Прескочи до съдържание

Тема за пазаруване (Черен петък 2023)


Иван Попов

Препоръчани мнения

Да направя обобщение на всички промоции 🙂

BLACK FRIDAY Travel Deals 2023 

black-friday-travel-deals-e1574439945467.jpg?resize=700%2C300&ssl=1

Black Friday Flight Deals

Aegean Airlines

Aegean Airlines BLACK FRIDAY SALE: Up to -70% flights!

Aer Lingus

Aer Lingus BLACK FRIDAY SALE: €100 OFF return flights to North America

Air Baltic

Air Baltic BLACK FRIDAY SALE 2023: cheap flights from €33 one-way!

Air Europa

Air Europa BLACK FRIDAY SALE: Flights with up to 25% Discount

Air Malta

Air Malta Black Friday SALE: all flights with up to 50% OFF except Amsterdam

British Airways

British Airways BLACK FRIDAY SALE: checked baggage for just £1 from London

Cathay Pacific

Cathay Pacific Black Friday Sale 2023: get up to 100 GBP / 100 EUR discount for flights from Europe

Corendon

Corendon BLACK FRIDAY SALE: Buy 1, get 1 free

EasyJet

EasyJet BLACK FRIDAY SALE: £200 OFF package holidays

Eurowings

Eurowings BLACK FRIDAY SALE: flights with up to 35% Discount

ETIHAD

ETIHAD BLACK FRIDAY SALE: PROMO CODE 20% Discount

Fly Play

Fly Play BLACK FRIDAY SALE: up to 35% off on flights to Iceland and North America

IBERIA

Iberia BLACK FRIDAY SALE: Flights from €29 and 50% OFF

ITA AIRWAYS

ITA Airways BLACK FRIDAY SALE: 30% Discount

KIWI

BLACK FRIDAY KIWI PROMO CODE: $30 Discount

LOT

Polish LOT Black Friday SALE: discount on flights up to 25% OFF

Luxair

LUXAIR Black Friday Deals: More than 40 destinations on Sale

Norse

NORSE BLACK FRIDAY SALE: Direct flights from European cities to USA / Caribbean / Thailand from €198 one-way

Norwegian

NORWEGIAN Black Friday SALE: Flights up to 30% Discount!

RYANAIR

Ryanair BLACK FRIDAY SALE: Buy ONE, Get ONE Half Price

SAS

SAS Black Friday SALE: Cheap flights to Europe / North America

TAP Portugal

TAP Portugal BLACK FRIDAY SALE. Save big on flights to your favourite destinations!

TUI UK

TUI UK Black Friday SALE: Save up to £250

TUI FLY (Belgium)

BLACK FRIDAY: TUI FLY Belgium PROMO CODE with 15% Discount on flights

Qatar Airways

QATAR AIRWAYS BLACK FRIDAY SALE: cheap flights to many destinations

Virgin Atlantic

Virgin Atlantic BLACK FRIDAY SALE: Save up to £90

Volotea

Volotea BLACK FRIDAY SALE: Flights from €5 one-way

Vueling

Vueling BLACK FRIDAY SALE: from €8.99 one-way

WINGLY

WINGLY BLACK FRIDAY SALE: £120 Discount

WIZZ AIR

Wizz Air BLACK FRIDAY SALE: up to 25% OFF

Black Friday Hotel Deals

Barcelo

BARCELO Black Friday SALE: up to 55% OFF

B&B Hotels

B&B Hotels Italy Black Friday SALE: 20% OFF promo code

BOOKING.COM

BOOKING.COM BLACK FRIDAY DEALS 2023: Save 30% or more

EXPEDIA

Expedia BLACK FRIDAY SALE: 30% Discount or more

H10 Hotels

H10HOTELS Black Friday SALE: Discount up to 30%

IHG

IHG Black Friday SALE: up to 20% Discount on your stay

HOSTELWORLD

HOSTELWORLD Black Friday travel deals: up to 75%

PRICELINE

Priceline BLACK FRIDAY SALE: Save up to 60%

RADISSON

Radisson Black Friday Sale: up to 25% OFF

Scandic Hotels

Scandic Hotel Black Friday Sale: STAY 3 NIGHTS, PAY FOR 2

SNOWTREX

SnowTrex BLACK FRIDAY SALE: 7 Days Crazy Offer from €99

Travelodge

Travelodge Black Friday SALE: up to 30% OFF

Yotel

YOTEL Black Friday SALE: up to 40% Discount

Black Friday Travel Agency website Deals 

eDreams

eDreams BLACK FRIDAY SALE: up to £60 Discount

LASTMINUTE

LASTMINUTE.DE Black Friday SALE

Early access to Black Friday travel deals. Save with flash sale deals and get an additional €150* instant discount on flight + hotel offers with voucher codes. 100 € voucher BFRIDAY100 from €1,000 minimum travel price and 150 € voucher BFRIDAY150 from €1,500 minimum travel price.

LASTMINUTE.COM Black Friday SALE

£150 off Flight+Hotel / Holidays with code BFRIDAY150UK (min spend £1,500)
£250 off Flight+Hotel / Holidays with code BFRIDAY250UK (min spend £2,500)
30% off Flight+Hotel gift cards with code BLACKFRIDAY23 (for gift cards with a value up to £250)

OMIO

OMIO DISCOUNT CODE: €10 PROMO

OPODO

OPODO Promo Code (BLACK FRIDAY SALE): Save up to £60 with voucher code!

Black Friday Tours Deals

Get Your Guide

Get Your Guide BLACK FRIDAY SALE: up to 50% OFF on Tours

Tourradar

TourRadar Black Friday Sale – up to 70% OFF

Black Friday Car Rental Deals

Europcar

Europcar BLACK FRIDAY SALE: rent a car around the world up to 30% OFF

Goldcar

GoldCar BLACK FRIDAY SALE! Discounts up to 70% OFF!

RENTALCARS

RentalCars BLACK FRIDAY SALE: up to 25% Discount

Black Friday Train Deals

Interrail

INTERRAIL BLACK FRIDAY SALE: Passes with 25% DISCOUNT

ITALO

Italo PROMO CODE up to 40% OFF trains in Italy!

RENFE

RENFE Black Friday SALE: trains in SPAIN with super prices

TrenItalia

BLACK FRIDAY TrenItalia Promo code: 30% OFF on trains in Italy!

Black Friday Bus Deals

GoOpti

BLACK FRIDAY GoOpti DISCOUNT CODE: €5 PROMO + 20% OFF on all transfers

LUX EXPRESS

BLACK FRIDAY Lux Express PROMO CODE: bus tickets with 50% OFF

Black Friday Cruise Deals

Costa BLACK FRIDAY SALE

COSTA BLACK FRIDAY SALE 2023: Book your cruise from £299 per person in an inside cabin for 2 persons.

DFDS

DFDS BLACK FRIDAY SALE: ferries up to 50% OFF

E-HOI

E-HOI Black Friday SALE: best prices for cruises

MSC BLACK FRIDAY SALE 

MSC BLACK FRIDAY SALE 2023: Book cruises with MSC from 219 EUR per person.

NCL BLACK FRIDAY SALE

Norwegian Cruise Line BLACK FRIDAY SALE 2023: For a limited time, enjoy 50% Off ALL cruises.

Royal Caribbean Black Friday SALE

Royal Caribbean BLACK FRIDAY SALE 2023: Book your cruise with up to £625 discount + Kids Sail From £99/€99.

Black Friday Hosting Deals

HOSTINGER Black Friday SALE

The Biggest Ever Hostinger Black Friday Sale Up to 81% off Hosting + Website Builder / Free Domain / Free Website Migration / 24/7 Customer Support. $2.49 /month + 2 Months Free

VPN Black Friday Deals

Nord VPN

Black Friday discount 69% + Get 3 EXTRA months From €2.99 /month

PRIVATE VPN

85% Discount and buy for 12 Months + 24 Months extra!

PURE VPN

Get 84% OFF + 5 extra months

e-Learning Black Friday Deals

Skillshare

Get A Free Month From Skillshare + 50% Promo Code

Black Friday SALE e-Books

Lonely Planet

Lonely Planet BLACK FRIDAY SALE: 30% Discount

OTHER

AirHelp

BLACK FRIDAY: AirHelp PROMO CODE up to 15% OFF

PRIORITY PASS

Priority Pass BLACK FRIDAY SALE: up to 30% OFF

The NORTHFACE (DE)

30% discount on orders over €200

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 8 минути , dimitrov6 каза:

Алиекспрес за първи път ми пращат пратка в Easypay чрез куриер ExpressOne.Пратиха ми мейл и по Вайбър.

Не съм поръчвала там от години, но преди малко и аз получих такава вест. От 11.11. ми е поръчката.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
На 29.11.2023 г. в 13:32, dimitrov6 каза:

Алиекспрес за първи път ми пращат пратка в Easypay чрез куриер ExpressOne.Пратиха ми мейл и по Вайбър.

Днес отидох да си получа уж този таблет за 78 долара , а получих този кабел за 5. Друг път снимам видео как отварям пакета,но този път не го направих.Сега им писах.815358218_Screenshot2023-12-08at18-26-4478.3US64OFFTeclastP25T2023Android12Tablet4GBRAM64GBROM10.1inchIPS1280x800IPS2.4G5GWiFi6BT5.0DualCamerasTypeC-AliExpress.png.5c048bb4923ed9977bc67b26812bea7d.png

 

 

20231208_181623.jpg

  • Шок 5
Връзка към мнение
преди 15 минути , dimitrov6 каза:

Днес отидох да си получа уж този таблет за 78 долара , а получих този кабел за 5. Друг път снимам видео как отварям пакета,но този път не го направих.Сега им писах.815358218_Screenshot2023-12-08at18-26-4478.3US64OFFTeclastP25T2023Android12Tablet4GBRAM64GBROM10.1inchIPS1280x800IPS2.4G5GWiFi6BT5.0DualCamerasTypeC-AliExpress.png.5c048bb4923ed9977bc67b26812bea7d.png

 

 

20231208_181623.jpg

То пак може да се разбере какво е пратено при спор. Какво пише на пакета - съдържание, тегло?

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 17 минути , ДиянаВ каза:

То пак може да се разбере какво е пратено при спор. Какво пише на пакета - съдържание, тегло?

Ето снимка на етикет,а на външния пакет е само адрес.

20231208_180042.jpg

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 25 минути , dimitrov6 каза:

Днес отидох да си получа уж този таблет за 78 долара , а получих този кабел за 5. Друг път снимам видео как отварям пакета,но този път не го направих.Сега им писах.815358218_Screenshot2023-12-08at18-26-4478.3US64OFFTeclastP25T2023Android12Tablet4GBRAM64GBROM10.1inchIPS1280x800IPS2.4G5GWiFi6BT5.0DualCamerasTypeC-AliExpress.png.5c048bb4923ed9977bc67b26812bea7d.png

 

 

20231208_181623.jpg

Пусни им успорване още сега, как така вместо таблет ще ти пускат кабел........

Как може за 78 долара да ти пуснат само кабел......

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 19 минути , dimitrov6 каза:

Ето снимка на етикет,а на външния пакет е само адрес.

20231208_180042.jpg

Мисля, че е станала грешка при изпращането, някакво кръстосване на поръчки. Едва ли е умишлена измама, добри отзиви има за таблета според горните ти снимки. Ще загубиш време в комуникация и обяснения, но ще се разреши в твоя полза проблемът.

Някога поръчвал ли си кабели от алиекспрес или нещо подобно от друг търговец?

Какво веднъж ми се случи: Поръчвам едно плюшено пуделче с блестящи очички за дъщерята като беше по-малка. Не дойде поръчката ми в срока и като се загледах по-задълбочено в данните, те я изпратили на друг получател в България, но май в Пловдив беше. Мисълта ми е, че някой друг търговец може да е изпратил погрешка този кабел до теб, вместо до правилния клиент, като твоите данни са му излезли от стара твоя поръчка. След време може да си получиш таблета. Е при всички случаи трябва да реагираш и да им пишеш.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Този ли е таблетът?

IMG_2453.png.3dcc6e30688ffcf97dcc5fef075a26da.png

Ако е този търговец, то той не предлага кабели, хм

IMG_2452.jpeg.345cc9fb2f652dd4c1df1fe95a8976d7.jpeg

 

Да кажеш после какво е развитието на случая. Не се тревожи, ще се оправи проблемът.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

И аз мисля, че е станала грешка, която ще се постараят да оправят бързо. Дори да е вид измама, моите впечатления са, че Али се грижи за клиентите си.

Имахме случай на неработещ уред. Писах на Али, поискаха клип за доказателство. То какъв клип да заснемеш - цъкаш копчето - не работи. Търговеца отхвърли клипа като доказателство, не се и занимавах повече, бях отписала парите, но след няколко дни Али възстанови сумата.

Сега покрай Черния петък купувах някакви дребни неща, една от поръчките беше канселирана от Али, защото търговеца им се сторил подозрителен. Извиниха се и на следващия ден рифънднаха сумата.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 50 минути , ДиянаВ каза:

Този ли е таблетът?

IMG_2453.png.3dcc6e30688ffcf97dcc5fef075a26da.png

Ако е този търговец, то той не предлага кабели, хм

IMG_2452.jpeg.345cc9fb2f652dd4c1df1fe95a8976d7.jpeg

 

Да кажеш после какво е развитието на случая. Не се тревожи, ще се оправи проблемът.

Същият е. Досега такава голяма грешка не бяха правили китайците с мен.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 17 часа, ДиянаВ каза:

Да кажеш после какво е развитието на случая

Ще възстановят парите.Бързо действат.Ползвах купони,затова сумата е толкова.Даже платих 58,71 долара само.

 

Final solution

    Solution1:Full refund 63.54 USD

Notice: AliExpress has issued refund for you. Kindly wait for 3-20 working days to receive your refund.

  • Харесвам 5
  • Браво 5
Връзка към мнение
Преди 1 час, dimitrov6 каза:

Ще възстановят парите.Бързо действат.Ползвах купони,затова сумата е толкова.Даже платих 58,71 долара само.

 

Final solution

    Solution1:Full refund 63.54 USD

Notice: AliExpress has issued refund for you. Kindly wait for 3-20 working days to receive your refund.

Ами сега какво ще правиш тоя дългия кабел😆

Остава Георги да отвори тема за домашни usb и подобни автоматизации и да черпиш идеи и опит😉

  • Смея се 3
Връзка към мнение
преди 33 минути , ДиянаВ каза:

Ами сега какво ще правиш тоя дългия кабел😆

Остава Георги да отвори тема за домашни usb и подобни автоматизации и да черпиш идеи и опит😉

Не знам. Преди няколко месеца от американския Амазон си купих дрон за 55 долара,а едната перка от четири не работи.Но пък може да се гледа през неговата камера от разстояние на телефона и да си правиш селфи от по-голямо разстояние.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Амазон е добър избор, че можеш да върнеш всичко в рамките на един месец, дори и да работи. 

от друга държава не знам как стоят нещата де

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 40 минути , dimitrov6 каза:

Не знам. Преди няколко месеца от американския Амазон си купих дрон за 55 долара,а едната перка от четири не работи.Но пък може да се гледа през неговата камера от разстояние на телефона и да си правиш селфи от по-голямо разстояние.

Ти ме разби! Цял дрон да ползваш за едното селфи😆

Пускай обява за бартер: предлагам дълъг usb кабел за ремонт на дрон😛

  • Браво 1
  • Смея се 6
Връзка към мнение
преди 4 часа, dimitrov6 каза:

Не знам. Преди няколко месеца от американския Амазон си купих дрон за 55 долара,а едната перка от четири не работи.Но пък може да се гледа през неговата камера от разстояние на телефона и да си правиш селфи от по-голямо разстояние.

Как го  достави  до Бг? Ако си го поръчал с директна доставка, Амазон ще ти върнат транспортните разходи и сумата, която си платил за дрона. Ако си го купил с превозвач, може да им пишеш  и те ще ти кажат какво следва. Аз от 15 години пазарувам почти само от Амазон и имам десетки върнати неща. Много пъти като им пиша, че стоката е вече в България и шипинга ще струва  еди колко си, и предлагат да ми върнат парите и да задържа нещото. Естествено, аз  пиша само за истински проблеми, наясно съм, че всеки профил има хистори и някакъв допустим максимум на връщания на година. Никога не са ми отказвали. Последно миналия месец им писах за часовника на мъжа ми, който просто спря да работи един месец преди да свърши гаранцията и те ме питаха дали искам да го върна за ремонт или да ми върнат парите и да им го върна.  Пратих го за ремонт и те ми върнаха чисто нов.  След това спря да работи чосовника на едно от децата, писах им и въпреки, че са минали почти 2 години ми върнаха парите, след като им го пратих понеже не пожелах ремонт. Амазон са изключително лоялен магазин за мен и са ми първи избор за всичко, което мога да купя от там.

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Madonna каза:

Как го  достави  до Бг?

Директна доставка.Ще пробвам да им пиша.Който разбира от дронове,нали не е възможно да се спре от дистанционното само единия двигател.Да не би аз да съм натиснал някое копче и да съм го блокирал,а той да си работи.Вижда се,че и кабела към този двигател е наранен и оголен. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, dimitrov6 каза:

Директна доставка.Ще пробвам да им пиша.Който разбира от дронове,нали не е възможно да се спре от дистанционното само единия двигател.Да не би аз да съм натиснал някое копче и да съм го блокирал,а той да си работи.Вижда се,че и кабела към този двигател е наранен и оголен. 

Аз бих им писала, вероятно ще ти предложат да го върнеш  за тяхна сметка и да ти върнат парите или да го върнеш за ремонт. Ако предпочетеш да го върнеш много е вероятно да ти пратят нов дрон.

 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 8 часа, Madonna каза:

Аз бих им писала, вероятно ще ти предложат да го върнеш  за тяхна сметка и да ти върнат парите или да го върнеш за ремонт. Ако предпочетеш да го върнеш много е вероятно да ти пратят нов дрон.

 

Опитах в чата,но не знам английски и казаха,че съжаляват ,че нямат поддръжка на моя език. Не мога да пиша на продавача защото са минали почти 8 месеца, а мейл на Амазон няма. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

@Madonna, от кой Амазон пазаруваш и кои доставчици ползваш?

@dimitrov6, отвори в отделен прозорец google преводач, пиши на български и съответно копирай текста от превода на английски. Все ще разберат за какво става въпрос. 🙂

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 28 минути , iMari каза:

@Madonna, от кой Амазон пазаруваш и кои доставчици ползваш?

@dimitrov6, отвори в отделен прозорец google преводач, пиши на български и съответно копирай текста от превода на английски. Все ще разберат за какво става въпрос. 🙂

 

Така направих,но питаха говоря ли английски и съжаляват ,че нямат подръжка на български, и аз изключих чата. Аз 4 месеца въобще не изпробвах дали работи стоката. Карай,и без това го купих само с кешбек от Топкешбек и то от търсене в Skyscanner от 24 профила. 

  • Харесвам 1
  • Шок 1
Връзка към мнение
преди 9 часа, dimitrov6 каза:

Така направих,но питаха говоря ли английски и съжаляват ,че нямат подръжка на български, и аз изключих чата. Аз 4 месеца въобще не изпробвах дали работи стоката. Карай,и без това го купих само с кешбек от Топкешбек и то от търсене в Skyscanner от 24 профила. 

Как търсене от 24 профила в Skyscanner??? Изумена съм, как намираш все някакви изгодни (да не кажа съвсем без пари) билети и не знаеш английски?!

 

Имат мейл мейл съпорт разбира се, сега ще погледна кой е и ще пиша.

 

преди 9 часа, iMari каза:

@Madonna, от кой Амазон пазаруваш и кои доставчици ползваш?

@dimitrov6, отвори в отделен прозорец google преводач, пиши на български и съответно копирай текста от превода на английски. Все ще разберат за какво става въпрос. 🙂

 

Основно ползвам немския Амазон, понякога и английския, пазарувала съм и от испанския и френския, но само няколко пъти спорадично. Примерно едни роботи (за почистване) взех от испанския Амазон ги бяха пуснали в склада на 70 евро, а в България бяха над хиляда лева. Вече 5 години ги ползваме и сега им поръчах само четки. Стоки, които имат гаранция и имам съмнение, че може да се наложи връщане гледам да ги пускам директно до тук. Когато купувам 3-5 неща куриерските услуги са съвсем приемлива цена 20 - 30 евро (зависи и от обем и тегло все пак). Има артикули обаче, които не се доставят до Бг, тогава ползвам Габко или Габиели. Габко спряха да доставят от/до Англия и сега пращам с Габиели. Габиели са много коректна пловдивска фирма.  От самото начало всичко е автоматизирано и виждаш кога се получава пратка с твоя номер (правиш профил на сайта им), кога тръгва за Бг, колко време ще пътува, кога се очаква и кога пристига, получаваш мейл като пристигне и отговарят веднага като им пишеш с въпрос. След като пристигнат в централния им склад може да се вземат нещата от там или ги пренасочват към другите си складове (знам че имат във Варна) или пращат със Спийди.  На мен ми пращат до Шумен с куриер по-малките неща, а по -големите ги вземаме от Варна. Тази седмица ми пристига с Габиели от Англия инфраред сауна 🙂 доставката ми излезе около 200 лв, направих допълнителна застраховка даже (има опция), не плащам мито и така. За сравнение, ако бях пуснала директна доставка само транспорт и такса щеше да е 300 лири, отделно мито. Така, че има смисъл от превозвачите 🙂 Тази седмица чакам и батерия на една безжична прахосмукачка от немския Амазон пак с Габиели. 

  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.