Прескочи до съдържание

София - Копенхаген - София с фиксирани дати, двама възрастни + дете


Препоръчани мнения

Здравейте,

 

Ще ходим семейно до Копенхаген, настаняването вече е платено, така че трябва да летим на 3 септември, по възможност сутринта, и да се върнем на 7 септември, по възможност по-късен полет наобратно. Раян ми отговаря на критериите. Въпросът е сега ли да плащам, или да поизчакам да наближи пътуването? И май с никой посредник не се смъква цената, или аз поне не намирам? Има ли и други опции за директен полет? Ще имаме един чекиран багаж плюс един ръчен плюс бебешка количка. 

 

Предварително благодаря! 

 

 

Връзка към коментар
преди 1 час, Travelling Guinea Pig каза:

Има ли и други опции за директен полет?

Wizzair летят ,но сега видях цената за около тези дати и е висока. С Раян е към 200 лв цената за тези дати. Сезонът тогава още е летен и може да не падне билета повече. Може да изчакате промоция, като преди няколко дни имаше.

Връзка към коментар

Цената ок ли ти е, пътуването важно ли е, в смисъл ако изчакаш да падне пък цената стане тройна пак ли ще купуваш билетите или не?

Иначе за началото на септември няма да стане 20 евро цената.

Връзка към коментар
преди 1 час, Travelling Guinea Pig каза:

Здравейте,


Ще ходим семейно до Копенхаген, настаняването вече е платено, така че трябва да летим на 3 септември, по възможност сутринта, и да се върнем на 7 септември, по възможност по-късен полет наобратно. Раян ми отговаря на критериите. Въпросът е сега ли да плащам, или да поизчакам да наближи пътуването?

 

Според Airhint има вероятност да падне цената и за двата полета:


image.png.70debf26f23d892e48156233a1a44111.png   image.png.d526a884fde18f01b64960dc256bfd03.png          

 

 


Няма гаранция, че ще стане точно така, разбира се, но все пак тези предположения се явяват като резултат от някаква статистика от минали години.

 

Цитат

И май с никой посредник не се смъква цената, или аз поне не намирам?

В момента като че ли не излизат никъде полетите на Ryan с намаление.

 

Цитат

 Има ли и други опции за директен полет?

По принцип само Ryan е  Wizz имат директни полети от София до Копенхаген, но Wizz нямат полети на въпросните дати.

Впрочем, аз също дебна едни полети до Копенхаген за септември, но втората половина, и засега изчаквам.
(това да не се счита за препоръка за (не)покупка на акции, пардон - на билети :grin:)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 час, Travelling Guinea Pig каза:

Здравейте,

 

Ще ходим семейно до Копенхаген, настаняването вече е платено, така че трябва да летим на 3 септември, по възможност сутринта, и да се върнем на 7 септември, по възможност по-късен полет наобратно. Раян ми отговаря на критериите. Въпросът е сега ли да плащам, или да поизчакам да наближи пътуването? И май с никой посредник не се смъква цената, или аз поне не намирам? Има ли и други опции за директен полет? Ще имаме един чекиран багаж плюс един ръчен плюс бебешка количка. 

 

Предварително благодаря! 

 

 

Малко странно ми изглежда да резервирате нощувки 5 месеца преди полета, но вие си знаете по-добре. На мен лично тавана на полет в ес ми е 50лв. Обикновено около 30-60 дни преди полета, билетите на нискотарифните са най-евтини, другото е седмица преди полета, но там е доста рисково. Както @neuromancer е казал, трябва да решите колко ви е важно пътуването. Ако нощувката е платена или неотменяема, вероятно е в пъти по-скъпа от полета.За едни 100 лв еднопосочно е добра цена, за други 20лв. Ако цената ви устройва купувайте билети, но после не се жалвайте ако падне. Успех!

Връзка към коментар
Преди 1 час, neuromancer каза:

Цената ок ли ти е, пътуването важно ли е, в смисъл ако изчакаш да падне пък цената стане тройна пак ли ще купуваш билетите или не?

Иначе за началото на септември няма да стане 20 евро цената.

Важно е, да. Даже с Уиз бях вече купила билети, връзваха се по около 80 лв отиване и връщане, но после си промениха разписанието и се озовахме в тази ситуация. И тройна да стане цената, ще ги платя. Точно защото е силен сезон, съм на крачка да си въведа данните на картата и да приключи въпросът. 

 

Преди 1 час, ivan69 каза:

Малко странно ми изглежда да резервирате нощувки 5 месеца преди полета, но вие си знаете по-добре. На мен лично тавана на полет в ес ми е 50лв. Обикновено около 30-60 дни преди полета, билетите на нискотарифните са най-евтини, другото е седмица преди полета, но там е доста рисково. Както @neuromancer е казал, трябва да решите колко ви е важно пътуването. Ако нощувката е платена или неотменяема, вероятно е в пъти по-скъпа от полета.За едни 100 лв еднопосочно е добра цена, за други 20лв. Ако цената ви устройва купувайте билети, но после не се жалвайте ако падне. Успех!

Нощувката е платена и несменяема и много евтина. Бях резервирала нощувки и самолетни билети в един ден, защото ми съвпаднаха евтини самолетни билети в комбинация с евтина нощувка, но промяната в разписанието ми развали плановете. Не, че не очаквах да стане, но пък лееекинко се надявах да ми се получи врътката. 

 

Утехата е, че с Раян, ако и да е по-скъпо, полетите са в по-удобно време (и ще паля свещи да няма промяна и в тяхното разписание 😄 ) 

 

Благодаря за мненията, до довечера ще си помисля и май ще си ги купя. И да паднат, надали ще паднат драматично, че да ме е наистина яд. 

Връзка към коментар

Както се спомена, има 5 месеца до тогава. Доста е, през този период цените ще вървят нагоре и надолу. Първата по-вероятно да се увеличи, втората по-скоро ще падне. Но в следващите 2-3 седмици имате време да видите промените в предните 1-2 седмици преди вашите дати. Не е гаранция, но е някаква индикация и за движението за вашите дати.

Връзка към коментар

Най-общо казано първите две седмици на септември са голям урожай за авиокомпаниите , заради началото на учебната година и края на отпускарския сезон. Ако те устройва цената не се колебай много , а после просто не поглеждай назад.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.