Прескочи до съдържание

Около 7 дни някъде на топло - идеи?


Препоръчани мнения

Нещо се спекох. Обзел ме е странен страх за организиране на нещо и не мога да реша къде и как. Моля, дайте идеи за началото на юни нещо с море и все пак да не е само плаж, да има и нещо за правене и гледане. Храна и изкуство или екзотика за мен и щерката. По възможност лежерно. С бюджет до 3000евро за двете. За сега гледам Занзибар, но ми се струва, че няма да се вместим в бюджета за лятото и може би зимата там и Мароко. Полет от Бг, Букурещ - аз и Париж-тя или от Париж двете, може и с влак. 

Връзка към мнение

Естествено, има множество цели, но при зададените критерии аз ти препоръчвам Сайшелите. Ако дъщеря ти е в Париж, то нека се прибере до БГ и оттук ще го мислите. Може да проверите и как е положението от Италия. Все ще има изгодна опция. Когато имате вече билети. ще ви препоръчам и места там, за да си изкарате супер. Само без такива спичания. 🙂 

Това за бюджета и за Мароко не го разбрах много, но ако имате и Мароко в тези 3000 евро, то дестинацията трябва да е наблизо, а през юни, значи говорим за Средиземноморието в тези граници финансови. Дали Майорка или Гърция, вие ще решите. Едно е сигурно - за мама ще е супер, трябва и на щерката да й е супер, тоест - Ибица също е вариант, за да се търси малко и парти за щерката, или пък Миконос, където също ще има парти. 

Връзка към мнение

Мароко, отделно. Сори не съм го написала много ясно. И Италия мислех. Но ми се ще да изляза от Европа и от зоната на комфорт, а определено получавам паник атака като си го помисля. Трябва обаче да се преодолее и то става със скачане в страха.

Връзка към мнение
преди 3 минути , EliDion каза:

Трябва обаче да се преодолее и то става със скачане в страха.

Страхът е само в главата. Светът не е станал нито по-опасен, нито по-безопасен. 

След като имате 3000 евро, то помислете за Сейшели, ако не сте ходили. Впоследствие ще се сещата за тази добра идея, която ви е дал някой си Пантелей. 🙂  

 

П.П. НАмерете билети, а аз и други хора тук ще ви помогнем с организацията. 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

@EliDion, виж това предложение тук - Cheap direct flights from Frankfurt to Zanzibar or Mombasa from €372 (fly4free.com)

Това са евтини билети от Франкфурт до Кения/ Танзания. Това е алтернатива на Сейшелите. И то супер алтернатива, която никак не отстъпва на Сейшели. Занзибар е супер и може да видиш актуалната тема на @mililia, за да се убедиш в това, че тук говорим за топ дестинация. Организацията е отново супер лесна. 

Помислете и купете билети. Тук ще помагаме с всеки един детайл по организацията. 🙂 Няма страшно. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря, ще следя този сайт. Датите са твърде рано - до края на май. А можем да тръгнем най-рано 5-10 юни. Започвам да чета и за Сейшелите.

Точно от нейната тема се запалих за Занзибар

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 9 минути , EliDion каза:

Благодаря, ще следя този сайт. Датите са твърде рано - до края на май. А можем да тръгнем най-рано 5-10 юни. Започвам да чета и за Сейшелите.

Точно от нейната тема се запалих за Занзибар

Следи сайта, който ти пратих. От Германия напоследък (а и преди) излизат добри предложения с Кондор (авиолиния) за екзотики в Африка и Индийския океан. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А Тунис много обикновено ли ти се вижда?🙂 Погледнах набързо в скайскенер - от Букурещ има връзки през Марсилия, Лион, със сигурност и други, а от Париж има и директни.

Връзка към мнение

Кипър, Крит, Сицилия, за мен е безмислено да се ходи на плажна почивка през Юни извън Европа. Раян имат полети по 20Е началото на Юни до Пафос , може и до турската част да отскочите.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 18 часа, ДиянаВ каза:

А Тунис много обикновено ли ти се вижда?🙂 Погледнах набързо в скайскенер - от Букурещ има връзки през Марсилия, Лион, със сигурност и други, а от Париж има и директни.

Вчера гледах и за там. Доста по-бюджетно ми се  видя. И днес нова изненада. Отново са ми ударили колата. Трети път за месец. Така че двете десни врати ще глътнат част от бюджета.🤬Не се научиха да се обаждат като те ударят. Нали за това са тези застраховки. Така че скъпите дестинации се отлагат за най-рано януари, но пък ще имам време за проучване

  • Шок 1
Връзка към мнение

Лошо за случилото се с колата и удара по бюджета ти. Но и аз съм на мнение, че по-голяма наслада ще ти донесе далечната дестинация, когато при нас е зима🙂

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Преди 1 час, EliDion каза:

Вчера гледах и за там. Доста по-бюджетно ми се  видя. И днес нова изненада. Отново са ми ударили колата. Трети път за месец. Така че двете десни врати ще глътнат част от бюджета.🤬Не се научиха да се обаждат като те ударят. Нали за това са тези застраховки. Така че скъпите дестинации се отлагат за най-рано януари, но пък ще имам време за проучване

След като ще ходите есента в Мароко, отиване сега в Тунис би било разнообразие клонящо към нула. По мое мнение, предвид, че дъщерята живее във Франция, бягайте от арабския свят. Сигурно на детето й е писнало от северноафриканци и още една среща с тях извън Франция би било натоварващо за нея. И така идеите, които ти дадох за Ибица и Миконос, придобиват все по-привлекателен образ. 🙂 

А за екзотиката - както е казала @ДиянаВ, през нашата зима са най-сладки. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Catalonia Bayahibe (hotel) - Bayahibe - Dominicaanse Republiek | TUI

 

 

Лично проверено миналата година. До преди 1-2 дни беше 1230 Евро.

Ето допълнителни подробности.

 

Лежерна почивка в Доминиканската република с много коктейли и малко меренге - Карибски басейн - Магеланци (magelanci.com)

 

Разликата до 1500 евро на човек ще отиде за билети до Нидерландия, а разглеждането на Амстердам ще ви е бонус.

 

Връзка към мнение

предвид че миналото цяло за 7-8 дни из Цикладите, от които само 1 (един) ден на Миконос, надхвърлихме добре 3000 евро без никакви особени излишества, а само необходими неща тип нощувки в читави места, кола, фериботи, плажове и храна, съм силно скептична, че такъв бюджет би бил достатъчен за седмица само на Миконос; с директни полети фериботите ще отпаднат, ама ще се компенсират с цената за плажове, а и рано или късно на човек ще му омръзне да яде на трите места на острова, които не се изживяват като ултра лукс 🙂 за партитата дума даже няма да отварям

Връзка към мнение
преди 6 минути , ven62 каза:

И аз мислех това да й предложа, но после видях, че времето през юни там не е оптимално - дъждовен сезон + риск за урагани. 

Връзка към мнение
преди 5 минути , Pantelej Putnik каза:

И аз мислех това да й предложа, но после видях, че времето през юни там не е оптимално - дъждовен сезон + риск за урагани. 

Разбира се, това не е гаранция, но нас ни валя точно 2 пъти - единия път бяхме на лодка. Останалите туристи прецениха, че купона ще е още по-як и се скършиха от латино танци под тропическия дъжд, а другия път тъкмо влезнахме в ресторанта и докато хапнем слънцето изгря и всичко изсъхна.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.