Прескочи до съдържание

Полезни джаджи за пътуващи (и не само)


Препоръчани мнения

Отварям тази тема за практични устройства/джаджи, които може да са полезни по време на път или до някъде са свързани с пътуванията.

 

Наскоро се сдобихме с една джаджа, с помощта на която може да управляваш от телефона си и отдалечено от дома различни устройства вкъщи. Устройството не заема място:

image.png.0f2ce3396600694d138c5714aad9cce3.png

За момента сме го свързали с климатика и примерно наскоро бяхме извън София за няколко дни, на тръгване изключихме климатика и го пуснахме дистанционно 2 часа преди да се приберем. Така се прибрахме на топло. Джаджата я купихме от китайците за 4 лв. (въпреки че от същия линк наш познат я беше купил за малко повече, но това няма значение). Взехме тази, но може да си изберете който и да е друг търговец. После се инсталира приложението Smart Life, от където може да се добавят устройства, които да управляваш от телефона си.

 

Стойка за навигация

Има много вариации, но аз харесвам тази по-долу, защото е много малка и не заема излишно място в багажа. Телефонът се поставя на нея с магнит, който държи много добре. Случва се да пада телефона само, когато пътят е с много неравности. Накупила съм си няколко бройки, ако случайно я забравим в някой рент-а-кар. В Aliexpress е пълно с всякакви варианти и цени, излизат по ключови думи magnetic  phone holder.

image.png.ff59d7677ef6f789a301b3f6978a44ca.png

 

 

USB зарядно за кола, поставя се в запалката

Пак в случаите, когато сме с рент-а-кар, за да може всички пътници да си зареждат телефоните/устройствата на път. При китайците е пълно с варианти, изглежда така, но може да има и повече изходи:

image.png.4d0b65dcee59af8026fc617428785bc5.png

 

 

Сгъваема чаша

Понеже от време на време ми се налага по време на път да пия лекарства на прах, които се разтварят във вода, обикновено си нося сгъваема чаша:

image.png.37ce95f897258005933034827495af34.png

Пак съм я взимала от Али-то. Излиза при ключови думи: silicone portable cup

 

Ще се радвам, ако в темата споделите за още полезни трикове/устройства за пътуващи (и не само) 🙂

  • Харесвам 31
  • Благодаря 1
  • Браво 6
Връзка към мнение

И аз си мислех скоро дали да не пускам такава подобна тема 😉

преди 37 минути , Яничка каза:

Наскоро се сдобихме с една джаджа, с помощта на която може да управляваш от телефона си и отдалечено от дома различни устройства вкъщи. Устройството не заема място:

 

Аз имам около 10 общо и всичко си управлявам с тях (телевизор, климатици и т.н.). Дори вече направих, ако се отвори едната врата лампата в стаята ми автомачтично да се включват. 

image.png.a1e38e001784090e82a5170777417569.png

И аз също имам пълна автоматизация на цялата къща (те са общи 2 големи къщи). Управлявам всички устройства чрез телефона ми.

Също така гледам изцяло каква ми е консумацията на ток и така знам кое кога да го пусна и/или изключа, защото ние си имаме централа и си произвеждаме електричество. Отделно имаме и батерии, които се зареждат пак от централата, но винаги всичко работи на макс само слънце да има. Но ако няма пак си произвеждат.

Всичко е отворено и всичко работи на пълна сила, но със слънцето си е доста по-добре. 

 

Отделно в стаята си имам конвекторната печка и с приложението MyTesy си я управлявам и нея онлайн. 

Отделно бойлера пак ми е свръзам към моята автоматизация, всичко си ми е на една ръка разстояние. Всичко, което е свързано с автоматизацията го имам и то е приложение в нас 🙂

  • Харесвам 18
  • Шок 1
  • Браво 8
Връзка към мнение

И аз си взех лампа със сензор за движение и я поставих на балкона,но почна понякога сама да се включва без да има причина и я свалих.

 

123.png.e61f51bdfdcbaebccb12aaffc4117585.png

 

А с приложението Smart Life управлявам смарт крушка ,като нощем свети слабо зелено

 

2066978883_Screenshot2023-12-27at14-13-13TuyaWirelessSmartLightBulbE27SmartDimmableBulbRgbcw100-240v-ewaySmartLifeAppControlForAlexaGoogleHomeAlice-TemuBulgaria.png.075d99c8648755e39127baa799d8abae.png

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Взех си преди няколко месеца безжичен звънец,но вече два пъти се звъни ,а няма никой.Комшиите над нас имат същия и си мисля,че може сигнала от тях да идва в нас.

Screenshot 2023-12-27 at 17-10-00 Безжичен Звънец Luckarm A006 220V 1 бутон - 1 приемник - eMAG.bg.png

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 5 часа, Яничка каза:

Стойка за навигация ... 

image.png.ff59d7677ef6f789a301b3f6978a44ca.png

USB зарядно за кола, поставя се в запалката ...

Освен тези неща, които си споменала, си нося и малка USB-минилампа с гъвкава връзка - върши работа в различни ситуации, например когато до леглото в стаята за настаняване има контакт, но няма нощна лампа

image.png.d3e3eaab35bcd794cd5040db6ab6af0a.png image.png.8d0270b3dc2b1eda51579a87224a97ec.png

Включвам я в подобно зарядно с 4 порта (останалите три са за телефона, фотоапарата и външна батерия) 
image.png.f2786ff9632da8fdd9b296accf3f0ab5.png

А ако до леглото (освен нощна лампа) няма и контакт, може да се включи във външна батерия
 

image.png.b123d6cabc424f806cef5acf2e69d3cd.png

Не заема много място, не тежи много, така че винаги си ми е част от багажа.
 

  • Харесвам 19
Връзка към мнение

Не знам защо мълчахте досега :biggrin:, но изведнъж осъзнах, че такова зарядно с няколко порта ще ми е много от полза. И на Яничка чашката. По алиекспресовете ли да ги търся?

За да не е само спам, един приятел, дето го знам от самолета, има една интересна джаджа - ръчна машина за еспресо. Работи без захранване, обаче си иска гореща вода отнякъде.

 

842745707_Wacaco-Picopresso-------Wacacoshop.bg-2-1200x625.jpg.e8157402d4e8cffff75731debbbe8cff.jpg

Аз си пия класическо еспресо по места, където предполагаемо е хубаво, но не съм чак толкова луднала, че да дам сума ти пари за играчка.
Но хора всякакви. 

 

Инак горните гъвкави лампички стават да си осветяваш лаптопска клавиатура в тъмна среда.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
преди 2 минути , Argentique каза:

Не знам защо мълчахте досега :biggrin:, но изведнъж осъзнах, че такова зарядно с няколко порта ще ми е много от полза. И на Яничка чашката. По алиекспресовете ли да ги търся?

Да, в Али-то :)

Иначе и аз се надявам от темата да се светна да джаджи, създаващи удобства.  Така че, моля ви, пишете, не се стеснявайте:)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Такава гъвкава USB-минилампа ползвам на вилата,когато няма никой ,всяка нощ се включва от 23 до  4 часа сутрин,като охрана.Използвам контакт часовник.За 2 години платихме 4,5 лв за ток.

Screenshot 2023-12-27 at 19-09-51 Механичен дневен таймер HAMA Mini Бял - eMAG.bg.png

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Другото, което кога е полезно, кога не толкова, е бутилка за вода със сменяем филтър. Аз имам от най-масовите и я ползвам предимно когато пътувам. На доста летища в Европа си има фонтанчета за пълнени на бутилки, а и извън летища питейната вода е с много добри качества. Изключения – Истанбул, разни гръцки острови или локални недоразумения (в единия ни апартамент в Тенерифе имаше инсталация за хлориране на водата в кухнята:shok:).

 

2021_12_29_GsLFZ2zZ5fl34MUGB0I5d.jpg.123b17e244cca912f8287f40626e0b44.jpg

 

Плюсове - пестиш от бутилирана вода по летища, не създаваш купища пластмасови отпадъци, което много ме дразни, и не мъкнеш разни тежки туби с вода от супермаркетите.
Минуси - при рязко отваряне в самолет често къпеш съседа :biggrin:, затова е добре първо да отвинтиш капачката за изравняване на налягането. Ако някъде водата и след филтриране не ми харесва на вкус, минавам на бутилирана.
Няма да е лошо да намеря и сгъваема такава като чашката горе.

  • Харесвам 13
Връзка към мнение

Не е нов продукт, но аз скоро го видях за първи път от едни блогъри и  си купих и аз -  Air Tag - чип, който се слага се в куфара, за проследяване на багажа (или който каквото си губи обикновено). Не съм го получила още, но се надявам да върши работа. 

 

 

  • Харесвам 10
  • Браво 1
Връзка към мнение

За щастие китайците бързо вкарват в производство всяка западна технологична разработка. MSR Pocket Rocket2 ми е задължителен при къмпингуване , има и много добри китайски аналози.Сгъваемите чаши , купи и т.н.са разработка на австралийците от Sea to Summit и имат доживотна гаранция , което е леко безсмислено, при положение че китайските са десет пъти по-евтини.Така е и за много други продукти.

image.jpg

 

msr-pocket-rocket-2-stove.jpg

 

IMG_20231227_201516.jpg

 

IMG_20231227_201607.jpg

  • Харесвам 10
Връзка към мнение

Адаптер skross - като този: https://www.skross.com/en/products/pro-light-usb-ac45pd 

Досега поне не съм бил в държава, в която да не може да се ползва. Иначе пише, че върши работа в над 200 държави, т.е. някои все пак са извън списъка.

 

Ако пък дестинацията е по-несигурна заменям обикновения колан с ето такъв: https://www.hammacher.com/product/hidden-pocket-belt

Нося по 20-30 долара в джобовете и още 200-300 в колана. Винаги мога да се скатая някъде да ги измъкна при нужда, лошото е че от сгъването приличат на акордеон. Но все пак 100$ са си 100$ дори и с кофти външен вид. 

  • Харесвам 6
  • Браво 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Ивайла каза:

Не е нов продукт, но аз скоро го видях за първи път от едни блогъри и  си купих и аз -  Air Tag - чип, който се слага се в куфара, за проследяване на багажа (или който каквото си губи обикновено). Не съм го получила още, но се надявам да върши работа. 

 

 

Това ми допада. Може ли линк от където си го поръчала :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Нося 2 метра заряден кабел за телефон,ако контакта е далеч от леглото.

 

1657086127_Screenshot2023-12-27at21-24-222.54US1M_2M_3M_5M_8M_10M_12M66W6AUSBTypeCFastChargingChargerCableForSamsungHuaweiXiaomiMiPhoneCCTVCamera-AliExpress.png.827194a61250c981f23236a5f32ae278.png

И OTG  адаптер,ако трябва да прехвърля от телефона на флашка файл-билет и дам за разпечатване

 

634557634_Screenshot2023-12-27at21-25-370.46US45OFFTypeCtoUSBAdapter3.0USBC3.1MaleOTGAFemaleDataConn-ForMacBookProiPadMini6_ProMacBookAirTypeCDevices-AliExpress.png.335a888e4d73d9a8d4e122f6e880e564.png

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

И аз нося зарядни с по няколко порта, както и кабел с различни накрайници.

 

Screenshot_20231228-073212_Temu.jpg.5c4fa26a45ff46065729ffdd0b57be15.jpg

 

Относно сгъваеми чаши, бутилки и подобни при нас са във всеки магазин, като се минава през сгъваема фунийка за наливане на течности, та чак до сгъваеми кофи. Спестяват място за съхранение у дома, но излизам от темата.

Иначе мини парфюмче, пълни се с любимият парфюм от дъното за секунди, стига за няколко дни:

 

20231228_071715.jpg.5e331aba975e8fea3383fdc24f0d231b.jpg

 

Мини чадър, по малък е от педя, но е много стабилен:

20231228_071812.jpg.037eb118d617228261310324f6d68b36.jpg

И дъждобран на висулка,  по- голям е от топка за пинг понг, но по- малък от топка за тенис:

20231228_071923.jpg.d48a57cfe1336dba719c014b1a984aa4.jpg

 

  • Харесвам 14
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 1 час, Яничка каза:

Това ми допада. Може ли линк от където си го поръчала 🙂

И аз се интересувам.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Яничка каза:

Това ми допада. Може ли линк от където си го поръчала 🙂

  Моето е поръчано от Amazon.de. Само имай предвид, че е свързано с модела на телефона.  Блогърите бяха със Самсунг Галакси и ползваха Galaxy Smart Tag2. 
 

Сетих се и за още нещо, което ми е много полезно - packing cubes, моите са на Gonex - много компактни и много добре компресират дрехите без да ги мачкат.
 

 

 

 

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Аз вместо да купувам неща за раницата (което е супер, но все още го нямам като асортимент) и т.н., благодарение на картите с проследи ме си следя родителите си.... е и те мен ме следят, но когато пътуваме се наблюдаваме.

Това го правя с картите и там на споделяне, след което се наблюдаваме онлайн в реално време.

Друго с което пътувам навсякъде е моят адаптер, от Али го взех за 16 лв. преди около две години 🙂

image.png.d59503ec25237a040d1451528a2797a1.png

 

 

преди 4 часа, dimitrov6 каза:

Такава гъвкава USB-минилампа ползвам на вилата,когато няма никой ,всяка нощ се включва от 23 до  4 часа сутрин,като охрана.Използвам контакт часовник.За 2 години платихме 4,5 лв за ток.

Screenshot 2023-12-27 at 19-09-51 Механичен дневен таймер HAMA Mini Бял - eMAG.bg.png

Това е добър вариант и е много хитър.

Аз имам лампи такива, но ги ползвам с приложението broadlink и съм ги направил 7/8 пъти на вечер сами да се изключват и пускат, все едно ставам и ходя до тоалетнаа или има някой, които ги ползва..... кой знае какво си правя (но аз си спя и няма никой, тъй като си живея сам в къщата ми) 

image.png.6c57f12bf8bff0fce43fe5962d6bd008.png

  • Харесвам 8
  • Смея се 1
Връзка към мнение

@Иван Попов, Ванка, тези лампи ме подсетиха за Philips Hue, които мъжът ми ползваше в стария му апартамент. Доста по-скъпи са (не знам точно), но светят във всякакви цветове и вариации. Когато живеехме там и имахме пътуване, винаги ги настройваше да се включват/изключват в някакъв час, за да симулират обитаемост на апартамента. А и вечер правеха светлината приглушена, докато гледаш филм в стаята примерно. Сега сме в друго жилище и много ти липсва гази глезотийка.

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към мнение

@Argentique аз не се разделям с преносимата кафемашина при пътуване. Прави кафе и със студена вода ако се наложи. Ползвам я и в къщи когато спре тока.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 6 часа, stanimir каза:

За щастие китайците бързо вкарват в производство всяка западна технологична разработка. MSR Pocket Rocket2 ми е задължителен при къмпингуване , има и много добри китайски аналози.Сгъваемите чаши , купи и т.н.са разработка на австралийците от Sea to Summit и имат доживотна гаранция , което е леко безсмислено, при положение че китайските са десет пъти по-евтини.Така е и за много други продукти.

image.jpg

 

msr-pocket-rocket-2-stove.jpg

 

IMG_20231227_201516.jpg

 

IMG_20231227_201607.jpg

 

Аз съм много разочарована от Sea to Summit. 

Сгъваемата раничка е скъсана вече на две места, не издържа и 1 пътуване.

 

https://www.ozone.bg/product/ranitsa-sea-to-summit-ultra-sil-day-pack-20l-sinya/

Търся нещо подобно, но от друг производител. Ако някой има препоръки, ще се радвам. 

 

Сгъваемата им чаша може да усмърди и червено вино на гума, което е и проблемът с всички силиконови шишета и чашки, които съм срещала.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.