Прескочи до съдържание

Планиране на прибалтийска инвазия


iMari

Препоръчани мнения

преди 49 минути , Иван Попов каза:

Да питам за Рига, как е положението на връзка, на мен ми трябва за Талин. 

Излиза ли се от секюритито контрола или просто като слезна веднага да питам за връзка? 

Как ще ме посъветвате. Мисля, че @Argentique ти беше най-скоро със същата връзка 😉

Аз летях за Талин в друг ден и с друга резервация. 

Но трансфер в Рига си има, даже си е обозначен с табела, т.е. не излизай към изхода.

Инак на секюрити чаках два пъти - под пет минути. 

 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Иван Попов каза:

Да питам за Рига, как е положението на връзка, на мен ми трябва за Талин. 

Излиза ли се от секюритито контрола или просто като слезна веднага да питам за връзка? 

Как ще ме посъветвате. Мисля, че @Argentique ти беше най-скоро със същата връзка 😉

Аз пътувах с билет София-Вилнюс-София. Не излизаш от транзита. Не съм минавала секюрити.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 39 минути , Argentique каза:

Аз летях за Талин в друг ден и с друга резервация. 

Но трансфер в Рига си има, даже си е обозначен с табела, т.е. не излизай към изхода.

Инак на секюрити чаках два пъти - под пет минути. 

 

Благодаря! 😊

 

преди 17 минути , Дани Магелани каза:

Аз пътувах с билет София-Вилнюс-София. Не излизаш от транзита. Не съм минавала секюрити.

Благодаря! 😊

 

 

Аз ще мина във вторник и ще пиша как е минало с моя транзит, защото аз за първи път ще правя транзит на един и същ самолетен билет в рамките за около 2/3 часа. 

Винаги транзитът и е бил поне по 10/12 часа и съм си излизал без проблем от летището.

И за това питах да не направя грешка. 

 

 

Благодаря още веднъж! 😊

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 29 минути , Иван Попов каза:

Благодаря! 😊

 

Благодаря! 😊

 

 

Аз ще мина във вторник и ще пиша как е минало с моя транзит, защото аз за първи път ще правя транзит на един и същ самолетен билет в рамките за около 2/3 часа. 

Винаги транзитът и е бил поне по 10/12 часа и съм си излизал без проблем от летището.

И за това питах да не направя грешка. 

 

 

Благодаря още веднъж! 😊

Има удобни кътове за зареждане на телефон, безплатен wf , места за хапване. Дори опитахме местен слабоалкохолен сайдер за времето на престоя. Няма да скучаеш.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, Иван Попов каза:

Да питам за Рига, как е положението на връзка, на мен ми трябва за Талин. 

Излиза ли се от секюритито контрола или просто като слезна веднага да питам за връзка? 

Как ще ме посъветвате. Мисля, че @Argentique ти беше най-скоро със същата връзка 😉

Не се излиза от зоната за прекачване. Следиш на таблата на кой гейт е полета,който ти е нужен и се насочваш натам. Летището е малко и бързо се придвижваш. За Талин са на B терминала.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
На 22.07.2024 г. в 9:41, Larena каза:

@Фил,

Кой хотел сте избрали?

Не е хотел, а апартамент, но то този бонус е от Booking, не мисля че има връзка с мястото за настаняване. 

Връзка към коментар

От Букинг е. Аз никога не съм получавала безплатно такси, независимо от цената на резервацията ми. Сега съм букнала хотели в стария град и на Талин, и на Рига. Предлагат ми такси с 20 процента отстъпка за 25 евро.

Връзка към коментар

Много е спокойно около обяд на летището ни в София, минах много бързо проверката и сега си чакам полета за Рига.

Самолетът ни не можа да кацне, защото бурята е много силна има и гръмотевици.

Обаче пилотите на wizz са по-смели

Screenshot_20240723_142941_Chrome.jpg

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 53 минути , tara каза:

От Букинг е. Аз никога не съм получавала безплатно такси, независимо от цената на резервацията ми. Сега съм букнала хотели в стария град и на Талин, и на Рига. Предлагат ми такси с 20 процента отстъпка за 25 евро.

Bolt от летищата до център е 10 евро.

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
On 7/21/2024 at 6:59 PM, Иван Попов said:

Благодаря! 😊

 

Благодаря! 😊

 

 

Аз ще мина във вторник и ще пиша как е минало с моя транзит, защото аз за първи път ще правя транзит на един и същ самолетен билет в рамките за около 2/3 часа. 

Винаги транзитът и е бил поне по 10/12 часа и съм си излизал без проблем от летището.

И за това питах да не направя грешка. 

 

 

Благодаря още веднъж! 😊

Ако си с A220, имат си малки дисплейчета отгоре над седалките, 30ина минути преди кацане в рига, показват гейтовете за връзките, удобно си е 🙂

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 2 часа, tara каза:

От Букинг е. Аз никога не съм получавала безплатно такси, независимо от цената на резервацията ми. Сега съм букнала хотели в стария град и на Талин, и на Рига. Предлагат ми такси с 20 процента отстъпка за 25 евро.

В Талин Bolt от стария град до летището излезе 7,60 евро. Свали си приложението и не се занимавай с мега отстъпките на Букинг.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
На 21.07.2024 г. в 21:23, Otnesen каза:

Не се излиза от зоната за прекачване. Следиш на таблата на кой гейт е полета,който ти е нужен и се насочваш натам. Летището е малко и бързо се придвижваш. За Талин са на B терминала.

Както каза, така стана. 

На Gate В7 съм, чакам за Талин полета си. Свалиха ни от София на B4 и сега на B7. Вечерах и сега е време за път отново. Няма отменени полети и закъснения (поне така изписва по таблата) 

Снимка и с @Hakkâri Spor на летището в Рига.

Случайна среща за Латвия, той до Рига, а аз продължавам за Талин.

 20240723_182626.jpg.5b68a698f819c9a696d4951f4734bbcf.jpg

 

преди 8 часа, phasma каза:

Ако си с A220, имат си малки дисплейчета отгоре над седалките, 30ина минути преди кацане в рига, показват гейтовете за връзките, удобно си е 🙂

Да, с А220 бях и сега ще съм с него.

Много добри самолети, много ми харесаха: чисти, удобни и комфортни.

Изписваше си всички връзки и гейтовете на летището.

Абе модерна работа....  😉

 

  • Харесвам 11
  • Браво 2
Връзка към коментар

Само да дам малко отчет за трите държави.

Всичко е навреме, дори бих казал, че е преди време, което ми прави много хубаво впечатление. 

Полетът ми във вторник от Рига до Талин тръгна 10 мин. преди времето си за излитане, 15/16 мин. по-рано кацнахме. Влаковете, автобусите и градските линии са по разписание. 

В сряда бяхме до Урда (малко под Талин) с влака и ми беше любопитно как е с времето си самият влак (дали си спазва грофика) ама той спираше на спирките по-рано и си чакаше до часа за тръгването си. 

Надяваме се и полетите за навръщане да нямат закъснения, че като чета какво става в Европа, направо не ми се мисли. 

 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 2 минути , Иван Попов каза:

Само да дам малко отчет за трите държави.

Всичко е навреме, дори бих казал, че е преди време, което ми прави много хубаво впечатление. 

Полетът ми във вторник от Рига до Талин тръгна 10 мин. преди времето си за излитане, 15/16 мин. по-рано кацнахме. Влаковете, автобусите и градските линии са по разписание. 

В сряда бяхме до Урда (малко под Талин) с влака и ми беше любопитно как е с времето си самият влак (дали си спазва грофика) ама той спираше на спирките по-рано и си чакаше до часа за тръгването си. 

Надяваме се и полетите за навръщане да нямат закъснения, че като чета какво става в Европа, направо не ми се мисли. 

 

На нас ни закъсня Талин-Рига с час и Рига-София с два часа. Миналия месец.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 6 минути , Аzia каза:

Забравих да споделя, че при плащане с Револют в градския транспорт в Талин, дърпаха по 1 евро, вместо по 2 евро за билет. Нямам обяснение защо.

На мен ми взеха 5.50€ за четири отсечки, като не съм се вписала в гратис минутите – т.е. за 4 билета. Плащане с Револют. 
Аз обикновено навсякъде плащам билети за ГТ с Револют, за всеки случай.
Е, два дни след като се върнах, пластиката ми беше компрометирана, някой се опитал да си поръча Болт храна в Румъния за сума, каквато нямах, пък и самият Р. се задейства със защита.
Надали е от талинския градски транспорт обаче. Подозрения – букинг и болт. Или различни градски транспорти. Другаде не я ползвам тази карта.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 41 минути , Argentique каза:

На мен ми взеха 5.50€ за четири отсечки, като не съм се вписала в гратис минутите – т.е. за 4 билета.

5,5Е е билетчето за 24ч.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

В Талин и на мен ми взеха 5.50 евро с Револют, ние имахме повече от 10 качвания на различни превозни средства. Явно плащането става на първата машинка на самия автобус, защото при мен назад ми даваше няколко пъти грешки. 

Във Вилнюс си взехме хартиени билети, защото имаше проблем с електронните и при качването се чекират, ако си си взел от предишния автобус примерно. 

В Рига не сме ползвали градския транспорт.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

5.50 в Талин е дневната карта.  Затваря те на тази сума, след като я достигнеш. Аз в транспорта плащах с виза, мъжо с револют. Мен ме таксуваше по 2 евро, него по 1 евро. Може би с платинения план на револют има отстъпки. Или е било бъг.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.