Прескочи до съдържание

Събирам идеи за ?средиземноморска? почивко-екскурзия


deian

Препоръчани мнения

Привет,

 

дайте идеи според където сте ходили или сте планирали за едноседмична почивка. Обичаме да има море, хубава архитектура, стари градове, природни забележителности. Ако може да има опция за разходки с корабче до някой съседен остров. Нещо такова. Не сме типа хора, които да се излежават цял ден на някой плаж.

Да кажа къде сме били - хем за сравнение, хем с идеята, че търсим нещо ново. Били сме:

- 2 пъти в Сицилия в различни части;

- Амалфийското крайбрежие и о. Капри;

- Мармарис и еднодневно до о. Родос (Гърция);

- Андалусия (Испания) и Гибралтар;

- Кипър;

- Малта и о. Гозо;

- Задар, Шибеник, Трогир и други градчета в района (Хърватска) + корабче до о-вите Корнати;

 

Търсим нещо в този дух 🙂 Споделете, ако имате идеи, благодаря.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 30 минути , Alexander каза:

Крит, Балеарските острови 

Крит и аз го заглеждам. От архитектурна гледна точка... Ретимно и Ханя ми се видяха що-годе интересни. Като цяло съвременната гръцка архитектура ми е малко отблъскваща. Иначе гръцки острови колкото щеш, наистина, но не намирам това, което търся. Освен да кажем Санторини и Миконос, но там е лудост.

преди 9 минути , logist13 каза:

Неапол, ако не сте ходили

В самия Неапол не, но районът сме пообиколили.

Връзка към мнение
преди 36 минути , Duke каза:

Тук не се посочва период на пътуване, а това е много важно от гледна точка на времето...

Май-юни. Или септември, но преди 15-ти...

Връзка към мнение
преди 3 минути , deian каза:

Май-юни. Или септември, но преди 15-ти...

Май вече всички опции са предложени с изключение на Португалия на юг от Лисабон, но не знам по това време как ще са температурите там...

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, Duke каза:

Май вече всички опции са предложени с изключение на Португалия на юг от Лисабон, но не знам по това време как ще са температурите там...

Май-юни едва ли ще става за къпане по западното крайбрежие, ако няма неопрен 😉 Септември по може... Но пак не бих го препоръчала за море, освен ако не е главно заради гледки и солен въздух 😁 Пък и да си признаем, не е никак средиземноморско...

Връзка към мнение
преди 23 минути , searus каза:

Май-юни едва ли ще става за къпане по западното крайбрежие, ако няма неопрен 😉 Септември по може... Но пак не бих го препоръчала за море, освен ако не е главно заради гледки и солен въздух 😁 Пък и да си признаем, не е никак средиземноморско...

Аз приех, че има опция пътуването да се осъществи през първата половина на месец септември, а географското означение в темата по-скоро чета като "европейско". В противен случай някои от предложенията също не покриват този критерий... 😉

Връзка към мнение

По Алгарве е единственото място в Португалия където  може да се влиза спокойно във водата 22-23 градуса стига.

Обаче там нямам много за гледане освен плажове и хълмове. Фаро и другите селца не са особено интересни.

 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Лигурската Ривиера между Генуа и Ла Специя с малките селца и плажове, и разбира се, Чинкуе Тере. Ходили сме два пъти точно в края на май/началото на юни, любимо място (на мен лично ми харесва повече от Амалфийското крайбрежие). Тук имаше и тема с доста инфо за отделните селца и какво може да се види.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Аз съм за Алгарв. 

Е, чисто географски не е Средиземноморие, но това се проявява единствено в 2-та или 3-те градуса по-ниска температура на водата (както и @Alexander е отбелязал).

Затово пък плажовете са уникални. Оранжево-охрави! И тези скали и техните форми...

А за забележителностите е достатъчно да се споменат:

- Ponta da Piedade

- Benagil

- Praia Dona Ana

- Arcos Naturais

За мен и градчетата са уникални, особено Tavira, Olhao, Silves

 

Евтино и вкусно - вероятно най-евтиното море в Европа и едно от най-вкусните.

 

Разбира се, не съм против Крит. Май гръцкото безвремие там е най-гръцко или най-безвремие. 

 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Черна гора -Будва, Перест, Котор, може да се добави Дубровник, понеже не го видях сред посетените в Хърватска или пък някаква комбинация с Босна и Херцеговина.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Никой не предлага Корсика и Сардиния, но без да съм ходила, съм убедена, че си заслужават и някой ден ще стигнем до тях. Май месец е рано за планините на Корсика, но ако не сте катерачи и няма значение, така ще изпреварите рояците туристи в летните месеци.  

П.П. Около Ница е прекрасно. 

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 44 минути , Svetulche каза:

Аз правих за седмица през юни Дубровник и о. Хвар и препоръчвам - има архитектура и море, а Хвар е лавандуловия остров и през юни е приказка 

Как стигна до Дубровник? С полет до Задар после си е доста път. Преди румънците имаха директен полет Букурещ - Дубровник, но сега не ми излиза въобще.

 

преди 1 час, Бръмбар каза:

Черна гора -Будва, Перест, Котор, може да се добави Дубровник, понеже не го видях сред посетените в Хърватска или пък някаква комбинация с Босна и Херцеговина.

Това също много ме влече, но освен с автомобил, не намирам друг начин.

 

Хора, благодаря много за идеите, преглеждам ги една по една и ще видя какво ще излезе накрая. Някои ми бяха хрумвали, други - не. Благодаря за ценната информация. Ще питам още сигурно като помисля. Весел и слънчев ден!

Връзка към мнение
преди 2 часа, Lindt каза:

Никой не предлага Корсика и Сардиния, но без да съм ходила, съм убедена, че си заслужават и някой ден ще стигнем до тях. Май месец е рано за планините на Корсика, но ако не сте катерачи и няма значение, така ще изпреварите рояците туристи в летните месеци.  

П.П. Около Ница е прекрасно. 

Е как да не е предложил никой 😁 Септември е прекрасен за тези острови, но е малко по-трудно да се стигне от България като че ли...

Връзка към мнение
преди 4 минути , searus каза:

Е как да не е предложил никой 😁 Септември е прекрасен за тези острови, но е малко по-трудно да се стигне от България като че ли...

e, не е чак толкова трудно, едно прекачване през Италия трябва да свърши работа. Мен много ме е страх от плажните тълпи в Италия и затова все отлагам. 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.