден: Арекипа. Вечерен автобус до Куско

5 ден Каньона Колка

6. Колка и път до Пуно

7. Титикака и път към Куско

8,9, 10 и 11  Куско, МП, Свещената долина, Едно от двете шарени планини

5 ден: Куско и вечерта отпътуване за Оянта. Нощувка в Оянта

6 ден: МП и нощувка в Оянта (или в Куско?)

7 ден: Свещената долина от Оянта и спане в Куско

8 ден: Куско и покрайнините. Нощувка в Куско

9 ден: Цветната планина и вечерта автобус до Пуно

10 ден: Титикака двудневен тур

11 ден: Пуно - Арекипа след тура от Титикака с автобус

12 -13 ден: Арекипа и каньона Колка

13 ден Самолет Куско - Лима и

14 ден: после полета ни от Лима е в 21:15ч.

 

Това е, което успях да сглобя, водена главно от предпазване от височинна болест. Ще се радвам на съвети ако може да се поразреди програмата, т.е. да не е само бягане и возене по автобуси! 

 

 

 

 

Това съвсем грубо, без да съм проверявал дали има автобуси във времената, които предлагам. Важна е последователността. Май и други по-горе са ти препоръчали нещо подобно.

А и ти остава един ден - "излишен" :smile: Само не го използвай в Пуно.

Ние го въртяхме наобратно т.е. Лима-Куско-Пуно-Арекипа (Колка)-Наска-оазиса-Паракас-Лима. 

При твоя вариант са рискови единственио двата дни в Колка.

 

Не се впрягайте с тази височинна болест. Ако не се напрягате, а само разхождате - не би следвало да имате проблеми. Това което @stanislavpp ти е препоръчал е идеално. Изпитано е. Другото (също изпитано) са едни хапчета на билкова основа с едни алпаки на кутийката. Има го в темата на @Цвете и в моя пътепис. Но това е по-скъпия вариант.

Всички бонбонки и чайчета с кока не стават. Единствената им характеристика е че са гнусни. Е, вероятно ако ги дъвкаш 2 месеца преди това може и да имат ефект.

 

И гледайте да спите на легла, а не в автобуси, поне 2:1 в полза на леглата. В краен случай, ако сте много екстремни 1:1

 

Колкото по-рано купите билетите за влаковете до МП (АК) - толкова по-евтино. Аз бих спал в ОЯ, а не в АК

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Lilia13 каза:

До Уакачина мисля да не ходим, понеже никой не иска да правя sand boarding и jeep по дюните, заради това го изключихме. Иначе за резервата в Наска няма нищо специално. Просто се чудя ние като отидем сутринта да летим над линиите след това цял следобед докато чакаме нощния автобус до Арекипа с какво да го уплътним? Идеи?

Със сигурност ще букна една нощувка в Агуас Калиентес, за да не бягаме наистина след или преди МП.

В Наска освен линиите има разни гробища и руини, но не мисля, че са особено интересни, така че ако има въобще някакъв превоз спокойно може да го вземете и по-рано. Арекипа е най-приятния град в Перу като място, ако не броим археологическите забележителности например.

Връзка към мнение
преди 1 минута , neuromancer каза:

В Наска освен линиите има разни гробища и руини, но не мисля, че са особено интересни, така че ако има въобще някакъв превоз спокойно може да го вземете и по-рано. Арекипа е най-приятния град в Перу като място, ако не броим археологическите забележителности например.

и аз това гледах и изобщо не ми се ходи по неизвестни руини и гробници, предвид че пътуването ще е в началото си. Пътят до Арекипа е 10ч. и не знам дали си струва да губим половин ден след полета в пътуване, а и cruz del sur имате само вечерни автобуси. Сега се опитва да разбера дали пък не може да съчетая Паракас островите с Наска в един ден, би било оптималния вариант. 

Връзка към мнение
преди 34 минути , Lilia13 каза:

и аз това гледах и изобщо не ми се ходи по неизвестни руини и гробници, предвид че пътуването ще е в началото си. Пътят до Арекипа е 10ч. и не знам дали си струва да губим половин ден след полета в пътуване, а и cruz del sur имате само вечерни автобуси. Сега се опитва да разбера дали пък не може да съчетая Паракас островите с Наска в един ден, би било оптималния вариант. 

Виж и други автобусни компании

 

А и на peruhop.com  do Арекипа с вкл. Колка хвърли едно око. 

New Reservation (peruhop.com)

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

не знам, то линиите са сутринта не ясно точно до кога, така че вярно малко трудно

в Ика има някакъв музей с много интересни камъни, може да прочетеш и видиш ако ти стане интересно

аз го правих наобратно и от Наска към Лима имаше автобус следобед

Връзка към мнение
преди 3 минути , neuromancer каза:

не знам, то линиите са сутринта не ясно точно до кога, така че вярно малко трудно

в Ика има някакъв музей с много интересни камъни, може да прочетеш и видиш ако ти стане интересно

аз го правих наобратно и от Наска към Лима имаше автобус следобед

много е тегаво верно със запълването на един следобед, не че не мога да си пия питието, ама още в началото ще имаме енергия да обикаляме максимално. Имам един контакт на агенция в Лима, та им писах да видя дали няма да се навият да ни заведат за един ден от Лима през Паракас до Наска и обратно в Лима. Ще мисля варианти някак. Ако някой го е правил и може да даде идеи ще се радвам 🙂 🧐

Връзка към мнение

Здравейте! В момента правим програма за 14 дни в Перу. Намерих някак начин и време да включа 2 дни в джунглата с полет от Лима до Икитос. ven62 беше споменал за една фирма, с която е ходил в джунглата, но ни вест ни кост от тях нито по мейл, нито в Whatsup (Llaquipallay Jungle Expeditions). Някой случайно да е ходил по джунглите покрай Икитос да може да ми препоръча друга фирма?

Връзка към мнение
На 23.08.2022 г. в 17:21, Lilia13 каза:

няма да се навият да ни заведат за един ден от Лима през Паракас до Наска и обратно в Лима

Дори и "да се навият", струва ми се безумно като упражнение. Първо, полетите над Наска са рано сутрин. Второ, пътят от Лима до Паракас е достатъчно дълъг, да не говорим с добавка Наска. Ние направихме три нощувки по този маршрут, макар и на обратно. Пристигнахме рано в Наска от Арекипа и веднага имахме полет, след което нощувка в градчето. Тази нощувка я направих най-вече като застраховка за полета, ако метеорологичните условия не позволяват, да имам възможност за "втори дубъл" на следващата сутрин. После се придвижихме до Уакачина, където спахме. Уакачина не е само бъгита и бордове, там усещането от мястото е важно. Накрая се придвижихме до Паракас, където след обиколката на птичите острови останахме да нощуваме, преди пътуването до Лима на следващия ден. Но, това е нашият начин на пътуване, който е подчинен на удоволствието - леко лежерен, без излишно препускане, но с гарантирани спомени от едно добро изживяване. Бих препоръчал или удължаване на цялото пътуване или сериозно оптимизиране на маршрута, ако разбира се вече не е прекалено късно за това...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 23.08.2022 г. в 17:21, Lilia13 каза:

много е тегаво верно със запълването на един следобед, не че не мога да си пия питието, ама още в началото ще имаме енергия да обикаляме максимално. Имам един контакт на агенция в Лима, та им писах да видя дали няма да се навият да ни заведат за един ден от Лима през Паракас до Наска и обратно в Лима. Ще мисля варианти някак. Ако някой го е правил и може да даде идеи ще се радвам 🙂 🧐

Почти е невъзможно. Ние след полета над Наска взехме директен автобус до Лима, който пътува 9 часа. А и дали и кога ще позволят метеорологичните условия да се направи полетът над Наска. В нашето хотелче в Наска имаше градина с басейн и по спомен може като се напусне стаята  да се остане в градината.

Нали няма да се връщате в Лима пак?

Иначе ние го направихме точно така: В 3,00 автобус Лима Паракас. Балестовите острови, следобед Уакачина, автобус до Наска. Нощувка. На другия ден ранен полет над Наска и хванахме автобуса в 10ч. Вечерта пристигане в Лима. Имаше и по-късни автобуси.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , ven62 каза:

Хмм, вероятно пандемията им се е отразила. 

Сайта им 

 https://llaquipallay.com/3days-2nights-lodge/   не се отваря.
 

Прегледах кореспонденцията си с тях и намерих телефон:

 +51 959338607

 
По WhatsApp съм си комуникирал със собственика - Marcel.
Спомням си, че беше доста комуникативен. 
 
Бях намерил още 10-на lodge. 
Търсих предимно в TripAdvisor, но си спомням че няколко, измежду които се колебаех, намерих чрез google maps:
Позиционираш се на Iquitos, в полето за търсене пишеш lodge и те се появяват на картата. След това влачиш картата в посоката, където би желала т.е. надолу или нагоре по Амазонка и се появявт нови и нови.
Като се спреш на някой го проучваш щателно през всички възможни канали - google, tripadvisor, FB, ...
 
Опитай и чрез кореспонденция с някой от по-нормалните хотели в Икитос. Например с този:
Те се знаят помежду си с лагерите в джунглата и си прехвърлят клиенти.
 
 
---
Ако не се заблуждавам, ти не планираше ли 14 дена в Перу. Сигурна ли си, че ще имаш 3 или 4 дни и за Амазонка.
 
 

Опитвах да го намеря Марсел, няколко пъти му писах, но няма и няма...нищо де. Мерси много за съвета с google maps - определено така ще подходя. Не знам за хотелите дали да ги контактвам директно с такова запитване, но пък ако имаме нощувка в Икитос може да прибегна и до това, ако вече съвсем не намирам тур.
А за времето - мдаа, много си прав за дните 😄 14 пълни дни, но просто не мога да се откажа от Амазонка. Опитах да го сменя с П. Малдонадо, но там няма Амазонка, а аз нея искам :))  Честно казано, не очаквах да успея да пренаредя програмата, но някак си успях! Сигурно, не - със сигурност, ще е доста натоварено, но май ще стане 🙂  да ти пусна ли програмата да ми кажеш дали е непосилна 😄 

 

Връзка към мнение
преди 1 минута , Lilia13 каза:

Опитвах да го намеря Марсел, няколко пъти му писах, но няма и няма...нищо де. Мерси много за съвета с google maps - определено така ще подходя. Не знам за хотелите дали да ги контактвам директно с такова запитване, но пък ако имаме нощувка в Икитос може да прибегна и до това, ако вече съвсем не намирам тур.
А за времето - мдаа, много си прав за дните 😄 14 пълни дни, но просто не мога да се откажа от Амазонка. Опитах да го сменя с П. Малдонадо, но там няма Амазонка, а аз нея искам :))  Честно казано, не очаквах да успея да пренаредя програмата, но някак си успях! Сигурно, не - със сигурност, ще е доста натоварено, но май ще стане 🙂  да ти пусна ли програмата да ми кажеш дали е непосилна 😄 

 

Пускай я тук, във форума. 

Повече хора - повече мнения. 

Пък ти, не е задължително да се съобразиш с някои от тях и дори с всичките. :smile:

Връзка към мнение

Ден 0  – 19:40 Welcome to Lima! Sleep in Lima

Ден 1  – Lima city tour (sleep in Lima)

Ден 2  – Сутрешен полет до Iquitos 5:30-7:31 и направо на тура в джунглата (2 дни/1 нощ) Amazon River, Спане в Амазонка

Ден 3  – Амазонка до обяд и спане в Икитос

Ден 4  – Пазарът Belem и полет Iquitos-Cusco по обяд. От летището в Куско придвижване до и Ollantaytambo. Спане в Ollantaytambo

Ден 5  – Мачу Пикчу – Само Мачу Пикчу и изкачване на планината (2-3 часа общо) с невероятна гледка на Мачу Пикчу от високо. Спане в Ollantaytambo

Ден 6  – Марас, Морай, Чинчеро (Урубамба) и спане в Куско

Ден 7  – Sacred Valey и Saqsaywaman, Писак и спане в Куско

Ден 8  – Rainbow Mountain (Palccoyo tour). Вечерен/нощен автобус до Пуно и спане в автобуса или директно от тура да ни оставят в Пуно

Ден 9  – Сутринта – тур до Uros островите в езерото Титикака, 15:00 отпътуване към Арекипа. Спане в Арекипа

Ден 10  – Тур- Каньона Колка и спане в Чивай

Ден 11  – Екскурзия по красивия Колка Каньон и кондори - Тур до Mirador Cruz del Cóndor, обяд в Чивай, път до Арекипа, 22:00 – нощен автобус Арекипа - Наска във VIP седалки

Ден 12  – полет над Nasca, Nasca-Ica- Huacachina Автобус до Ica и после такси, Huacachina. Спане в Huacachina

Ден 13  – Тур от Huacachina - Islas Ballestas и Пустинята Paracas. Paracas – Lima – 16:10 Спане в Лима.

Ден 14 – Ден в Лима и 21:15 отпътуване от Лима за България

Връзка към мнение
преди 2 минути , Lilia13 каза:

Ден 0  – 19:40 Welcome to Lima! Sleep in Lima

Ден 1  – Lima city tour (sleep in Lima)

Ден 2  – Сутрешен полет до Iquitos 5:30-7:31 и направо на тура в джунглата (2 дни/1 нощ) Amazon River, Спане в Амазонка

Ден 3  – Амазонка до обяд и спане в Икитос

Ден 4  – Пазарът Belem и полет Iquitos-Cusco по обяд. От летището в Куско придвижване до и Ollantaytambo. Спане в Ollantaytambo

Ден 5  – Мачу Пикчу – Само Мачу Пикчу и изкачване на планината (2-3 часа общо) с невероятна гледка на Мачу Пикчу от високо. Спане в Ollantaytambo

Ден 6  – Марас, Морай, Чинчеро (Урубамба) и спане в Куско

Ден 7  – Sacred Valey и Saqsaywaman, Писак и спане в Куско

Ден 8  – Rainbow Mountain (Palccoyo tour). Вечерен/нощен автобус до Пуно и спане в автобуса или директно от тура да ни оставят в Пуно

Ден 9  – Сутринта – тур до Uros островите в езерото Титикака, 15:00 отпътуване към Арекипа. Спане в Арекипа

Ден 10  – Тур- Каньона Колка и спане в Чивай

Ден 11  – Екскурзия по красивия Колка Каньон и кондори - Тур до Mirador Cruz del Cóndor, обяд в Чивай, път до Арекипа, 22:00 – нощен автобус Арекипа - Наска във VIP седалки

Ден 12  – полет над Nasca, Nasca-Ica- Huacachina Автобус до Ica и после такси, Huacachina. Спане в Huacachina

Ден 13  – Тур от Huacachina - Islas Ballestas и Пустинята Paracas. Paracas – Lima – 16:10 Спане в Лима.

Ден 14 – Ден в Лима и 21:15 отпътуване от Лима за България

Съвсем набързо я прегледах. Много прилича на нашата програма.

Само една оптимизация бих предложил (за сега). От Пуно си вземете тур, който ви откарва в Чивай. Правите Колка и ви оставят в Арекипа. Така спестявате едно излишно ходене до Арекипа за да стартирате, на практика, същия тур.

Имайте предвид, че в Наска трябва да сте доста стегнати и да вземете възможно най-рано възможния автобус за Ica т.е. оазиса Huacachina. Туровете по дюните започват около 16:00 - 16:30 и после няма. Мисълта ми е като ви стоварят в Huacachina първата ви работа, още преди настаняване да си букнете тура, а и екскурзията по островите Ballestas и пустинята Paracas. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.