Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Здравейте, днес резервирах стая в часна квартира през платформата на Booking без възвращаема стойност за 1108 лв . Преди малко вилзам във въпростното място и за същите дати, и то стая за двама ми я дава за 870 лв. Какви са полезните ми ходово. Става дума за разлика от няколко часа? Благодаря на отзовалите се!

Връзка към мнение

ами никакви

като е частна квартира (апартамент) не е ли само един брой и като си резервирал тия дати, повече няма?

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

За жалост нивото на booking.com падна страшно много, още едно доказателство че са пълен боклук. 

То имаше някакво време в което дори резервациите с безплатна кенсалация могат да се кенсалират. 

Мисля, че беше до час или два, пробвай все пак. 

Връзка към мнение
2 hours ago, hariset said:

Здравейте, днес резервирах стая в часна квартира през платформата на Booking без възвращаема стойност за 1108 лв . Преди малко вилзам във въпростното място и за същите дати, и то стая за двама ми я дава за 870 лв. Какви са полезните ми ходово. Става дума за разлика от няколко часа? Благодаря на отзовалите се!

How Booking.com’s Best Price Match Work

 

"Now, you may be wondering: “Does Booking.com price match itself?” The answer to that question is yes. Booking.com has no specific language on its price match page barring customers from price matching its own deals."

 

https://www.nerdwallet.com/article/travel/how-booking-coms-best-price-match-works#:~:text=If you're looking to book with Booking.com&text=Unlike others%2C you can submit,until 24 hours before arrival.

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 3 часа, Tesh каза:

За жалост нивото на booking.com падна страшно много, още едно доказателство че са пълен боклук. 

То имаше някакво време в което дори резервациите с безплатна кенсалация могат да се кенсалират. 

Мисля, че беше до час или два, пробвай все пак. 

Не мога да не се съглася! Изпитах на гърба си нови услуги, като самолетни билети и турове. Не съветвам да го правите. Резервирайте само нощувки в хотели. Там поне са долу горе в час.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение


Създателя на темата не е споменал конкретика , може резервацията да е след няколко дни , но е изтъкана от неточности . Това , че цената е спаднала , въобще не е “ проблем с Booking “ . Съдейки от оскъдното инфо , бих заложил на различни стаи или нещо друго убягнало от зоркото око на резервиралия..
Споменатите прайс мачове  май са на друг принцип, важат за едни и същи стаи в различни резервационни платформи при еднакви анулационни условия. Лично нямам оплаквания от Букинг , вероятно защото изобщо не ги ползвам 😉, но ми прави впечатление , че във форума 8 от 10 потребители ги хулят , при положение че вината в масовите случаи е на настаняванията . Букинг не е собственик на хотели/квартири , а резервационна платформа с най-високият комисион в бранша. Винаги е за предпочитане да се избягват посредниците , но хората упорито ги ползват , което пък е супер за по-конкурентна среда и по-голям избор от доставчици.

 

От една страна ме е яд на Букинг , че “затриха” чисто егоистично любимата от младежките ми години  платформа  “hotelscombined “ , но от друга - централата им в Амстердам кефи :

 

IMG_2788.png.2653780f9392113cdf6e3b93051e0f70.png
 

IMG_2789.png.bcbf36a670f17b77f21ddef551083d14.png

 

IMG_2790.png.bfde029c64f1808bc5a481709fae29e1.png


 

Далеч не съм фен на гениите от Кънектикът , но интерфейса и съдържанието на платформата са без конкуренция, както нямат конкуренция  и при закачването на хамстер колелото на потребителите с измислените кодове за намаление и нива на лоялност ( в контекста на високите си цени ).

 

п.п. Тази тема ми напомни за историята от миналият месец на една истинска  шматка , платила (без да гледа ) 9200$ за нон рифандабъл резервация и която орева света , че Букинг ( и целият свят ) са жестоко несправедливи към нея , че хотелът не желае да и върне сумата.

 

грешка за 9200$

 

 

Редактирано от Георги
  • Харесвам 5
  • Смея се 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 14 часа, stanislavpp каза:


Създателя на темата не е споменал конкретика , може резервацията да е след няколко дни , но е изтъкана от неточности . Това , че цената е спаднала , въобще не е “ проблем с Booking “ . Съдейки от оскъдното инфо , бих заложил на различни стаи или нещо друго убягнало от зоркото око на резервиралия..
Споменатите прайс мачове  май са на друг принцип, важат за едни и същи стаи в различни резервационни платформи при еднакви анулационни условия. Лично нямам оплаквания от Букинг , вероятно защото изобщо не ги ползвам 😉, но ми прави впечатление , че във форума 8 от 10 потребители ги хулят , при положение че вината в масовите случаи е на настаняванията . Букинг не е собственик на хотели/квартири , а резервационна платформа с най-високият комисион в бранша. Винаги е за предпочитане да се избягват посредниците , но хората упорито ги ползват , което пък е супер за по-конкурентна среда и по-голям избор от доставчици.

 

От една страна ме е яд на Букинг , че “затриха” чисто егоистично любимата от младежките ми години  платформа  “hotelscombined “ , но от друга - централата им в Амстердам кефи :

 

IMG_2788.png.2653780f9392113cdf6e3b93051e0f70.png
 

IMG_2789.png.bcbf36a670f17b77f21ddef551083d14.png

 

IMG_2790.png.bfde029c64f1808bc5a481709fae29e1.png


 

Далеч не съм фен на гениите от Кънектикът , но интерфейса и съдържанието на платформата са без конкуренция, както нямат конкуренция  и при закачването на хамстер колелото на потребителите с измислените кодове за намаление и нива на лоялност ( в контекста на високите си цени ).

 

п.п. Тази тема ми напомни за историята от миналият месец на една истинска  шматка , платила (без да гледа ) 9200$ за нон рифандабъл резервация и която орева света , че Букинг ( и целият свят ) са жестоко несправедливи към нея , че хотелът не желае да и върне сумата.

 

грешка за 9200$

 

 

Сега ще кажеш, че и аз съм шматка да дам 800 фиджийски долара в Софител, Денару за нощувка и закуска. И ще си прав вероятно. Но понякога се случва, и то не случайно и от недоглеждане. Интересно ми е ти каква цена щеше да постигнеш с твоето магьосничество?

Връзка към мнение

Дани , сериозно , това не го разбрах . 
 

Дамата е шматка , защото е платила 9200$ за предплатена нон рифандабъл резервация , уж само за да види колко би струвала подобна резервация …, за което съответно Букинг и е виновен .

 

Ти това ли си направила  , но в друг ценов диапазон ?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 4 часа, stanislavpp каза:

Дани , сериозно , това не го разбрах . 
 

Дамата е шматка , защото е платила 9200$ за предплатена нон рифандабъл резервация , уж само за да види колко би струвала подобна резервация …, за което съответно Букинг и е виновен .

 

Ти това ли си направила  , но в друг ценов диапазон ?

Не, разбира се!

 

преди 4 часа, Дани Магелани каза:

Не, разбира се!

Винаги резервирам с право на отмяна. Реших, че визираш високите цени.

 

преди 4 часа, stanislavpp каза:

 

 

Ти това ли си направила  , но в друг ценов диапазон ?

Не съм оглупяла все още.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 14 часа, neuromancer каза:

ами никакви

като е частна квартира (апартамент) не е ли само един брой и като си резервирал тия дати, повече няма?

Часна квартира е но е с доста апартаменти и стаи. След като аз резервирах влизам след няколко часа и вече стая за двама е на 840 лв. Писах им те казаха,че е без възвращаема стойност да пиша на букинг и изтриха наличноста на сайта за тези дати т.е. сиреч вече нямат наличност. Но аз направих снимки, но немога да открия опцията да ги прикача към имейла

 

 

Връзка към мнение
преди 57 минути , hariset каза:

Часна квартира е но е с доста апартаменти и стаи. След като аз резервирах влизам след няколко часа и вече стая за двама е на 840 лв. Писах им те казаха,че е без възвращаема стойност да пиша на букинг и изтриха наличноста на сайта за тези дати т.е. сиреч вече нямат наличност. Но аз направих снимки, но немога да открия опцията да ги прикача към имейла

 

 

Това звучи притеснително и аз бих проверил отзивите на мястото за настаняване. Да допълня горните мнения и за пореден път да напомня, че специално тази платформа е силна в хотелското настаняване от среден клас и далеч по-малко ефективна по отношение на настаняване в частни апартаменти...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 14 часа, Tesh каза:

За жалост нивото на booking.com падна страшно много, още едно доказателство че са пълен боклук. 

За това дали услугите на booking са добре или лоши може да има различни мнения подплатени с различни аргументи, разбира се ...
Обаче как това, че някой предлага в платформата вчера една стая на цена X, а днес - друга стая на цена Y, е "доказателство че booking са пълен боклук" ? :rolleyes:

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Говорим на сляпо без да имаме пълната информация или поне линк към имота. В букинг частни собственици ( лица или фирми) предлагат много апартхотели и апартаменти в една сграда.

Ако стаята и условията за резервация не са напълно идентични с вече резервираната едва ли има смисъл изобщо да се занимаваш с букинг.

Всичко трябва да е 1:1.

 

 

Връзка към мнение
преди 20 минути , stanimir каза:

Говорим на сляпо без да имаме пълната информация или поне линк към имота. В букинг частни собственици ( лица или фирми) предлагат много апартхотели и апартаменти в една сграда.

Ако стаята и условията за резервация не са напълно идентични с вече резервираната едва ли има смисъл изобщо да се занимаваш с букинг.

Всичко трябва да е 1:1.

 

 

"То лявато око не е едентично с дясното", по тая логика е каузата-  пердута

Връзка към мнение

Ами не, не е кауза пердута, правил съм го. С хотел обаче, където стаите и условията са еднакви. В случая ние нищо не знаем, само предлагаме варианти за действие.

 

Обаче щом стаята изведнъж е изчезнала, а не е сменена цената или нещо друго говори по-скоро че е било грешка и такава стая не е имало свободна. Няма да я свали от продажба само за да не ти намали от цената.

Връзка към мнение
преди 8 часа, stanislavpp каза:

 

Тая си плаче за еквивалент на наградите "Дарвин" в областта на пътуванията.

Връзка към мнение
преди 2 часа, Фил каза:

За това дали услугите на booking са добре или лоши може да има различни мнения подплатени с различни аргументи, разбира се ...
Обаче как това, че някой предлага в платформата вчера една стая на цена X, а днес - друга стая на цена Y, е "доказателство че booking са пълен боклук" ? :rolleyes:

Mога да напиша книга за некадърността, непрофесионализма, безотговорността, наглостта и грешките на  booking. И всичко това на база конкретни примери с история на комуникацията , провалени настанявания . Но нека да не се отклоняваме от темата. 

Ако стаята е абсолютно същата това е пореден пример за ниска оценка на платформата. 

Връзка към мнение
преди 15 часа, Дани Магелани каза:

Не мога да не се съглася! Изпитах на гърба си нови услуги, като самолетни билети и турове. Не съветвам да го правите. Резервирайте само нощувки в хотели. Там поне са долу горе в час.

Здравей! Може ли да споделиш какво не е наред със самолетните билети или туровете, тъй като и аз съм резервирала самолетни през тях...

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 5 часа, saved_ каза:

Здравей! Може ли да споделиш какво не е наред със самолетните билети или туровете, тъй като и аз съм резервирала самолетни през тях...

Дълго е. А много скоро ще бъда без нет. 

С две думи. Продават самолетни билети на Гото гейт. С тях нямаш никакъв контакт. Само със специален номер за самолетен съпорт на Букинг. Не говорят български на българския номер. Докато разберат , че първата отсечка от полета ми СФ-Нади е анулиране, голям проблем. Накрая разбраха и оправила билета. Но 1 месец комуникация с идиоти и ме държаха на тръни до седмицата преди полета.

С туровете е подобно. Препродават турове на Виатор и други, с почти никакъв съпорт. Пишеш до организатора на тура през Букинг, никакъв отговор. Отговарят чак 1 ден преди тура, явно тогава им потвърждават и дават координатите ти. А това понякога е твърде късно.

И Букинг съпорта не ти отговаря също.

 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 6 часа, saved_ каза:

Здравей! Може ли да споделиш какво не е наред със самолетните билети или туровете, тъй като и аз съм резервирала самолетни през тях...

Дано сте ме разбрали. Каквино и проблеми да съм имала с хотели, са ги решавали бързо. Но за самолетни билети и турове - не разчитайте!

Особено този за трамвайчето в Сан Франциско. Идете на каса и си купете билет за 13 долара. Не купувайте тур за 39. Няма смисъл. А и ще си скъсате нервите докато го активирате. Не ми изпратиха нужен имейл с потребителско име и парола и от касите свиваха рамене, че не могат да помогнат в активирането. Когато моя приятелка от НЙ издири номера на туроператора и им се обади в деня на билета - ами забравили сме да пратим имейла. Сега ще го пратим, за да активирате билета.  Кръгли идиоти! А аз имам и файлове на гайда, които няма как да ползваш, понеже няма wf в трамвайчето. А глобалната ми е сим не отваряше сайтове и файлове в САЩ. В НЗ заработи нормално. Не зная какво и беше в САЩ.

Връзка към мнение
преди 2 часа, Дани Магелани каза:

А глобалната ми е сим не отваряше сайтове и файлове в САЩ. В НЗ заработи нормално. Не зная какво и беше в САЩ.

С Андорид ли си ?

Нищо чудно да е от апарата ти , някои по-модерни мрежи имат несъвместимост с честотите на някои европейски  Андроиди . 
 

Конгломерата на Букинг е собственик на GOTOGATE , за които няма особено добри отзиви в света на самолетните билети , а Букинг ги е интегрирал в платформата си . Нямам престава коя компания използват за доставчик на турове .

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.