Прескочи до съдържание

Рио, Сао Пауло и водопадите


ZORI

Препоръчани мнения

преди 49 минути , ZORI каза:

Имам пак питане, цената на влакчето до Корковадо, включва ли входа горе при статуята на Христос или отделно се плаща

цената е само една

 

https://www.tremdocorcovado.rio/

 

Връзка към коментар

Ами 500 реала идва Рио - Игуасу, и към 700 от Сао Пауло ранен полет. Гледам ако се търсят местни цени не става по-добре, та това е.

Автобуса  аз си имам малка фобия и не бих пътувал с автобус преди междуконтинентален полет, преди 15тина години така си изпуснах полета в Сао Пауло, но то си е случайност. Иначе може да пътуваш за СП предния ден вечерта, доста по-евтино е.

Кажи да видя кой автобус гледаш, така комфорт нищо не ми говори. Leito е легло, semi-leito полу-легло

Връзка към коментар

Благодаря ти все пак за усилието, времето и съветите. Пишеше легнала седалка, така, че си прав. Толкова сайтове ровех,че вече незнам къде беше. Довечера май ще трябва да купя нещо.и ще е самолет. Благодаря ти!

Връзка към коментар
преди 25 минути , ZORI каза:

Благодаря ти все пак за усилието, времето и съветите. Пишеше легнала седалка, така, че си прав. Толкова сайтове ровех,че вече незнам къде беше. Довечера май ще трябва да купя нещо.и ще е самолет. Благодаря ти!

https://www.busbud.com/en?utm_source=busbud&utm_medium=email&utm_campaign=transactional_ticket-confirmation_en-us

 

Моят билет беше от този сайт

Връзка към коментар

Благодаря на всички, които се включиха,благодаря на neuromancer Купих билетите и съм даже доволна, самолет отиване и връщане на latam през Budgetair.com за 175 евро на човек, най важното, че часовете ми са сутрин рано и вечер късно, за час- два съм на мястото, без да се дундуркам 16-17 часа. Тази нощ ще спа спокойно, че по едно време се бях притеснила, нямах билети, времето ми е малко, а цените растяха.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Питах, четох....пак да питам. Колко е безопасно да се движим в района пристанището, статута на Христос, Златната глава и плажовете Копакабана и Ипанема, доколкото гледам центъра с фотоапарат на рамо. Понеже ни е дълго плаването ни,  минаваме през доста хубави местенца, не искам да се лишим от фотоапарата си. 5 акустирания имаме Ресифе, Масейо, Салвадор дели, Рио и Сантос/ който явно ще пропуснем. Можем ли вечер и до колко късно да се видижим по плажовете, улиците и градски транспорт. Писахте ми за Юбер, късно през нощтамога ли да го ползвам и колко е безопастно. Съжалявам,че само за това оитам

Връзка към коментар
преди 4 часа, ZORI каза:

Питах, четох....пак да питам. Колко е безопасно да се движим в района пристанището, статута на Христос, Златната глава и плажовете Копакабана и Ипанема, доколкото гледам центъра с фотоапарат на рамо. Понеже ни е дълго плаването ни,  минаваме през доста хубави местенца, не искам да се лишим от фотоапарата си. 5 акустирания имаме Ресифе, Масейо, Салвадор дели, Рио и Сантос/ който явно ще пропуснем. Можем ли вечер и до колко късно да се видижим по плажовете, улиците и градски транспорт. Писахте ми за Юбер, късно през нощтамога ли да го ползвам и колко е безопастно. Съжалявам,че само за това оитам

Ами погледни примерно тук

или тук

Като цяло не е прекалено опасно, ако не си търсиш белята, например да не тръгнеш да слизаш от Коковадо пеша нощем или да се разхождаш нощем по плажа до водата,  откъдето не се вижда улицата... 

Късно през нощта си ползвайте Убер или такси, няма проблеми.

Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

не разбрах точно какви жълти книжки, ако е за жълта треска, не се проверява, ако е за ковид се проверява на чекина на летището на тръгване, така че по-добре там питай, иначе сигурно става и електронен сертификат или pdf, не виждам защо не, щом си в Европа и имаш европейски сертификат. 

 

ПП ти си с круиз, така че круизната компания ще проверява

Редактирано от neuromancer
Връзка към коментар

Къде ми отиде питането за  контаките в Бразилия, колко волта са, какви са им дупките  и имали нужда от адаптор. Другия въпрос ми е Neuromanser, от къде най близко до пристанището да си купя сим карта за телефона, искам й да ми я инсталират, че иначе съм загубена

Връзка към коментар

питането сигурно сама си го редактирала горе в предпоследното мнение. Иначе контактите са такива

images?q=tbn:ANd9GcSTFvrOaRh2-ghFkuJOlmx

127 волта, ако ти е универсално зарядното ще стане без адаптер, ако искаш да включваш печка или сешоар по-добре се откажи.

 

Иначе там около пристанището не съм бил, търси магазини на Claro, TIM, Vivo, може и предварително в гугъл мапс

Примерно в тоя район

Screen Shot 2022-11-15 at 07.38.09.png

Връзка към коментар
  • 1 година по-късно ...
На 11.10.2022 г. в 23:33, ZORI каза:

О, милите толкова инфо сте ми оставили аз докато хайманосвам из Канада. Да смятам да го преплувам до Бразилия. Цвете е права, ще го направя с круиз от втората половина на ноември, на 5 декември трябва да акустирам в Рио, на 6-ти в Сао Паоло и за това ще продължа към водопадите, нямам време за връщане. Знам, че е много малко един ден за Рио, но при круиз 18 дни, ще мога още само 5 да си позволя из вън него и без друго в работата ми вдигнаха голям жангър, направо ми идва да им хвърля молбата. Та на круиз ще отида живи и здрави да сме само. Този круиз го дебна от доста време през немските сайтове на mycosta.de. Ако някой се интересува 18 дни от Савона до Сао Паоло, 5 дестинации в Бразилия,цена 730 евра в всичко включено и обслужването, мога да дам повече инфо на лични. Сега пак ще Ви погледна написаното по обстоино, още нищо не съм готвила за там. Много Ви благодаря! Прекрасни сте!

Цвети ще чакам с интерес, гледах,че има и автобуси, които пътуват през нощта и сутринта си там. Говоря Сао Пауло до Игуасио

@ZORI, ще съм много благодарна да споделиш опита ви за еднодневния ви тур в Рио де Жанейро. Как го организирахте? Какво успяхте да разгледате за това кратко време? Ние също пътуваме след месец за Бразилия. Всяка една информация и съвет ще ни е от полза.

Връзка към коментар
преди 42 минути , anifg каза:

Зори, ще съм много благодарна да споделиш опита ви за еднодневния ви тур в Рио де Жанейро. Как го организирахте? Какво успяхте да разгледате за това кратко време? Ние също пътуваме след месец за Бразилия. Всяка една информация и съвет ще ни е от полза.

Информация има много, доста пътеписи има, а и можете да питате нещо конкретно ако ви интересува.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 часа, neuromancer каза:

Информация има много, доста пътеписи има, а и можете да питате нещо конкретно ако ви интересува.

Да, благодаря! Чета и пътеписи /и български и от чужденстранни сайтове/ .Времето ни е силно ограничено - само с 10 часа разполагаме. Колебаем се между  частен организиран тур или ползване на Убер. Естествено заради бюджета предпочитаме втория вариант, но не сме сигурни че ще успеем да видим по- популярните забележителности /Захарната глава, Коворкадо, Копакабана и стълбите на Селерон/. Затова събираме инфо от хора, ползвали този вариант. 

Връзка към коментар

Ааа, за съвсем малко време значи...

Ми надявам се да отговори, но тя не пише много...

Можете да видите Корковадо и Pão de Açúcar и с Убер, то за тях не ви трябва гид и обяснения. Предполагам че ще има достатъчно време за всичко де. Убер по принцип винаги има и идва бързо, освен ако е нещо празник, внезапен дъжд, час пик ...

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 17 часа, neuromancer каза:

Ааа, за съвсем малко време значи...

Ми надявам се да отговори, но тя не пише много...

Можете да видите Корковадо и Pão de Açúcar и с Убер, то за тях не ви трябва гид и обяснения. Предполагам че ще има достатъчно време за всичко де. Убер по принцип винаги има и идва бързо, освен ако е нещо празник, внезапен дъжд, час пик ...

 Благодаря!

Връзка към коментар
На 10.10.2024 г. в 12:05, anifg каза:

 Благодаря!

Съжалявам, но сега го виждам. С гордост мога да заявя, че за един ден, направихме статуята Христос, плажа Копакабана, Златната буца със лифта., но до там пак си трябва превоз, даже и още едно плаче малко по сетих е, точно като слезе те от Златната буца. 

Ние пристигнахме сутринта, акустира кораба, после докато се настаним в хотела. Беше неделя и не можахме да си купим сим карта. Също така на техните автомати, Неможахме  да си купим и билети за градски транспорт, автоматът не приемаше нашите дебитни и кредитни карти. Знам, че хванахме един автобус до Статуята на Христос... и после със таксита. Даже през целия си 9 дневен престой в Бразилия ползвахме таксита. Винаги се пазариш. Някой искат във пъти повече, отказваш. Ако си  купите сим карти, ще може да си поръчате от евтините таксита, забравих кои бяха за Бразилия уйбер май..Разстоянията са огромни и се губи мн време. Ние обаче имахме една нощувка в Рио. В предвид на  прочетеното не искаме  да закъсняваме по улиците на Рио, но си се разхождахме до късно. Беше спокойно, а ние обичаме да вървим. Знам, че мъжът ми искаше такси, а аз нека да походим.. и така направихме. Имаше много хора по крайбрежната, колелета, бягащи.. После когато, че се стъмни.. вече исках такси. Трудно беше за  таксито тогава. Вървяхме доста, защото улицата с двупосочно движение беше толкова голяма, нещо като околовръстно, не можехме да спрем такси, но после си взехме... Ако сте само за един ден и после пак трябва да се връщате на кораба, предвидете си време за връщане. Или направо се пазарете  с шофьора за цял ден. Питай нещо по конкретно. Моя съвет е за Сим карта, ставаш независим.. или такси за цял ден

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 14.10.2024 г. в 16:30, ZORI каза:

Съжалявам, но сега го виждам. С гордост мога да заявя, че за един ден, направихме статуята Христос, плажа Копакабана, Златната буца със лифта., но до там пак си трябва превоз, даже и още едно плаче малко по сетих е, точно като слезе те от Златната буца. 

Ние пристигнахме сутринта, акустира кораба, после докато се настаним в хотела. Беше неделя и не можахме да си купим сим карта. Също така на техните автомати, Неможахме  да си купим и билети за градски транспорт, автоматът не приемаше нашите дебитни и кредитни карти. Знам, че хванахме един автобус до Статуята на Христос... и после със таксита. Даже през целия си 9 дневен престой в Бразилия ползвахме таксита. Винаги се пазариш. Някой искат във пъти повече, отказваш. Ако си  купите сим карти, ще може да си поръчате от евтините таксита, забравих кои бяха за Бразилия уйбер май..Разстоянията са огромни и се губи мн време. Ние обаче имахме една нощувка в Рио. В предвид на  прочетеното не искаме  да закъсняваме по улиците на Рио, но си се разхождахме до късно. Беше спокойно, а ние обичаме да вървим. Знам, че мъжът ми искаше такси, а аз нека да походим.. и така направихме. Имаше много хора по крайбрежната, колелета, бягащи.. После когато, че се стъмни.. вече исках такси. Трудно беше за  таксито тогава. Вървяхме доста, защото улицата с двупосочно движение беше толкова голяма, нещо като околовръстно, не можехме да спрем такси, но после си взехме... Ако сте само за един ден и после пак трябва да се връщате на кораба, предвидете си време за връщане. Или направо се пазарете  с шофьора за цял ден. Питай нещо по конкретно. Моя съвет е за Сим карта, ставаш независим.. или такси за цял ден

Благодаря, Зори! Ние също пътуваме с круиз, но продължаваме и слизаме в Аржентина. Имаме само 10 часа в Рио. Решихме да се придивижваме с Убер. Проблем ни е закупуването на Сим карта. Намеренията ни са  да я закупим още в първата ни бразилска спирка - Ресифе.  Чета  във форумите, че това е почти "Мисия невъзможна". За издаването й трябвало да имам данъчен номер?!?!  Вие как се сдобихте със сим карта?

Връзка към коментар

А защо не си вземете е-сим карта? Така ще можете да я включите веднага в Бразилия. Убер ще можете да вземете веднага от порта. 
Като слезете от кораба( не знам къде е порта) преценете времето- погледнете към Христос, ако няма облаци и мъгла- отивайте там първо. После спрете та Копакабана и изпийте по една кайпириня задължително! Там вкусът е вълшебен, от мястото е🙂 После продължете към Захарната глава. И накрая - стълбите на Селарон. Преценете дали ще имате време и можете са се отбиете  след това до музея на бъдещето - малко снимки наоколо ще изпълнят очите с красотата на архитектурата на Калатрава.Постижимо е, проиграйте го на Гугъл мапс. Но имайте предвид, че може да има опашки при Кристо и на Шугър лоуф. 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 4 минути , Цвете каза:

А защо не си вземете е-сим карта? Така ще можете да я включите веднага в Бразилия. Убер ще можете да вземете веднага от порта. 
Като слезете от кораба( не знам къде е порта) преценете времето- погледнете към Христос, ако няма облаци и мъгла- отивайте там първо. После спрете та Копакабана и изпийте по една кайпириня задължително! Там вкусът е вълшебен, от мястото е🙂 После продължете към Захарната глава. И накрая - стълбите на Селарон. Преценете дали ще имате време и можете са се отбиете  след това до музея на бъдещето - малко снимки наоколо ще изпълнят очите с красотата на архитектурата на Калатрава.Постижимо е, проиграйте го на Гугъл мапс. Но имайте предвид, че може да има опашки при Кристо и на Шугър лоуф. 

Благодаря за ценните съвети. Ще се възползваме от тях!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, anifg каза:

Благодаря, Зори! Ние също пътуваме с круиз, но продължаваме и слизаме в Аржентина. Имаме само 10 часа в Рио. Решихме да се придивижваме с Убер. Проблем ни е закупуването на Сим карта. Намеренията ни са  да я закупим още в първата ни бразилска спирка - Ресифе.  Чета  във форумите, че това е почти "Мисия невъзможна". За издаването й трябвало да имам данъчен номер?!?!  Вие как се сдобихте със сим карта?

Ние акустирахме в неделя и нямаше откъде да си купим сиm карта, още в хотела ни казаха, че всичко е затворено. Нашата идея също беше за сим карта, но след като първия ден принудени от обстоятелствата изкарахме с таксита, на другия ден пътувахме вече за водопадите, там пък въобще нямахме нужда от карта, насякъде има автобуси, бяхме още около 7 дни в Игасиус. В Ресифе направихме няколко опита, но все ни пращах в аптеката, незнам защо. Не знаех, че е толкова  трудно за  сим картите. Мога да ти кажа, че такситата им са супер евтини. Ние за целия си престой  платихме някъде 200лв за двама човека,което за нас си беше Ок.. а разстоянията са огромни. Един час пътуваш до летището в Рио само. Та, равносметката в километри точно не мога, но ще ти напиша дестинациите... за един ден в Рио с такси от Корковадо - Копакабана - Златната буца-хотела/, които ни беше на пристанището/хотел -летище, но онова далечното летище после  в Сао Пауло, летище - хотел-летище и ходихме с такси до Аржентинската страна на водопадите. Имаше автобус, но така спестихме време. Щото като спре автобуса на границата, не те чака и ти трябва да изчакаш следващия автобус. 

Следвайте точно както  го е написала Цвете, нашата последователност беше точно такава, но за стълбите не остана време. Задължително пийте по една кайпириня на Копакабана и светът става друг. Аз съм много благодарна за този коктейл, след него вече много весело, аз танцувах по улуцата и прегръщах всяка палма по пътя. Ей, че ме върна в хубавите спомени. 

Предполагам че правите нашия круис с продължение до Аржентина. Ресифе, Салвадор, Масейо, Сао Пауло, Рио, Сантос. Мога да ти кажа, че за др дестинации освен Сао Пауло, се разхождахме пеш, даже и таксита не сме ползвали.  Кога заминават? .. Да не пътуваме заедно 🙂 🙂

FB_IMG_1729024568955.jpg

FB_IMG_1729024578028.jpg

Връзка към коментар

Ако телефона ви поддържа еSIM си вземете такъв предварително. Брат ми ползваше 3 на Airalo без проблем по нова година.

Иначе честно казано не помня, не съм активирал отдавна, но в менюто имаше възможност да избереш чужденец и да сложиш номер на паспорт вместо "данъчен номер". Ама това беше преди години.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.