Прескочи до съдържание

Да опознаем Гамбия


Йосиф Милчов

Препоръчани мнения

Йосиф Милчов

След Мароко и Тунис нашата инвазия в Африка тази година, предстои да завърши с една седмица в Гамбия. Билети купихме от промото на Вуелинг за дати 17-24 ноември с директен полет от Барселона.
Тук идва и въпроса какво ще правим в Гамбия цяла седмица. Нашата идея този път е да наблегнем на природа и поне 2-3 дни лежане в ризорт на брега на атлантика.
Според магеланският атлас, държавата е посетена от 11 човека, като предстои @boogy83да посети Гамбия месец преди нашето пътуване.
Всъщност това което ме впечатли много в Гамбия са огромният брой птици, който може да се видят и Шимпанзе Рехаб центъра, в който може да се наблюдават маймунките в  естествената им среда.
Знам, че това не е държава за сафарита и малкото им паркове не са от най хубавите и се предлагат екскурзии до близките паркове в Сенегал, но поради липсата на жълти книжки при нас, Сенегал директно отпада от списъка.
След проучване на цените за нощувки в Шимпанзе Рехаб центъра, тази идея директно отпада за съжаление. Първо има ограничения в дните в които може да се посети и спи там и второ цената е меко казано като за обиколка на Африка, а не за нощувка. Пакет с 2 нощувки за двама човека излиза около 2500 паунда, което  и да искам няма как да платя. За това се спряхме на 2 дневна екскурзия до Джанджабуре от местна фирма. Цената е 190 евро на човек и включва всички хранения, нощувката в Джанджабуре, круиз по река Гамбия с наблюдение на крокодили, хипопотами и маймунки, както и запознаване с местни племена и занаяти по поречието на реката. Другата екскурзия на която също се спряхме е еднодневна до национален парк Макасуту с цена от 65 евро на човек. Всичко е договорено с местна фирма през What's Up. Това е грубият ни план за момента.
Пускам темата за да можем да обсъждаме всичко свързано с посещението на тази малко позната страна. Бих се радвал и малкото посетили Гамбия да разкажат, какво си заслужава и какво не там. До колко е сигурна държавата, Къде е добре да се търси хотел или ризорт  и изобщо всичко което пропускаме. Мисля, че Гамбия може да предложи много повече от това което си представяме и знаем за нея.
Тагвам тези които са били или би им било интересно да посетят Гамбия.

@Lindt@Георги Матеев @Kaloyan89 @Stanislav Dimitrov @Здравко Ангел @Роми

  • Харесвам 9
Връзка към коментар
Здравко Ангел
преди 2 часа, Йосиф Милчов каза:

След Мароко и Тунис нашата инвазия в Африка тази година, предстои да завърши с една седмица в Гамбия. Билети купихме от промото на Вуелинг за дати 17-24 ноември с директен полет от Барселона.
Тук идва и въпроса какво ще правим в Гамбия цяла седмица. Нашата идея този път е да наблегнем на природа и поне 2-3 дни лежане в ризорт на брега на атлантика.
Според магеланският атлас, държавата е посетена от 11 човека, като предстои @boogy83да посети Гамбия месец преди нашето пътуване.
Всъщност това което ме впечатли много в Гамбия са огромният брой птици, който може да се видят и Шимпанзе Рехаб центъра, в който може да се наблюдават маймунките в  естествената им среда.
Знам, че това не е държава за сафарита и малкото им паркове не са от най хубавите и се предлагат екскурзии до близките паркове в Сенегал, но поради липсата на жълти книжки при нас, Сенегал директно отпада от списъка.
След проучване на цените за нощувки в Шимпанзе Рехаб центъра, тази идея директно отпада за съжаление. Първо има ограничения в дните в които може да се посети и спи там и второ цената е меко казано като за обиколка на Африка, а не за нощувка. Пакет с 2 нощувки за двама човека излиза около 2500 паунда, което  и да искам няма как да платя. За това се спряхме на 2 дневна екскурзия до Джанджабуре от местна фирма. Цената е 190 евро на човек и включва всички хранения, нощувката в Джанджабуре, круиз по река Гамбия с наблюдение на крокодили, хипопотами и маймунки, както и запознаване с местни племена и занаяти по поречието на реката. Другата екскурзия на която също се спряхме е еднодневна до национален парк Макасуту с цена от 65 евро на човек. Всичко е договорено с местна фирма през What's Up. Това е грубият ни план за момента.
Пускам темата за да можем да обсъждаме всичко свързано с посещението на тази малко позната страна. Бих се радвал и малкото посетили Гамбия да разкажат, какво си заслужава и какво не там. До колко е сигурна държавата, Къде е добре да се търси хотел или ризорт  и изобщо всичко което пропускаме. Мисля, че Гамбия може да предложи много повече от това което си представяме и знаем за нея.
Тагвам тези които са били или би им било интересно да посетят Гамбия.

@Lindt@Георги Матеев @Kaloyan89 @Stanislav Dimitrov @Здравко Ангел @Роми

Ние спахме в Бакау, което е много близо до Банджул. Взехме си такси от пристанището. Имаше хубав плаж, хотелът ни беше нормален и достъпен. Намерихме си го на място. Не знам какво да препоръчам, щото тая държава с нищо не ми блести. Имаше един резерват в Банджул, където имаше маймуни и доста птици (които Ангел и Стан не забелязваха и тичаха напред, накрая се загубихме и аз се озовах на някакъв далечен изход, та те дойдоха с едно такси да ме вземат). Не знам как са другите резервати, защото ние ходихме в Сенегал, където бяха много хубави, та в Гамбия изобщо и не сме проверявали за резервати.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Аз към момента също нямам много информация за там, мога да споделя хотела, който сме запазили:

https://www.booking.com/hotel/gm/metzy-residence.en-gb.html

По-натам като разгледам какво има за правене ще споделя. Първоначално мислех да правя някакъв тур до Сенегал, но изскочиха билети до Сиера Леоне и Сенегал отпадна. Та ще видим....ще пиша 🙂 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Аз също не мога да споделя нещо особено. Бяхме за кайтсърфинг (2 човека +  2 човека лежащи по плажа) . Февруари-март е добре за кайтсърф, за мен става ветровито около обяд, но пък сме обиколили така доста места по света. Бяхме в Коту . Хотела беше ОК.  Сега името му е African Princess Beach Hotel. Минали са вече 7 години, но тогава беше току що открит, а и ми казаха, че и сега е добре поддържан, но с други собственици. 

Връзка към коментар

И моята информация е от преди 10 години. Плаж за няколко дни става, останете близо до Senegambia strip или Palma Rima (Kololi) където има заведения, барчета на плажа и развлечения. 
 

Може някакъв тур с нощувка до James island да напаравите, но не е кой знае какво. 
 

поне day your до River Gambia National park с лодка. Вече са построили мост над р. Гамбия и не се чака фери. Шокиран съм от цените на Chimps rehabilitation project, по спомен платихме около 100-150 USD на човек с всичко включено, нищо общо с тези 2000 долара. Да не сте объркали с някакъв горила парк в Уганда ?

 

Относно сигурността, сигурна е и хората са мили, не е опасно дори вечер в оживените места до плажа и големите централни артерии. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.