Прескочи до съдържание

Закъснение на полет с 175 мин, това възможно ли е?


era123

Препоръчани мнения

Питам тук защото е по-скоро въпрос дали следното е възможно:

Quote

Scheduled time of arrival: 2240GMT

 

Actual time of arrival: 0135GMT

 

Actual time of arrival which includeS door opening: 0138GMT

 

Total delay time 178 minutes or 2 hours 58 minutes.

Това се случва на летището в Абърдийн в 1.35 през нощта. 

Самолета има около 1.2 км от края на пистата до стоянката. 

Няма ръкави, със стълба се слиза. Няма други полети по това време. 

 

Та, за 3 мин от кацане до отваряне на вратата, това възможно ли е изобщо или ме пускат по пързалката?

Има ли официален документ който описва в колко часа се отваря вратата?

 

Питането е във връзка, че закъснението се брои до отваряне на вратата на самолета. 

Връзка към коментар

Категорично няма как за три минути вратата да бъде отворена след кацане. Само около три минути е процедурата по декомпресия, отваряне и закачане на стълбата. Със сигурност има точна статистика при летищен контрол, но според мен няма как да се докопаш официално до нея. Явно става дума за десетина-петнадесет минути разлика и са решили да те пуснат по пързалката, за да не платят обезщетение. Все пак драсни един имейл на ПР-а на летището и обясни случката. Шотландците са едновременно твърди като характер и стиснати по рождение и току виж решили да натрият носа на превозвача, особено ако е ирландец... 😛 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
51 minutes ago, Duke said:

Категорично няма как за три минути вратата да бъде отворена след кацане. Само около три минути е процедурата по декомпресия, отваряне и закачане на стълбата. Със сигурност има точна статистика при летищен контрол, но според мен няма как да се докопаш официално до нея. Явно става дума за десетина-петнадесет минути разлика и са решили да те пуснат по пързалката, за да не платят обезщетение. Все пак драсни един имейл на ПР-а на летището и обясни случката. Шотландците са едновременно твърди като характер и стиснати по рождение и току виж решили да натрият носа на превозвача, особено ако е ирландец... 😛 

Официално 5 мин е разликата до 180, даже не са 10-15. 

Затова питах тук, щото има хора в авиацията 🙂

1.2км с 30 км/ч да рулира пак за към 3 мин, след това спиране, обезопасяване на самолета (слагат ленти под крилата), докарване на стълбата и чак след това отваряне (ако приемем, че няма чакане за налягането да се изравни). 

 

П.С. TUI e.

Връзка към коментар
25 minutes ago, vorbis said:

@era123 снима ли таблото на летището след кацането, или поне видя ли го? Обикновено това е меродавното време. 

Не. Не бях аз. Човека е бил много уморен и е пропуснал. Ама трябва да има официални документи. На таблото май дават час на кацане (а и колко ли е точен?).

Връзка към коментар
Преди 1 час, Duke каза:

Е, ОК, сигурно има друг термин, но мисля става ясно какво имам предвид...

Разхерметизирането на самолета става плавно и много по-рано. На стоянката след спиране на гейта следва подкачване на наземен източник на електрозахранване ( ако АК си е платила за такъв като част от хендлинг пакета за обслужване), установка на двигателите, дезармиране на вратите от кабинния състав. И следва чакането на земните служби да се включат в играта - стълби, багаж, гориво, кетеринг,  почистване на WC и салона след разтоварване на пътниците, и  и т.н.   

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.