Прескочи до съдържание

Апартамент или хотел?


Препоръчани мнения

Интересно ми е къде предпочитате да нощувате в апартамент или в хотел? Ще се радвам да споделите своите "За" и " Против" за едните и другите.

Връзка към мнение

Аз предпочитам в хотел. Нямам никакво обяснение защо, може би просто така съм свикнала. :) Гледам да си избирам хотели 3 звезди обикновено, понякога и 2. Изискванията ми са легло, баня и чистота, всичко останало са плюсове, но не са задължителни неща. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Апартамент поради наличието на деца. Oбичам да се чувствам като вкъщи и сутрин да си сваря кафето в кухнята.

Редактирано от но нейм
Връзка към мнение

Аз май лека полека ще отказвам хотелите и минавам предимно на airbnb и подобни. Самостоятелен апартамент е със сигурност много по-удачно решение, ако сте над трима, но мисля, че и за соло пътуване има безкрайно много индивидуални стаички, които се предлагат и имат повече чар от стерилните хотели.

 

Хотел може би в някоя държава със странен език, все пак е добре да имаш някакъв остров на спокойствието, че поне с персонала може да се разбереш и да ти обясни на 2, на 3 разни неща - примерно в Китай.  

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

За сега май предпочитам хотелите, макар, че и апартаментите си имат своите предимства, както и недостатъци. Апартамент предпочитам, ако съм например на почивка на море за по-дълго време - можеш да се изпереш, ако искаш да си сготвиш, финансово излиза по-изгодно и т.н. Не ми харесва, обаче, че трябва да оставяш депозит, трябва задължително някой да те чака, понякога ми се е случвало в цената да не са включени кърпи и чаршафи. Последно съм ползвала апартамент в Париж и много се нервирах как последния ден привечер вместо да си се разхождаме, трябваше да чакаме собственика да ни връща 200 евро депозит :angry: . 

Връзка към мнение

Обичам да се глезя по време на пътуване и затова предпочитам хотелите, които ми дават абсолютно всичко необходимо за целта...

Връзка към мнение

Аз май лека полека ще отказвам хотелите и минавам предимно на airbnb и подобни. 

 

И аз напоследък май избирам само неща от airbnb (и за пътуването сега през май резервирах апартамент от там).

Готино е, че хората, на които попадам, са все много симпатични, а това си е сериозно предимство. ;-)

Връзка към мнение

Определено зависи от дестинация, брой пътуващи и цена. Не виждам вариант за сам човек в апартамент в центъра на Ню Йорк например или пък група от 4-5 души на бюджетно пътуване в Рим в хотел. Предимствата и минусите и за двете са ясни, въпросът е какво предпочита човек в конкретния си случай.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ще дам пример от престоя ми за пет дни в Рио: край морето (копакабана или ипанема) най-евтиния хотел хотел който намерих бе около $100 и съвсем случайно попаднах на обяви под наем, та спахме в страхотно апартаментче за $50 на нощ.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Обикновено отсядаме в хоСтели. Тая година за първи път запазихме квартири през airbnb, че в Исландия и хостелите не са евтини

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Обик. сме в хостели. Досега все аз ги избирам и да чукна на дърво, попадаме на свестни. Когато съм на екскурзия, чисти чаршафи + топла вода и централно положение ми стигат. Нещо, което не е лукс. Разбира се, и мизерия да не е.

Виж, за почивка, хотели определено.

В апартаменти под наем не съм спала. Те май излизат по на сметка, ако групата не е само то двама, а от повече човека.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Обик. сме в хостели. Досега все аз ги избирам и да чукна на дърво, попадаме на свестни. Когато съм на екскурзия, чисти чаршафи + топла вода и централно положение ми стигат. Нещо, което не е лукс. Разбира се, и мизерия да не е.

Виж, за почивка, хотели определено.

В апартаменти под наем не съм спала. Те май излизат по на сметка, ако групата не е само то двама, а от повече човека.

 

Има и малки апартаментчета, които излизат на сметка и за двама. Пробвай следващият път, генерално много от хотелските услуги като камериерка, рецепция, минибар, за които плащаш са излишни. За сметка на такива, от които имаш нужда, а ги няма - кухня. 

Връзка към мнение

Задължително апартамент (двама сме). Свободата да имаш кухня и да пробваш местни храни е особено приятна. Разбира се, всичко си има иключения - в Тайланд не бих отседнал в друго освен хотел.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Само хотели. Предпочитам ол инклузив. Така храната ми е уредена и разходите ми са планирани.

OК. Хотел. Но защо ти е ол инклузив? Това те ограничава неимоверно... вкарваш пари в храна, която може и да не ползваш някой ден.. освен ако не си в някой турски хотел, откойто 7 дни няма да излезнеш?!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

И аз не бих се навила на all inclusive, дори и в Турция, на почивка, пак все някоя екскурзийка ще се намери, а и така не можеш да отидеш на местно заведение...Но пък има много хора, на които им е приятно (на някои необходимо) да отидат някъде и настина да си починат. :)

Връзка към мнение

Polina, изпревари ме... За мен също е трудно да си обясня на какво се дължи този интерес към "ол инклузив" офертите в България. Единственото приложение на този тип изхранване, както и ти посочваш по-горе, е в случай на почивка на определено място. Аз обаче не мога да си представя да стоя на едно място повече от ден-два и може би съм един от малцината, които никога не са били на почивка тип "ол инклузив". Че дори и в Турция да отида на море, което от години все не се случва по една или друга причина, със сигурност ще си организирам на място допълнителни екскурзии до забележителности в района, само и само да не стоя на едно място. Иначе, ясно, че "ол инклузив" е възможно най-евтин вариант за активна почивка, но някак не си го представям. Разбира се, това е изцяло лично мое субективно усещане, с което не искам да кажа нищо лошо за хората, които предпочитат този тип почивка...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Duke, въпрос на усещане. Аз мисля като теб.

Една от първите ни почивки в чужбина беше точно в такъв хотел с ол инклузив. Ами повече и не повторихме. Не само заради храната или комплекса в който бяхме. Беше  лъскав 5* хотел, в който ако не отидеш в 7:30 да си оставиш хавлията на плажа след това място неможеш да си намериш, така беше и с изхранването... отидеш ли в 20ч за вечеря са останали само някви остатъци и ти се чудиш от какво да си вземеш. Обеда и междинните хранения ги пропускахме, просто щот трябваше да пообиколим района и да усетим къде се намираме. Оттогава твърдо сме на мнението, че по-добро от студио в някой затворен комплекс или просто стая в хотел без храна е най-доброто решение.

Честно - почивам си много добре така! :) 

Връзка към мнение

На екскурзия избирам само хостели за отсядане, самост. двойна стая с баня. Обикновено с централна или удобна локация. Допълнителните услуги, които предлагат хотелите така или иначе не ползвам, защото будна в стаята прекарвам около час, от който половината време съм в банята. :) Та все ми е тая лукс ли е или не. За сметка на това контактите, които завързвам в хостела с хазяите или други туристи няма как да ми се случат в хотел. Общуването на път и новите познанства е голяма част от удоволствието. Когато съм на почивка предпочитам хотел на плажа, но на 3-тия ден вече ми писва от еднообразието.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Duke, въпрос на усещане. Аз мисля като теб.

Една от първите ни почивки в чужбина беше точно в такъв хотел с ол инклузив. Ами повече и не повторихме. Не само заради храната или комплекса в който бяхме. Беше  лъскав 5* хотел, в който ако не отидеш в 7:30 да си оставиш хавлията на плажа след това място неможеш да си намериш, така беше и с изхранването... отидеш ли в 20ч за вечеря са останали само някви остатъци и ти се чудиш от какво да си вземеш. Обеда и междинните хранения ги пропускахме, просто щот трябваше да пообиколим района и да усетим къде се намираме. Оттогава твърдо сме на мнението, че по-добро от студио в някой затворен комплекс или просто стая в хотел без храна е най-доброто решение.

Честно - почивам си много добре така! :)

Това да не е било в Турция? Аз досега се съм имал проблем а храната на ол инкузив. Проблемите са предимно в Турция освен ако не е скъп 5* хотел. По точно знае се в кои хотели храната е качествена. Това което писваш важи за Ол инкузив в България. Трябва да отидеш точно навреме, хората се редят на едни огромни опашки, абе лудница. Ол инкузива не ме ограничава да ходя на екскурзии, но знам че вечер има храна и мога да седна после на бара и да си поръчам нещо. Пък и аз не съм привърженик да отида на море и да не стъпя на плажа, поради това че всеки ден съм на екскурзия. 

Връзка към мнение

Въпрос на лични предпочитания, навици и настроение.

Аз също не обичам ол-инклузив и въобще тия МОЛ-концепции, при които си на едно място, където уж всичко ти е осигурено.

Но пък предполагам, че за хора с малки деца, например,  това не е лош вариант - обикновено има разни анимации и дечурлигите се забавляват, а родителите могат просто да си помързелуват.

 

Пък и аз не съм привърженик да отида на море и да не стъпя на плажа, поради това че всеки ден съм на екскурзия. 

Аз съм точно обратното :D

Не знам дали от възрастта, но вече на плажа след половин-един час ме хваща страшен съклет :wacko: - това табла, карти или някакви подобни занимания не са ми опция, преди поне честото влизане във водата ме спасяваше, ама сега вече ме примързява и да плувам много-много ;) , вече и за гларус не ставам да се закачам с мадами :D, та и това развлечение отпада  ... Абе яко ми е скука. :unsure:  Обичам да обикалям, и то всеки ден поне да е на различен плаж.

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Фичо, от ЕГН-то е. Обичам да се пека, обичам да плувам, с мацки вече и аз не се закачам. :) Но това само на нашето Черноморие, защото го познавам и друго там не ми се прави. Не мога да си представя да съм на чужда и интересна територия и да губя време в пържене на пясъка. Ама хора разни.

Връзка към мнение

 Не мога да си представя да съм на чужда и интересна територия и да губя време в пържене на пясъка. Ама хора разни.

което ме подсеща за една случка, която имах преди време.

Бях за 10-тина дни на гости на мои приятели в Майорка в началото на лятото, сам.

Островът е много красиво и интересно място и въобще не е само плажове и хотели.

Аз, естествено го изръчках и обиколих целия и разгледах различни градчета, села и красиви места.

Пък и моите приятели там са страхотни и много гостоприемни хора и ме развеждаха когато имат време, че и кола ми дадоха да бръмча с нея ;-)

По едно време взеха да ме питат защо не ходя на плаж? Други приятели като им гостували от България - повечето време на плаж ходели ...

Аз споделих, че пясъкът и водата едва ли са много различни от тези на нашето Черноморие или в Гърция и т.н.  и че предпочитам да си правя екскурзии докато съм там, а на плаж мога и в България да ходя.

Все пак реших една сутрин да отида и на плаж, че да не съм капо.

И с кой акъл  headbang.gif headbang.gif headbang.gif  си взех в раничката и една чантичка с пари, с документи и с два мобилни телефона ...

Поседях час-два на плажа, влезнах в морето за 5 мин. колкото да се намокря съвсем близо до брега, като уж постоянно следях с очи кърпата и раничката ...

Е да, ама не - като се прибрах и установих че документите ми (ЛК и шоф.книжка), парите и единият телефон са заминали :wacko:

Та после ходене по полиция , гуардия сивил, неудобство за домакините ми да се влачат с мен до участъка да ми превеждат, че не съм добре с испанския ... :unsure:

Добре поне, че имам навик освен ЛК да си нося и паспорта, който държа в хотелската стая или  там, където спя ...

Че иначе такова дърво щях да ям с вадене на пасавани , разходи за придвижване напред назад до консулства, пропуснати полети (пътуването беше организирано  от София до Палма с БГеър, после с някаква локална а.к  Палма- Барса и от там Барселона - София с Уиз)  ...

 

Та хубаво си мислех въобще да не ходя на плаж там ... :D :D :D

Редактирано от Фичо
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.