Прескочи до съдържание

Рио, Сао Пауло и водопадите


ZORI

Препоръчани мнения

Имам няколко въпроси. Ще имам на разположение един ден в Рио, ще мога ли да стигна до плажа Копакабана и евентуално да погледна онази гледка към статуята и цял Рио. Евентуално тръгване от пристанището, какво да ползвам най бързо и бюджетно разбира се. Идея си нямам градски транспорт в Рио как се ползва. Знам,че за горе за гледката може да се ползва лифт, поне такова впечатление съм останала. Знам,че времето е мн малко, но после едва ли ще ми се връща до Рио пак, а ще гоним и водопадите.

2 въпрос. На другия ден в 8-9 ч сутринта  съм в Сао Пауло. През кой сайтове да търся ниски цени за Сао Пауло - Фор до Игуасу, ретърн. Ще имам на разположение три дни, най много 4. Ако летя още същия ден за Фор до Игуасу, нощувка там или в Puerto Iduazu, разглеждане бразилската част като продължа към Аржентина, нощувка на третия ден връщане в Сао пауло. Акъла ми не стига въобще как ще стане. Моля за ходилите наскоро там да ми дадат наставления, сайтове, някакъв ориентир. Билети за водопадите от къде да купя, онлайн или на място. Иска ли се PSR test за аржентинската страна, трябва ли да се бия печат задължително на границата, ще имам ли проблем при връщането. Четох Цвети, ти си ходила, успя ли да преминеш  в Парагвай, има ли такава опция с един автобус да те разходи из всички страни. Тежка задача ме чака, помагайте!

Връзка към коментар

Зори, нямам идея къде е пристанището, но в Рио има Юбер, което ще те заведе, където искаш. За ден естествено, че можеш да видиш и Корковадо и Захарната глава. Има и турове. 

Аз гледах билети Сао Пауло до Игуасу през skyscaner, но взех билетите през Expidia. През авиокомпанията не успях да взема, не знам дали има бъг в сайта им, но забива много. 

Задължително биеш печат на границата, за да нямаш проблеми. После пак влизаш по каналния ред. Може да питаш и на място, ако само ще ходиш до водопадите в Аржентина, а няма да спиш там. 

Лично за себе си избрах от летището във Фоз до Игуасу да отида в Аржентина и бразилската част да гледам след това. 

Билети за Националните паркове можеш да купиш на място. 

Кога пътуваш? 

Връзка към коментар

Аз още нищо не съм купила, само разучавам . И до като се моткам да видим на какви цени ще ги купя. Очаква се в началото на декември, незнам какво ще е времето тогава, тогава ли са дъждовете. За пристанището и него не го знам кое е точно, а бе много неща не са ми ясни. Даже на карта не знам къде точно да тези водопади, точно по реката минава границата, къде е по удачно да се спи в Фор до Игуасу или в v Puerto Iguazu. Еми, то успяли в Парагвай да стъпнеш, това Суидад Дел Есте, нали е там.180 долара за пътя Сао Пауло до фор де Игуасу добре ли е за ретърн

 
преди 2 часа, mililia каза:

Зори, нямам идея къде е пристанището, но в Рио има Юбер, което ще те заведе, където искаш. За ден естествено, че можеш да видиш и Корковадо и Захарната глава. Има и турове. 

Аз гледах билети Сао Пауло до Игуасу през skyscaner, но взех билетите през Expidia. През авиокомпанията не успях да взема, не знам дали има бъг в сайта им, но забива много. 

Задължително биеш печат на границата, за да нямаш проблеми. После пак влизаш по каналния ред. Може да питаш и на място, ако само ще ходиш до водопадите в Аржентина, а няма да спиш там. 

Лично за себе си избрах от летището във Фоз до Игуасу да отида в Аржентина и бразилската част да гледам след това. 

Билети за Националните паркове можеш да купиш на място. 

Кога пътуваш? 

 

Връзка към коментар

Моите спомени по въпросите по-горе:

 

1. Ще имам на разположение един ден в Рио, ще мога ли да стигна до плажа Копакабана?

Из Рио ние използвахме Uber и метро.

 

2. Oнази гледка към статуята и цялo Рио

Не разбирам за гледката от Morro da Urca / Pão de Açúcar (Sugar Loaf) ли става дума. С Uber стигнахме пред спирката на Cable Car-а, с който се изкачваш нагоре. Първата спирка е Morro da Urca, втората - Sugar Loaf. От там се откриваха гледки към плажа Копакабана, статуята на Христос Спасителя и моста Niteroi.

 

3. Нощувка във Foz do Iguaçu или в Puerto Iguazú

Ние избрахме хотел във  Foz do Iguaçu.  Foz do Iguaçu ми хареса много повече от Puerto Iguazú. Бих избрала хотел във Foz.

 

4. Билети за водопадите от къде да купя, онлайн или на място

Ние купувахме на място.

Когато ходихме автобусите около водопадите Игуасу бяха 3 - между бразилския парк с водопадите и Foz do Iguaçu, от автогарата на Foz do Iguaçu до автогарата на Puerto Iguazú и от автогарата на Puerto Iguazú до аржентинския парк с водопадите. От Пуерто Игуасу до водопадите мисля ползвахме автобусите на Rio Uruguay.

Бразилската страна предлага общ поглед отдалеч, а от аржентинската страна водопадите се обикалят отблизо. 

 

5. Преминаване  в Парагвай

Ние хванахме междуградски автобус от Foz do Iguaçu към Ciudad Del Este, движиха се на 30 минути. На границата слязохме за паспортна проверка, съответно междуградският автобус не ни чака. След като ни лепнаха печатите в паспорта, вместо да чакаме следващ автобус тръгнахме пеша към Ciudad Del Este. Имаше много други пешеходци. 

 

@Цвете и @neuromancer може би ще могат да се притекат на помощ с още информация и съвети. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 50 минути , ZORI каза:

Аз още нищо не съм купила, само разучавам . И до като се моткам да видим на какви цени ще ги купя. Очаква се в началото на декември, незнам какво ще е времето тогава, тогава ли са дъждовете. За пристанището и него не го знам кое е точно, а бе много неща не са ми ясни. Даже на карта не знам къде точно да тези водопади, точно по реката минава границата, къде е по удачно да се спи в Фор до Игуасу или в v Puerto Iguazu. Еми, то успяли в Парагвай да стъпнеш, това Суидад Дел Есте, нали е там.180 долара за пътя Сао Пауло до фор де Игуасу добре ли е за ретърн

 

 

Цена от 180$ отиване и връщане ми се струва добра. Аз купих на по - висока цена, но е по време на карнавала. 

След като още не си купила билетите, защо не предвидиш поне 2 дни за Рио. Водопадите можеш да видиш за 2 дни. 

Освен това, да режеш от Рио, за да видиш Суидат дел Есте не ми се струва добре. 

Аз първият път въобще не отидох до там, а сега при второто ходене ще го вмъкна само, ако на място нямам какво друго да правя. 

За разлика от @chandni аз харесвам повече Пуерто Игуасу, но за момента там е по-скъпо. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За самолетни билети която търсачка ползваш ще свърши работа, аз карам с Google flights, или поотделно, те са 3 компании общо.

Ако не сте купили билетите до Сао Пауло вземете директно от Рио до Игуасу за да не губите време за прекачване с различни билети. 

За транспорт в Рио най-добре Uber, по-евтино е от Европа и много по-удобно от градския транспорт.

Връзка към коментар

При толкова малко време, наистина най-добре е два дена за водопадите и два за Рио, няма смисъл от Парагвай и Сао Пауло, освен че минаваш оттам по пътя.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За придвижване в Рио ползвах само Юбер. Никакъв проблем да направиш в един ден Корковадо (статуята на Христос), Захарна глава и  Копакабана за едно питие по този начин. За да спестиш време, обаче , добре е да си купиш билет за влакчето до Корковадо предварително онлайн, иначе може да се наложи да чакаш .

За водопадите, ние пристигнахме по обяд от бразилска страна, разгледахме и се придвижихме с такси за нащувка от аржентинската страна, за да имаме два дни там. 

Връзка към коментар
На 18.09.2022 г. в 18:43, chandni каза:

 

4. Билети за водопадите от къде да купя, онлайн или на място

Ние купувахме на място.

Когато ходихме автобусите около водопадите Игуасу бяха 3 - между бразилския парк с водопадите и Foz do Iguaçu, от автогарата на Foz do Iguaçu до автогарата на Puerto Iguazú и от автогарата на Puerto Iguazú до аржентинския парк с водопадите. От Пуерто Игуасу до водопадите мисля ползвахме автобусите на Rio Uruguay.

Бразилската страна предлага общ поглед отдалеч, а от аржентинската страна водопадите се обикалят отблизо. 

 

@Цвете и @neuromancer

Правилно ли съм разбрал, отсядам в Пуерто Игуасу и ако искам да отида в бразилската страна на водопада първо вземам автобус до Фоз до Игуасу и след това друг бус до бразилската страна? Няма ли начин с обществен транспорт от Пуерто Игуасу директно до бразилската страна или само такси в този случай?

И второ има си отделно билети и за аржентинската и отделно за бразилската страна, не видях само дневни билети ли са или за два дни може с един вход за парка?

Връзка към коментар
Преди 1 час, Kamen каза:

Правилно ли съм разбрал, отсядам в Пуерто Игуасу и ако искам да отида в бразилската страна на водопада първо вземам автобус до Фоз до Игуасу и след това друг бус до бразилската страна? Няма ли начин с обществен транспорт от Пуерто Игуасу директно до бразилската страна или само такси в този случай?

И второ има си отделно билети и за аржентинската и отделно за бразилската страна, не видях само дневни билети ли са или за два дни може с един вход за парка?

От Пуерто Игуасу има директен автобус до парка в Бразилия. Автобусната компания е RIO URUGVAI, тръгва от автогарата. 

Купува се билет отделно за всяка страна на парка. Доколкото помня при излизане от аржентинската част се заверява билета и на следващия ден с него и при доплащане на 1/2 от цената пак може да се влезе в същия парк. В бразилската част всичко може да се види за ден и не е необходим втори билет.   

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Според мен 180 долара/евро за двупосочен билет са много. Аз като ходих март месец беше около 200-250 лв, само че от Флорипа.

И двата пъти в които ходих, съм отсядала във Foz. Като цяло хотелите също предлагат превози и турове и цените бяха окей.

 

А за аржентинската част ползвах еднодневен тур https://iguazufalls.com/?utm_source=firma-mail-iguazufalls-com.

 

Взима те от хотела, имаш гид за през целия ден, избираш си дали искаш обяд или не, и съответно те връща. Тура беше около 100 долара.

 

Аз лично останах много доволна и не съм се занимавала с нищо.

Връзка към коментар

Кои билети са 180 долара? Мисля, че за Бразилия става дума, не Аржентина.

Цените варират според датите, но тази година цени по 400 реала в едната посока за къс полет без промоция са си норма, за съжаление...

Пристанището е в центъра на Рио - залива Гуанабара, не плажовете на юг.

 

 

Връзка към коментар
преди 3 часа, mililia каза:

От Пуерто Игуасу има директен автобус до парка в Бразилия. Автобусната компания е RIO URUGVAI, тръгва от автогарата. 

Купува се билет отделно за всяка страна на парка. Доколкото помня при излизане от аржентинската част се заверява билета и на следващия ден с него и при доплащане на 1/2 от цената пак може да се влезе в същия парк. В бразилската част всичко може да се види за ден и не е необходим втори билет.   

От Пуерто Игуасу да се влезе в бразилската част единствено по моста Ponte Tancredo Neves ли става? От летището на Пуерто Игуасу има ли друг вариант, говоря само за бразилската страна, за аржентинската виждам, че е първата спирка на автобуса.

Връзка към коментар
преди 1 минута , Kamen каза:

От Пуерто Игуасу да се влезе в бразилската част единствено по моста Ponte Tancredo Neves ли става? 

Да.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Като прочетох въпроса на Зори, става ясно, че ще ходи с круиз. За това няма смисъл да се препоръчва нещо да се пропусне. Билетите за вътрешни полети се купуват възможно най-рано, защото иначе късат месо  цените.

Конкретни отзиви ще мога да дам след месец.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

О, милите толкова инфо сте ми оставили аз докато хайманосвам из Канада. Да смятам да го преплувам до Бразилия. Цвете е права, ще го направя с круиз от втората половина на ноември, на 5 декември трябва да акустирам в Рио, на 6-ти в Сао Паоло и за това ще продължа към водопадите, нямам време за връщане. Знам, че е много малко един ден за Рио, но при круиз 18 дни, ще мога още само 5 да си позволя из вън него и без друго в работата ми вдигнаха голям жангър, направо ми идва да им хвърля молбата. Та на круиз ще отида живи и здрави да сме само. Този круиз го дебна от доста време през немските сайтове на mycosta.de. Ако някой се интересува 18 дни от Савона до Сао Паоло, 5 дестинации в Бразилия,цена 730 евра в всичко включено и обслужването, мога да дам повече инфо на лични. Сега пак ще Ви погледна написаното по обстоино, още нищо не съм готвила за там. Много Ви благодаря! Прекрасни сте!

На 21.09.2022 г. в 17:05, Цвете каза:

Като прочетох въпроса на Зори, става ясно, че ще ходи с круиз. За това няма смисъл да се препоръчва нещо да се пропусне. Билетите за вътрешни полети се купуват възможно най-рано, защото иначе късат месо  цените.

Конкретни отзиви ще мога да дам след месец.

Цвети ще чакам с интерес, гледах,че има и автобуси, които пътуват през нощта и сутринта си там. Говоря Сао Пауло до Игуасио

Връзка към коментар

То Сао Пауло не е на море, круизът вероятно е до Сантос и оттам с автобус до Сао Пауло...

Аз честно казано бих пробвал да сляза в Рио и оттам да се оправям сам, защото не смятам, че има смисъл да се жертва някакво време за Сантос и Сао Пауло, но това съм аз ...

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 14 часа, neuromancer каза:

То Сао Пауло не е на море, круизът вероятно е до Сантос и оттам с автобус до Сао Пауло...

Аз честно казано бих пробвал да сляза в Рио и оттам да се оправям сам, защото не смятам, че има смисъл да се жертва някакво време за Сантос и Сао Пауло, но това съм аз ...

Благодаря ти за съвета, ще се възползвам и ще преосмисля нещата. Хубаво е когато получаваш помощ от хора с  опит и практика

Връзка към коментар

Колко е опасно по летищата в Рио. Трудна работа да намеря полет подходящ и сносен от към цена. На Latam има един в 4ч сутринта, значи поне 2 ч трябва да съм там, ако се инсталирам в 24ч, безопасно ли е придвижването по това време и мога ли да остана на летището няколко часа. Другия ми въпрос, връщането намерих автобус комфорт/ предполагам е легло/ пътува се 16-17ч, половин ден и една нощ, опасно ли е пътуването с автобус, някой ми спомена за това

Връзка към коментар

Няма проблем да се виси на летището, както и да стигнеш дотам с Убер/такси. За автобусите предполагам също, то не е опасно, по-скоро е некомфортно толкова време...

Leito e легло, комфорт ми звучи като най-базовото ниво. 

Иначе, търси и в бразилската версия на сайтовете на авиокомпаниите, може да е по-евтино там. Или кажи някакви дати да видя.

Връзка към коментар

Искаш да кажеш, че не е легло така ли. Датите са 5.12.2023 Рио де Жанейро - Foz do Iguasio/ благодаря за съвета, слизам в Рио и продължаваме за водопадите, въобще няма да се качваме на кораба да ходя до Сантос и после до Сао Пауло. И на 8.12.2023 г в 16,20ч ми е полета Сао Пауло за Мюнхен. Значи 8.12 по обяд трябва да съм в Сао Пауло

Връзка към коментар

Аз тази година пътувах 13 часа от Флорианополис до Сао Пауло с автобус като беше точно такъв тип. Има къде да си опънеш краката и да се облегнеш назад и като цяло за тези пари си е супер, но не мисля, че бих повторила отново да пътувам толкова време. Иначе не ми се видя опасно, но имах чувството, че автобусът спира на всеки час и затова е толкова бавно. Но аз изпуснах да си купя билети, защото ми се видяха скъпи и накрая от чакане се прецаках сама. Но пък билетът излезе не повече от 30 лв в сравнение с тези пари, които щях да дам за самолетен билет.  Semi leito мисля, че се водеше.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Намерих го някъде"легнала седалка" , може би е това същото, цената му е 78 долара, води се комфорт, при нормална цена билета 33 долара, със самолет еднопосочно е 134 долара, защото аз искам Рио до Fos do Iguasu,  For do Iguasu до Сао Пауло  и ги вземам еднопосочно, в kiwi мога да го задам така, но цената пак е такава, даже това е най ниската, аз много май закъснях.

Имам пак питане, цената на влакчето до Корковадо, включва ли входа горе при статуята на Христос или отделно се плаща

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.