Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Иван Попов

Аз иначе много се чудя за този Истанбул, тъй като нашите искат да ходят до Москва и аз си мисля, че най-добре е да си направят прекачването точно от Истанбул и после с Pegasus или каквото се намери до столицата на Русия? Явно ще си отварям очите за промоции и аз......

Но дали това е най-добрият вариант и най-евтин, не знам...? 

 

 

 

Връзка към мнение

За всички международни полети ли вече важи ограничението от 3 кг за базовия багаж? Помня, че първоначално беше до ККТС, не знам какво стана после...

А като размери в сантиметри какво е ограниченото за Basic версията?

 

@Иван Попов, през Истанбул и Белград са едни от най-скъпите варианти за ходене в Москва.  Кажи на вашите да пробват през Ереван (с Уизеър), а оттам има точно 11 авиокомпании, които летят до Москва.  Друг вариант airBaltic до Талин и оттам автобус до Санкт Петербург, има няколко автобуса дневно, нощен има също, за 6-7 часа. Но всичко това го пиша с опцията, че летят от София. Не знам къде сте ти и вашите.

 

 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 2
Връзка към мнение
преди 4 минути , Hakkâri Spor каза:

пробват през Ереван (с Уизеър), а оттам има точно 11 авиокомпании, които летят до Москва

Вариантът през Ереван си заслужава вниманието. Особеността е, че ако полетите между Ереван и Москва са на руска авиокомпания, плащането не минава с европейски банкови карти.

Освен до София от началато на месец май Пегасус започват полети до Кишинев и Актау в Казахстан. 

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 33 минути , Иван Попов каза:

нашите искат да ходят до Москва и

Понеже живеете близко до гръцката граница, може да разгледате вариант  Солун - Кутаиси с Уиз + Кутаиси - Москва с  https://flyredwings.com/en/  или + Тбилиси -Москва с https://georgian-airways.com/en  а също и  https://azimuth.ru/en

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Иван Попов
преди 34 минути , Hakkâri Spor каза:

За всички международни полети ли вече важи ограничението от 3 кг за базовия багаж? Помня, че първоначално беше до ККТС, не знам какво стана после...

А като размери в сантиметри какво е ограниченото за Basic версията?

 

@Иван Попов, през Истанбул и Белград са едни от най-скъпите варианти за ходене в Москва.  Кажи на вашите да пробват през Ереван (с Уизеър), а оттам има точно 11 авиокомпании, които летят до Москва.  Друг вариант airBaltic до Талин и оттам автобус до Санкт Петербург, има няколко автобуса дневно, нощен има също, за 6-7 часа. Но всичко това го пиша с опцията, че летят от София. Не знам къде сте ти и вашите.

 

 

Ние си живеем в Сандански, но не е проблем, може и от Солун да летим, можем и от София. 

Това не е проблем, но може и през Ереван, но не знам как ще се оправят, защото не знаят много добре английски език, но пък знаят руски.

Те го мислят за октомври/ноември месец да ходят, но се чудим от къде ще е най-евтино и бързо, тоест да не спят по летищатата и т.н...

Те и визи нямат, просто само умуват вариантите.

 

преди 7 минути , epetkov каза:

Понеже живеете близко до гръцката граница, може да разгледате вариант  Солун - Кутаиси с Уиз + Кутаиси - Москва с  https://flyredwings.com/en/  или + Тбилиси -Москва с https://georgian-airways.com/en  а също и  https://azimuth.ru/en

Благодаря за вариантите! 

И тях ще ги разгледам 😊

Връзка към мнение
преди 2 минути , Иван Попов каза:

Те го мислят за октомври/ноември месец

В днешни времена това е цяла вечност, когато говорим за пътуване до Русия. То не се знае каква ще ситуацията след три дена дори.  

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 58 минути , Иван Попов каза:

Аз иначе много се чудя за този Истанбул, тъй като нашите искат да ходят до Москва и аз си мисля, че най-добре е да си направят прекачването точно от Истанбул и после с Pegasus или каквото се намери до столицата на Русия? Явно ще си отварям очите за промоции и аз......

Но дали това е най-добрият вариант и най-евтин, не знам...? 

провери си цените, като естествено бъдещото движение не можеш да предвидиш

прекaчванията с Уиз през Ереван и Грузия са на различни билети, прецени си дали искаш да натресеш това на вашите, ти си ги знаеш колко са оправни, аз на моите не бих си и помислил да го предложа, ако не съм с тях

Иначе на един билет възможностите са Пегасус и Търкиш

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
В момента, neuromancer каза:

провери си цените, като естествено бъдещото движение не можеш да предвидиш

прекaчванията с Уиз през Ереван и Грузия са на различни билети, прецени си дали искаш да натресеш това на вашите, ти си ги знаеш колко са оправни, аз на моите не бих си и помислил да го предложа, ако не съм с тях

Иначе на един билет възможностите са Пегасус и Търкиш

То на един билет възможност е и Air Serbia, но цените са космически. На един билет опция е и Air Baltic до Талин, после бус.  С Turkish Airlines е много скъпо София-Москва-София,  доста по-ниски са билетите София-Талин-София, пак с Turkish Airlines, дори и извън промоционални периоди. Това е, при условия, че предпочетат Санкт Петербург. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

тия бусове от Талин са ми малко "тука има, тука нема"

да не говорим, че пак влиза в графата "различни билети" (самолет + автобус + прекачване пеша на границата) и пак излиза въпроса дали ще могат да се оправят

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Проверете какви са цените на Пегасус до Москва и Санкт Петербург. 

 

@neuromancerТия бусове са доста. Само на Лукс Експрес са 7 дневно. https://luxexpress.eu/en/tickets/search/?promocode=&departDate=2024-03-29&currency=EUR&fromBusStopId=17028&toBusStopId=18880&passengers=1&affiliateId= Да не говорим, че има и на други фирми. Почти на всеки час тръгват автобуси за С.Петербург от Талин.  Пътуването е 6 часа и 15 мин.  Доста хора пътуват по този начин от България. Като пътувах до Талин миналата година, една жена ми ги разясни подробно (Беше се ошашкала, да не си изпусне връзката). Излиза в пъти по-евтино, отколкото с полет на Turkish Airlines до който и да е руски град. Двупосочният билет (и моят, и нейният) София-Талин-София беше 333 лв. И автобусът Талин-Санкт Петербург е 37 или 45 евро.

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 30 минути , Hakkâri Spor каза:

Доста хора пътуват по този начин от България. Като пътувах до Талин миналата година, една жена ми ги разясни доста подробно.

Единственият минус на варианта "през балтийските страни" е,  че той не е продпочитан от европейци на възраст  60+ години, какъв то е и случаят с родителите на @Иван Попов  Тази категория  пътешественици предпочитат да кацнат на летището в Москва или Петербург.  Разбира се, винаги има изключения. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 час, Иван Попов каза:

Аз иначе много се чудя за този Истанбул, тъй като нашите искат да ходят до Москва и аз си мисля, че най-добре е да си направят прекачването точно от Истанбул и после с Pegasus или каквото се намери до столицата на Русия? Явно ще си отварям очите за промоции и аз......

Но дали това е най-добрият вариант и най-евтин, не знам...? 

 

 

 

През Анталия до Москва.Например утре тръгване, за 10 дни

 

123.png

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 9 минути , dimitrov6 каза:

През Анталия до Москва.Например утре тръгване, за 10 дни

 

123.png

430 паунда и то без багаж и  то от Анталия  не е приемлив вариант.  От Анталия до Русия има много чартъри дори и сега в началото на пролетта, които са с 30-40 % по-ниски от цената на Пегасус, но.........твърде много се отдаличихме от темата "Пегасус" и навлязохме в друга тема.  Май е време да спрем да пишем в тази тема за пътуване до Русия.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Относно варианта през Таллинн и Рига - има рейсове. От Таллинн са  спреминаване на границата пеш (Автобус до границата, преминавате пеш и автобус ви чака на руската страна, всичко с 1 билет разбира се и ако преминавате границата в нормално темпо - ви чакат, обаче ако само вие имате някъв проблем - и не го решите докато повечето хора от автобуса ви са преминали границата - то вече няма да ви чака.
Проблема е с непредвидимостта на ситуацията с границите. Днес в новините пише что автобуса  Рига-Москва стоеше 12 часа на границата заради драконови проверки покрай теракта в Москва. Така също не се знае кога балтиците щевземат да решат да затворят границата. все се канят, ама не се решават. Засега само намаляват количеството на граничните пунктове, но не затварят всички.

 

Относно Ереван - ще се оправите с руски. Това засега е предпочитан вариант, но бих препоръчал да се нощува там, да не се разчита на пунктуалността на визз.

За руските полети - плащат се само с руски карти, но има варианти (аз имам познат руски пенсионер, който има карта руска и не може да си получи пенсията, та му помагам тук таме кога на някой му трябва нещо да се купи в русия, а пък аз му давам парите в Рига, където живее.

 

Но октомври е 6 месеца - до тогава много различна картинка ще за полетите и границите, няма никак да прогнозираме.

Поздрави на всички.

 

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Тук може да се купуват полети на руски авиокомпании с всякакви карти :

https://www.aviasales.com/

 

И да , май вече е  за друга тема.

 

 

  • Благодаря 2
Връзка към мнение
Иван Попов
преди 23 часа, neuromancer каза:

провери си цените, като естествено бъдещото движение не можеш да предвидиш

прекaчванията с Уиз през Ереван и Грузия са на различни билети, прецени си дали искаш да натресеш това на вашите, ти си ги знаеш колко са оправни, аз на моите не бих си и помислил да го предложа, ако не съм с тях

Иначе на един билет възможностите са Пегасус и Търкиш

Нашите са под 55-годишна възраст, но просто са много големи мераклии за Русия и най-вече баща ми.

Но в Европа нямат проблем да се оправят, но се чудя дали ще се оправят в Ереван. 

 

преди 22 часа, epetkov каза:

Единственият минус на варианта "през балтийските страни" е,  че той не е продпочитан от европейци на възраст  60+ години, какъв то е и случаят с родителите на @Иван Попов  Тази категория  пътешественици предпочитат да кацнат на летището в Москва или Петербург.  Разбира се, винаги има изключения. 

Няма да е проблем да влезнат през Талин и после директно към Петербург, но с куфари и багажи не мисля, че ще се съгласят по този начин да пътуват.

 

преди 6 часа, phasma каза:

Проблема е с непредвидимостта на ситуацията с границите. Днес в новините пише что автобуса  Рига-Москва стоеше 12 часа на границата заради драконови проверки покрай теракта в Москва. Така също не се знае кога балтиците щевземат да решат да затворят границата. все се канят, ама не се решават. Засега само намаляват количеството на граничните пунктове, но не затварят всички.

Е това е другият сериозен проблем, ако затворят граница с Прибалтийски републики, тогава ще е стане лошо. 

 

 

Благодаря на всички за отговорите!

Ще пиша как ще се развият нещата и ще ви информирам с организацията ни 😊

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
9 minutes ago, Zaro said:

Хубава работа , ама циганска 😉

  • Смея се 2
Връзка към мнение

Ее, това не е новина. Поне от 2 седмици я слушам тази история. Във ФБ като се появи оферта на някоя турагенции с "Екскурзия в Русия" е отдолу все някой пише "внимавайте да не ви мобилизират, под предлог, че имат проблем с документите" 😉

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 35 минути , Иван Попов каза:

Нашите са под 55-годишна възраст,

Тази реплика  бях сигурен, че ще направиш, защото няколко часа след  поста ми видях твоите  родители  на снимка, която си качил в друга тема.  Беше невъзможно да корегирам от 60+ на 55+  пък и  от практическа гледна точка е без значение.  Иначе да ти са живи и здрави. На много екскурзии да ги пращаш дълги години. 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Иване, ако вашите знаят руски, няма никакъв проблем да се оправят в Ереван. Ако изобщо се наложи да излизат от летището де. Щом могат да идат в Москва, където се говори само руски, значи и в Ереван ще се оправят. 

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 46 минути , Иван Попов каза:

Нашите са под 55-годишна възраст, но просто са много големи мераклии за Русия и най-вече баща ми.

Но в Европа нямат проблем да се оправят, но се чудя дали ще се оправят в Ереван. 

 

Няма да е проблем да влезнат през Талин и после директно към Петербург, но с куфари и багажи не мисля, че ще се съгласят по този начин да пътуват.

 

Е това е другият сериозен проблем, ако затворят граница с Прибалтийски републики, тогава ще е стане лошо. 

 

 

Благодаря на всички за отговорите!

Ще пиша как ще се развият нещата и ще ви информирам с организацията ни 😊

 

Пиши с визата как са нещата,аз съм загледал Русия,ама вероятно за Септември ще остане,билет не ме интересува, а визата.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 13 минути , ivan69 каза:

вероятно за Септември ще остане,билет не ме интересува, а визата.

Ами Иван е писал, че неговите родители планират след теб. През октомври да пътуват. Визата е електронна за максимум 16 дена престой. Струва 52 долара. За руската визата има отделна тема във форума.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.