Прескочи до съдържание

3 дни в Бари


mafffff

Препоръчани мнения

На 13.01.2024 г. в 21:50, ven62 каза:

Да си премерим ли ... настаняването със Заро. :wink::biggrin:

Ето нашето трули:

20210919_181953.jpg.9fd9738dc5740aa2f5a4f50a46c1dfae.jpg

 

20210919_181840.jpg.783bc25900626fc9fcb208d08ee5ad8a.jpg

 

20210919_181800.jpg.97506895762c11760ef3185ac546ad2a.jpg

 

20210919_181731.jpg.01b95c7eb37ac315f90e41b5cf17fd21.jpg

 

:biggrin:

 

Е, все пак аз бях през ноември, а за топло време това печели. Но самото Алберобело мен не ме грабна.

  • Смея се 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
На 12.01.2024 г. в 17:34, mafffff каза:

Woooooow ... какво е това ??? 

Прочутите скални къщи - саси. Частично вкопани в скалата. Лятото е супер! Не зная как е през другите сезони.

Връзка към мнение
преди 7 часа, mafffff каза:

Има ли вариант за някаква по сносна цена за трули - всичко което намирам е над 220-250 лв за вечер ???

Ние спахме в трули в Локоротондо. Когато търсихме, в Алберобело цените бяха доста по-високи.

 

На 13.01.2024 г. в 21:50, ven62 каза:

Да си премерим ли ... настаняването със Заро. :wink::biggrin:

Ето нашето трули:

Ех, @ven62, твоето трули, с това дискретно външно джакузи, е като за втори меден месец. :biggrin:

  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 11 часа, chandni каза:

Ние спахме в трули в Локоротондо. Когато търсихме, в Алберобело цените бяха доста по-високи.

 

Ех, @ven62, твоето трули, с това дискретно външно джакузи, е като за втори меден месец. :biggrin:

, който изкарахме с жена ми.:dance3:

 

  • Смея се 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 6 минути , ven62 каза:

, който изкарахме с жена ми.:dance3:

 

Ех, тази твоя жена! Знаеш ли колко магеланки и завиждат! Ще направиш беля с твоите постоянни хвалебствия!😉

  • Смея се 2
Връзка към мнение

Да не ви развалям серията от добри предложения, ама само за  3 дни, с дете при условие, че само един е пълен (кацане следобед на 01.04 и придвижване до летището на време за полет надвечер на 03.04), не се ли изхвърляме малко с идеите? Лече си е на 2+ часа в посока.

Ако приемем, че целта е Матера и искате все пак да видите повече неща, можете да вземете кола от летището, да отидете до там, да нощувате (може би и двете нощувки), като на 03.04 рано да потеглите с колата за Алберобело, да направите кратка разходка, може би и обяд, след което да минете през Полиняно-А-Маре и от там директно към летището.

Евентуален вариант, без кола, би бил и следния - базирате се в Бари, хем ще имате възможност да разгледате стария град и да "се загубите" из криволичещия лабиринт от улички. На 02.04 отивате до Матера, но не съм убеден, че вариантите за обществен транспорт до там предразполагат за практична дневна екскурзия. Възможно е да се губят много часове по пътя, който реално не е толкова дълъг, и реално да ви останат много малко часове за самата Матера.
От Матера до Алберобело няма много подходящи връзки с обществен транспорт, т.е. вариант Бари (нощувка) - Матера (нощувка) - Алберобело (и после към летището) не е особено добър.

От Бари до Алберобело има и автобуси, които не пътуват твърде дълго.
До Полиняно-а-маре е лесно - до там има влак, и не пътува дълго. От гарата имате около 10-15 мин пеш до историческата част 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Привет на всички . След дълъг уикенд в проучване  и доста четене  на коментари тук (благодаря на всички отзовали се в предишната теба ) съм намислил следният план за бързият  трип до Бари . Буквам билети за началото на Март- по скоро07-09,03  ( да се надяваме ,че времето ще е с нас ) полета е обеден в 14.05 каца на летището в Италия от там рент-а-кар до Матера с нощувка там . На следващия ден от Матера към Мартин Франка и после към Алберобео с нощувка там . На третият ден пътуваме до Полиано А Маре после бързо в Бари и в 15.00 имаме полет към София . Как ви се струва ( приемам всякакви критики и предложения за подобрение на маршрута ) и тук вече идва молбата . Моля да помогнете с интересни и не чак толкова скъпи предложения за нощъвки в Матера и Алберобео( не намерих по евтино трули от 250 лв на вечер ) също така ще съм благодарен за подробности около рентването на автомобил ( прочетох ,че май италианците са по големи далавераджии от нас . От кои компании рентвате , правите ли пълна застраховка и къде . И ако имате и други коментари и съвети - БЛАГОДАРЯ СЪРДЕЧНО !!! Поздрави

Den 1.jpg

den 2.jpg

den 3.jpg

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Препоръчвам Ви пълна застраховка на колата. Аз наемам и правя пълна застраховка през Discovercars. След като ще имате кола бих добавила Локоротондо - това е любимото ми селище в региона и е съвсем близо до Алберобело.  Другият град, който препоръчвам на тръгване от Матера е Алтамура. Известен е с хляба си и историческият център е очарователне. За три дни не Ви е нужно повече, за да се насладите. Аз ще пътувам в региона 23-28 февруари и този път ще сме без кола. Ще събера лични впечатления от обществения транспорт до Лече, Отранто и наоколо.

Връзка към мнение
Преди 1 час, mafffff каза:

(благодаря на всички отзовали се в предишната теба )

Здравей, имаш си вече тема за това пътуване, няма смисъл да отваряш нова на другия ден и да пълниш форума само с твои теми. Обсъждането може да продължи и тук.

Връзка към мнение
преди 2 часа, GeriIg каза:

Препоръчвам Ви пълна застраховка на колата. Аз наемам и правя пълна застраховка през Discovercars. След като ще имате кола бих добавила Локоротондо - това е любимото ми селище в региона и е съвсем близо до Алберобело.  Другият град, който препоръчвам на тръгване от Матера е Алтамура. Известен е с хляба си и историческият център е очарователне. За три дни не Ви е нужно повече, за да се насладите. Аз ще пътувам в региона 23-28 февруари и този път ще сме без кола. Ще събера лични впечатления от обществения транспорт до Лече, Отранто и наоколо.

До Лече има влак, опциите са директен или със смяна. Път около 2 часа 
 

 

преди 3 часа, mafffff каза:

Привет на всички . След дълъг уикенд в проучване  и доста четене  на коментари тук (благодаря на всички отзовали се в предишната теба ) съм намислил следният план за бързият  трип до Бари . Буквам билети за началото на Март- по скоро07-09,03  ( да се надяваме ,че времето ще е с нас ) полета е обеден в 14.05 каца на летището в Италия от там рент-а-кар до Матера с нощувка там . На следващия ден от Матера към Мартин Франка и после към Алберобео с нощувка там . На третият ден пътуваме до Полиано А Маре после бързо в Бари и в 15.00 имаме полет към София . Как ви се струва ( приемам всякакви критики и предложения за подобрение на маршрута ) и тук вече идва молбата . Моля да помогнете с интересни и не чак толкова скъпи предложения за нощъвки в Матера и Алберобео( не намерих по евтино трули от 250 лв на вечер ) също така ще съм благодарен за подробности около рентването на автомобил ( прочетох ,че май италианците са по големи далавераджии от нас . От кои компании рентвате , правите ли пълна застраховка и къде . И ако имате и други коментари и съвети - БЛАГОДАРЯ СЪРДЕЧНО !!! Поздрави

Den 1.jpg

den 2.jpg

den 3.jpg

Маршрутът не е лош, само трябва да ставате рано и да сте експедитивни. Ако нямате късмет с времето ще трябва да наблегнете повече на хапване и закрита културна програма. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За колата:

За 3 дни като за първи път - плати си към компанията, от която взимаш колата някаква максимално пълна застраховка. Сумата на ден обикновенно е съизмерима и дори по-висока от тази за самото наемане. Така ще ти е по-спокойно и ще видиш целия процес по взимане и връщане на колата.

Когато я взимаш оглеждаш подробно, без бързане, и отразяваш в протокола всяка драскотинка. Ако не искат да отразят в протокола - снимаш.

После (защото този тип екскурзии ще ви харесат), когато имаш време изчиташ темите за ренакарите и застраховките и си решаваш от кои хора си. Има основно две групи:

- плащат си пълна застраховка и пей сърце.

- Не плащат никаква допълнителна застраховка към рентакар компанията, А си сключват външна застраховка за определен период (месец, цяла година ...). Ако се появи някаква щета се разправят с компанията, към която са сключили външната застраховка. Да, малко е тегаво - снимки се пращат, чака се. Но в повечето случай парите,които рентакар компанията ще ти вземе за покриване на щетата, тези от външната застраховка ще ти ги върнат.  Аз съм в тази група.

 

Има и такива, които плащат застраховка в момента на наемането през някой посредник, но тогава тази застраховка не е към коомпанията, а по-скоро като втория тип, ама не съвсем.

 

Според мен взимай най-ниския клас кола - 2 души с дете отзад за 3 дни. Предостатъчно. А и често самата компания ти дава малко по-висок клас безплатно.

Като се спреш на определена рентакар компания и имаш въпроси - пиши тук.

 

 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Относно рент-а-кара, като за първи опит, вземи пълна застраховка директно от рент-а-кар компанията, за да не си разваляш (евентуално) настроението (както се е случвало на нас). Италианците са, как да кажа, експресивни шофьори (никога няма да забравя кръговите движения в Напoли, ние, рент-а-кара и случващото се около нас; сега ме избива на смях, но тогава стоях до шофьора и се кръстих :biggrin:). Ще платиш малко отгоре, но 3 дни ще си караш без притеснения и ще се наслаждаваш на любимата на всички тук Италия. Пулия (Pùglia, Apulia) е прекрасна.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Билети до Бари често се намират на добри цени.Като за първи път до там не се занимавай с препускане....Отиди в Бари първия ден и се отдай на лежерно шляене,хапнете вечерта в някое заведение.Втория ден,ако искаш направи с автобус Алберобело или с влак до Монополи и пак влак до Полиняно а Маре. Третия ден след ставане пак се отдай на шляене из Бари и се прибери в България. Както споменах до Бари има често евтини билети и след това си вземи билети пак и се отдай на Матера,Остуни,Лече и още куп места в района.Билети за влака са ти на добри цени за района и няма нужда да наемаш кола за места,които са ти в радиус 50-60 км в района. Не разбирам защо трябва да се препуска толкова,да се наема кола при покложение ,че пак може да се отиде на достъпна цена до там....Италия е уникална с толкова много места за посещение и важното според мен е да не се претупва.

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

@mafffff, извинявай, ама планът ви е ужасен 🤐 Не остава никакво време за разглеждане на съответното градче. Първия ден, докато кацнете, наемете колата, докато се придвижите, паркирате, настаните, станало време за вечеря. На другия ден газ в другата посока. Там набързо се маркирате .... на третия ден  към Полиняно, за Бари съвсем не виждам кога ще ви остане време. Прав е @Otnesen Дайте по-лежерно, все пак сте и с дете. Евтини полети има постоянно, пак ще отидете. 

Нали знаеш - Dolce Far Niente – „сладостта да не правиш нищо“. Там това е хубавото - обяд с часове, лека, лежерна разходка, дълго кафе и то станало време за вечеря. Само да споделя за Бари, много показателно. Ден - неделя. Часът е към 12. Тъкмо търсихме нещо за хапване на крак и да вървим към летището и ни дойде съобщение, че полетът ни ще е  с 4 ч. закъснение. Ей, че кеф 🙂 Помотахме се, стана 1 ч. на обяд. Седнахме ние в един ресторант, почти празно. Поръчахме си, хапнахме и към 2 ч. като започна да се пълни това заведение. Излязохме към 3, а отпред опашка от хора. Ама народ, лудница. Чак си представих как обядът от 3-4 часа прераства във вечеря до към 8-9. Там е така - бавно, спокойно, лежерно. Хората се наслаждават на храната, на виното, на компанията....

Вие си знаете, разбира се 🙂 Всъщност, като се замисля, то и аз преди бях така - ама едно бързане, едни амбициозни планове 🙂 Вече сигурно остарявам, та го давам по-лежерно 😄 

  • Харесвам 3
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 49 минути , Eva eva каза:

Всъщност, като се замисля, то и аз преди бях така - ама едно бързане, едни амбициозни планове

Млади са, първо, чакано пътуване до Италия, разбирам ги. Всъщност аз не съм първа младост, но все още препускам с амбициозните планове, да видя колкото се може повече. 

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 9 часа, Eva eva каза:

@mafffff, извинявай, ама планът ви е ужасен 🤐 Не остава никакво време за разглеждане на съответното градче. Първия ден, докато кацнете, наемете колата, докато се придвижите, паркирате, настаните, станало време за вечеря. На другия ден газ в другата посока. Там набързо се маркирате .... на третия ден  към Полиняно, за Бари съвсем не виждам кога ще ви остане време. Прав е @Otnesen Дайте по-лежерно, все пак сте и с дете. Евтини полети има постоянно, пак ще отидете. 

Нали знаеш - Dolce Far Niente – „сладостта да не правиш нищо“. Там това е хубавото - обяд с часове, лека, лежерна разходка, дълго кафе и то станало време за вечеря. Само да споделя за Бари, много показателно. Ден - неделя. Часът е към 12. Тъкмо търсихме нещо за хапване на крак и да вървим към летището и ни дойде съобщение, че полетът ни ще е  с 4 ч. закъснение. Ей, че кеф 🙂 Помотахме се, стана 1 ч. на обяд. Седнахме ние в един ресторант, почти празно. Поръчахме си, хапнахме и към 2 ч. като започна да се пълни това заведение. Излязохме към 3, а отпред опашка от хора. Ама народ, лудница. Чак си представих как обядът от 3-4 часа прераства във вечеря до към 8-9. Там е така - бавно, спокойно, лежерно. Хората се наслаждават на храната, на виното, на компанията....

Вие си знаете, разбира се 🙂 Всъщност, като се замисля, то и аз преди бях така - ама едно бързане, едни амбициозни планове 🙂 Вече сигурно остарявам, та го давам по-лежерно 😄 

 

преди 8 часа, chandni каза:

Млади са, първо, чакано пътуване до Италия, разбирам ги. Всъщност аз не съм първа младост, но все още препускам с амбициозните планове, да видя колкото се може повече. 

А в допълнение имат и едно 9-годишно перпетуум-мобиле, което няма да ги остави да лежерстват. :biggrin:

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

За два дни се концентрирайте върху 2 места, не повече.

 

Що се отнася до колата под наем - проверете предварително дали пълната застраховка е 100% пълна или само 95% - дали покрива самоучастие в случай на кражба. Наскоро моя позната изгоря с 900 евро, защото тяхната пълна застраховка не включвала и това за Пулия (Бари) и Кампания (Неапол).

В момента има тонове оферти за 5-10 евро на ден, така че дори и със застраховка, цената ще е повече от прилична.

Връзка към мнение

Ако сте с кола препоръчвма едно място на нощувка, за мен поне настаняване освобождаване на стая е доста  натоварващо

Близо до Алберобело има сафари парк https://zoosafari.it/ , което смятам че ще бъде супер преживяване за малкия човек.

Връзка към мнение
преди 12 часа, Otnesen каза:

Билети до Бари често се намират на добри цени.Като за първи път до там не се занимавай с препускане....Отиди в Бари първия ден и се отдай на лежерно шляене,хапнете вечерта в някое заведение.Втория ден,ако искаш направи с автобус Алберобело или с влак до Монополи и пак влак до Полиняно а Маре. Третия ден след ставане пак се отдай на шляене из Бари и се прибери в България. Както споменах до Бари има често евтини билети и след това си вземи билети пак и се отдай на Матера,Остуни,Лече и още куп места в района.Билети за влака са ти на добри цени за района и няма нужда да наемаш кола за места,които са ти в радиус 50-60 км в района. Не разбирам защо трябва да се препуска толкова,да се наема кола при покложение ,че пак може да се отиде на достъпна цена до там....Италия е уникална с толкова много места за посещение и важното според мен е да не се претупва.

Сега като се замисля - това което пишете звучи много разумно . Ама наистина много сте прав . Благодаря за което !!!

Връзка към мнение
преди 1 минута , ruwenzogy каза:

Как най-бързо и удобно може да се придвижи от летището в Бари до центъра?

С маршрутка или метрото. Около 15-тина минутки е, независимо с кое се пътува.

Връзка към мнение
преди 27 минути , ruwenzogy каза:

Как най-бързо и удобно може да се придвижи от летището в Бари до центъра?

Сайт за влак от летището до Бари :

https://www.bari-airport.com/train.html

Връзка към мнение

Привет,

Само 2 нощувки ли имате?

Миналата година, пак с полет на уиз, само че в първите дни на февруари (2023) бяхме за три нощувки - кацнахме рано сутринта в Бари, а се върнахме ок. 20.00 ч. в София, т.е. - почти си бяха 4 дни.

 

Бяхме с 2 деца (на 10 и на 5 г.!), така че няма невъзможни неща. Доста пообиколихме, няма да спамя, но само минавам да кажа - да обмислите Лече. Не за друго, но ще се наситиш от малки  бели градчета в региона. При нас Лече дойде в един ужасно ветровит и нетипично студен ден в района (беше 0 градуса, максимална 3, с много вятър), та се чудех ..... как да прекараме повече време на закрито, докато се стопли до 3 градуса. И така - в колата - сафари зоо Фазано, а след това Лече. Вътре, зад стените на града, беше някак завет, та стана супер. Лече е златната барокова перла на Апулия (Пулия). Невероятен град. Оттам ми изпраскаха и глоба за навлизане в зона, ама това е за друга тема.

 

 Апропо, покрай алберобело и всичко останало, да не забравите да отделите и няколко часа за Бари! Бари е вълнуващ, космополитен, чудесен град също. Така и така летите до и от Бари...., че много хора го подценяват. 

 

Ако имаш интерес - пиши, ще дам инфо

  • Харесвам 1
  • Замислям се 2
Връзка към мнение
преди 3 часа, Stanimir_81 каза:

Привет,

...

 

 Апропо, покрай алберобело и всичко останало, да не забравите да отделите и няколко часа за Бари! Бари е вълнуващ, космополитен, чудесен град също. Така и така летите до и от Бари...., че много хора го подценяват. 

 

Ако имаш интерес - пиши, ще дам инфо

Посмали ... малко :wink::biggrin:

 

Не е заяждане, но има риск да създадем необосновани очаквания в @mafffff , но може пък ти така да си го усетил. 

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.