Прескочи до съдържание

Тема за пазаруване (Черен петък 2023)


Иван Попов

Препоръчани мнения

преди 5 минути , iMari каза:

Виждам, че доставчиците са почти същите като тези, които приемат поръчките от Али, изключение прави speedy. Няма значение де, благодаря, тези не ги знаех.

А точно гледам модела безжични слушалки, които ти ми препоръча преди няколко месеца, че доста ги намаляват сега в Али. Все още ли си доволен от тях? 🙂

Нали правилно се ориентирам, че намаленията в Али ще започнат в 10:00ч бг време на 11.11.? Бързо ли трябва да се действа, изчерпват ли се продуктите скоростно? Никакъв опит нямам с тях за Черен петък.

 

Да, доволен съм, но не ги ползвам често.

За по-актуална информация хвърли един поглед тук:

Best Ultra-Cheap Wireless Earbuds under $25 - November 2023 (scarbir.com)

Има класации (ревюта) и за по-скъпи.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 43 минути , iMari каза:

Виждам, че доставчиците са почти същите като тези, които приемат поръчките от Али, изключение прави speedy. Няма значение де, благодаря, тези не ги знаех.

А точно гледам модела безжични слушалки, които ти ми препоръча преди няколко месеца, че доста ги намаляват сега в Али. Все още ли си доволен от тях? 🙂

Нали правилно се ориентирам, че намаленията в Али ще започнат в 10:00ч бг време на 11.11.? Бързо ли трябва да се действа, изчерпват ли се продуктите скоростно? Никакъв опит нямам с тях за Черен петък.

 

В Алиекспрес нищо не се изчерпва 🙂 Намаления има доста често. Аз напоследък гледам нещата с надпис Choice и Super deals. Излизат добри намаления и най-вече са с бърза доставка. Последните години избягвам 11.11., защото стават сериозни закъснения в доставките и нещата идват към средата на януари. Може сега да се е подобрило положението, но за дребните неща, които купувам, не си струва да чакам черният им петък🙂

Доколкото виждам, тази година намалението ще е 7.44 лв. на всеки похарчени 37.20 лв.

 

В неделя бях член на СИК, за да изкарам някой лев🙂. В комисията имаше една групичка, които цял ден пазаруваха от това Temu😄, та и за него научих😛, но още не съм го пробвала. 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
  • Смея се 5
Връзка към мнение

През живота си не съм влизал дори в сайтове като али експрес, тему и други. Чудя се какво толкова купувате от там

На али експрес доскоро му виках али баба, така го бях запомнил.

  • Харесвам 5
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 7 часа, ДиянаВ каза:

Някой знае ли дали външната застраховка на Worldwide Insure при наемане на кола предните години е имала промоция? 🙂

 

Не мога да кажа от личен опит, но си позволявам да цитирам друг коментар:

На 19.10.2023 г. в 22:11, Sun4o каза:

Застраховайте си самоучастието в worldwideinsurance.com, аз избирам Gold нивото.
Аз си взимам годишна застраховка, сега я вдигнаха на 95 лири, но покрай черния петък има и промоции. 

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 15 минути , Alexander каза:

Чудя се какво толкова купувате от там

Общо взето буклучки разни. 🙂

Но ето пример за добра сделка спрямо български сайт.

Screenshot_20231109-193832.png.6cb8801c71c4a96f4ab1d5a0fda5f38d.png

За 99,00лв даже са изчерпани. Това май е по- стария модел.

 

А в Алито на 11.11. цената им ще бъде 48лв.

Screenshot_20231109-193929.png.d5572697c03700e123dfa5be34ad0cd6.png

 

Трябва да погледна и тези, които @Branko ми препоръча, но цените им бяха такива, че май само ще се наснимам с тях. 😄

  • Харесвам 3
  • Смея се 6
Връзка към мнение
преди 8 часа, Георги каза:

Да, покупките онлайн по норматив предлагат по-голяма гъвкавост при връщане - правила, които не си задължен да спазваш, ако покупката е на място в магазина. Но повечето (нормални) големи търговци имат гъвкави политики, които отиват над изискуемото по регулации. Икеа например: https://www.ikea.bg/customer-support/return-policy/

 

В крайна сметка няма регулация, която да пречи на търговеца да ти върне парите на място в магазина, стига да иска, важното е да не товарим Радостинчето с допълнителни отговорности 🙂

 

Но да не се отклоняваме от темата, аз лично първо чакам 11.11 в али-то, харесва ми че отсега се вижда каква ще е промо цената. Ще купувам шарени лед ленти и други джвъчки. С доставката е малко тото, ако са намесени български пощи. Също и една от другите куриерски фирми, които имат обекти в магазини за дрехи втора употреба или квартални магазинчета за цигари, кара ме малко да се чувствам като дилър на дрога като влезна в магазин за цигари и питам за пратката от Китай за Георги. Но ще го играем в името на ниската цена, какво да правим 🙂

Ами те в повечето случаи не връщат пари в магазина при он- лайн покупки. Някои ти разрешават като опция да ги върнеш в магазина, но парите ти ги връщат по сметка или карта и не от магазина. Не може и да замениш нещо в магазина, а трябва да върнеш старото и евентуално да си купиш друго/ друг размер и т.н. и да го платиш в магазина, а да чакаш по поръчката он-лайн да ти върнат парите според начина на плащане. Обяснението, което съм получавала е, че са си отделни фирми/клонове, които се занимават с он -лайн и магазинната търговия. В случая, мисля, на @iMari недоволството беше, че даже и не ти разрешават да върнеш стоката в магазина, нищо че е на почти един адрес със склада, където трябва да се върне, а трябва задължително да ползваш куриер за връщането (това колко струва или е безплатно не разбрах). Освен това и оправданията как хората щели да се наснимат и да ги връщат, които са смехотворни. Ако това е целта, не знам защо трябва да си поръчват он-лайн и да ги плащат, пък после да ги връщат, като могат просто да идат в магазина и там да ги мерят и да се снимат.

Иначе по темата за черния петък нищо конкретно не чакам 🙂

Връзка към мнение
преди 36 минути , Alexander каза:

През живота си не съм влизал дори в сайтове като али експрес, тему и други. Чудя се какво толкова купувате от там

На али експрес доскоро му виках али баба, така го бях запомнил.

А ти откъде си купуваш например аксесоари за телефона -  стъклен протектор, гръб, външна батерия?

Поръчвала съм най-различни неща- от ученически пособия като триещи химикали и пълнители до камъни за точене на ножове и соларни градински лампи за един приятел.

Последното ми чудо на китайската техническа мисъл е този уред за сушене на обувки😆. Още не съм го получила, но ако е компактен и върши работа, може и на път да си го нося🙂

IMG_2196.png.032651e7163986d059b71abf89f7e192.png

  • Харесвам 4
  • Смея се 1
Връзка към мнение
52 minutes ago, Alexander said:

През живота си не съм влизал дори в сайтове като али експрес, тему и други. Чудя се какво толкова купувате от там

На али експрес доскоро му виках али баба, така го бях запомнил.

Същите китайски неща. които се продават и в Amazon или eBay.Много от търговците продават едновременно и в трите платформи, или най-малкото едни и същи продукти.

Примерно всички китайски брандове електроника могат да бъдат намерени в Алиекспрес.Общо взето почти всеки китайски продукт който си виждал ,  от пълни боклуци до най-качествени неща се продават в Алиекспрес.

 

Ali Baba group е компанията майка , Алиекспрес е дъщерното дружество за продажби на дребно.Многомилиардна компания.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Същите неща като temu.com  се продават и в shein.com. Доставката е с еконт или спиди от складове в Европа и също имат добри попадения, ако не си много придирчив за качеството.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 17 часа, iMari каза:

Общо взето буклучки разни. 🙂

Но ето пример за добра сделка спрямо български сайт.

Screenshot_20231109-193832.png.6cb8801c71c4a96f4ab1d5a0fda5f38d.png

За 99,00лв даже са изчерпани. Това май е по- стария модел.

 

А в Алито на 11.11. цената им ще бъде 48лв.

Screenshot_20231109-193929.png.d5572697c03700e123dfa5be34ad0cd6.png

 

Трябва да погледна и тези, които @Branko ми препоръча, но цените им бяха такива, че май само ще се наснимам с тях. 😄

Това са 2 различни модела, т.е. втория не е по-новата версия на първия.
И в двата случая обаче се намират в amazon.de за около 50-60 лв, аз поръчвам само от там и доставям с gabco. Става доста по-бързо и по-сигурно от това да разчитам на БГ пощи за доставка от Али Експрес, макс 8-9 дни и са при мен след поръчка.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 18 часа, Яничка каза:

Не мога да кажа от личен опит, но си позволявам да цитирам друг коментар:

 

По-миналата година слезе на 58 паунда. От 82.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
На 9.11.2023 г. в 13:46, stormbringer каза:

E, Брани, 2023 е, трябва да е тикток Поялни Хроники 😉 

671244266_flat750x1000075f.jpg.40a56d671cf3d0644f8e422930ca5efa.jpg

 

🙂

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 9 часа, Mamas каза:

Същите неща като temu.com  се продават и в shein.com. Доставката е с еконт или спиди от складове в Европа и също имат добри попадения, ако не си много придирчив за качеството.

Благодаря.Поръчах си това приспособление от eur.shein.com и още 7 други неща за около 9 евро,колкото е минимума за безплатна доставка.Дават 100 точки за регистрация,а това намаля с около  1 евро цената,като може и още 50 точки да се вземат за разглеждане на една страница,и 20 за попълване на профила.Дават и 10% намаление за 1 поръчка над 45 евро

Screenshot 2023-11-10 at 21-53-48 1pc Stainless Steel Onion Needle Multifunction Onion Holder Slicer For Kitchen SHEIN EUR.png

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Включвам се да кажа, че черният петък във Fashion Days е до утре. Аз винаги проверявам харесания от мен артикул в няколко други интернет страници и наистина има голяма ценова разлика в момента в полза на FD за дрехите, които си харесах.

Та, ако някой не го е разгледал още, има време до утре. 😇

* След като пуснах 4 поръчки…в интернет открих универсален код за допълнителни -10%, та явно пак ще поръчвам. 😅 Споделям го и с вас 😉:

6975-0662-3823-3437

  • Харесвам 15
  • Благодаря 5
Връзка към мнение
преди 5 часа, r_nikolov1 каза:

След като пуснах 4 поръчки…в интернет открих универсален код за допълнителни -10%, та явно пак ще поръчвам. 😅 Споделям го и с вас 😉:

6975-0662-3823-3437

Благодаря за кода! Използвах го. Бях направила вече поръчка, но в количката ме чакаха за размисъл още няколко неща, така че поръчах и тях.  🤩 Фешън дейс ми е любим сайт за пазаруване на дрехи и обувки. Поръчваш, пробваш на спокойствие, връщаш без проблем и след 3-4 дни парите от върнатите стоки са в банковата сметка. 

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

@r_nikolov1 заради теб си взех импулсивно маратонки!Но пък добрата новина е, че явно са вкарали вече и плавниците с номер 47.5, за да мога да нося и аз New Balance 😄

  • Харесвам 1
  • Смея се 4
Връзка към мнение

@r_nikolov1 и аз заради теб 🙂 купих разни неща, много съм доволна, защото отметнах част от коледното пазаруване. Кода си работи , благодаря!

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

И аз благодаря .Купих си маратонки Пума за първи път в живота.И интересно,че си взех женски 47 номер по-евтино от мъжките.

От Алиекспрес си взех 10 инчов таблет и часовник измерващ кръвната захар.При поръчка над 80 долара има намаление 16.И ако имате монети в профила още долар и нещо се сваля.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Opticlasa цял месец имат хубави намаления и на слънчеви и на диоптрични очила.

Screenshot_20231111-171042.png.55e1fdc95219d919ee77f1445cd10d8a.png

Много е забавно, че някои модели може да ги пробваш онлайн чрез камерата на телефона. 🙂

 

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 9 часа, r_nikolov1 каза:

Включвам се да кажа, че черният петък във Fashion Days е до утре. Аз винаги проверявам харесания от мен артикул в няколко други интернет страници и наистина има голяма ценова разлика в момента в полза на FD за дрехите, които си харесах.

Та, ако някой не го е разгледал още, има време до утре. 😇

* След като пуснах 4 поръчки…в интернет открих универсален код за допълнителни -10%, та явно пак ще поръчвам. 😅 Споделям го и с вас 😉:

6975-0662-3823-3437

И аз багодаря за кода! Спести ми 25 лв.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

В Нашата Империя всеки петък е черен просто защото ние с Императора сме си по тъмните дела. И за да сме в час с модата, също постоянно правим намаления. Ето например последно намалихме броя на планетите с една ... то направо си беше Ликвидация, както му викат по моловете ...

  • Харесвам 1
  • Шок 1
  • Смея се 7
Връзка към мнение

за дамите, които се интересуват от по-така козметика (ретиноиди, слънцезащити, витамини Це и други женски бла-бла глезотии) - https://www.lookfantastic.com  има 20-25% до 13 ноември, с код Flash30 отстъпката става 30% от стандартната цена, което примерно за марка като Medik8 е направо нечувано намаление 🙂

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 34 минути , antea каза:

за дамите, които се интересуват от по-така козметика (ретиноиди, слънцезащити, витамини Це и други женски бла-бла глезотии) - https://www.lookfantastic.com  има 20-25% до 13 ноември, с код Flash30 отстъпката става 30% от стандартната цена, което примерно за марка като Medik8 е направо нечувано намаление 🙂

За тези пък въобще не съм подозирала, че правят безплатна доставка до България. Благодаря!

А британският TCB дава още 15% кешбек.

Screenshot_20231111-200107.png.861cd1e6aed952cd6e8f445b172a66a4.png

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 42 минути , iMari каза:

За тези пък въобще не съм подозирала, че правят безплатна доставка до България. Благодаря!

А британският TCB дава още 15% кешбек.

Screenshot_20231111-200107.png.861cd1e6aed952cd6e8f445b172a66a4.png

Безплатната доставка е до Англия. Но може после с някой от превозвачите.

Връзка към мнение
  • neuromancer changed the title to Тема за пазаруване (Черен петък 2023)

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • userkata
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.