Прескочи до съдържание

дневник Лежерна почивка в Доминиканската република с много коктейли и малко меренге


Препоръчани мнения

ех, звучи точно като нещо, което ужасно ми отива на представата за лежерна почивка 🙂 това точно в кой период /отрязък от месец/ е, изглежда времето е супер подходящо?

Връзка към мнение

Браво за звездичката, Вен :wub:  Сега, ако ме застигне нравоучителен пост във фейсбук за лошия човек, съсипал звездната годишнина на учителка и болногледач, без да прояви разбиране към детската им мечта, за която са спестявали 12 години, ще те защитя отдолу :grin:

 

Доста голям процент от хората във форума обичат морски почивки или въобще почивки, така че си е магеланско пътуване. На мен на вид ми изглеждат еднакви, но някои неща не се виждат на снимките. Ако добавиш лично впечатление, че хората са усмихнати, танцуват и има настроение, това откроява дестинацията. 

 

А освен съзерцание на водата, какво друго може да се прави? Имам предвид дали видя практикуване на някакви водни спортове, има ли сърфисти или вълните са от другата страна, към Пунта Кана? 

 

В селцето...атмосферата също ли беше приятна и спокойна или нямаше подобно щастливо настроение у хората? 

  

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 27 минути , antea каза:

ех, звучи точно като нещо, което ужасно ми отива на представата за лежерна почивка 🙂 това точно в кой период /отрязък от месец/ е, изглежда времето е супер подходящо?

29.06 - 6.07.2022г.

И никак не е скъпо в сравнение с подобна европейска почивка (Гърция, Италия, Португалия...) 

 

преди 20 минути , Lindt каза:

Браво за звездичката, Вен :wub:  

Очевидно с @Gentleman Basta ми влияете ... "лошо" :wink:

 

преди 20 минути , Lindt каза:

...Сега, ако ме застигне нравоучителен пост във фейсбук за лошия човек, съсипал звездната годишнина на учителка и болногледач, без да прояви разбиране към детската им мечта, за която са спестявали 12 години, ще те защитя отдолу :grin: ...

 

  

Това не го разбрах. Нещо популярно във Феисбук ли е или чувството ми за хумор или общата ми култура (или и двете) са ме напуснали тази сутрин. :biggrin:

 

преди 20 минути , Lindt каза:

 

А освен съзерцание на водата, какво друго може да се прави? Имам предвид дали видя практикуване на някакви водни спортове, има ли сърфисти или вълните са от другата страна, към Пунта Кана? 

 

В селцето...атмосферата също ли беше приятна и спокойна или нямаше подобно щастливо настроение у хората? 

  

Според мен вълните не са подходящи за сърф. Имаше водолази, които с лодки ги извозваха до някакви корали.

 

В селцето хората са по-скоро настроени към портфейла ти. Предлагат какво ли не - сувенири, дрехи, екскурзии, включително и масажи от млади доминиканки с влажни погледи. Но има доста други дестинации, където са далеч по-нахални (Египет, Шри Ланка, Дубай, ...)

И като цяло селцето Dominicus не е нещо което си струва да се види. 

 

Почти от хотела започва един от техните национални паркове - Cotubanamá National Park. В него на около 2-3 км. от хотела има две пещери, които също бях закърфичил за посещение. По бреговата ивица на парка е подходящо за разходки и пълно усамотение на малки, симпатични плажчета.

 

Rezervat.JPG.45e10d0ba7ffb5194805e3b828ed20b0.JPG

  • Харесвам 13
  • Благодаря 2
Връзка към мнение

 

преди 13 минути , ven62 каза:

29.06 - 6.07.2022г.

 

 

Това не го разбрах. Нещо популярно във Феисбук ли е или чувството ми за хумор или общата ми култура (или и двете) са ме напуснали тази сутрин. :biggrin:

 

......

 

Rezervat.JPG.45e10d0ba7ffb5194805e3b828ed20b0.JPG

Ох, и аз се сетих впоследствие, че може да не си застигнат от тази мода с моралния съд в социалните мрежи. Много са популярни постове и колекции от постове под надслов: "Am I a jerk/ Am I wrong? " И после внимателно описание колко недосетлива и гадна е отсрещната страна да ти направи забележка за неадекватно поведение, без да е разбрала цялата ти житейска история и настоящи потребности и да ги е взела предвид.

Допълнително има и нравоучителни репортажи за непознатия злодей в самолета например, който е очернен подобаващо и отдолу стотици хора го мразят и предават /споделят/ поста нататък. 

 

Иначе точно в тази тема хуморът ти е на високо ниво, аз съм удовлетворена от прочетеното :wink3:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 3 минути , Lindt каза:

 

Ох, и аз се сетих впоследствие, че може да не си застигнат от тази мода с моралния съд в социалните мрежи. Много са популярни постове и колекции от постове под надслов: "Am I a jerk/ Am I wrong? " И после внимателно описание колко недосетлива и гадна е отсрещната страна да ти направи забележка за неадекватно поведение, без да е разбрала цялата ти житейска история и настоящи потребности и да ги е взела предвид.

Допълнително има и нравоучителни репортажи за непознатия злодей в самолета например, който е очернен подобаващо и отдолу стотици хора го мразят и предават /споделят/ поста нататък. 

 

Иначе точно в тази тема хуморът ти е на високо ниво, аз съм удовлетворена от прочетеното :wink3:

:biggrin:

За пореден път се убеждавам, че решението ми да не припарвам до Фейсбук е ... гениално. :wink:

  • Харесвам 4
  • Браво 1
  • Смея се 5
Връзка към мнение
преди 3 минути , ven62 каза:

:biggrin:

За пореден път се убеждавам, че решението ми да не припарвам до Фейсбук е ... гениално. :wink:

Е, има си и предимства да си направиш профил. Знаеш ли колко повече мармоти и лъвчета ще видиш, ако сме си приятелчета?

Отделно, че ще те надушат, че харесваш море и по цял ден ще ти излизат снимки от места, на които ти се ходи, докато напълно ти се отще да работиш и мислено се проектираш пред дадена палма без кокосови орехи  :yes:

  • Смея се 6
Връзка към мнение
Преди 1 час, Lindt каза:

Е, има си и предимства да си направиш профил. Знаеш ли колко повече мармоти и лъвчета ще видиш, ако сме си приятелчета?

Отделно, че ще те надушат, че харесваш море и по цял ден ще ти излизат снимки от места, на които ти се ходи, докато напълно ти се отще да работиш и мислено се проектираш пред дадена палма без кокосови орехи  :yes:

По този повод ще ти се натреса в приятели.😀

  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 4 часа, ven62 каза:

29.06 - 6.07.2022г.

И никак не е скъпо в сравнение с подобна европейска почивка (Гърция, Италия, Португалия...) 

 

Rezervat.JPG.45e10d0ba7ffb5194805e3b828ed20b0.JPG

има нещо, което не мога да си обясня обаче - погледнах го хотела в букинг за някакви произволни дати ноември, дава цена за двама 1277 евро и то с безплатна анулация до седмица преди това и плащане на място там, за същите дати в tui.nl офертата за двама е 3128 евро, тази разлика от 1850 евро ако е само за полетите и трансферите, нещо не ми се връзва смисъла от минаване през TUI?

Връзка към мнение
преди 18 минути , antea каза:

има нещо, което не мога да си обясня обаче - погледнах го хотела в букинг за някакви произволни дати ноември, дава цена за двама 1277 евро и то с безплатна анулация до седмица преди това и плащане на място там, за същите дати в tui.nl офертата за двама е 3128 евро, тази разлика от 1850 евро ако е само за полетите и трансферите, нещо не ми се връзва смисъла от минаване през TUI?

Когато аз купувах беше около месец преди самото пътуване. Цените в букинг бяха нещо такова (1200-1300 евро за двама) и за самолетните билети и трансферите оставаха около 400 евро на човек (на нас почивката през tui.nl ни струваше по 1040 евро на човек.)

В момента за септември и октомври има цени от 980 и 1060 евро. Вероятно през август, септември и октомври ще има подобни цени и за ноември. Според @ivooo lastminute цените на tui са доста ниски (когато ги има)

  • Харесвам 9
Връзка към мнение
Иван Попов

Страхотно! 😊

Много благодаря!

Да си споделя, че Доминиканска република ми е на доста заден план. 

Но се надявам, че някога и до там ще стигна. 😉

 

преди 9 минути , ven62 каза:

Ето едно видео за настроение:

 

И аз съм си един добър дрон вече.... 

Всичките ми приятели си купиха доста добри машини, а аз спя 😅

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 6 минути , Иван Попов каза:

Страхотно! 😊

Много благодаря!

Да си споделя, че Доминиканска република ми е на доста заден план. 

Но се надявам, че някога и до там ще стигна. 😉

 

И аз съм си един добър дрон вече.... 

Всичките ми приятели си купиха доста добри машини, а аз спя 😅

Ами взимай техните, защо ти е твой дрон :grin:

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Благодаря за споделеното, форумът определено има нужда и от такава информация 🏖🙂 Може ли да кажеш как стои въпросът с комарите и други хвърчащи гадинки? 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 20 минути , antea каза:

нещо дронът да не е развален? край басейна тюлените мърдаха завидно пъргаво :grin:

Видеото е сглобено от няколко филмчета. Всичките съм ги пуснал на 2 пъти по-висока скорост. С моето чувство за ритъм и музика :haha: реших, че така по си подхождат на фоновата музика. 

Единственото изключение е танца на аниматорите на плажа и ентусиазираните плажуващи в морето. (това го е снимала жена ми. Аз, обикновено, стоя на мин. 50 метра от подобни активности)

преди 19 минути , DenitsaS каза:

Благодаря за споделеното, форумът определено има нужда и от такава информация 🏖🙂 Може ли да кажеш как стои въпросът с комарите и други хвърчащи гадинки? 

Бяхме се подготвили с разни репеленти. Напълно излишно. Един комар нямаше.

  • Харесвам 7
  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
Иван Попов
преди 25 минути , Lindt каза:

Ами взимай техните, защо ти е твой дрон :grin:

Защото си искам мое да си е 😊 

Ако стане нещо после ще го купувам 😀 

Аз имах дрон, но нещо се развали та го връщах обратно в Китай и от тагава не съм си взимал 😊

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 14 минути , ven62 каза:

....

Бяхме се подготвили с разни репеленти. Напълно излишно. Един комар нямаше.

А пиленца имаше ли? Гекони? Игуани? 

  • Смея се 2
Връзка към мнение

@ven62, по въпроса за немскоговорящите тюлени с уши при басейна 🙂 , които не пасват да са лъвове, па било и морски... 😄 ... В семейството на ушатите тюлени, освен подсемейството на морските лъвове има и друго подсемейство, което на български, незнайно за мене защо, е добило популярност като "морски котки" (мисля, че това създава объркване, понеже има и такива риби), а по-правилното е "морски мечки". Точно така си им казват и на немски - зееберен -, a и на латински официалното научно име е Arctocephalinae, което си значи "мечешкоглави".  😄

Та, таксономично твоите "немскоговорящи тюлени" най ми пасват да ги класифицирам сред морските мечки. 😄 😄 😄

 

  • Смея се 6
Връзка към мнение
преди 6 часа, Lindt каза:

А пиленца имаше ли? Гекони? Игуани? 

Имаше някакви гущерчета. Около 2 пъти по-големи от българските, които пресичаха пътеките в хотела или се препичаха на слънце.

Palmchat (dulus dominicus)  е ендемичното врабче за о. Испаньола т.е. за Доминикана. 

Да, врабчета имаше.

 

преди 5 часа, master_of_germs каза:

@ven62, по въпроса за немскоговорящите тюлени с уши при басейна 🙂 , които не пасват да са лъвове, па било и морски... 😄 ... В семейството на ушатите тюлени, освен подсемейството на морските лъвове има и друго подсемейство, което на български, незнайно за мене защо, е добило популярност като "морски котки" (мисля, че това създава объркване, понеже има и такива риби), а по-правилното е "морски мечки". Точно така си им казват и на немски - зееберен -, a и на латински официалното научно име е Arctocephalinae, което си значи "мечешкоглави".  😄

Та, таксономично твоите "немскоговорящи тюлени" най ми пасват да ги класифицирам сред морските мечки. 😄 😄 😄

 

 

Интуитивно бях сигурен, че не мога да се доверя на @Lindt  и че тези (немскоговорящите тюлени) не са никакви лъвове ... морски.

 

А и генерално, класификацията на фауната от страна на @Lindt и @Gentleman Basta е много съмнителна. 

От месеци се опитват да ме убедят как календарите щели да станат много хубави, ако в тях попаднат техните плъхове ( гризачите мармоти)  :wink:

 

преди 3 часа, Брани каза:

Много дълго бе.

Е, аз да не съм О. Хенри. :biggrin:

  • Харесвам 3
  • Шок 1
  • Смея се 9
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.