Прескочи до съдържание

Събирам идеи за ?средиземноморска? почивко-екскурзия


deian

Препоръчани мнения

преди 24 минути , Lindt каза:

e, не е чак толкова трудно, едно прекачване през Италия трябва да свърши работа. Мен много ме е страх от плажните тълпи в Италия и затова все отлагам. 

Края на септември и даже октомври още си става за плаж, а хора почти няма 😊 Ние в самия край на октомври се наплажувахме без да е планирано, защото беше 25-30 градуса и дори водата се понасяше на плиткото...

Връзка към мнение

Тея сметки за плаж в Европа след 15 септември, а за октомври да не говорим са точно - сметки без кръчмаря. 

Може да е добре някоя година на някое място, но много по-вероятно е, да не е добре времето.

Ако това е основно море и ще се седи 7-10 дни е повече от рисково. Точно по Майорка  и Сардиния понякога вали много и всекидневно по това време на годината. Може сами да си видите шасновете, спрямо юли август, облаците са х2, дори октомври е най-облачен за Сардиния. Дъжда от 10-15мм става 70-80мм и т.н.

Ако плажа няма да е акцент е друг въпрос.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 36 минути , Alexander каза:

Тея сметки за плаж в Европа след 15 септември, а за октомври да не говорим са точно - сметки без кръчмаря. 

Може да е добре някоя година на някое място, но много по-вероятно е, да не е добре времето.

Ако това е основно море и ще се седи 7-10 дни е повече от рисково. Точно по Майорка  и Сардиния понякога вали много и всекидневно по това време на годината. Може сами да си видите шасновете, спрямо юли август, облаците са х2, дори октомври е най-облачен за Сардиния. Дъжда от 10-15мм става 70-80мм и т.н.

Ако плажа няма да е акцент е друг въпрос.

Не знам откъде си вадиш статистиката, но да, всеки може да си потърси информация за времето, доколкото разбирам от заглавието и първия пост, плажуването не е единственото търсено нещо, да не говорим, че цитирах конкретно @Lindt, а тя също не е от хората, които се въргалят цял ден на пясъка 😊 Понякога може и да вали всеки ден, но силно се съмнявам, че от цяла седмица през септември няма да хване човек хубаво време. Октомври го дадох като лично изживян пример, но естествено, че тогава е до късмет... Както е всичко, свързано с метеорологичните условия по цял свят. На Мартиника, например, според статистиките духало вятър целогодишно и ставало за кайт, като общо 2-3 седмици сумарно не вее през годината, обаче ние като бяхме там, от 17 дни само един-единствен ден имаше вятър - първият. Та, сметки без кръчмар, мда...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 12 минути , searus каза:

Не знам откъде си вадиш статистиката, но да, всеки може да си потърси информация за времето, доколкото разбирам от заглавието и първия пост, плажуването не е единственото търсено нещо, да не говорим, че цитирах конкретно @Lindt, а тя също не е от хората, които се въргалят цял ден на пясъка 😊 Понякога може и да вали всеки ден, но силно се съмнявам, че от цяла седмица през септември няма да хване човек хубаво време. Октомври го дадох като лично изживян пример, но естествено, че тогава е до късмет... Както е всичко, свързано с метеорологичните условия по цял свят. На Мартиника, например, според статистиките духало вятър целогодишно и ставало за кайт, като общо 2-3 седмици сумарно не вее през годината, обаче ние като бяхме там, от 17 дни само един-единствен ден имаше вятър - първият. Та, сметки без кръчмар, мда...

Благодаря ти 🙂 Безспорен факт е, че нито ще се търкалям на плажа, нито ще отида август, освен ако не ми е опрян пистолет в челото. Малко ме дразни мен октомври, че почва много да се скъсява деня, но е голямо щастие да хванеш топла есен.

Ние миналата година хванахме в Гърция потопите през септември, а през октомври 30 градуса, но какво късметче ще изтегли човек не се знае. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

От Букурещ има директен полет до Сардиния с Уиз два пъти седмично. Гледам, че сега цените са много високи. Предполагам, че скоро са правили промени и затова е така в момента.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.