Прескочи до съдържание

Как намирате съмишленици за пътувания?


Препоръчани мнения

Кога ги правите тези магелански срещи? Как научавате за тях?

Ходих на едни тренировки. Отсъствахме поради причини пътуване и така стана въпрос, че обичаме да пътуваме. Събрахме се в едно заведение с цел да си поговорим за пътувания. Всеки от нас би искал да пътува с компания. Оказа се много трудна работа. Един мъж започна да ни говори за казармена организация - иначе нямало как да стане. Всяка сутрин се тръгва с колите в 7, с направени сандвичи, който иска да се гримира, да става рано, по пътя без лигавщини за спиране за кафета и на всяка бензиностанция, спи се в колата, шофьорите се редуват да карат...

И жените се уплашиха и нищо не стана. А той беше категоричен, че така се пътува. Ограничен багаж, в колите няма място за куфари... И след всяко изречение добавяше, че така се пътува и иначе няма да стане.

Така че, и такива ги има. Прекалено навити, с екселските таблици, торбата със сандвичите, протеинови барчета, шепа ядки...

 

  • Харесвам 4
  • Шок 2
  • Смея се 6
Връзка към мнение
преди 3 часа, Elle каза:

Всяка сутрин се тръгва с колите в 7, с направени сандвичи, който иска да се гримира, да става рано, по пътя без лигавщини за спиране за кафета и на всяка бензиностанция, спи се в колата, шофьорите се редуват да карат...

И жените се уплашиха и нищо не стана. А той беше категоричен, че така се пътува. Ограничен багаж, в колите няма място за куфари... И след всяко изречение добавяше, че така се пътува и иначе няма да стане.

Така че, и такива ги има. Прекалено навити, с екселските таблици, торбата със сандвичите, протеинови барчета, шепа ядки...

 

Зависи къде ще ходиш, с какво време разполагаш и колко обекти искаш да вмъкнеш в това време. Аз и мъжът ми, примерно, на сегашния етап не можем да отсъстваме повече от 2 последователни седмици от работа. Това предполага при далечни пътувания да разчетем добре времето, за да обхванем повече обекти. И да, налага се понякога да ставаме не в 7, а в 5, но това не ни представлява проблем. И да, ако правим натоварващо изкачване взимаме протеинови барове. И да, правя за всяко пътуване програма, но не в екселски таблици. Не виждам нищо странно във всичко това. Има разлика между пътувания с безцелно шляене, гурме пътувания, пътувания с цел мързелуване по плажове и такива с наситена програма и прескачане от град на град. 

  • Харесвам 20
Връзка към мнение
5 hours ago, Elle said:

Кога ги правите тези магелански срещи? Как научавате за тях?

Ходих на едни тренировки. Отсъствахме поради причини пътуване и така стана въпрос, че обичаме да пътуваме. Събрахме се в едно заведение с цел да си поговорим за пътувания. Всеки от нас би искал да пътува с компания. Оказа се много трудна работа. Един мъж започна да ни говори за казармена организация - иначе нямало как да стане. Всяка сутрин се тръгва с колите в 7, с направени сандвичи, който иска да се гримира, да става рано, по пътя без лигавщини за спиране за кафета и на всяка бензиностанция, спи се в колата, шофьорите се редуват да карат...

И жените се уплашиха и нищо не стана. А той беше категоричен, че така се пътува. Ограничен багаж, в колите няма място за куфари... И след всяко изречение добавяше, че така се пътува и иначе няма да стане.

Така че, и такива ги има. Прекалено навити, с екселските таблици, торбата със сандвичите, протеинови барчета, шепа ядки...

 

Elle, опитвала ли си да пътуваш с организирана група? Ние го направихме веднъж и за нас това остана едно незабравимо изживяване. Просто държавата, в която отидохме за нас беше изпълнима единствено с група и гидове и ако трябва да го направим пак - тръгваме моментално.

Почти всички в групата бяха събирателно на една голяма веселба - в автобуса, в самолетите, в хотелите - смях и постоянно весело настроение. Веднага сред тия около 30 човека намерихме съмишленици за обикаляне в свободното време, вечери на огромни и весели маси, песни и закачки в часовете прекарани в автобуса. Имаше двойки съпрузи, млади мъже приятели и момичета приятелки тръгнали да пътуват, двойки сестри, и едно момиче, което пътуваше сама, но която никога не остана сама (тя сподели, че винаги пътува сама). Всеки един от тях  беше отворен за отклонения от организираните турове и за обикаляне на местата, които ни представляваха интерес. 
Продължихме с месеци да си общуваме чрез групов имейл. Не знам дали сме били късметлии с тях, но бих го направила отново на мига. Особено за парите, които тогава платихме:) 

Групата ни тръгваше от Ню Йорк и беше съставена от хора, които живеят в САЩ, което се отнася и за нас. За съжаление Щатите е огромна и сме пръснати и е почти невъзможно да продължим да се виждаме. 
Ако проявиш интерес с удоволствие ще споделя кой е тур оператора. Винаги имат много добри цени, но не знам как стои вече въпросът с визите от Бг или за групите от Европа.

 

Ние с моя мъж също си пътуваме предимно сами, освен круизовете, които си правим фамилно.
Веднъж съм била на път с приятели - нямам нужда повече. Такова мрънкане и скимтене ми стигат за цял живот. 
А иначе пример от последното ни пътуване - имахме платен и организиран шнорхелинг тур в Козумел, а аз сутринта просто не се чувствах добре и си останахме да си доспим и не отидохме. Ако имам на главата си някой, който гони норма и иска да отмята кутийки или пък обратното, някой който само иска да кисне по кръчмите - не, мерси.

Ние сме намерили златната за нас среда. 

  • Харесвам 12
Връзка към мнение
преди 8 часа, chandni каза:

Зависи къде ще ходиш, с какво време разполагаш и колко обекти искаш да вмъкнеш в това време. Аз и мъжът ми, примерно, на сегашния етап не можем да отсъстваме повече от 2 последователни седмици от работа. Това предполага при далечни пътувания да разчетем добре времето, за да обхванем повече обекти. И да, налага се понякога да ставаме не в 7, а в 5, но това не ни представлява проблем. И да, ако правим натоварващо изкачване взимаме протеинови барове. И да, правя за всяко пътуване програма, но не в екселски таблици. Не виждам нищо странно във всичко това. Има разлика между пътувания с безцелно шляене, гурме пътувания, пътувания с цел мързелуване по плажове и такива с наситена програма и прескачане от град на град. 

Да, понякога може да се стане по-рано, разбира се. Но този човек като го изтърси, че това е правило с ранното лягане и ранното тръгване, изплаши жените. Групата беше от двама мъже и много жени. Жените се изплашиха. Смисленият им аргумент беше, че тук стават рано, гледат часовници, бързат, бягат за транспорт и на ваканция си го представят по-спокойно, да си починат малко. Мъжете не ги слушаха и само повтаряха То така не става. 

И наистина не стана. Хубавото е, че още "на маса" разбрахме, че няма да стане. Една от жените каза, че за да е в колата в 7:00, трябва да става в 5:30 - душ, коса, багаж. Мъжът мига срещу нея и й казва "тези душове си ги прави в София. Когато сме много хора, ако всеки поиска сутринта душ..." И тя почти се изключи от разговора.

Също, представете си, ние сме група спортисти. Отиваме в Италия (примерно) и по цял ден си ядем сандвичите, щото имаме програма да отмятаме. 

 

@Deja Vu, всичко, което споделяш, е така, но има едно много ключово изречение: 

"Ние с моя мъж също си пътуваме предимно сами, освен круизовете, които си правим фамилно."

Темата по-скоро е в интерес на тези, които си нямат мъж/жена/приятел/семейство, с които да пътуват. Аз ако си имах 2-3 приятелки, с които да си пътуваме, не бих участвала в дискусията, защото на въпроса "къде си намирам с кого да пътувам", отговорът е: сред приятелите си.

 

 

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към мнение

Имам два типа пътувания:

– С близки и малко по-далечни хора. Техните персонални интереси и възможности са ми ясни, затова си подбирам компанията според профила на пътуването. Но с всички имаме сходни мнения за бюджета и всички държим на заведенията като част от кефа да усетиш някое място. Обикновено нямам проблем да си намеря компания, ако искам. Даже имам проблем да се отърва от по-далечни граждани, с които не сме в хармония, но пък държат да пътуват с мен, защото се занимавам с организация на 100%. Отделно съм им водач, преводач и неуморно магаре, дето не си ляга преди полунощ, а става рано (последното само на път). 

Пътувала съм и с магеланци и пак ще пътувам. :smile3:

- Без компания. Организирането на пътувания за други е отговорност. Понякога имам нужда да съм безотговорна и да се грижа само за себе си. При пътувания с компания почти винаги съм с план (гъвкав) и с винаги запазени места за нощувка. При пътуване сама ми се е случвало да запазвам хотел, след като кацна някъде, да променям програма в движение, да се шматкам цял ден в някой Рим без абсолютно никаква цел и поглеждане на карта с идеята, че моите интересни неща ще ме намерят сами. Ходила съм сама в Малта само за една пътека (никой от познатите ми нямаше да му е интересно) и в Мадейра за седмица с планинска насоченост, но никой от близките с такива интереси нямаше свободно време.

Преди доста време пътувах по-рядко, защото държах да е непременно с някого. Истинската свобода се появи, когато се реших, че мога и сама. Вече имам избора да не завися много от други хора.

Нямам проблем да пътувам часове във влак и самолет и да не говоря с никого – на мен винаги ми е интересно в моята си компания. Напротив, от говоренето с неподходящ за мен (и приказлив) събеседник ме боли главата. Но пък винаги ме заговарят, за да ме питат за пътя къде ли не, а също по влакове и самолети. Имам двама приятели, с които се запознахме в самолети, и от години поддържаме контакт. Имам куп срещи, разговори и безценни емоционални моменти с интересни непознати по пътувания. 
Харесвам и двата начина на пътуване – защото с компания опознаваме малко от мястото и споделяме весели моменти, а без компания – много повече се потапям в изживяванията и опознавам, а даже понякога изненадвам себе си.

 

 

Щом си започнал да търсиш съмишленици за пътуване, няма начин да не ги намериш – ако няма такива в твоя кръг, разширяваш диаметъра. Или тръгваш сам и се оставяш да бъдеш изненадан. :smile3:

 

  • Харесвам 25
  • Браво 9
Връзка към мнение
На 8.03.2024 г. в 20:13, esto каза:

Всъщност понеже тук е форум за хора, за които пътуването е страст ми е интересно Вие бихте ли имали сериозна любовна връзка или брак с човек, с който нямате никакви допирни точки за пътувания?

Преди години имах дългогодишна връзка с такъв човек - просто обичаше да пътува само в България. И той, и цялата му компания се радваха много на това. Тогава открих, че не е моето нещо. В последствие имах щастието приятели от форума, които сега са ни кумове,  да ме запознаят със съпруга ми - немагеланец, но магеланец по природа. Освен, че обича да пътува, имаме еднакъв стил на пътуване - обичаме да е активно, не ни пречи ранно ставане, да имаме повече километри в кола, да има недоспиване.

Благодарение на форума съм пътувала с доста магеланци и нямам нито един лош спомен, а точно обратното. Хубавото на тези пътувания е, че е с често пътуващи хора, които не мрънкат и участват в организацията. Голяма част от тях с годините ми станаха много близки приятели. Една от тях даже ми беше шаферка 🙂

  • Харесвам 25
  • Браво 7
Връзка към мнение
преди 7 часа, Elle каза:

Да, понякога може да се стане по-рано, разбира се. Но този човек като го изтърси, че това е правило с ранното лягане и ранното тръгване, изплаши жените. Групата беше от двама мъже и много жени. Жените се изплашиха. Смисленият им аргумент беше, че тук стават рано, гледат часовници, бързат, бягат за транспорт и на ваканция си го представят по-спокойно, да си починат малко. Мъжете не ги слушаха и само повтаряха То така не става. 

И наистина не стана. Хубавото е, че още "на маса" разбрахме, че няма да стане. Една от жените каза, че за да е в колата в 7:00, трябва да става в 5:30 - душ, коса, багаж. Мъжът мига срещу нея и й казва "тези душове си ги прави в София. Когато сме много хора, ако всеки поиска сутринта душ..." И тя почти се изключи от разговора.

Също, представете си, ние сме група спортисти. Отиваме в Италия (примерно) и по цял ден си ядем сандвичите, щото имаме програма да отмятаме. 

 

@Deja Vu, всичко, което споделяш, е така, но има едно много ключово изречение: 

"Ние с моя мъж също си пътуваме предимно сами, освен круизовете, които си правим фамилно."

Темата по-скоро е в интерес на тези, които си нямат мъж/жена/приятел/семейство, с които да пътуват. Аз ако си имах 2-3 приятелки, с които да си пътуваме, не бих участвала в дискусията, защото на въпроса "къде си намирам с кого да пътувам", отговорът е: сред приятелите си.

 

 

добре е тия неща да стават ясни още предварително, така че хората да си решават да ходят ли, да не ходят ли... 🙂

всякакви хора има, ако се каже "тръгваме в 9", а някои в 9 започват да се събуждат, да си мият косата и да пият кафе по 2 часа нещата няма как да се получат

аз обичам да има известна гъвкавост и да не юркам никого, но понякога се налага ставане в 5 и гонене на самолети... Последния път като пътувахме със семейството на брат ми за нас беше 3 пъти ранното ставане, за тях 2 и все си викам, че повече няма да правя така, ама като изкушението е да платиш много малко за директен полет от 2 часа в 6 сутринта спрямо да платиш 3 пъти повече за полет с прекачване общо 4-5 часа по нормално време...

  • Харесвам 11
Връзка към мнение

Много хора правят компромиси с организирането на пътешествие,защото така ще излезе по-евтино.Което според мен е ненужно.Защото всички обичаме да пътуваме,но имаме различни интереси и навици.

Но винаги се намира начин всички да са удовлетворени.Особено при градски условия.Просто всеки си има собствена програма и се правят срещи за обяд и вечеря.Както и за посещения,на които са съгласни повечето от групичката.Аз винаги следвам това правило.

Като чета публикациите тук,а и при разговори с магеланци и не само,констатирам,че всички сме имали проблеми със спътниците си.

Но грешките се поправят.

Аз само в България съм пътувала сама.В чужбина винаги съм с познати,приятели или магеланци.И тръгвам с ясно и категорично условие,че искам да видя и усетя по мой си начин дестинацията.Както и уважавам желанията на спътниците си.Защото е много неприятно,когато някой досажда и не проявява толерантност.

Абсолютно съм съгласна с @Argentique,която казва следното-защото с компания опознаваме малко от мястото и споделяме весели моменти, а без компания – много повече се потапям в изживяванията и опознавам...

Пожелавам на всички да правят пътешествията си по свой си  начин и да се наслаждават на макс.Защото емоцията е лична.И при добра организация,добронамереност и толерантност всичко е възможно!

 

  • Харесвам 11
Връзка към мнение

Ако се оженя мисля да пътувам вече само в България, ще ми е много по-евтино (изключвам Велинград разбира се).Затова сега бързам да разгледам света бюджетно.Ако е магеланка и тя вече ще е видяла всичко и няма да и се обикаля повече.Та магеланка или домошарка са вариантите.

  • Харесвам 2
  • Шок 4
  • Браво 1
  • Смея се 29
Връзка към мнение
преди 16 минути , stanimir каза:

Ако се оженя мисля да пътувам вече само в България, ще ми е много по-евтино (изключвам Велинград разбира се).Затова сега бързам да разгледам света бюджетно.Ако е магеланка и тя вече ще е видяла всичко и няма да и се обикаля повече.Та магеланка или домошарка са вариантите.

Айде сега по-евтино да не пътувате. Двойните стаи са по-изгодни, турове също. А и често ще й остава храна за дояждане. Много е икономично да пътуваш с жена си 😄

  • Смея се 26
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 11 минути , Lindt каза:

Айде сега по-евтино да не пътувате. Двойните стаи са по-изгодни, турове също. А и често ще й остава храна за дояждане. Много е икономично да пътуваш с жена си 😄

Ае не се обаждай😃

 тя с гривна ол инклузив а той наказан между паяци, жаби и други разни в храстите🤣

  • Харесвам 1
  • Смея се 13
Връзка към мнение
преди 2 часа, stanimir каза:

Ако е магеланка и тя вече ще е видяла всичко и няма да и се обикаля повече.Та магеланка или домошарка са вариантите.

Ей, широка душа, магеланска 🤣

  • Смея се 8
Връзка към мнение
20 hours ago, Elle said:

Да, понякога може да се стане по-рано, разбира се. Но този човек като го изтърси, че това е правило с ранното лягане и ранното тръгване, изплаши жените. Групата беше от двама мъже и много жени. Жените се изплашиха. Смисленият им аргумент беше, че тук стават рано, гледат часовници, бързат, бягат за транспорт и на ваканция си го представят по-спокойно, да си починат малко. Мъжете не ги слушаха и само повтаряха То така не става. 

И наистина не стана. Хубавото е, че още "на маса" разбрахме, че няма да стане. Една от жените каза, че за да е в колата в 7:00, трябва да става в 5:30 - душ, коса, багаж. Мъжът мига срещу нея и й казва "тези душове си ги прави в София. Когато сме много хора, ако всеки поиска сутринта душ..." И тя почти се изключи от разговора.

Също, представете си, ние сме група спортисти. Отиваме в Италия (примерно) и по цял ден си ядем сандвичите, щото имаме програма да отмятаме. 

 

@Deja Vu, всичко, което споделяш, е така, но има едно много ключово изречение: 

"Ние с моя мъж също си пътуваме предимно сами, освен круизовете, които си правим фамилно."

Темата по-скоро е в интерес на тези, които си нямат мъж/жена/приятел/семейство, с които да пътуват. Аз ако си имах 2-3 приятелки, с които да си пътуваме, не бих участвала в дискусията, защото на въпроса "къде си намирам с кого да пътувам", отговорът е: сред приятелите си.

 

 

Elle, не знам защо си се хванала за това изречение. Повече от ясно е, че голяма част от нас са открили в половинките си своите  съмишленици. Аз по-скоро исках да отбележа, че ако нямах такъв човек до себе си, щях да се ориентирам към организираните групи. В тях има една голяма палитра от хора (от това, което съм видяла), измежду които можеш да срещнеш такива, които да отговарят на твоите предпочитания. А кой знае, може дори да срещнеш човек, с който да ви е достатъчно да пътувате двамата сами. 
 

Въобще не си представям да седна някъде на кръчма с почти непознати хора и да съставям план за пътуване с тях - описаното от теб. Абсурдно ми е.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Травеолани

Като се заговорихте за организацията, да споделя ние какво правим като ходим на роуд трипс и сме всеки ден на различно място и всяка вечер в различен хотел. Ставаме в 7, в 8 сме на закуска и в 9 тръгваме. Като сме с мъжа ми и децата всичко върви по план.

 
През 2017 обаче ходихме с родителите ми и семейството на сестра ми до Банф на роуд трип. 6 възрастни и 4 деца под 6 години, аз планирам всичко. Казвам им аз плана и колко езера ще посетим и ледника в Джаспър. Баща ми веднага ми каза: “дай да махнем тези езера и ледника, какво ще гледаме там 😂”. И аз му казвам, добре, като ги махнем, значи ще плащаме луди пари за хотели и за ядене, за какво отиваме там 🤭
 

В най-натоварения ден (който за повечето Магеланци тук ще е лежерен), се пада рождения ден на племенника ми. Сестра ми държи да правим рожден ден на закуска и вместо в 9, тръгваме в 11. Съответно пристигаме вечерта в 9:50 в градчето, където щяхме да спим и в единствения ресторант ни казаха, че кухнята вече в затворила. 
 

Аз знаех, че така ще стане, но сестра ми и родителите ми пътуват по друг начин. Освен това живеят в Европа, където роуд трипс не се правят и изобщо беше голям хаос това пътуване. 


Та от 2017 ми се разбиха всички илюзии, че ще правим други пътувания семейно 🙂

 

Като бях малка и ходехме на море, нашите казваха, че тръгваме на другия ден в 8 и аз винаги бях готова точно в 8. Спомням си един път как стоя в колата и чакам, и тях ги няма и ги няма. Отивам в къщи да видя какво става, те още спят 😂🤭. Явно съм била много малка, щом не съм проверила дали са станали преди да отида в колата. 

 

  • Харесвам 12
  • Браво 1
  • Смея се 7
Връзка към мнение
преди 13 часа, Lindt каза:

Айде сега по-евтино да не пътувате. Двойните стаи са по-изгодни, турове също. А и често ще й остава храна за дояждане. Много е икономично да пътуваш с жена си 😄

A,ти гледаш нещата от феминистка гледна точка - да си делкат разходите и всеки за себе си. А той,човека , вероятно смята,че парите ще излизат от един джоб, и за съжаление това няма да е джоба на жена му,вероятно. Така че турх2>турх1, билетх2>билетх1, стаях2>стаях1. За стаята, ако си сам, може и в хостел да спиш,  докато с жена не е съвсем същото.

По наши приятели съм забелязала, жените искат да пътуват, мъжете не искат, и жените си остават с мечтите. Явно не им пречи ,ако другото е наред. При нас желанието за пътуване се разпали взаимно и до голяма част благодарение на този сайт. Иначе, винаги пътуваме сами. Ставаме рано, лягаме рано, ядем бързо в заведенията, обикаляме като коне цял ден, и на ново място не искаме да се съобразяваме с други хора. На места, на които сме били, няма проблеми. Но, аз веднъж организирах, в България и то, пътуване до Велико Търново с приятели и такива мрънканици, сръдни и цупене изтърпях, че никога повече не повторих, а вече и за чужбина изобщо не отварям дума. Щото иначе всички искат да дойдат. А после ... то така и с круизите стана. Искаме  ,искаме, И накрая нищо. Сега вероятно вече ни се сърдят всички, но това се преживява. А с магеланци смятам,че много лесно се пътува, защото ги няма сръдните и претенциите, и всеки си знае програмата, ако е различна. Та, намира се начин, само човек да има желание да бъде по-гъвкав.

  • Харесвам 21
  • Браво 1
Връзка към мнение

Преди да срещна мъжа ми, пътувах с приятели. Когато се запознахме, на него не му се пътуваше, защото вече беше обиколил голяма част от света и му се стоеше вкъщи. Постепенно започнахме да пътуваме из България, а след известно време подхванахме и към чужбина. И двамата обичахме много обиколки, програма на макс. После първото дете се роди и започнахме да съобразяваме програмата с него. Сега и второто дете. Логистиката става все по-сложна, но вече нямаме стремеж на макс, а всеки да види поне нещо, което иска, да има време за децата, за хапване. Естествено и пътуванията станаха по-малко, защото финансово имат по-високо измерение. 

Няколко пъти съм пътувала с приятелски семейства, родители, роднини на мъжа ми, като съм била организатор. Честно казано, това много ме натоварва и избягвам. 

  • Харесвам 10
Връзка към мнение
преди 21 часа, stanimir каза:

Ако се оженя мисля да пътувам вече само в България, ще ми е много по-евтино (изключвам Велинград разбира се).Затова сега бързам да разгледам света бюджетно.Ако е магеланка и тя вече ще е видяла всичко и няма да и се обикаля повече.Та магеланка или домошарка са вариантите.

Като гледам какви тънки сметки правиш, я по-добре продължавай да пътуваш "по света бюджетно".  То съжителството с някой не е за всеки :) :) :) 

  • Смея се 3
Връзка към мнение
преди 17 часа, Deja Vu каза:

Elle, не знам защо си се хванала за това изречение. Повече от ясно е, че голяма част от нас са открили в половинките си своите  съмишленици. Аз по-скоро исках да отбележа, че ако нямах такъв човек до себе си, щях да се ориентирам към организираните групи. В тях има една голяма палитра от хора (от това, което съм видяла), измежду които можеш да срещнеш такива, които да отговарят на твоите предпочитания. А кой знае, може дори да срещнеш човек, с който да ви е достатъчно да пътувате двамата сами. 
 

Въобще не си представям да седна някъде на кръчма с почти непознати хора и да съставям план за пътуване с тях - описаното от теб. Абсурдно ми е.

Аз обясних защо. Въпросът е "Как намирате съмишленици за пътуване" и "аз пътувам с мъжа си и със семейството си" не му дава отговор. Ясно е, че ако имаме семейство, съпрузи и приятели, деца, съседи, с които си пътуваме и т.н., проблемът с намирането не съществува и въпросът "с кого да пътувам??" е решен. Разбирам, че по-скоро питат тези, които НЯМАТ подходяща компания, но някак са успявали да намират.

И на мене ми е абсурдно същото, което и на теб - с непознатите по кръчмите. Не знам защо не си прочела, че ние сме група, която спортуваме заедно, познаваме се, след тренировки излизаме понякога.

Но пък аз понякога се запознавам с непознати хора. Ще се радвам и с някои от вас, но условието е да живеем в един град, за да може да седнем някъде. Няма по зулум да се срещаме.

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 13 часа, Травеолани каза:

Като се заговорихте за организацията, да споделя ние какво правим като ходим на роуд трипс и сме всеки ден на различно място и всяка вечер в различен хотел. Ставаме в 7, в 8 сме на закуска и в 9 тръгваме. Като сме с мъжа ми и децата всичко върви по план.

 
През 2017 обаче ходихме с родителите ми и семейството на сестра ми до Банф на роуд трип. 6 възрастни и 4 деца под 6 години, аз планирам всичко. Казвам им аз плана и колко езера ще посетим и ледника в Джаспър. Баща ми веднага ми каза: “дай да махнем тези езера и ледника, какво ще гледаме там 😂”. И аз му казвам, добре, като ги махнем, значи ще плащаме луди пари за хотели и за ядене, за какво отиваме там 🤭
 

В най-натоварения ден (който за повечето Магеланци тук ще е лежерен), се пада рождения ден на племенника ми. Сестра ми държи да правим рожден ден на закуска и вместо в 9, тръгваме в 11. Съответно пристигаме вечерта в 9:50 в градчето, където щяхме да спим и в единствения ресторант ни казаха, че кухнята вече в затворила. 
 

Аз знаех, че така ще стане, но сестра ми и родителите ми пътуват по друг начин. Освен това живеят в Европа, където роуд трипс не се правят и изобщо беше голям хаос това пътуване. 


Та от 2017 ми се разбиха всички илюзии, че ще правим други пътувания семейно 🙂

 

Като бях малка и ходехме на море, нашите казваха, че тръгваме на другия ден в 8 и аз винаги бях готова точно в 8. Спомням си един път как стоя в колата и чакам, и тях ги няма и ги няма. Отивам в къщи да видя какво става, те още спят 😂🤭. Явно съм била много малка, щом не съм проверила дали са станали преди да отида в колата. 

 

Имам абсолютно същите проблеми в семейството и след 2 пътувания, вече се отказах. Аз ставам рано, сестра обича да си поспива, а пък баща ми става рано, ама после губи 2-3 часа в кафе и четене на обяви за коли, гледане на предавания за коли и говорене за коли 😄 Та там даже не търся вече 🙂

  • Харесвам 3
  • Смея се 4
Връзка към мнение
преди 7 часа, Elle каза:

Аз обясних защо. Въпросът е "Как намирате съмишленици за пътуване" и "аз пътувам с мъжа си и със семейството си" не му дава отговор. Ясно е, че ако имаме семейство, съпрузи и приятели, деца, съседи, с които си пътуваме и т.н., проблемът с намирането не съществува и въпросът "с кого да пътувам??" е решен. Разбирам, че по-скоро питат тези, които НЯМАТ подходяща компания, но някак са успявали да намират.

И на мене ми е абсурдно същото, което и на теб - с непознатите по кръчмите. Не знам защо не си прочела, че ние сме група, която спортуваме заедно, познаваме се, след тренировки излизаме понякога.

Но пък аз понякога се запознавам с непознати хора. Ще се радвам и с някои от вас, но условието е да живеем в един град, за да може да седнем някъде. Няма по зулум да се срещаме.

 

 

Моите 5 стотинки 🙂

Трябва ти хоби или интереси, които могат да се споделят с хора. Когато хората се интересуват от сходни неща, могат да ги практикуват и в чужбина. Ако с някой ви е приятно да ходите на планина, да карате колела, да плувате, да ходите на спа процедури, да пиете кафе, да ядете интересни ястия, да ходите по барове или каквото там ти е на теб интересно, тогава може да пренесете заниманието на чужд терен. Ако човекът се притеснява от нещо: резервации, транспорт, болести, цени, гледаш да го успокоиш, да намалиш причините за тревога, да поемеш повече от организацията, да се съобразиш с някакви изисквания и да се усмихваш повече.

 

  • Харесвам 15
Връзка към мнение
На 10.03.2024 г. в 19:20, stanimir каза:

Ако се оженя мисля да пътувам вече само в България, ще ми е много по-евтино (изключвам Велинград разбира се).

Ако Велинград ти идва скъпо, Дубай винаги е опция.

  • Смея се 3
Връзка към мнение

И аз имам проблем с намирането на съмишленици. Тези, които искат, обикновено нямат финансовата възможност, а тези които я имат, нямат желание да отидат там, където аз искам. Преди винаги съм гледала да избягвам соло пътуванията до един момент, в който реших, че вече нямам желание да се моля на който и да е да ме придружи и се реших и тръгнах. И сега само съжелявам, че не съм го направила по-рано. Също така за мен работещо решение за по-труднодостъпните или далечни дестинации да се запиша в организирана група, където също срещаш непознати хора, с които споделяте страстта си към пътуването и е доста по-интересно. Струва повече, отколкото ако сам си го организираш, но прецених, че не ми пречи да дам някой лев отгоре, но да споделя преживяванията си, а не да съм сама.

  • Харесвам 17
Връзка към мнение

Понеже някога и аз не знаех как да си намеря съмишленици, просто зарязах търсенето. :smile3: С времето те сами взеха да се появяват.

Имаше движение и то ги доведе. Преди време пътувах по-рядко – с половинка или приятели, но никога в големи групи. И все аз бях инициатор, с най-силната вътрешна потребност да тръгвам нанякъде. Доста хора без много опит в самостоятелни пътувания имат чуденки по организационни и други въпроси, консултирала съм приятели и приятели на приятели. Преди имах време да си описвам пътуванията в соц. мрежа. И от дума на дума взеха да ме спират непознати (познати на познати) по супермаркети, улици и балкани и да ми се радват. С някои сме говорили по час при случайните ни срещи, защото просто не можем да спрем. :smile3: Но живея в 50-хиляден град и тук нещата са такива. 
Приятелка, с която пътувахме няколко пъти и сме публикували снимки от разни места, ми казва – Х много иска да се запознае с теб и да си поговорите за пътувания. ОК, запознавам се с Х, приказката тръгва веднага, виждаме, че сме от една кръвна група, правим една опознавателна разходка в планината, а после и съвместно пътуване. 
Но за разни по-непопулярни дестинации извън Европа, на които и през ум няма да ми мине да ида сама или пък нямам познати желаещи, и аз като @Plamsi съм се замисляла да ида с малка организирана група. Няма проблем и да не е от България. Шансът по такива места да попаднеш на читави хора – съмишленици с интереси към какво ли не, а не спътници в лошо настроение – е доста голям. :smile3:
 

  • Харесвам 14
  • Браво 1
Връзка към мнение

И какво излиза - 98% от местната общност са социопати, на които не им са нужни навлеци, за да си изкарат добре, сред които се открояват икономически ергени - такива, които не се женят, за да им е по-евтино (нов термин, сега го измислих), и хора, които уж търсят, ама много-много не си дават зор, щото знаят или имат горчив опит, че няма да намерят.

 

:crazy:

  • Харесвам 3
  • Смея се 20
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.