Прескочи до съдържание

София - Берлин - София, фиксирани дати 30.04. - 07.05.2014 г.


Препоръчани мнения

Търся билет София - Берлин - София, но с фиксирани дати на полетите - на 30.04. натам и обратно на 07.05.2014 г., без чекиран багаж и други условия, на минимална цена в двете посоки. Засега се очертават полети с България Еър за около 180 лв. двупосочен. Интересно и необяснимо за мен е, но при нискотарифните цените са доста по-високи. Помагайте, ако има други варианти!

Връзка към коментар

Евтините билети за този период бяха изкупени още миналата година, когато МС определи дните от 01.06. до 06.06 за неработни. С други думи - не си единственият, който иска да пътува тогава.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ами те неработните дни са от 1.05 до 6.05 (четвъртък до вторник). Датите са които се търси билет са един ден преди и един след, (сряда до сряда) т.е основния поток поради нашите почивни дни би следвало да е намалял, освен ако всички не са решили да си удължат почивните дни с по един ден преди и след, което ми се вижда малко вроятно. Ама явно пак е късно.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

По мое скромно мнение, когато се съберат толкова почивни дни, всеки тръгва нанякъде.

Първо се изкупват билетите на прилични цени  за самите почивни дни, а след това и за дните непосредствено преди и след почивните дни.

В тези дни цените на нискотарифните са доста ... неприлични. :grin:

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Скоро и споменатата оферта от 180 лева ще е само блян.

 

Точна прогноза! Случи се няколко часа след този коментар - цените скочиха до 280 - 300 лв. и се доближиха до цените на нискотарифните, а не обратното (какъв парадокс!). Моят приятел, който поиска съвет от мен, всъщност май все пак ще трябва се реши да промени датите, ако не иска да плаща зàлудо. :)

 

Идва ми наум нова тема: Десет (двайсет, трийсет или петдесет, може би) златни правила при избор на полет и закупуване на билет: 1. Правете това, защото.... 2. Не правете това, защото..., т.е няколко десетки съвета, не повече, които са точни, ясни, без дълги обяснения, изкристализирали от колективния опит на магеланците. Нещо като Наръчник при ... А може и да има вече такава?

 

Първото правило може да бъде следното:

1. За полети от България в периоди на национални празници билети се закупуват не по-късно, а при наличие на точна предварителна информация от "добре осведомени източници" даже и преди   ;) официалното им обявяване от правителството, независимо колко далеч във времето са те. :) Гарантирано е покачването им с приближаване на датите.

 

Полезно четиво за начинаещи ще е! :)

Редактирано от rik4o
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Проблема е, че случайния фактор е толкова силен и нещата толкова променливи, че никога не се знае. Такава тема трябва да се поддържа актуална постоянно и да е пълна с категорични твърдения от рода на "може би", "най-вероятно", "евентуално" и т.н. 

 

Не, че не пречи да нахвърляме няколко идеи, но е притеснително ако някой тръгне да ги спазва сляпо и скочи в калта с двата крака :) 

Връзка към коментар

Подкрепям Жоро. Няма твърди правила, особено с националния превозвач.

Миналата година дебнах цени на България еър за уикенда след 24 май (23-четвъртък, с оставане до неделя). Нищо, че са 3 почивни дни и се знаят от миналия век, по едно време цените се сринаха и аз купих билети.

Редактирано от Nine
Връзка към коментар

Идва ми наум нова тема: Десет (двайсет, трийсет или петдесет, може би) златни правила при избор на полет и закупуване на билет: 1. Правете това, защото.... 2. Не правете това, защото..., т.е няколко десетки съвета, не повече, които са точни, ясни, без дълги обяснения, изкристализирали от колективния опит на магеланците. Нещо като Наръчник при ... А може и да има вече такава?

Да, много добре, и полезно би било да има такива общовалидни за всички авиокомпании правила. За съжаление според мен е невъзможно, защото всяка авиокомпания си има нейно ценообразуване, подчинено на специфични особености на региона, таргет, възможности, активни периоди, социални и икономически фактори, които не са еднакви дори и да са сходни на пръв поглед. Ако имаше някъде такива правила, никой нямаше да стои пред мониторите и да се чуди кога е точния момент за покупка, а направо всички щяха да знаят промеждутъка от часове или дни, и да атакуват сайтовете само в тези няколко часове или дни. Даже и тогава пак нямаше да е лесно заради претоварване на мрежите, и сървърите на сайтовете за резервиране заради огромния трафик.

В "петдесет златни правила" евентуално (и много условно), може би е възможно да се обхванат основните моменти, но съвпадането поне на половината от тях, за да постигнеш някакъв сигурен успех с цената, пак ще е доста трудна задача. Което на практика обезсмисля и цялото начинание.

До момента аз не съм попадал на такива правила, общовалидни за всички авиокомпании. Даже и опитите за синтезиране на правила за купуване на билети на конкретна бюджетна авиокомпания в някой сайтове, са достатъчно объркващи и неточни, за да се приемат за приложими във всеки един момент.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.