Прескочи до съдържание

Швейцария - бързи въпроси


Препоръчани мнения

Здравейте, не намерих подобна тема и си позволих да направя такава.

Ще сме в Швейцария за една седмица в края на май. Ще ползваме SWISS TRAVEL PASS за 8 дни.

Необходимо ли е предварително да си резервираме билети за Юнгфрау? Тъй като времето е много променливо ми се иска да не се обвързваме с резервации.

Как става купуването на билети с тази карта, необходимо ли е да се вземат предварително от гишета или може да се качим директно в превозното средство?

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...
Дани Магелани

Може ли някой да ми даде схема на логистиката отт Монтрьо до Гледчер 3000, без да се налага да плащам 80 франка за тур - транспортни средства, без да имаш пас? Или ако е нужно да си купя някакъв еднодневен пас?

Screenshot_20240611-124623.png

Връзка към коментар

Saver Day Pass намалява цената от 85 на 43 франка за лифта. С този пас може да се пътува от Монтрьо до Col-du-Pillon, Glacier 3000, с комбинация от влак и автобус. Може на отиване и връщане по 2 различни маршрута, включително с Goldenpass Express през Gstaad. Saver Day Pass е по-евтин, когато се купи рано.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 51 минути , kgg каза:

Saver Day Pass намалява цената от 85 на 43 франка за лифта. С този пас може да се пътува от Монтрьо до Col-du-Pillon, Glacier 3000, с комбинация от влак и автобус. Може на отиване и връщане по 2 различни маршрута, включително с Goldenpass Express през Gstaad. Saver Day Pass е по-евтин, когато се купи рано.

Ако съм разбрала правилно 59 Saver Day Pass и още 43 франка - 102 франка ми осигуряват целия транспорт и лифта. Струва ли си?

След Монрьо ще бъдем в Шамони с пас за Мон Блан.

Връзка към коментар

Да, толкова е цената за деня при минималната цена на паса. За повече полезност от него може да се повозите и на корабчетата в езерото около Монтрьо в същия ден.

Дали си струва е различно за всеки:)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 9 часа, kgg каза:

Да, толкова е цената за деня при минималната цена на паса. За повече полезност от него може да се повозите и на корабчетата в езерото около Монтрьо в същия ден.

Дали си струва е различно за всеки:)

Взехме еднодневен регионален пас за 57 CHF, който е за влакове и автобуси, но не и за корабчетата. Взехме корабче от Nyon  до Yvoire с цена за една посока 16 CHF или 16.90 eur. 

Отказах се от Glacier 3000. Ще наваксвам в Шамони.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.