Прескочи до съдържание

Полезни джаджи за пътуващи (и не само)


Препоръчани мнения

4 hours ago, Lindt said:

 

Аз съм много разочарована от Sea to Summit. 

Сгъваемата раничка е скъсана вече на две места, не издържа и 1 пътуване.

 

https://www.ozone.bg/product/ranitsa-sea-to-summit-ultra-sil-day-pack-20l-sinya/

Търся нещо подобно, но от друг производител. Ако някой има препоръки, ще се радвам. 

 

Сгъваемата им чаша може да усмърди и червено вино на гума, което е и проблемът с всички силиконови шишета и чашки, които съм срещала.

Вземи си от Декатлон за 5-6 лева от 10 литровите + водонепромокаемо калъфче ако държиш  и забравяш.Имам няколко , едната е видяла доста път и камъни и не е  мръднала.Здрава , лека и удобна.Ползвам я за дневни преходи.За тия пари и да се скъса, хвърляш и купуваш нова , ама тя пък не ще да се къса ( поне стария модел , но мисля че материала е същия новата така и си стои почти неупотребявана) ...

https://www.decathlon.bg/p/309861-156135_ranitsa-travel-compact-10-l.html

 

 

 

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Чудесна тема, благодаря @Яничка🙂

Мисля, че бях писала за портативното вентилаторче, което се слага на телефона и разхлажда в жегите. Купувала съм го от Flying tiger, но и в Али ги има:

image.png.662e8cf85609591aec91b3c60f8858b2.png

https://video.aliexpress-media.com/play/u/ae_sg_item/2208370914147/p/1/e/6/t/10301/320327666625.mp4?from=firefox

 

За другата крайност - студа, ползвах често затоплящи се стелки с термо сол. Пълни са с гел, който започва да отделя топлина след като се пречупи пластината вътре. Моментално затоплят измръзнали крака при зимни преходи в планината, след ски, а и при градски обиколки при минусови температури. За многократна употреба са, за да се върнат в първоначално състояние трябва да се сложат във вряла вода. От същият материал имам и пликчета, които се слагат в ръкавиците. Отдавна не ги бях ползвала, една приятелка ме подсети скоро за тях. Моите съм ги купувала преди доста време, подобни са на тези:

https://www.lek.bg/bg/продукти-крак/затоплящи-стелки-термо-сол

 

@Lindt, скоро си взех тази непромокаема раница от Декатлон:

https://www.decathlon.bg/p/309854-156127_sgavaema-nepromokaema-ranitsa-travel-20-l-cherna.html?objectID=2899682&queryID=fd29fac19ffa6cbbe30c5ec1089d7df7

Пробвах я в дъжд, сняг и доста натоварена - добре се държи засега. За парите си изглежда учудващо добре направена,лека и комфортна при носене, каквато търсех. Недостатък е, че има само два странични джоба без цип и дори за дребни неща трябва да я отваряш и ровиш. Пише 20л, но реално може да побере повече.

Друг модел, който се чудих дали да не взема е тази:

https://www.decathlon.bg/p/309863-166251_nepromokaema-ranitsa-travel-compact-25-l-kaki.html?objectID=2899685&queryID=fd29fac19ffa6cbbe30c5ec1089d7df7

По-голяма е и с повече екстри, но я има само онлайн, а ми се щеше да я видя какво представлява.

 

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 8 часа, MayaS каза:

@Argentique аз не се разделям с преносимата кафемашина при пътуване. Прави кафе и със студена вода ако се наложи. Ползвам я и в къщи когато спре тока.

A каква е твоята машина?

Връзка към мнение

Аз имам такава преносима с капсули,  не че съм се хванала да я ползвам много, но понякога е ок да я имаш.

Само не знам защо при нас е под 100 лева, а в България около 300.

https://www.wacaco.com/products/minipresso-ns?variant=31830859284553&currency=AUD&utm_medium=product_sync&utm_source=google&utm_content=sag_organic&utm_campaign=sag_organic&gclid=Cj0KCQiA1rSsBhDHARIsANB4EJYmQpHHCy0YGv-mZWiq_Nhe7fBZHNyxm_WTMP388qzNh7ELBZIsnSQaAg7FEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 16 минути , Тони каза:

Аз имам такава преносима с капсули,  не че съм се хванала да я ползвам много, но понякога е ок да я имаш.

Само не знам защо при нас е под 100 лева, а в България около 300.

https://www.wacaco.com/products/minipresso-ns?variant=31830859284553&currency=AUD&utm_medium=product_sync&utm_source=google&utm_content=sag_organic&utm_campaign=sag_organic&gclid=Cj0KCQiA1rSsBhDHARIsANB4EJYmQpHHCy0YGv-mZWiq_Nhe7fBZHNyxm_WTMP388qzNh7ELBZIsnSQaAg7FEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

Имам същата, беше малко над 100 лева, когато я купувах в България. Винаги я нося навсякъде.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Преди няколко дни ползвах Airtag, който сложих в чекирания ми багаж. Успокояващо е да видиш, че багажът е в самолета ти. Поръчах ги от amazon.de.

Аз също ползвам затоплящи стелки - помогнаха ми доста за пътуванията до Исландия и за зимите в Полша.

 

 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

По повод зарядните и преходниците.

Аз винаги пътувам с лаптоп и зарядното към него (USB C), а тази връзка ми дава свободата да зареждам всичко останало:

 

IMG_5294.JPG.9e4b868171be6a387a0361717c06db30.JPG

 

 

 

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
преди 14 часа, Яничка каза:

@Иван Попов, Ванка, тези лампи ме подсетиха за Philips Hue, които мъжът ми ползваше в стария му апартамент. Доста по-скъпи са (не знам точно), но светят във всякакви цветове и вариации. Когато живеехме там и имахме пътуване, винаги ги настройваше да се включват/изключват в някакъв час, за да симулират обитаемост на апартамента. А и вечер правеха светлината приглушена, докато гледаш филм в стаята примерно. Сега сме в друго жилище и много ти липсва гази глезотийка.

Да, точно така 😊

Иначе са много интересни тези лампи. В нас си имам домашно кино и като ги пусна и лампите става по-хубаво от кината с билети 😁 

Може и с приложението да се пускат от всяка точка на света, само да имаш интернет.

Дори могат да танцуват и по музиката на телефона или компютъра и т.н. Аз по принцип ги ползвам за зареждане на звездите и като сцена в стаята ми.

Много са интересни 🙂

  • Харесвам 1
  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Малко се изненадвам, че еър таговете на Апъл не са популярни в България - на пазара са повече от две години и продадени около 100 милиона тракера вече. Тези, които не чекират куфари , също могат да намерят приложение - предвид компактният размер на тракера : портмоне , ключодържател , автомобил , а за родителите с деца ученици е незаменим като проследяващо устройство 😉 …Продават се гривни , часовници , колани, кейсове и всякакви подобни аксесоари , които имат скрито място за поставяне на тракера . Естествено , проследяването работи само с Апъл , за Андроидите има други подобни продукти , но не са толкова компактни .

 

Също се се присъединявам към мнението , че сгъваемите чаши не са за препоръчване - вмирисването на течността на гума след първото ползване е доста неприятно.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 7 минути , stanislavpp каза:

Малко се изненадвам, че еър таговете на Апъл не са популярни в България - на пазара са повече от две години и продадени около 100 милиона тракера вече. Тези, които не чекират куфари , също могат да намерят приложение - предвид компактният размер на тракера : портмоне , ключодържател , автомобил , а за родителите с деца ученици е незаменим като проследяващо устройство 😉 …Продават се гривни , часовници , колани, кейсове и всякакви подобни аксесоари , които имат скрито място за поставяне на тракера . Естествено , проследяването работи само с Апъл , за Андроидите има други подобни продукти , но не са толкова компактни .

 

Също се се присъединявам към мнението , че сгъваемите чаши не са за препоръчване - вмирисването на течността на гума след първото ползване е доста неприятно.

Аз пък се изненадвам, че не си запознат с разликата межде бг и US позара - тук новите трендове идват по-бавно 😉 Но пък бг има други предимства - примерно цената, която виждаш върху стоката, е крайната и няма допълнителни такси. Но да не се отдалечавам от темата 🙂

За сгъваеми чаши съм изненадана - вярно, че ползвам моята само за пиене на лекарства (не примерно за алкохол), но до сега такова неудобство не съм забелязала.

Благодаря на всички, които споделят инфо. Харесах си доста практични неща 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 13 минути , Яничка каза:

Аз пък се изненадвам, че не си запознат с разликата межде бг и US позара - тук новите трендове идват по-бавно 😉

Винаги съм си мислел, че Айфоняците се появяват долу-горе по едно и също време , та няма особено логика тракерите им две - три години по-късно да набират скорост .

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 минути , stanislavpp каза:

Винаги съм си мислел, че Айфоняците се появяват долу-горе по едно и също време , та няма особено логика тракерите им две - три години по-късно да набират скорост .

Еми, ето ти живо доказателство на практика :) Разликите са за новите технологии като цяло. Даже и кредитните карти по-бавно навлязоха, даже за моя изненада все още срещам хора (извън форума, разбира се), приемащи КК само като източник на разходи и избягващи ги. Явно не поддържаш често връзка с бг, иначе щеше да си забелязал. 

Връзка към мнение
преди 43 минути , stanislavpp каза:

Малко се изненадвам, че еър таговете на Апъл не са популярни в България - на пазара са повече от две години и продадени около 100 милиона тракера вече. Тези, които не чекират куфари , също могат да намерят приложение - предвид компактният размер на тракера : портмоне , ключодържател , автомобил , а за родителите с деца ученици е незаменим като проследяващо устройство 😉 …Продават се гривни , часовници , колани, кейсове и всякакви подобни аксесоари , които имат скрито място за поставяне на тракера . Естествено , проследяването работи само с Апъл , за Андроидите има други подобни продукти , но не са толкова компактни .

 

Също се се присъединявам към мнението , че сгъваемите чаши не са за препоръчване - вмирисването на течността на гума след първото ползване е доста неприятно.

След случка с почти загубен багаж на вътрешни полети в Аржентина имам тракер на Самсунг. Тогава багажа на няколко човека не излезе. Добре, че един германец имаше трекер и му показваше, че багажа е на летището, нищо, че служители казваха, че няма друг багаж от този полет. Така след 20 минути багажа се намери. Тракера вече и на нас свърши работа. На летище в Анталия нашия багаж се озова на друга лента незнайно защо.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Айфон имат много по-малък пазарен дял в България, а и както често се случва нещата опират до пари.Не бих казал ,че е непознато устройство, Продава се в България от самото начало ,но не са толкова много хората които ще го купуват масово и то по много бройки за да го нацвъкат по всеки куфар , детска раничка и т.н.

Повечето хора не изкарват по 70-80 лв за два часа на минимална.Гледам че сега е 60 лв само на промо.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 17 минути , stanimir каза:

Айфон имат много по-малък пазарен дял в България, а и както често се случва нещата опират до пари.Не бих казал ,че е непознато устройство, Продава се в България от самото начало ,но не са толкова много хората които ще го купуват масово и то по много бройки за да го нацвъкат по всеки куфар , детска раничка и т.н.

Повечето хора не изкарват по 70-80 лв за два часа на минимална.Гледам че сега е 60 лв само на промо.

Същевремнно ще дадат няколко пъти по-толкова с удоволствие за алкохол и мезета при едно излизане , да не говорим за убийственият брой продадени телефони над 1000лв . Въпрос на манталитет и приоритети ,но  определено тракера дава по-голямо спокойствие на родителите с малки деца . Ако някой има необходимост от такъв и няма възможност да си закупи  , да ми драсне един лс. 👍 , с удовоствие ще помогна на няколко човека…

  • Харесвам 6
  • Браво 5
Връзка към мнение
преди 21 часа, Argentique каза:

A каква е твоята машина?

Wacaco, но по стар модел сега имат по компактни и такива с капсули. Поне два пъти в годината правят промоции и доста свалят цената. Може да ги разгледаш на cafemag.bg

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Wacaco имат официален дистрибутор в България. В момента са пуснали намаление и цените започват от 114лв, отделно дават и 10% за първа поръчка. Но този модел е с мляно кафе, а не с капсули. 

Screenshot_20231229-090558.png.bc0d6ff964bf449943b5d0ddc9f44ff0.png

Има нещо такова и в Али за 40лв. Китайците реагират бързо.

😂

И на мен много ми харесва идеята да си имам кафе машинка навсякъде с мен. Но предполагам с капсули ще е по-удобно за път.🙂

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Знаех за airtag отдавна, но не бях чела как работи и бях скептична. След като се запознах с технологията, си поръчах комплект от амазон с не малко намаление. Съвсем не е толкова недостъпен, но пък осигурява спокойствие.

Имам две раници на Cabin Zero, които са с проследяващ код, но този, който ги намери, трябва да ги регистрира - на което не мога да разчитам.


Някой ползвал ли е “шезлонг за крака” по време на полет? Не зная дали така се казва, виждала съм го в Алиекспрес и Тему.

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Взех си селфи дистанционно.Ако телефона се сложи на триножник може да се снимаме от 5 метра или повече.Преди слагах телефона подпрян на някой камък и настройвах камерата на 10 секунди закъснение.

Screenshot 2023-12-29 at 10-37-46 1pc Wireless Phone Selfie Remote Control SHEIN EUR.png

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
преди 1 час, iMari каза:

Wacaco имат официален дистрибутор в България. В момента са пуснали намаление и цените започват от 114лв, отделно дават и 10% за първа поръчка. Но този модел е с мляно кафе, а не с капсули. 

Screenshot_20231229-090558.png.bc0d6ff964bf449943b5d0ddc9f44ff0.png

Има нещо такова и в Али за 40лв. Китайците реагират бързо.

😂

И на мен много ми харесва идеята да си имам кафе машинка навсякъде с мен. Но предполагам с капсули ще е по-удобно за път.🙂

 

Да това е моя модел и съм си много доволна.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.