Прескочи до съдържание

Антигуа и Барбуда


Margarita

Препоръчани мнения

Имаме много време до заминаване, но никога не е твърде рано да събера информация. Та: не видях конкретна тема за Антигуа от близките 3-4 години, така че пускам нова. Интересува ме абсолютно всичко, което би могло да е полезно. Тази година посетихме остров от Холандските, следващата е ред на Британски Кариби. 😃

Засега потвърдения план е да вземем кола под наем (знам, че карат на обратно, надявам се да се справим, знам и за разрешителното, което фирмите за коли под наем издават) и да отседнем във вила в района на Джоли Харбър. Все още търся информация за надеждни фирми за коли под наем, местни, не междунаридни. 

Поправете ме ако греша, за момента ми е ясно, че виза не е нужна, не намерих и никакъв вид документ за попълване преди влизане в страната. 

Пътуваме две семейства с по едно 4 годишно дете. За момента избора ни на място е Джоли Харбър, като желанието ни е да е максимално спокойно и близо до плаж. Не държим (дори избягваме) всякакви атракциони, свързани с много шум), така че приемам и други идеи. Стига да е от западния бряг и да не трябва да продадем колата за да спим там 10 дена. 😃

➡️ Имаме бегла представа какво искаме да виидм и правим там, но отново идеи са добре дошли. Пътуването ни съвпада със sailing week, което явно е някакво голямо събитие. 

Все още не съм сигурна дали си струва да отделим цял ден и средства за Барбуда. 

 

➡️ Който от вас е ходил натам и има каквато и да е полезна информация, ще се радвам да сподели. 

 

ПП: Пускам снимки от майското ни Карибско пътуване. 

 

IMG_20230522_190123.jpg

IMG_20230521_171154.jpg

IMG_20230519_092812.jpg

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Аз бях тази година, но за два дни само. Бях с яхта, така че при мен е малко по-различно. Да, не е необходима виза. Направихме чек-ин в Джоли Харбър, след това се спуснахме до Инглиш Харбър, с дингито отидохме до един плаж, който беше само за нас, нямаше други посетители, определено има спокойни места. Цените по заведенията ми се видяха високи, но това си е май нормално за Карибите.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Тъкмо щях да трия темата, с този мижав интерес. 😄

Благодаря за включването. 

Ние смятаме да отседнем в южната част, извън населените места, но пък ще вземем кола под наем и ще се надяваме да не се пребием с английското движение. 

След като сте били с яхта, в кои месеци беше това, и какви бяха условията в морето, защото от две фирми, ходещи до Барбуда, ми казаха, че от ноември до към юни, избягвали да плават до Барбуда, заради лоши условия и много оплаквания от пасажерите си. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Oshko каза:

Аз съм бил само за ден, едва ли мога много да помогна.

Ще тагна @Георги Матеев който днес лети натам и сигурно би се включил.

Точно днес видях, че се е отбелязал във ФБ, че пътува натам, очаквам по-натам да споделя. 🙂

Не го познавам лично, но доста интересни пътувания има. 

Не е като да не сме ходили на места, с които и гугъл е имал затруднения, все ще се оправим, но винаги е от полза още едно впечатление. 🙂

Само се надявам, докато стигнем до там, да не е стснала новата Доминикана, с чартърите и ол инклузив почивките на Емералд. 😄

Връзка към коментар
преди 39 минути , Margarita каза:

Точно днес видях, че се е отбелязал във ФБ, че пътува натам, очаквам по-натам да споделя. 🙂

Не го познавам лично, но доста интересни пътувания има. 

Не е като да не сме ходили на места, с които и гугъл е имал затруднения, все ще се оправим, но винаги е от полза още едно впечатление. 🙂

Само се надявам, докато стигнем до там, да не е стснала новата Доминикана, с чартърите и ол инклузив почивките на Емералд. 😄

Аз ходих, но точно след сезона. Не бяхме в хотели или резорти а в airbnb и случихме хоста да е младо семейство, което ни отдели максимума от времето.Возиха ни из целия остров и ни заведоха на локален нощен бар за местни, купона беше много силен😃

Обиколихме доста плажове, но тествахме само на Deep bay beach. Хареса ни, става за шнорхелинг , има потънал кораб на 700-800м от брега мисля.

По думите на местните останах с впечатление, че по хубавите плажове са на Барбуда

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 13 часа, Margarita каза:

Тъкмо щях да трия темата, с този мижав интерес. 😄

Благодаря за включването. 

Ние смятаме да отседнем в южната част, извън населените места, но пък ще вземем кола под наем и ще се надяваме да не се пребием с английското движение. 

След като сте били с яхта, в кои месеци беше това, и какви бяха условията в морето, защото от две фирми, ходещи до Барбуда, ми казаха, че от ноември до към юни, избягвали да плават до Барбуда, заради лоши условия и много оплаквания от пасажерите си. 

Аз бях март месец и времето си беше перфектно, но  не сме ходели до Барбуда. Интересно защо от ноември до май, това е подходящия сезон за Карибите. Другото което ми хрумва, че е може би заради пасатите, които през този сезон си духат с по 15-25 възела, съчетани с плитчините около островите, вдигат вълни, които няма да понесат на много от пасажерите.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 6 месеца по-късно ...

Дълго очаквано пътуване, но за сметка на това, свърши бързо. 😄 Всеки път си казваме - следващото пътуване ще е с 2-3 дена повече. 😄

Понеже няма твърде много информация за Антигуа и Барбуда (освен от пътуващите с круиз, но това не дава на практика никаква информация), споделям пресни впечатления.

Пътувахме с дете и дейностите ни бяха съобразени с това. Имаше възможност за трекинг из джунгли, за съжаление пропуснахме, поради не твърде дългия ни престой. 

Ако търсите плажове, няма нужда да търсите другаде. Те са буквално на всеки завой. Бели, розови, всичките красиви. Някои са култивирани, други са абсолютно диви. 

Ползвахме кола под наем, което първите два дни ми предизвика огромен стрес. 😀 Първо заради английското движение, после заради половин метровите канавки на много места, разбитите пътища и факта, че от повечето местни коли се носи миризма на трева, когато те изпреварят. 😄 Когато свикнеш с това, преживяването е несравнимо, и конкретно ще спомена Fig Tree Drive, като един от най-живописните пътища, по които съм минавала. Завои, стръмни участъци, дупки и джунгла, смесена с мангови, бананови и ананасови насаждения и гледка към най-високия връх на острова. 

Личният ми топ 4 на плажовете: 

Morris bay, Pigeon point beach, Half moon bay, Darkwood beach. Друг живописен е Runaway bay, ако изключим фхакта, че го ползват като място за езда и поради тази причина не е особено чист и понамирисва. 

Естествено, няма как да се пропусне гледката на Shirley heights, разходката из Nelson's dockyard. Лична препоръка когато сте в English harbour е, да не пропуснете You and me cafe, което предлага кафе и закуски, а времето там е спряло. 

Stingray city не е за испускане също. 

Столицата я разгледахме в движение, от колата. Минахме покрай Heritage quay, но явно е действащ само когато има круизен кораб. 

Бяхме отседнали във вила в южната част на острова, между планината и мангрова гора. Мястото беше прекрасно и спокойно, но отиде голямо количество OFF, комарите са безпощадни. 

Понеже остсналия ми карибски опит се изчерпва с Кюрасао, ще добавя, че двете места имат тотално различен vibe. Кюрасао беше почти като в Европа, докато Антигуа е по-дива (макар да очквах да не е така, предвид значително по-високите цени на всичко в Антигуа). До Барбуда не отидохме. Времето се променяше постоянно - сега пече, а след 5 минути вали дъжд, после пак пече, облаците над морето бяха впечатляващи, и решихме че не ни се пътува по море в такова време. 🙂

Общото ми впечатление от пътуването е, че бих искала да се върна пак. ❤️

Пускам малко снимки в отделен пост. 

IMG_20240430_140907.jpg

IMG_20240430_183819.jpg

IMG_20240430_220350.jpg

IMG_20240502_234608.jpg

IMG_20240506_155242.jpg

  • Харесвам 7
  • Браво 3
Връзка към коментар

Мда, изглежда много яко.

Аз не съм чел много за там, но гледам, че острова е много малък, около 20км диаметър. Нужна ли е кола под наем и няма ли вариант за някакъв друг транспорт? Разбира се говоря от гледна точка без деца 🙂 

Между другото объркала си поредицата от снимки. Мисля, че тази с бутилките трябва да е преди онази, на която си припаднала на плажа :lol: 

 

 

  • Смея се 4
Връзка към коментар

Имаше някакви бусове, които вървяха, но нямам никаква идея как функционират, какви са маршрутите и интервалите им. 

Други варианти са организирани екскурзии или такси, които естествено, са по-скъпи и изискват някакво ограничение спрямо програмата. 

Островът е малък, но разстояние от 20 км отнема около 50 минути, особено ако включва планински път. Рядко може да се кара с над 45 км в час. Все си мислех, че се втеляват като казват, че пътищата са зле, но се оказаха наистина трагични. Повечето местни коли си караха без предни брони. Хортата, които явно бяха там не за пръв път, всички караха или Land rover или Wrangler. Ние бяхме с Териос и горе долу свърши работа, в смисъл, успя да ни върне до летището без аварии. 😄

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.