Прескочи до съдържание

Виза за Сирия


Препоръчани мнения

Преди 1 час, Георги Матеев каза:

В момента няма вариант без местна туристическа агенция. Алжир спря да издава визи на самоорганизирани туристи преди известно време.

 

Между другото същото важи за Сирия. Супер досадно (и скъпо).

Би ли дал препоръка за хубава/читава агенция за Сирия ?

Връзка към мнение
Георги Матеев
Преди 1 час, infectedmushroom каза:

Би ли дал препоръка за хубава/читава агенция за Сирия ?

Силно, много силно препоръчвам: https://www.marrota.com/ - супер професионални във всяко отношение и без нито 1 издънка.

 

Една българска агенция препродава техните пакети на нашия пазар - разбира се, на двойна цена 🙂 Но тези са първоизточникът.

  • Харесвам 8
  • Благодаря 3
Връзка към мнение
преди 2 часа, Георги Матеев каза:

Силно, много силно препоръчвам: https://www.marrota.com/ - супер професионални във всяко отношение и без нито 1 издънка.

 

Една българска агенция препродава техните пакети на нашия пазар - разбира се, на двойна цена 🙂 Но тези са първоизточникът.

А кога си ги ползвал за Сирия?

Връзка към мнение

@Георги Матеев моля те да разкажеш за Сирия , като се прибереш. Ако не ти се разказва дословно ще ти пиша на лично с въпроси 😄  тъй като ми е важно , плана ми е за Май 2023 да посетя

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 2 часа, infectedmushroom каза:

@Георги Матеев моля те да разкажеш за Сирия , като се прибереш. Ако не ти се разказва дословно ще ти пиша на лично с въпроси 😄  тъй като ми е важно , плана ми е за Май 2023 да посетя

Обещал е да разкаже на всички, та ще му напомняме не на лични. :wink:

  • Харесвам 1
  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 5 часа, infectedmushroom каза:

@Георги Матеев моля те да разкажеш за Сирия , като се прибереш. Ако не ти се разказва дословно ще ти пиша на лично с въпроси 😄  тъй като ми е важно , плана ми е за Май 2023 да посетя

И аз имам план за Сирия! През 2013 тъкмо бях направил план за отиване с кола и почна войната... 😞

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 13 часа, GeorgiD каза:

И аз имам план за Сирия! През 2013 тъкмо бях направил план за отиване с кола и почна войната... 😞

 

С кола от София ли ? Аз гледах тази агенция която Георги ми даде, те организират транспорта от Бейрут или Аман до Дамаск , с кола и те връщат обратно . Директни полети има само Пакистан , Судан, ОАЕ и Ирак, за съжаление няма комфортни връзки от тук. Ти какво искаш да правиш там ? Моя план е Алепо, Дамаск и Палмира, за сега. писал съм вече на агенцията , ще видя какво ще ми кажат. 

  • Харесвам 1
  • Шок 1
Връзка към мнение
преди 6 часа, infectedmushroom каза:

С кола от София ли ? Аз гледах тази агенция която Георги ми даде, те организират транспорта от Бейрут или Аман до Дамаск , с кола и те връщат обратно . Директни полети има само Пакистан , Судан, ОАЕ и Ирак, за съжаление няма комфортни връзки от тук. Ти какво искаш да правиш там ? Моя план е Алепо, Дамаск и Палмира, за сега. писал съм вече на агенцията , ще видя какво ще ми кажат. 

Старият ми план беше с кола от Бургас, сега няма как да стане. Аз искам Алепо, Палмира, Дамаск, Хомс и Крак де Шевалие... Също ще чакам инфо, защото не знам в какво състояние са те..

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев

  

преди 59 минути , GeorgiD каза:

А аз пък ще те питам в какво състояние са Крак де Шевалие, Палмира и Алепо...? 🙂

До Алепо не стигнах, оставих си го за по-натам и мисля да отида, когато отворят местното летище. Четох, че скоро ще пускат полет Дубай-Алепо.

 

Крак де Шевалие е в чудесно състояние. Предвид ситуацията Палмира също беше учудващо ОК (някои неща дори вече са възстановени), погледни снимките ми в темата "В момента съм". В Хомс има видими следи от войната, мяркат се доста срутени сгради и тн, но за сметка на това Дамаск е непокътнат - оказа се, че до вътрешността на града никога не са достигали военни действия и всичко е запазено. Уникален град, трябва да повторя и ще ми трябват поне 4-5 дни само за него.

 

Изненадващо за мен не се усещаше (почти) никакво напрежение в Сирия. За сравнение, в съседен Ливан обстановката беше доста по-изнервена като цяло. А на тема безопасност (понеже това е най-честия въпрос) само ще кажа, че в Неапол се чувствам 10 пъти по-застрашен, отколкото в Сирия.

  • Харесвам 13
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.