Прескочи до съдържание

Молба за съвети - двуседмично пътуване 2023 г. из Андалусия с цел плаж и забележителности


.♥.Fancy.♥.

Препоръчани мнения

Признавам си, че има да чета цял раздел за Испания. От пътеводителите до отделни теми. Ще го направя, но искам да отворя И моя тема с "проблема" ми.

Всяка година лятото правим две големи пътувания. Едното е по-рано и е тип екскурзионно летуване из безкрайните забележителности на Европа. А второто задължително е края на август - началото на септември и е морско обикаляне с много плаж из Гърция. Догодина по обективни причини(седмокласничка и работен график) тези две пътувания се налага да бъдат обединени в едно(16-17 дни в зависимост от полетите) и то точно в пика на сезона - края на юли и началото на август. Грубо седмица за забележителности и седмица за релаксиране на плажа. И май се налага да изневерим на Гърция. Мислихме, мислихме и установихме, че някак си Андалусия все ни виси в нереализираните планове. Относно забележителностите и must to see горед долу сме наясно(но приемам идеи всякакви). Но виж за плажната част сме тотално натъмно. Там имам нужда от помощ. Ще обясня обичайно как почиваме на море и питането ми е дали в Испания се намират подобни условия някъде. 

Обичайно наемаме къща с две спални(или една + диван), ако има и басейн е супер. На относително удобно за плажове и ресторанти място. Ако е извън населено място - супер. Предпочитаме урбанизирано плажове, но не тип Слънчев бряг и Златни пясъци, а нещо от типа по-спокоен гръцки плаж. Не харесваме големи хотели и комплекси. Т.е. има ли в Испания(около Малага и района до Гибралтар) спокойно градче(от селски тип 🙂 ) с автентична атмосфера, хубава храна и спокойни плажове, не прекалено туристик, но и не прекалено умряло? 

Дори обмислях дали да не кацнем в Малага, обикаляме, вътрешен полет до някой от островите, плаж, и после връщане в БГ. Този вариант е удобен през Майорка. 

 

И генерално казано - съвети приемам всякакви за това пътуване. Благодаря, че ме изчетохте! 🙂

Връзка към коментар

Аз само да ти дам наклон по две подточки.

В тази част на Испания морето е ужасно студено, океан. Щом сте свикнали на гръцко море - дали това ще ви е ок. Аз не мога да влизам там от студ юли-август. И въобще сравнението с гръцкото море е 100 на 0 в полза на гръцкото, ако ще е за плаж.

В същото време юли-август може да изпукате от жега в Андалусия, зависи какво ще нацелите. 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

и аз за плажната част не мога да помогна хич, освен с личното ми впечатление, че за хора свикнали с хубави гръцки плажове, там ще е разочарование - миналата година проучвах обширно района около Малага, именно с цел да разменим второто гръцко море за нещо различно, и тотално се отказахме

 

което не значи, че няма, надявам се някой да сподели разни скрити перли 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ако се търси някакъв плаж е едно, но ако се търси нещо уау е друго.

Около Малага и изобщо в южната част на Испания плажовете са си съвсем стандартни, няма уау ефект, синя и много прозрачна вода. 

Ако това не те бърка може да идеш във всяко едно по-малко градче, примерно Нерха е добра база с това което търсиш.

 

Ако се търсят хубави плажове или по-скоро синя  и прозрачна вода, тогава трябва да гледаш за островите Майорка или който искаш или да се ходи след Алмерия в бреговата част   между Cabo de gata и  Mojacar

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Не, не, ясно е, че лазурно и изумрудено синьо няма да видим. Целта на питането е да не се набутаме в голям туристически поток. Ясно ми е, че не мога да търся идентичен туризъм на този в Гърция. Били сме в Португалия и там около Албуфейра ми се уплаши окото. От друга страна около Карвоейро имаше достатъчно малки селца с опция да наемеш къща до километри уникални плажове. Нещо такова си представям. Кои плажове там си заслужават, или пак това е тъп въпрос?

За температурите сме наясно и все се надявам около Малага и посока Нерха да е по-топло от Алгарве през юли. 

 

Връзка към коментар
преди 28 минути , .♥.Fancy.♥. каза:

Не, не, ясно е, че лазурно и изумрудено синьо няма да видим. Целта на питането е да не се набутаме в голям туристически поток. Ясно ми е, че не мога да търся идентичен туризъм на този в Гърция. Били сме в Португалия и там около Албуфейра ми се уплаши окото. От друга страна около Карвоейро имаше достатъчно малки селца с опция да наемеш къща до километри уникални плажове. Нещо такова си представям. Кои плажове там си заслужават, или пак това е тъп въпрос?

За температурите сме наясно и все се надявам около Малага и посока Нерха да е по-топло от Алгарве през юли. 

 

 

Малки плажчета като покрай португалското селце и в Гърция има при къдрава брегова ивица. Около Малага не е такава. Застрояването няма нищо общо с нашето море, има го, но е ниско. Има готини селца наоколо, но са малко във вътрешността. Около Малага като че ли е за масовия английски турист. А водата е с няколко градуса по-студена от гръцкото море със сигурност.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Плажовете около Малага нямат нищо общо с плажовете в Алгарве.

Около Малага са стандартни, нищо впечатляващо. Даже в самия град Малага пясъкът е изкуствено насипан.

На нас ни хареса Естепона, много приятно градче, има широка плажна ивица. Ние като ходихме нямаше много навалица, но беше по време на Ковид ограниченията.

Връзка към коментар

Може и да не е точно Малага. Просто там ще кацнем. Принципно винаги сме с кола под наем. Ще се ходи до Гранада със сигурност. Т.е. под район имам предвид доста широка област. 

Връзка към коментар

Тази година бяхме в околностите на Манилва. В района има множество плажове, от които все ще успеете да си изберете, но не са малки. Бяхме края на септември, така че бяха безлюдни и не мога да кажа как е в топ сезона. Иначе са добре оборудвани, 2 шезлонга и чадър са 6 евро, има душове и барове. Определено стават. Мога и място за нощувки да препоръчам: https://www.skyscanner.es/hoteles/espana/manilva-hoteles/pierre-&-vacances-village-terrazas-costa-del-sol/ht-147365456?&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=XY-Flights-Search-ES-DSA&utm_term=DYNAMIC+SEARCH+ADS&associateID=SEM_GGF_19370_00030&gclid=EAIaIQobChMI9ZX19fne-gIV-xoGAB0mgwdQEAAYAyAAEgK0-fD_BwE&gclsrc=aw.ds  Това са апартаменти в затворен комплекс, има басейн и чудесни тераси с приказна гледка към морето и скалата на Гибралтар. Успех и чудно изкарване в любимата Андалусия!

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 10 часа, .♥.Fancy.♥. каза:

Може и да не е точно Малага. Просто там ще кацнем. Принципно винаги сме с кола под наем. Ще се ходи до Гранада със сигурност. Т.е. под район имам предвид доста широка област. 

Тарифа. Плюсове: прекрасен плаж, храна, къщички, атмосфера, прескачане до Танжер. Минуси: силен вятър (с оглед периода на пътуване, май, е плюс), на около 160 км от Малага и студено море+океан. Няколко стари снимки:

 

424420_350609751644637_1521947710_n.jpg

416828_350606354978310_760433973_n.jpg

424128_350608871644725_1574443109_n.jpg

64126_350606248311654_1456864353_n.jpg

426296_350606028311676_855042970_n.jpg

422939_350605844978361_2114889285_n.jpg

417672_350609141644698_313271677_n.jpg

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.