Прескочи до съдържание

Русия - Москва и Санкт Петербург


NinaN

Препоръчани мнения

Предстои ми пътуване до Москва и Санкт Петербург. Помогмете ми, моля с информация от тук ли да си обменя рубли или на място да обменям евро или долари в някоя банка. И може ли да се ползва там Инстаграм и Фейсбук? Благодаря на отзовалите се.

Връзка към мнение
преди 2 часа, NinaN каза:

Инстаграм и Фейсбук?

С VPN.

преди 2 часа, NinaN каза:

от тук ли да си обменя рубли или на място да обменям евро или долари в някоя банка

Най-изгодно е от тук да  си купиш  налични рубли срещу левове(или евро) от руснаци.  При официален курс 100 рубли за 1 евро. Тук руснаците ще ти дадат  110  дори 115 рубли за едно евро (респективно лев).  В Русия за нас  обмяната е крайно неизгодна. При официален курс 100  рубли за едно евро се  обявява  курс "купува"  от  80 рубли, та дори 70 рубли за едно евро.  

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 9 часа, NinaN каза:

Предстои ми пътуване до Москва и Санкт Петербург. Помогмете ми, моля с информация от тук ли да си обменя рубли или на място да обменям евро или долари в някоя банка. И може ли да се ползва там Инстаграм и Фейсбук? Благодаря на отзовалите се.

Обмених  там на място в банки.

Ползвах esim.

Връзка към мнение
преди 2 часа, maiche каза:

Обмених  там на място в банки.

Може ли да потвърдиш за огромната разлика в руските банки между курс "купува"  и "продава" . Реално курс "купува" е  силно занижен и непазарен. 

Връзка към мнение

Мисля,че нямаше такава огромна разлика в купува и продава.

За мен беше по-изгодно на място.

В Русе нямаше обменни бюра, които да продават рубли и нямам познати руснаци. Трябваше да купя от Тавекс, за да имам малко налични рубли в мен. Платих наложен платеж и доставка, което оскъпява.

Ето погледни обменните курсове на руска банка VTB. Намираше се на няколко крачки от хотела ни.

Сравни ги с Тавекс.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 24 минути , maiche каза:

Ето погледни обменните курсове на руска банка VTB. Намираше се на няколко крачки от хотела ни.

Сравни ги с Тавекс.

Курса в руската банка е по-изгоден от този в Табекс /поне в момента/.

Връзка към мнение
преди 1 час, maiche каза:

Мисля,че нямаше такава огромна разлика в купува и продава.

Ключовият въпрос е кога е било твоето пътуване?  И по-точно било ли е през последните две години или много по-рано?

Връзка към мнение
преди 14 минути , epetkov каза:

Ключовият въпрос е кога е било твоето пътуване?  И по-точно било ли е през последните две години или много по-рано?

Юли 2023

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 12 минути , stanimir каза:

Това какво значение има ?

Има потенциално следното значение: 1.Обявеният  курс  може да е само  за клиенти на банката. 2. Може да е само за руски граждани. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 9 минути , NinaN каза:

през Истанбул ли летяхте за Москва

Реално това е единственият бюджетен вариант.  Другото е през Доха или Белград. Евентуално през Ереван, ако има евтини билети на Уиз Еър от София до Ереван

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 минути , NinaN каза:

Напишете, моля, през Истанбул ли летяхте за Москва и колко време имахте между двата полета?

Букурещ - Истанбул Търкиш

Истанбул - Москва   Аерофлот

Москва - Санкт Петербург Аерофлот

От тръгването ни от Русе  до пристигането в хотела в Санкт Петербург - 24 часа. 
На летището в Истанбул - 4 часа.

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Може да се разгледа и двупосочен София-Талин-София на Lufthansa или Turkish, но в момента естонско-руската граница при Нарва-Ивангород  се мина само пеша. Двата автобуса са на един и същ превозвач (за маршрута Талин-Санкт Петербург). 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 45 минути , epetkov каза:

Може да се разгледа и двупосочен София-Талин-София на Lufthansa или Turkish, но в момента естонско-руската граница при Нарва-Ивангород  се мина само пеша. Двата автобуса са на един и същ превозвач (за маршрута Талин-Санкт Петербург). 

Там с тези граници не знаеш кой в какво настроение ще е. Днес отворена, утре не се знае. Не че не може да остане човек в Талин тогава и да направи друга екскурзия де.

Връзка към мнение
Преди 1 час, maiche каза:

Букурещ - Истанбул Търкиш

Истанбул - Москва   Аерофлот

Москва - Санкт Петербург Аерофлот

От тръгването ни от Русе  до пристигането в хотела в Санкт Петербург - 24 часа. 
На летището в Истанбул - 4 часа.

 

а не може ли Букурещ - Истанбул - Москва на един билет с Търкиш? или така е по-евтино?

Връзка към мнение
преди 28 минути , NinaN каза:

На летището в Истанбул 2 часа достатъчни ли са за прекачването? Лесно ли е за ориентиране?

Ако е на един билет да, щом ти дава да купиш билета, значи в общия случай е ок. На различни билети не са достатъчни (ако държиш да се застраховаш против закъснение).

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 5 минути , neuromancer каза:

щом ти дава да купиш билета

Има сайтове (руски), които продават на една резервация два отделни билета на две отделни авиокомпании. Трябва да се внимава с това, ако човек е неопитен.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря за отговорите! Надявам се, че всичко ще е наред и ще осъществя една моя голяма мечта - да посетя Москва и Санкт Петербург. Като се върна ще разказвам :) Пожелавам прекрасни и вълнуващи пътешествия на всички ви! :) 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
На 18.02.2024 г. в 16:43, NinaN каза:

Благодаря за отговорите

Добре е да знаем периода на пътуване. През пролетта, или  в средата на лятото или ранна есен. Може да се появи важна нова информация или някаква  нова схема. Ето една снимка от мен за валутните курсове в Краснодар през юли 2022 г:

 

IMG-20220615-WA0004.jpg

 

И да не се забравя, че българските банкови карти не действат в Русия.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

2 години са прекалено много за актуална информация.А че чужди карти  не действат едва ли е изненада за някого , страната е изключена от системата на международните разплащания.За тях си са намерили решение как да избягват бариерите и имат карти които се приемат в чужбина.

 

Ето нещо сегашно , макар и не точно по въпроса, но просто за вдъхновение към предстоящото пътуване.Има още няколко кратки репортажа :

 

  • Харесвам 4
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 6 часа, NinaN каза:

На летището в Истанбул 2 часа достатъчни ли са за прекачването? Лесно ли е за ориентиране?

Внимавайте с двата часа! Ако бордните ви карти са до Санкт Петербург или Москва, двата часа ще са ви достатъчни.Ако обаче не ви издадат бордни карти до Русия, а същите са до Истанбул, то може двата часа да не ви стигнат.Ще трябва да излезете до гише международни и да вземете нови бордни карти, след това да минете отново секюрити проверка на багажа и да стигнете до терминал за отлитане.Летището е огромно,но е лесно за ориентиране! Все пак едно наум!

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
Публикувано: (редактирано)

Здравейте, Магеланци. Прибрах се от едно вълнуващо и интересно за мен пътешествие до Москва и Санкт Петербург. Доверих се за визи, билети, хотелски резервации и екскурзии на място на една туристическа агенция. Всичко беше перфектно, за което съм и много благодарна. Чувството да осъществиш една мечта е уникално! Приятни пътувания на всички ви 🙂

Редактирано от neuromancer
Все още не споменаваме български тур. агенции във форума
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.