Прескочи до съдържание

K-ETA регистрация за влизане в Южна Корея


Препоръчани мнения

@dimitrov6 знеш ли къде на м… си от Сеул е летището или теб друго не ти трябва? 😄

За Южна Корея се иска разрешение за влизане K-eta, което не струва много пари - някъде към 11 или 14 лв. излизаше и важи за 2 години. Попълва се апликация онлайн, като сайтът и особено приложението им са много бъгави /поне на айфон/. Внимавай има разни сайтове ментета за визите, които много приличат на официалния и излизат по-напред в гугъл. 

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

За тези, които се интересуват от Сеул и са взели билети или обмислят - излезе пътеписът ми за Сеул, където вероятно ще намерите полезно инфо. 

Тагвам @Marisha, @Lindt и @dimitrov6, т.к. знам, че имат вече билети.  

  • Харесвам 6
  • Благодаря 5
Връзка към мнение
На 19.09.2023 г. в 14:22, ДиянаВ каза:

За Южна Корея се иска разрешение за влизане K-eta, което не струва много пари - някъде към 11 или 14 лв. излизаше и важи за 2 години. Попълва се апликация онлайн, като сайтът и особено приложението им са много бъгави /поне на айфон/. Внимавай има разни сайтове ментета за визите, които много приличат на официалния и излизат по-напред в гугъл. 

В сайта на нешото МВнР го пише официалния сайт.Пише,че важи вече за 3 години.

 

Screenshot 2023-09-21 at 14-50-45 МВнР Пътувам за.png

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 29 минути , dimitrov6 каза:

В сайта на нешото МВнР го пише официалния сайт.Пише,че важи вече за 3 години.

 

Screenshot 2023-09-21 at 14-50-45 МВнР Пътувам за.png

Мислех, че може и да греша, но не. Ето част от моята - 2 години е валидността. Външно що така пишат, не знам🙂

IMG_2020.jpeg.f262f06f23d69b9154213fbee79fa7bf.jpeg

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 7 минути , ДиянаВ каза:

Мислех, че може и да греша, но не. Ето част от моята - 2 години е валидността. Външно що така пишат, не знам🙂

IMG_2020.jpeg.f262f06f23d69b9154213fbee79fa7bf.jpeg

Ето превод от този сайт.

2023_09_21_15.30.02.jpg

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 9 минути , dimitrov6 каза:

Ето превод от този сайт.

2023_09_21_15.30.02.jpg

Добре, 3 години е вече. Променили са срока от 3 юли насам.

За няма и 3 месеца разлика в кандидатстването съм се набутала с цяла година😄. Но цената май е станала по-висока😉

IMG_2021.png

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 3 минути , ДиянаВ каза:

Добре, 3 години е вече. Променили са срока от 3 юли насам.

За няма и 3 месеца разлика в кандидатстването съм се набутала с цяла година😄. Но цената май е станала по-висока😉

IMG_2021.png

Цената е 10000 KRW или 14 лв,както беше писала.

2023_09_21_15.43.25.jpg

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...
Преди 1 час, Olianata каза:

За колко време излиза?3 дни преди полета ли трябва да попълним?

 

На 22.02.2024 г. в 9:59, Suunto каза:

Нашето пътуване наближава и се появиха няколко организационни въпроса. Летим София-Сеул, Сеул-Токио, Осака-София.1. Нужни ли са някакви документи за влизане в двете държави, освен валидни паспорти? Доколкото прочетох, тази година K-ETA е отпаднал за български граждани.

Това горното го проверете - дали е отпаднала К-ЕТА за българските граждани. В една друга тема бе посочено, че това го пишело на сайта на МВнР, а като тръгнеш да попълваш формуляра, изписвало, че не се изисква.

Аз моето искане го подадох месец преди пътуването, че четох в трипадвайзър за забавени одобрения и напрежение заради предстоящи полети. Може и заради ковид да е било. Получих одобрението за петнайсетина минути след подаването, но докато успея да подам и платя успешно беше голяма борба в продължение на поне час🙂

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
  • 2 седмици по-късно ...

Проверено на място,попълва се в самолета,къде ще отседнеш в Корея,в случая в Сеул и ти слагат печата и готово🇰🇷💜💕.

Да ви питам,понеже кацнах за 1 ден в Корея и сега съм в Япония и после пак се връщам ,къде сменяхте пари/€,долари,йени/ за корейски вонове?

Защото четох в чужди форуми ,че на

 летище не бил изгоден курса?

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, Olianata каза:

Проверено на място,попълва се в самолета,къде ще отседнеш в Корея,в случая в Сеул и ти слагат печата и готово🇰🇷💜💕.

Да ви питам,понеже кацнах за 1 ден в Корея и сега съм в Япония и после пак се връщам ,къде сменяхте пари/€,долари,йени/ за корейски вонове?

Защото четох в чужди форуми ,че на

 летище не бил изгоден курса?

Сменяхме от евро, защото такива пари имахме от България /поне, ако ни останат, да са в употреба впоследствие/. Сменяхме на място - в Япония за йени, от автомати /машини/ и в Корея за вонове от чейндж бюра. Не сме търсили някакви конкретни, а където видим и ни е попътно, обменяхме суми до 100€, защото нямаше време за губене и за това🙂Покупки на дрехи и козметика плащахме с карта. В Сеул обменях пари на входа на един голям пазар за традиционна и всякаква стока, но убий ме да се сетя за името😜 Общо взето, където видиш чейндж в града, сменяй някаква сума за джобни, няма време да се цепи стотинката в сметки. 
Помня, че в Япония най-изгодна се оказа, без да сме проучвали и целели това, обмяната в Киото - една барака с автомат на самообслужване, на паркинг близо до Храмът на чистата вода. Ето тук:

IMG_5024.jpeg.05c8f2c6145a50dbeda3b661949e10a2.jpeg
 

IMG_5026.jpeg.0727958b3fd8036eb6b02cad7a0a1e83.jpeg

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.