Прескочи до съдържание

3 дни в Бари


mafffff

Препоръчани мнения

Миналата година посетихме Бари и района, имахме три дена и половина да се насладим на пътуването.

Денят на пристигане отделихме на Бари (половината ден), вторият ден за Полиняно и Монополи с влак, третият до Алберобело и Локоротондо с автобус и четвъртият до Матера с влак. С ползването на обществения транспорт нямахме никакви проблеми, всички разписания се спазват и нямаше никакви закъснения.

Наехме страхотен апартамент близо до гарата, всичко беше супер удобно. От аерогарата до жп гарата може да се хване автобус, мисля че беше номер 16, с цена на билетче 1 евро.

Въобще не виждам смисъл да се занимавате с рент кар и да спите на различни места и всеки ден да опаковате и разопаковате багаж.

За четири дена успяхме да посетим шест града.

Имам контакт на апартамента, след нас съм препоръчал на още три семейства, всички бяха много доволни. 

Връзка към мнение
преди 11 минути , den каза:

Миналата година посетихме Бари и района, имахме три дена и половина да се насладим на пътуването.

Денят на пристигане отделихме на Бари (половината ден), вторият ден за Полиняно и Монополи с влак, третият до Алберобело и Локоротондо с автобус и четвъртият до Матера с влак. С ползването на обществения транспорт нямахме никакви проблеми, всички разписания се спазват и нямаше никакви закъснения.

Наехме страхотен апартамент близо до гарата, всичко беше супер удобно. От аерогарата до жп гарата може да се хване автобус, мисля че беше номер 16, с цена на билетче 1 евро.

Въобще не виждам смисъл да се занимавате с рент кар и да спите на различни места и всеки ден да опаковате и разопаковате багаж.

За четири дена успяхме да посетим шест града.

Имам контакт на апартамента, след нас съм препоръчал на още три семейства, всички бяха много доволни. 

Според мен, единствената схема на обществения транспорт е, че няма наказан шофьор да не пие. Ние бяхме базирани в Бари и обикаляхме с кола до различни места, без да се занимаваме с багаж. Отделно в зоопарка до Фазано без кола не става.

Връзка към мнение
На 18.01.2024 г. в 15:05, ven62 каза:

Посмали ... малко :wink::biggrin:

 

Не е заяждане, но има риск да създадем необосновани очаквания в @mafffff , но може пък ти така да си го усетил. 

 

 

Разбира се, всеки е хубаво да прочете и проучи предварително местата, които ще посети. Бари често е подценяван, използван само за отправна точка.
Преди пътуването ми миналата година, няколко човека ми казаха, че въобще не са разглеждали Бари - нямало смисъл. Ние му отделихме достатъчно време, за да придобием, смея да кажа, нелоши впечатления, което пък да ми позволи да застана зад всяка моя дума. Това, разбира се, не значи, че на всеки ще се хареса този град;))) но така и така човекът каца и излита от там.....

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
On 1/15/2024 at 3:07 PM, mafffff said:

Има ли вариант за някаква по сносна цена за трули - всичко което намирам е над 220-250 лв за вечер ???

Ние ходихме в Алборабело предколедно 2022 г, и много отрано резервирахме труло за 3 ма на цена 110 евро/ вечер. От сега за март всички цени ще са много високи. За по-ниски цени трябва търсене поне 4 месеца преди настаняване. Като първо пътуване до Бари и ако ще разчитате на обществен транспорт не си поставяйте цели за много населени места. Нашето пътуване беше с нощувка в Бари поради късното кацане / среднощна разходка из стария град/, сутринта автобус до Алберобело с целодневно мотаене там, а вечерта с влакчето до Локоротондо за няколко часа. Третият ден с автобуса до Бари и разходка до следобедния полет.  Поради ниските цени на Ryanair може да си правите по едно ходене на година до Бари и от там нанякъде. Сега планираме второто ни пътуване с 2 нощувки в Бари, с влак до Полигнано а маре и Мола ди бари еднодневно,  посещение на църквите в Бари + балет.  Живот и здраве трето ходене ще отделим само за Матера.  За придвижване от летището до Бари за трима Ви препоръчвам такси ако няма да сте с кола под наем. Имат фиксирана тарифа 23 евро, но само ако преди да тръгнете го уточните с шофьора, че изнудват :-). Спестява се време и разликата с влака например за 3 ма не е голяма. Автобус 16, който е най-икономичен пътува много и е възможно да се чака по разписание.

Бари и Пулия са чудесна дестинация за по-чести разходки в Италия, но по-отрано да се резервира. 

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Бари е чудесен град!

 

1. Има компактен стар град, заобиколен с крепостни стени.

2. Забележителна е църквата, посветена на Св. Николай, чиито мощи са откраднати от град Мира, област Ликия, в днешна Турция и пренесени в Бари. Така православният Св. Николай Мирликийски е станал Св. Никола от Бари. Има в подземието на църквата и православен параклис. Църквата е голява, като катедрала. 3. 3. Отделно имате катедралата на Бари - също пищна и голяма, в чието подземие има останки от ранно християнска църква.

4. Имате и други приятни за посещение и разглеждане църквички.

5. Имате Кастело Свево (Швабски замък) - там швабте са носители на култура, така че наименованието няма негативна конотация, както у нас.

6. Има алея до морето за разхождане.

7. Извън крепостните стени има също приятни сгради - театри и други за преминаване покрай тях.

 

За първи път и за 3 дни препоръчвам да поразгледате града и да похапнете разни неща.

 

Иначе с база Бари съм ходила до Матера, Алтамура, Лече, Монополи, Трани, Полиняно а маре, Локоротондо, Остуни, Алберобело.

 

Приятно запознанство с Италия!

 

 

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте,

Ще използвам тази тема да поискам помощ. Ще бъдем в Бари 6-9 април. За жалост промениха полетите и кацане в 9 вечерта на 6ти, излизаме 21 часа на 9ти.

Особеното е, че сме с 2 малки деца, съответно на 2 и 3 г. Това ще им е първа самолетна екскурзия.

Аз съответно съм загубила тренинг в самоорганизирането.

Амбициозни планове нямам, то е ясно и програмата ще се съобрази с малките хали.

Ще спим в стария град на Бари и трите дни.

Знам, че искам да ги заведа на зоосафарито и съм до там.

В тази връзка може ли да се вземе рент а кар някъде от центъра на Бари, а не от летището?

Има ли ограничения за влизане в центъра, както в други италиански градове?

Какво друго бихте ми препоръчали за посещение с малките? По принцип все още спят на обяд.

Какво е положението с ресторантите и малките? Да не ни изгонят като мръсни котета, че са малко диви. Катерят се по столовете и тн. Ще се радвам на препоръки.

Общо взето каквото се сетите като съвет за пътуване с две общо взето бебета ще ми е от полза. 

 

Благодаря,

 

Връзка към мнение

принципно има офиси на рент-а-кар и в града, не само на летищата

като търсиш, избирай града, не летището

работното време е нормално като за офис, не е 24 часа

за зоосафарито трябва да сте с кола, то не е зоопарк, в клетките са хората (в колите де)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 5 минути , Vyara каза:

Да си повдигна пак въпросите. Никой ли не е пътувал с по-малки деца?

Нещо за рестрикции за централната част на Бари, Матера, Арбелибело?

Ако става въпрос за влизане с кола - не можеш. В Бари сме били с кола близо до центъра с паркиране на улицата, но не историческия център. В Алберобело също сме паркирали по-отдалечено от трулите, а в Матера паркирахме близо до гарата, за да се предпазим от навлизане в ZTL-зона.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В Алберобело има паркинг до самите трули, на пъпа, платен с автомат. Хотелът в Бари го бях избрал с паркинг, а рентакар наех от летището след пристигане. Пътувах с дете на 6.

Връзка към мнение
преди 10 часа, Vyara каза:

Препоръки за ресторанти и места подходящи за малки деца?

Освен фън парка и зоопарка във Фазано, за друго не се сещам. Каманакът на Алберобело и Локоротондо, както и гъчканицата в Полиано, не са особено приятни за малките. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 16 часа, Vyara каза:

Препоръки за ресторанти и места подходящи за малки деца?

Колко малки деца? Точно в Бари или в района? 

Връзка към мнение
преди 18 часа, stormbringer каза:

Колко малки деца? Точно в Бари или в района? 

на 2 и 3 години. Резервирали сме 3 нощувки в Бари, за да не събираме багаж и тн. Няколко поста по-нагоре съм описала.

Връзка към мнение
Преди 1 час, Vyara каза:

на 2 и 3 години. Резервирали сме 3 нощувки в Бари, за да не събираме багаж и тн. Няколко поста по-нагоре съм описала.

Хм, точно за 2-3 зациклих. Бях с по-малки и по-големи неотдавна. Ама за по-големите всеки ресторант, който е на пешеходна зона или площад е ОК, защото могат да щъкат наоколо и да се забавляват, докато по-малките си стоят в количките. Детска площадка си спомням само на Giardini di Piazza Umberto I 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 22 часа, Vyara каза:

Фън парк? може ли линк. Гледах, че има виенско колело. Дали ще е отворено в началото на април

Возил съм се на това виенско колело през март, така че трябва да е отворено.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте отново,

Преглеждам за таксита. Чета, че струва около 20-25 евро. Проверявам някакви сайтове за резервация, вкл. През сайта на летището. Задавам адресът 11 Strada Quercia, 70122, Italy / центъра на Бари/ 3 човека, 1 куфар. Излиза цена 55 евро и нагоре. 

Бъркам ли нещо?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.