Прескочи до съдържание

Неапол и наоколо


ivelin1012

Препоръчани мнения

Здравейте, обмислям за 3-4 дена да отида забързо на амалфийското крайбрежие. База за нощувки в Неапол и всеки ден с ферибито удачно ли е?

Понеже вече съм бил в Неапол, него съвсем скромно ще го разгледам

Плана ми е нещо от сорта на:

1 ден Капри, от Неапол гледам има често фериботи до Капри. Колко часа  е нужно да се разгледа острова. Нужно ли е предварително да купувам билети за фериботите или мога на моста да отида и когато ми е удобно

1 ден Позитано. Как е най-лесно и бързо (с най-малко смени на превозни средства) да стигна до Позитано и да се върна? Ферибота ли е най-удачния вариант. За автобуси/влакове гледам че все има прекачвания

Амалфи има ли смисъл да ходя или като видя Позитано е достатъчно?

За Везувий, има ли автобуси, които от Помпей Скави да ме закарат до Вулкана и да ме върнат. Много ли е изкачването и дали е много стръмно (имам страх от високо). Бил съм в Помпей вече, така че него ще го пропусна

 

 

Връзка към коментар
преди 16 часа, neuromancer каза:

Ако базата ти е в Соренто ще имаш по-лесен достъп до Капри и амалфийското крайбрежие (щом не се интересуваш от Неапол).

и за това си мислех, но са доста скъпи нощувките там и Неапол, май ще е по-удачно, а и доколкоро гледам ферибот до Капри е 1 час, а до Позитано 2 часа в посока, така че е поносимо.

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Букнах билетите. Последно мога ли на място да купувам билети за фериботите от Неапол до Позитано/Капри, или трябва предварително онлайн за да не се окаже че няма места?

Връзка към коментар
  • 5 седмици по-късно ...

Здравейте, Неапол и наоколо, подходящи ли са за посещение през първата седмица на ноември? Има ли някакви особености, като сезонност, празници и т.н. Предварително благодаря.

Връзка към коментар
Преди 1 час, Nayden Bondzhev каза:

Здравейте, Неапол и наоколо, подходящи ли са за посещение през първата седмица на ноември? Има ли някакви особености, като сезонност, празници и т.н. Предварително благодаря.

Топло е, само да не вали. В края на ноември съм била със слънчево време +18 и си беше чудесно за обикаляне. Сега, гледам, прогнозата е за +20. Ако нещо се закучи, кулинарен туризъм, музеи, катакомби...

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте, летището не е голямо, нали? Малко ме притеснява късен полет на Райън, който каца по разписание в 21:25 часа и чек-ин в хотел до 23:00 часа, с време за пътуване между двете според Гугъл 34 минути.

Връзка към коментар

Не е голяма частта на "Пристигащи". Но преди 5 дни си откарахме над 40 минути за паспортна проверка - работеха само 2 гишета, на моменти само едно и ставаше ужасно бавно.

Единствено с паспорти се минаваше веднага, но ние имахме дете в групата и не можахме да се възползваме.

Така че предвидете време и за това.

Иначе, после с Алибус по това време ще се придвижите бързо - няма да има движение, може и под 30 минути да е.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 1.11.2023 г. в 12:55, kali каза:

Здравейте, летището не е голямо, нали? Малко ме притеснява късен полет на Райън, който каца по разписание в 21:25 часа и чек-ин в хотел до 23:00 часа, с време за пътуване между двете според Гугъл 34 минути.

Същият ни полет закъсня с 30 минути, хванахме градски автобус 182 и пак бързо се придвижихме, няма трафик по това време, а разстоянието е малко, на паспортна проверка имаше хора само от нашия самолет. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 3 месеца по-късно ...

Здравейте!

Понеже темата е сравнително прлясна, ще си позволя да попитам, за да ми припомните как стоеше въпросът с обществения транспорт в Неапол. Имаше някакво приложение, която се сваляше и то беше за транспорта и за музеи......Сега ме интересува има ли карти за няколко дни и как се купуват - приложение ли е,  някаква пластика, която се купува на място ли и т.н.?

Благодаря предварително!

Връзка към коментар
На 26.02.2024 г. в 17:38, Balkanka каза:

Здравейте!

Понеже темата е сравнително прлясна, ще си позволя да попитам, за да ми припомните как стоеше въпросът с обществения транспорт в Неапол. Имаше някакво приложение, която се сваляше и то беше за транспорта и за музеи......Сега ме интересува има ли карти за няколко дни и как се купуват - приложение ли е,  някаква пластика, която се купува на място ли и т.н.?

Благодаря предварително!

Бяхме в края на юли 2023 за 3 нощувки, близо до гарата. Зарази жегата и високата влажност ползвахме автобусите  Hop on Hoff . Отличен избор заради  локацията, пред гарата има всякакъв транспорт за всички дестинации. И си купихме туристически трип с автобус за 50 евро до Позитано и Амалфи, тръгващи пак от гарата отстрани в 9.00. Прибирането е чак към 19.00. На връщане минахме през Херкулан, Везувий за прибиране на последните туристи. Прекосихме планината, бяхме близо до боговете и  се върнахме по друг маршрут.
имахме 2 часа и плаж в Позитано, както и 1,5 часа в Амалфи. 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 18 часа, Bella A каза:

Бяхме в края на юли 2023 за 3 нощувки, близо до гарата. Зарази жегата и високата влажност ползвахме автобусите  Hop on Hoff . Отличен избор заради  локацията, пред гарата има всякакъв транспорт за всички дестинации. И си купихме туристически трип с автобус за 50 евро до Позитано и Амалфи, тръгващи пак от гарата отстрани в 9.00. Прибирането е чак към 19.00. На връщане минахме през Херкулан, Везувий за прибиране на последните туристи. Прекосихме планината, бяхме близо до боговете и  се върнахме по друг маршрут.
имахме 2 часа и плаж в Позитано, както и 1,5 часа в Амалфи. 

 

Благодаря Ви за инфото. Пътувам сега, така че няма да има жега. Както съм написала, интересува ме транспорта само и единствено в Неапол.

Връзка към коментар
На 26.02.2024 г. в 17:38, Balkanka каза:

Здравейте!

Понеже темата е сравнително прлясна, ще си позволя да попитам, за да ми припомните как стоеше въпросът с обществения транспорт в Неапол. Имаше някакво приложение, която се сваляше и то беше за транспорта и за музеи......Сега ме интересува има ли карти за няколко дни и как се купуват - приложение ли е,  някаква пластика, която се купува на място ли и т.н.?

Благодаря предварително!

https://www.unicocampania.it/ тук можеш да купиш всякакви карти и билети за градски и извънградски транспорт. Можеш да избереш маршрут и ти казва, какъв билет да купиш.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

@Marisha , благодаря Ви! Свалих това приложение и видях, че има и дневна и 3-дневни карти, което ме интересува. Понеже е на италиански и не съм убедена правилно ли разбрах, 3-дневната карта от час до час ли е, т.е. 72 часа? Или 3 календарни дни?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , Balkanka каза:

@Marisha , благодаря Ви! Свалих това приложение и видях, че има и дневна и 3-дневни карти, което ме интересува. Понеже е на италиански и не съм убедена правилно ли разбрах, 3-дневната карта от час до час ли е, т.е. 72 часа? Или 3 календарни дни?

Май можеш да смениш езика. За валидност на картите вече не помня.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.