Прескочи до съдържание

С кола до Барселона


alex_555

Препоръчани мнения

Здравейте,

Предстои ни круиз от Барселона. Предвид, че самолетните бикети за нашите дати бяха доста скъпи, решихме да отидем с кола, като комбинираме и разглеждане на градове по пътя :)

Направих маршрут, надявам се да ударите едно рамо, ако нещо пропускам или е добре да коригирам. Само аз съм шофьор, така че съм разделила пътя с достатъчно почивки, да не бъде само шофиране :)

1 ден - София- Загреб-нощувка

2 ден - Загреб-Мантуа (разходка)- Кремона (нощувка)

3 ден- Кремона -Ница (разходка из старив град-Aix en Provence - нощувка

4 ден -Aix en Provence (разходка) Lourmarin-Roussillon-Gordes (разгледах, че са малки градчета на близко разстояние - и тук ми се иска да напреднем още малко в посока Барселона, преди да нощуваме - може би около Montpellier (или ако препоръчате друго подходящо?) Нощувка

5 ден Барселона и следобяд качване на кораба

На връщане ми се иска да разнообразим маршрута

ден 1-Барселона - Антиб (разходка)- Лион- нощувка

ден 2 Лион (разходка) - Торино (нощувка)

Ден 3 Торино (разходка) - Триест (нощувка)

Ден 4 Триест през Копер за бърза разходка - София

Как ви се струва? Знам, че километрите не са малко, но си мисля, че горе-долу добре съм разпределила разстоянията. 

Ще се радвам на съвети, ако пропускаме нещо по-интересно по път. (Чудя се Торино дали си заслужава)

Миналата година пак обикаляхме с кола из Френската Ривиера, пообиколихме Монако, посетихме Ез, 

Сен Пол Дьо Ванс, Ез, Мантон, така че търся други подобни градчета, които си заслужават да бъдат посетени ❤

Предварително благодаря

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте, супер яко ми звучи и като човек, който е пътувал с автобус точно до Барселона, намирам идеята ви като доста готина. Ще видите доста яки места по пътя :). Само че моето пътуване тогава беше през Австрия и Германия. На мен ми е мечта някой ден да се кача в колата с приятели и да отидем на трип из Европа и така да видим доста места. Да видя от 1во лице как се кара по хубавите им пътища. Ще се радвам да споделите как е било пътуването. 🙂

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.