Прескочи до съдържание

Филипини 11.03.2023 - 26.03.2023


t_petkov

Препоръчани мнения

Здравейте, 

След много ровичкане и смяна поне 3 пъти на дестинацията се спряхме на Филипините. След по-малко от месец заминаваме като полетите ни са през Саудитска Арабия. След дълго четене на темите за Филипини тук във форума ми се изяснява бавно програмата. Искам да я представя и тук, за да може тези с повече опит с Филипините да кажат дали времево е добре разпределена и дали траснферите са възможни.

 

11.03 - Полет от Франкфурт до Джеда. Там имаме през нощта престой. Ако не успеем да се вредим за безплатната виза ми е въпросът тук дали летището предлага някъде удобства за поне излягане на столове, за да не сме на земята. Престоят ни е 7 часа.

12.03 - Полет Джеда - Манила. Тук кацаме в 21:00 часа местно време. Последният полет за Панглао е в 21:30, така че абсурд да го хванем. Тук ще останем на някой хотел на летището.

13.03 - Полет Манила - Панглао. Спрях се директно на Панглао, а не Себу, защото искам да си оставим багажа в хотела и от там да тръгнем на тур към шоколадовите хълмове и малките маймунки. Въпросът ми тук е може ли да го направим самостоятелно с моторче или разстоянието е убийствено и е по-добре с кола. Колко бързо можем да организираме тур? Как вървят цените? 

14.03 - Лежерен ден за Панглао. Заслужава ли си като цяло Панглао? Ако на 13.03 не успеем с организацията, то днес ще е турът към забележителностите. 

15.03 - Панглао-Моалбоал. Искаме да отидем там за гмуркането с рибния пасаж. Доколкото съм чел това е едно от 2-те места в света, където може да се прави това. Май има директна връзка между Панглао и Аргао с ферибот и от там по земя към Моалбоал. Някой да има идея как да организирам трасферът от пристанището на Аргао към Моалбоал предварително?

16.03 - Моалбоал

17.03 - Моалбоал - Себу - Ел нидо със самолет

18.03 - Ел Нидо - тук искаме да изкараме курс за гмуркачи. Знам, че е към 2 дни. Питането ми е послед има ли смисъл от допълнителни екскурзии А и С с лодка или докато ходим към сайтовете за дайвинг може би ще видим повечето неща, които се виждат с тези айлънд хопинг трипове? Другото ми питане е дайвинг курсът къде е по-добре да се направи на Корон или Ел Нидо откъм биоразнообразие и неща за гледане? Знам, че в Корон е по-добре за потънали кораби от друга страна. Ако времето за дайвинг ще изяде айлънд хопинга, а пък той много си заслужава, то може да вземем един от дните за Корон и да отидем вместо на 21 на 22.03 на Корон. Какво мислите тук?

19.03 - Ел Нидо

20.03 - Ел Нидо

21.03 - Ел Нидо - Корон с ферибот. Знам, че има и самолет, но вмомента цените са отврат и не ми се дават толкова пари за 2-3 часа спестени, при все, че имаме и чекиран багаж и ще излезне още по-скъпо. 

22.03 - Корон

23.03 - Корон

24.03 - Корон

25.03 - Корон-Манила някъде следобяд с полет. След това в 23:00 часа ни е полетът от Манила за Джеда

26.03 - Джеда - Франкфурт.

 

Всякакъв тип съвети и мисли ще са ни от полза! Хубава неделя на всички! 🙂

Връзка към коментар
преди 3 часа, t_petkov каза:

Здравейте, 

След много ровичкане и смяна поне 3 пъти на дестинацията се спряхме на Филипините. След по-малко от месец заминаваме като полетите ни са през Саудитска Арабия. След дълго четене на темите за Филипини тук във форума ми се изяснява бавно програмата. Искам да я представя и тук, за да може тези с повече опит с Филипините да кажат дали времево е добре разпределена и дали траснферите са възможни.

 

11.03 - Полет от Франкфурт до Джеда. Там имаме през нощта престой. Ако не успеем да се вредим за безплатната виза ми е въпросът тук дали летището предлага някъде удобства за поне излягане на столове, за да не сме на земята. Престоят ни е 7 часа.

12.03 - Полет Джеда - Манила. Тук кацаме в 21:00 часа местно време. Последният полет за Панглао е в 21:30, така че абсурд да го хванем. Тук ще останем на някой хотел на летището.

13.03 - Полет Манила - Панглао. Спрях се директно на Панглао, а не Себу, защото искам да си оставим багажа в хотела и от там да тръгнем на тур към шоколадовите хълмове и малките маймунки. Въпросът ми тук е може ли да го направим самостоятелно с моторче или разстоянието е убийствено и е по-добре с кола. Колко бързо можем да организираме тур? Как вървят цените? 

14.03 - Лежерен ден за Панглао. Заслужава ли си като цяло Панглао? Ако на 13.03 не успеем с организацията, то днес ще е турът към забележителностите. 

15.03 - Панглао-Моалбоал. Искаме да отидем там за гмуркането с рибния пасаж. Доколкото съм чел това е едно от 2-те места в света, където може да се прави това. Май има директна връзка между Панглао и Аргао с ферибот и от там по земя към Моалбоал. Някой да има идея как да организирам трасферът от пристанището на Аргао към Моалбоал предварително?

16.03 - Моалбоал

17.03 - Моалбоал - Себу - Ел нидо със самолет

18.03 - Ел Нидо - тук искаме да изкараме курс за гмуркачи. Знам, че е към 2 дни. Питането ми е послед има ли смисъл от допълнителни екскурзии А и С с лодка или докато ходим към сайтовете за дайвинг може би ще видим повечето неща, които се виждат с тези айлънд хопинг трипове? Другото ми питане е дайвинг курсът къде е по-добре да се направи на Корон или Ел Нидо откъм биоразнообразие и неща за гледане? Знам, че в Корон е по-добре за потънали кораби от друга страна. Ако времето за дайвинг ще изяде айлънд хопинга, а пък той много си заслужава, то може да вземем един от дните за Корон и да отидем вместо на 21 на 22.03 на Корон. Какво мислите тук?

19.03 - Ел Нидо

20.03 - Ел Нидо

21.03 - Ел Нидо - Корон с ферибот. Знам, че има и самолет, но вмомента цените са отврат и не ми се дават толкова пари за 2-3 часа спестени, при все, че имаме и чекиран багаж и ще излезне още по-скъпо. 

22.03 - Корон

23.03 - Корон

24.03 - Корон

25.03 - Корон-Манила някъде следобяд с полет. След това в 23:00 часа ни е полетът от Манила за Джеда

26.03 - Джеда - Франкфурт.

 

Всякакъв тип съвети и мисли ще са ни от полза! Хубава неделя на всички! 🙂

Сега се загледах в полетите и предвид цените реших малко да попроменя програмата. Тя трябва да изглежда както следва:

 

 

11.03 - Полет от Франкфурт до Джеда. Там имаме през нощта престой. Ако не успеем да се вредим за безплатната виза ми е въпросът тук дали летището предлага някъде удобства за поне излягане на столове, за да не сме на земята. Престоят ни е 7 часа.

12.03 - Полет Джеда - Манила. Тук кацаме в 21:00 часа местно време. Последният полет за Панглао е в 21:30, така че абсурд да го хванем. Тук ще останем на някой хотел на летището.

13.03 - Полет Манила - Пуерто Принцеса. Тук искаме да посетим подземната река. За нея трябва ли да отделим цял ден и после пак да се върнем към Пуерто Принцеса? Идеята ми е да отидем след това до Ел Нидо. 

14.03 - Ел Нидо. Тук искаме да изкараме курс за гмуркачи. Знам, че е към 2 дни. Питането ми е послед има ли смисъл от допълнителни екскурзии А и С с лодка или докато ходим към сайтовете за дайвинг може би ще видим повечето неща, които се виждат с тези айлънд хопинг трипове? Другото ми питане е дайвинг курсът къде е по-добре да се направи на Корон или Ел Нидо откъм биоразнообразие и неща за гледане? Знам, че в Корон е по-добре за потънали кораби от друга страна. Ако времето за дайвинг ще изяде айлънд хопинга, а пък той много си заслужава, то може да вземем един от дните за Корон и да отидем вместо на 21 на 22.03 на Корон. Какво мислите тук?

15.03 - Ел Нидо

16.03 - Ел Нидо

17.03 - Ел Нидо - Корон с ферибот. Знам, че има и самолет, но вмомента цените са отврат и не ми се дават толкова пари за 2-3 часа спестени, при все, че имаме и чекиран багаж и ще излезне още по-скъпо. 

18.03 - Корон

19.03 - Корон

20.03 - Корон

21.03 - Корон-Себу-Моалбоал със самолет и автобус. Предполагам е възможно в един ден да направим трансфера?

22.03 - Моалбоал

23.03 - Моалбоал - Панглао с автобус до Аргао и от там лодка до Панглао.

24.03 - Трип до Шоколадовите хълмове и маймунките.

25.03 - Полет Панглао-Манила около обед. След това в 23:00 часа ни е полетът от Манила за Джеда

26.03 - Джеда - Франкфурт.

 

Връзка към коментар

Тази подземна река е жив т*шак, такива сложни логистики заради нея ми се вижда прекалено. Какво като е кусурнайсе километра дълга, като те пускат в началото само. На Балканите има къде по-впечатляващи, дори и да не са в рекордите по дължина.  Помня бяха някакви големи разправии и с разрешителните, после такова огромно лашкане цял ден до Ел Нидо, което е на другия край на острова, е убийствено. Летете си директно за Ел Нидо и не си го причинявайте това.

 

Корон определено е по-добре за дайвинг, дори има места, които са само дайвинг, плаж липсва.

 

Игнорирайте триповете с букви на Ел Нидо, вижте кои острови най ви допадат и си направете собствен къстъм трип.

 

Бъдете готови за всичко неочаквано по време трипа. Ние бяхме блокирани два дни на Панглао заради периферията на минаващ тайфун и липса на фериботи към Себу и това в т.нар. уж топ най-добро време за посещение.

Връзка към коментар

И аз смятам, че подземната река въобще не си заслужава. Загуба на време. Аз щях да заспя на лодката, беше ми много скучна. В България имаме в пъти по-хубави и интересни пещери.

Ние бяхме през февруари (преди 6 години) и извадихме късмет, че имаше фериботи от Бохол (Панглао) до Dumaguete, където плувахме с китови акули. Преди нас и след нас хората стояха с дни на Бохол, заради бурното море.

Връзка към коментар
На 19.02.2023 г. в 14:20, t_petkov каза:

Здравейте, 

След много ровичкане и смяна поне 3 пъти на дестинацията се спряхме на Филипините. След по-малко от месец заминаваме като полетите ни са през Саудитска Арабия. След дълго четене на темите за Филипини тук във форума ми се изяснява бавно програмата. Искам да я представя и тук, за да може тези с повече опит с Филипините да кажат дали времево е добре разпределена и дали траснферите са възможни.

 

11.03 - Полет от Франкфурт до Джеда. Там имаме през нощта престой. Ако не успеем да се вредим за безплатната виза ми е въпросът тук дали летището предлага някъде удобства за поне излягане на столове, за да не сме на земята. Престоят ни е 7 часа.

 

За под 12 часа не ви трябва виза за Саудитска Арабия. В лаунджа може спокойно да поспите, има удобни канапета, които са отделени от рецепцията с преграда. Лаунджа съм го описала в темата за бизнес салони.

Относно дайвинга не знам ценово има ли разлика, но ако няма, определено го направете на Корон. Освен потънали кораби, има и коралови градини под водата и водният свят е в пъти по-хубав от този на Ел Нидо.

Връзка към коментар

А иначе като разпределение на времето според вас окей ли е? И като цяло добре ли сме разпределили местата? Някой би ли препоръчал друг остров като за първо посещение на Филипините? В региона на Ел Нидо може ли/заслужава ли си да се наеме моторче и да се обикаля по малките улички като в Бали примерно?

Връзка към коментар

Здравей, с един приятел ще бъдем от 14 до 28 Март във Филипините , отново със полет на Сауди Арабиа.

Също така съм сертифициран водолаз и ще се радвам да гмуркаме заедно !

оставям ти лично 

Връзка към коментар
преди 12 часа, t_petkov каза:

А иначе като разпределение на времето според вас окей ли е? И като цяло добре ли сме разпределили местата? Някой би ли препоръчал друг остров като за първо посещение на Филипините? В региона на Ел Нидо може ли/заслужава ли си да се наеме моторче и да се обикаля по малките улички като в Бали примерно?

Палаван е супер за първо посещение. Извън Ел Нидо към сушата всичко е прахоляк или кал, според времето. До Накпан бийч ходят маршуртки, според мен по-добре от моторче. Самото Ел Нидо е мега малко. Освен до някой друг плаж с моторче, ама пак имате варианти трайскъл или друг транспорт. Виж, ако мислиш някакви отдалечени, сериозни трипове по-надолу към други части на Палаван, друга работа. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 22.02.2023 г. в 10:00, T.E.Lawrence каза:

Палаван е супер за първо посещение. Извън Ел Нидо към сушата всичко е прахоляк или кал, според времето. До Накпан бийч ходят маршуртки, според мен по-добре от моторче. Самото Ел Нидо е мега малко. Освен до някой друг плаж с моторче, ама пак имате варианти трайскъл или друг транспорт. Виж, ако мислиш някакви отдалечени, сериозни трипове по-надолу към други части на Палаван, друга работа. 

А иначе да заменим някоя дестинация с друга? Бохол заслужава ли си или примерно е по-добре Siquijor?

Връзка към коментар

Ами те са много различни. Не знам какво харесваш. Трудно ще ти дам съвет. Дългопетите бяха забавни на Бохол. Шоколадовите хълмове не са нещо, заради което да се върна там. Най-добре гледай в гугъл картинки от пътешественици в гугъл мапс и трип адвайзър, не тези с филтрите от профи фотографи от първите резултати и прецени за себе си.

Връзка към коментар
преди 42 минути , T.E.Lawrence каза:

Ами те са много различни. Не знам какво харесваш. Трудно ще ти дам съвет. Дългопетите бяха забавни на Бохол. Шоколадовите хълмове не са нещо, заради което да се върна там. Най-добре гледай в гугъл картинки от пътешественици в гугъл мапс и трип адвайзър, не тези с филтрите от профи фотографи от първите резултати и прецени за себе си.

Да кажем, че нещо като на Бали много ми хареса. Да се качиш на моторче, да разглеждаш малки селца, около теб палми, хубави гледки. Ясно е, че с храмовете удряме на камък там. Моалбоал посети ли го? Заслужава ли си да се отбием там заради сардините? 

Връзка към коментар

Не съм ходил там. Палаван като за първо посещение е каймакът на Филипините. Иначе трипът до Пинатубо вулкана ми хареса много. Първо с джипове 4х4 из застиналите потоци от лава, после трекинг до езерото в кратера.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.