Прескочи до съдържание

Виза за Кувейт


Препоръчани мнения

преди 16 минути , dimitrov6 каза:

Ако се кацне в Кувейт и след някой час се излети за Абу Даби, дали ще трябва виза .

Не е ли вече безвизово за ОАЕ?

През 2014 г. чакахме премахването на визите до последния момент, както беше обявено, и понеже не го комуникираха изрично, за по-сигурно си купихме визи в София.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 6 часа, Anna Kalinovska каза:

Не е ли вече безвизово за ОАЕ?

През 2014 г. чакахме премахването на визите до последния момент, както беше обявено, и понеже не го комуникираха изрично, за по-сигурно си купихме визи в София.

Става въпрос за Кувейт дали ще трябва виза

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 10 минути , neuromancer каза:

Става въпрос за Кувейт дали ще трябва виза

🤓 Ама ние междувременно се разбрахме и той благодари за инфото. И аз благодаря за превода..

Връзка към мнение
преди 17 часа, dimitrov6 каза:

Ако се кацне в Кувейт и след някой час се излети за Абу Даби, дали ще трябва виза .

Ако полета е на един билет - не. При различни билети - да. Визата е 3 кувейтски динара или около 9 евро за срок до 3 месеца. Добре е да се извади електронна предварително. 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

До Кувейт май се набутах с онлайн  визата,защото уж била за 3 месеца,а аз пътувам края на октомври,но след като  платих към 9 евро видях,че е валидна от днес до 17.10.Значи друга виза трябва да взема 10-20 дни преди тръгване.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Днес кандидатствах пак за нова виза,но два пъти ми отказаха,защото съм снимал паспорта с телефон и има отблясък.Сега го сканирах и чакам резултат.Преди месец мина със снимка от телефон.

Връзка към мнение
На 18.09.2023 г. в 19:59, dimitrov6 каза:

До Кувейт май се набутах с онлайн  визата,защото уж била за 3 месеца,а аз пътувам края на октомври,но след като  платих към 9 евро видях,че е валидна от днес до 17.10.

С е-визата имаш 30 дни да влезеш в Кувейт от датата на издаването й. И съответно можеш да останеш до 90 дни в страната с тази виза. 
 

 

преди 2 часа, dimitrov6 каза:

Днес кандидатствах пак за нова виза,но два пъти ми отказаха,защото съм снимал паспорта с телефон и има отблясък.Сега го сканирах и чакам резултат.Преди месец мина със снимка от телефон.

Въобще не е фатално, ако ти откажат пак и нямаш е-виза, защото на място има по няколко човека само да чакат и ги издават буквално за минути. Просто при слизане от самолета бъди бърз да изпревариш, ако някой от твоя полет няма виза да се наредиш от първите. 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 1 час, violeta каза:


 

 

Въобще не е фатално, ако ти откажат пак и нямаш е-виза, защото на място има по няколко човека само да чакат и ги издават буквално за минути. 

Дадоха ми вече онлайн виза. 🙂Имало и приложение за сканиране на документи с телефона. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 5 минути , violeta каза:

Може

Питат ли за хотел,защото аз кацам в 4 сутринта и следващата нощ в 2 излитам,тоест за 22 часа престой.Аз резервирах един и го отмених,но имам принт на потвърждението.Благодаря.

Връзка към мнение
преди 49 минути , dimitrov6 каза:

Питат ли за хотел,защото аз кацам в 4 сутринта и следващата нощ в 2 излитам,тоест за 22 часа престой.Аз резервирах един и го отмених,но имам принт на потвърждението.Благодаря.

Във visa application form-а, който попълваш на летището се отбелязва адресът ти в Кувейт, където отсядаш. И на практика ти на immigration давайки документите, те го виждат. Нямам спомен да са ме питали допълнително.  

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.