Прескочи до съдържание

Last second Андалусия за 10 дни с кола:)


maatin

Препоръчани мнения

Здравейте магеланци:),

 

вчера решихме да пътуваме УТРЕ 02.04:) до Андалусия за 10 дни и реших да се допитам до по-запознатите какво да не пропуснем.

 

Ще съм благодарен и за препоръки за ресторантчета и всякакви места за хапване.

 

Програмата засега включва Малага- 2 дни, Севиля - 2 дни, Кордоба - 1 ден, Гранада- 2 дни, Марбея, Кадиз, Jerez de la Frontera, Гибралтар и Ронда. 

 

 

Връзка към коментар
преди 23 минути , maatin каза:

Здравейте магеланци:),

 

вчера решихме да пътуваме УТРЕ 02.04:) до Андалусия за 10 дни и реших да се допитам до по-запознатите какво да не пропуснем.

 

Ще съм благодарен и за препоръки за ресторантчета и всякакви места за хапване.

 

Програмата засега включва Малага- 2 дни, Севиля - 2 дни, Кордоба - 1 ден, Гранада- 2 дни, Марбея, Кадиз, Jerez de la Frontera, Гибралтар и Ронда. 

 

 

Моята препоръка е Малага -1 ден, Севиля - 3 дни. От утре започва Семана Санта, а това е много, много натоварен период в региона... :biggrin:

Нашите обиколки из кръчмите миналата седмица: 

 

 

Севиля, поне от мен: flordesalvinos - дегустация на вина, Vineria San Telmo, Bodega Santa Cruz (непретенциозен тапас бар, никога няма места), всъщност дори не знам дали ще успеете да влезете в центъра на Севиля... Ще наредят едни столчета пред катедралата и до там.

До Ронда е Сетенил де лас Бодегас, може и там да отскочите за един час.

Фламенко в Севиля за мен е задължително.
И дегустация на хереси в Херес. :)
Но баровете из региона се избират на око и според това дали има места. Обикновено няма. Успех!

Ще тагна и @Pantelej Putnik, той ходи да яде и пие там. :)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 3 часа, Argentique каза:

Ще тагна и @Pantelej Putnik, той ходи да яде и пие там. 🙂

@Argentique е казала всичко. 

Андалусия не е място, където да забиеш поглед в картата и да търсиш нещо. Дръжте си очите отворени, гледайте, откривайте, наслаждавайте се. Не ви трябват ресторанти от тук, там ще си изберете сами - гледайте къде сядат местните. 

Във всеки град можете да си вземете план на града със забележителности от всеки един хотел. За инфо питайте местните. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 4 часа, Argentique каза:

Ще тагна и @Pantelej Putnik, той ходи да яде и пие там. 🙂

Ама как прозвуча само 😄

В Андалусия ходя да ям и пия, купувам си сомбреро в Мексико, шия си костюми в Банкок, обувки - в Рим. 🤣

  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 4 часа, maatin каза:

Програмата засега включва Малага- 2 дни, Севиля - 2 дни, Кордоба - 1 ден, Гранада- 2 дни, Марбея, Кадиз, Jerez de la Frontera, Гибралтар и Ронда. 

 

 

И аз мисля, че Малага не заслужава два дни, по-добре включете и някое бяло село, най-известното е Михас, близо е до Малага. Друго което ми хареса беше Нерха, там е сниман "Синьо лято", но е в другата посока.

До Ронда наблизо е селото на смърфовете - Хускар, реално е било бяло село, но за снимките на филма е боядисано в синьо и така си е останало. Поне на нас ни допадна, бяхме в понеделник, единствените туристи, местните казаха, че събота и неделя са дните с туристи.

 

Аз бях много впечатлен от двореца Алхамбра, за него е добре да си купите билетите онлайн, защото опашките са големи, а броят на билетите за деня е фиксиран.

Ако имате въпроси, пишете.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.