Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Знам, че е електронна, даже почнах да попълвам, но на снимката, която е в началото спрях. Не ми се праща форумната от магеланци, при кенийците мина, но при другаря Путин едва ли ще мине. Ако някой знае дали трябва да имам купени билети ще съм благодарен да сподели.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 41 минути , dimitrov6 каза:

Може да се иде и организирано.

Аз точно с такава екскурзия във фейсбук съвсем случайно открих схемата "Здравейте! Ние сме група от 10 човека". цък   Беше по времето на ковид и руснаците не даваха абсолютно никакви туристически визи. Въпреки това една агенция си рекламираше екскурзия до Русия за 2500 лева. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 5 минути , ivan69 каза:

Ако някой знае дали трябва да имам купени билети ще съм благодарен да сподели.

Не би трябвало да има човек купени билети. Няма логика в това. Човек може да пътува в автомобил на руснак, прибиращ се в Русия  на приятелски начала, например. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Остава и да се разбере кога става активна, сигурнио се посочва начална дата при апликация, но така пак е свързано със самолетен билет. Ще видя Търкиш дали ще предложат нещо бюджетно през май.,

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 7 минути , ivan69 каза:

сигурнио се посочва начална дата при апликация,

Да, задължително се посочва начална дата.  Самата процедура за получаване на виза трябва да започне когато нещата са 100%  ясни. Дори и да не е купен самолетният билет.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не съм виждал нищо бюджетно от Turkish за Русия, напротив, ползват се от ситуацията на олигопол заедно с AirSerbia.

Лятото 2022 съм купувал по спешност билет за познат Sofia-Belgrade-Moscow, еднопосочно за 500 Евро. Economy. но си беше последен билет за след 2 дена. А турците тогава изкаха 1200 евро еднопосочно. Обратно за 2 месеца предварително взимах  с сърбите от Сочи за 260 евро, пак еднопосочно.

(Ако все пак ви се наложи да купувате билет от сърбите - направете си акаунт първо. След това се логвате и ви дава 10% отстъпка. Де да бях знаел когато купувах тоя билет за 500евро) Турците пак бяха поне двойни.

 

Т.е ако се изка на 1 билет, няма откъде да се извади освен горните 2ма, и те оттова се ползват. Руснаците даже през Дубай летят понякога за европа, просто няма много опции. Затова или се минава на 2 билета през Истамбул (по евтино, но си трябва застраховка ако първия полет вземе да закаснее и изпуснете втория).

Но като по интересна опция ми се вижда през Ереван. Ако пътуването е туристическо, защо да не се разгледа и малко от Ереван, тъмън да се има резерв ако Wizz вземе да закъснее. Ереван за сега е нормално, но и там г-н Пашинян бързо насочва страната към влошаването на отношението с Русия, но не вярвам да спрат полетитите, щото арменската диаспора в Русия е доста голяма, а и много пари идват по тая линия на роднините им в Армения.

 

Относно Балтийските граници има още една неприятна история - ако имате например руски или белоруски паспорт - балтийците на влизане в евросъюза искат да попълват много провокационни въпросници от сорта - поддържате ли специалната военната операция? или каква е пренедлежността на Крим.
И става много лошо, щото правилен отговор за човек с  руски / беларуски паспорт няма. Отговориш че крим е Руски - няма да те пуснат в Латвия например, Отговориш че Крим е Украйна - после ще имаш проблеми в Русия/Белорус . Но това слава богу не се отнася за други граждани, но все пак имайте на предвид нивото на идиощината тук в прибалтиката.

Поздрави!

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Аз си помислих още - защо не вземеш малка отпуска и да отскочиш до Ереван с родителите си - таман ще разгледате заедно, а след ден-два заедно на аерогарата: тях ги прашташ с самолет за Русия, а сам се прибираш в София?

Наобратно вече ще знаят кво как е в Ереван, и сами ще се справят 🙂

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 12 часа, stanimir каза:

Тук може да се купуват полети на руски авиокомпании с всякакви карти :

https://www.aviasales.com/

 

 

 

 

 

Въпросният сайт има и друго голямо  предимство. Показва всички полети от Истанбул до Москва на всики руски авиокомпании. Директни и недиректни полети, а също и на чартърните компании, предлагащи свободна продажба на седалки (евентуално София-Анталия с Пегасус + чартър Анталия-Москва).   

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Иван Попов
преди 6 часа, epetkov каза:

На много екскурзии да ги пращаш дълги години. 

Дано! 

Всички да сме живи и здрави! Другото се оправя 😊 

 

преди 6 часа, epetkov каза:

Тази реплика  бях сигурен, че ще направиш, защото няколко часа след  поста ми видях твоите  родители  на снимка, която си качил в друга тема.  Беше невъзможно да корегирам от 60+ на 55+  пък и  от практическа гледна точка е без значение. 

Много си прав, то годините нямат значение 😉

 

преди 6 часа, Hakkâri Spor каза:

Иване, ако вашите знаят руски, няма никакъв проблем да се оправят в Ереван. Ако изобщо се наложи да излизат от летището де. Щом могат да идат в Москва, където се говори само руски, значи и в Ереван ще се оправят. 

Ами ние говорихме преди малко ама нещо Еверан, знам ли и аз.... Мисля си, че ще се справят, дано ми се навият 🙂

Нещо баща ми се дърпа за този Ереван 😁

 

преди 6 часа, ivan69 каза:

Пиши с визата как са нещата,аз съм загледал Русия,ама вероятно за Септември ще остане,билет не ме интересува, а визата.

Визата е онлайн. То аз гледах нещата в другата тема за визите!

 

преди 6 часа, epetkov каза:

Ами Иван е писал, че неговите родители планират след теб. През октомври да пътуват. Визата е електронна за максимум 16 дена престой. Струва 52 долара. За руската визата има отделна тема във форума.

Да, точно така 😊 Поне засега искат за октомври месец.

Връзка към мнение
Иван Попов
преди 3 часа, phasma каза:

Аз си помислих още - защо не вземеш малка отпуска и да отскочиш до Ереван с родителите си - таман ще разгледате заедно, а след ден-два заедно на аерогарата: тях ги прашташ с самолет за Русия, а сам се прибираш в София?

Наобратно вече ще знаят кво как е в Ереван, и сами ще се справят 🙂

 

Иначе това и аз си го помислих 😊

Освен ти както казваш, да отида с тях до Ереван и после сами да си ходях към Москва, а аз обратно за Б-я.

Това наистина е опция 🙂 Благодаря! Тъкмо малко да се поразходя из Азия. 

Ама първо да видя с отпуската, дали ще ме пуснат. После и с нашите да се разбера дали ще са съгласни. 

 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.