Прескочи до съдържание

Апартамент или хотел?


Препоръчани мнения

Това да не е било в Турция? Аз досега се съм имал проблем а храната на ол инкузив. Проблемите са предимно в Турция освен ако не е скъп 5* хотел. По точно знае се в кои хотели храната е качествена. Това което писваш важи за Ол инкузив в България. Трябва да отидеш точно навреме, хората се редят на едни огромни опашки, абе лудница. Ол инкузива не ме ограничава да ходя на екскурзии, но знам че вечер има храна и мога да седна после на бара и да си поръчам нещо. Пък и аз не съм привърженик да отида на море и да не стъпя на плажа, поради това че всеки ден съм на екскурзия. 

Ммм да, в Турция (Аланя) беше преди 6-7 години. Хотела беше много лъскав и много скъп.., но това не означава, че хората буквално не грабеха.. Няколко години по-късно пак ходихме в Турция, разлика не намерих, дори става още по-зле.

Като цяло си пиехме биричката в крайбрежните заведения на Аланя..

И да това, което съм  описала важи за ол инклузива в Турция, защото ол инклузива в БГ изобщо не може да ги стигне (тук ние имаме да се учим на това как се предлагат услуги). Веднага след Аланя отидохме в хотел, курорт по северното черноморие.. и мога да ти кажа, че ол инклузива беше истинска пародия.. малко пържени яйца, салам камчия, чиния пълна с кромид лук, малко домати и краставици и отделна купа с плодове.. Не ме разбирай погрешно, уважавам и харесвам Турция, не случайно съм била там 4-5 пъти, просто опита който имам с ол инклузива е от там и не съм очарована от това, че искайки да избягам от блъсканицата с опашките за вечеря, ми се налага да си избирам от остатъците, за които всъщност съм платила повече отколкото трябва.

ПС. и като морско чедо само ще вметна, че умирам да си дремуцкам на плажа слушайки шума от вълните, но това си е у нас... щот не върви да биеш хиляди км, за да седиш по цял ден на плажа.. :) Както и не върви да пътуваш 20 часа с рейс до турско и там на втория ден да си тръгнал за Памуккале (примерно). Надявам се ме разбираш правилно :):rolleyes:

Редактирано от Polina
Връзка към мнение

което ме подсеща за една случка, която имах преди време.

Бях за 10-тина дни на гости на мои приятели в Майорка в началото на лятото, сам.

Островът е много красиво и интересно място и въобще не е само плажове и хотели.

Аз, естествено го изръчках и обиколих целия и разгледах различни градчета, села и красиви места.

Пък и моите приятели там са страхотни и много гостоприемни хора и ме развеждаха когато имат време, че и кола ми дадоха да бръмча с нея ;-)

По едно време взеха да ме питат защо не ходя на плаж? Други приятели като им гостували от България - повечето време на плаж ходели ...

Аз споделих, че пясъкът и водата едва ли са много различни от тези на нашето Черноморие или в Гърция и т.н.  и че предпочитам да си правя екскурзии докато съм там, а на плаж мога и в България да ходя.

Все пак реших една сутрин да отида и на плаж, че да не съм капо.

И с кой акъл  headbang.gif headbang.gif headbang.gif  си взех в раничката и една чантичка с пари, с документи и с два мобилни телефона ...

Поседях час-два на плажа, влезнах в морето за 5 мин. колкото да се намокря съвсем близо до брега, като уж постоянно следях с очи кърпата и раничката ...

Е да, ама не - като се прибрах и установих че документите ми (ЛК и шоф.книжка), парите и единият телефон са заминали :wacko:

Та после ходене по полиция , гуардия сивил, неудобство за домакините ми да се влачат с мен до участъка да ми превеждат, че не съм добре с испанския ... :unsure:

Добре поне, че имам навик освен ЛК да си нося и паспорта, който държа в хотелската стая или  там, където спя ...

Че иначе такова дърво щях да ям с вадене на пасавани , разходи за придвижване напред назад до консулства, пропуснати полети (пътуването беше организирано  от София до Палма с БГеър, после с някаква локална а.к  Палма- Барса и от там Барселона - София с Уиз)  ...

 

Та хубаво си мислех въобще да не ходя на плаж там ... :D :D :D

Ако в самолетният билет е записан номера на личната ми карта ще ме пуснат ли са излетя с паспорт?

Връзка към мнение

Ако в самолетният билет е записан номера на личната ми карта ще ме пуснат ли са излетя с паспорт?

Не би трябвало да има проблем, все пак има имена.

При случката, която разказах, на връщане имах два полета вместо с личната карта с паспорта - никой не направи проблем.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.