Прескочи до съдържание

Разсъждения върху цените на самолетните билети


Препоръчани мнения

преди 22 минути , stanimir каза:

В началото на юни Level имат рожден ден и традиционна промоция.От Барселона до Буенос Айрес и Чили често се намират по за 500-600€ (включително за след НГ) , но си е лоу кост.

Отиди при шефа и му кажи че си искаш доходите от 2019 г.

 

Според мен цените на настаняванията изпревариха с много цените на самолетните билети и сега са дори по-важен критерий при избор на дестинация (особено за Европа и Америка).

 


Света разбра по време на пандемията, че материалните придобивки не радват чак толкова много и тенденцията следпандемично е да се харчат доста повече пари за (лукс)  experiences ( пътувания , настанявания ,хай енд ресторанти,  бизнес класи , паркове , забавления и прочие ) . 

  • Харесвам 15
Връзка към коментар
1 hour ago, stanimir said:

В началото на юни Level имат рожден ден и традиционна промоция.От Барселона до Буенос Айрес и Чили често се намират по за 500-600€ (включително за след НГ) , но си е лоу кост.

Отиди при шефа и му кажи че си искаш доходите от 2019 г.

 

Според мен цените на настаняванията изпревариха с много цените на самолетните билети и сега са дори по-важен критерий при избор на дестинация (особено за Европа и Америка).

 

Аз търся януари, висок сезон и тн.

 

Главното увеличение е при дългите полети. Лоу коста все още предлагат прилични цени. 

Аз съм сигурен, че твоята заплата не е 70% нагоре от 2020г. И моята не е. 

2019г за 500-600 евро се отиваше до 90% от света. 

Сега е 900-1000е. 

Та, както казах - чиста алчност. 

Та турците с по 700е промо, ае не. 🙂

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към коментар
50 minutes ago, stanislavpp said:


Света разбра по време на пандемията, че материалните придобивки не радват чак толкова много и тенденцията следпандемично е да се харчат доста повече пари за (лукс)  experiences ( пътувания , настанявания ,хай енд ресторанти,  бизнес класи , паркове , забавления и прочие ) . 

Харчат се повече пари защото на населението му се наливаше с черпак 2г пари на корем. Бедна ти е фантазията колко пари раздадоха тука. И нямаше къде да се харчат.

 

Затова сега и хотели и Ав.комп щавят балъците и нас. 

Да не се лъжем, огромен брой пътуващи пътуват само щото артисàха едни пари.

Познавам хора с по 2 полета на годината през последните 15г. Сега летят през 45 дни. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 5 минути , era123 каза:

Харчат се повече пари защото на населението му се наливаше с черпак 2г пари на корем. Бедна ти е фантазията колко пари раздадоха тука. 

За коя държава говориш?

Защото ако е бг, заплатите са се увеличили с не повече от 25-30 процента при нас.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Мисля, че той говори не за заплатите, а може би за раздаването на калпак ... на всички, които си ги поискаха... ресторантьори, хотелиери, всякакви там алибеговци... Доста сектори бяха подпомогнати. Но и аз се зачудих за къде "тук" става въпрос? 

преди 4 часа, matse1 каза:

Извинете ,но за кои дати са тези 500евро ,че аз нещо не се справям с намирането 

 

Търсете от 20 май, не днес. И ще се справите с намирането 😉

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 2 часа, stanimir каза:

В началото на юни Level имат рожден ден и традиционна промоция.От Барселона до Буенос Айрес и Чили често се намират по за 500-600€ (включително за след НГ) , но си е лоу кост.

Отиди при шефа и му кажи че си искаш доходите от 2019 г.

 

Според мен цените на настаняванията изпревариха с много цените на самолетните билети и сега са дори по-важен критерий при избор на дестинация (особено за Европа и Америка).

 

Вече задължително преди да купя билети първо хвърлям едно око на места за настаняване....няколко пъти се отказвам да купя евтини билети точно защото нощувките излизат на безумни цени.

  • Харесвам 16
Връзка към коментар
58 minutes ago, Дани Магелани said:

За коя държава говориш?

Защото ако е бг, заплатите са се увеличили с не повече от 25-30 процента при нас.

Шотландия/ЮК. Тука се раздаваха 60% ли бяха 80% ли от заплатата. И така към 2г. Никой не работеше. Имаше близо 2г платен домашен отпуск. Е сега тия кинти помпат цените на самолетните билети и на хотелите. 

Дадох снимка на 2 нощи в Севиля миналата седмица. 

И аз ще почна да гледам хотелите преди да купя билет вече. 

 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 12 часа, stanimir каза:

Според мен цените на настаняванията изпревариха с много цените на самолетните билети и сега са дори по-важен критерий при избор на дестинация (особено за Европа и Америка).

И аз стигнах до този извод...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Това, че в България има много рядко промоция, не значи, че няма. Знаете сайтовете където всеки ден има промоция, с китайци, турци и други, за под 500 евро са винаги офертите за Азия, даже често са под 400евро. За С. Америка около 300евро, да няма промоция, ама за тук.

Е сега има Мадрид  до Куба за 300евро  и то с багаж.

 

И като се повтаря колко по-евтино е било, се забравя колко по-скъпо беше преди само 20 години. Тогава двупосочен билет от София до някъде в Европа беше 700 евро като абсолютен минимум, не по празници или лято.

 

  • Харесвам 14
Връзка към коментар
33 minutes ago, Alexander said:

И като се повтаря колко по-евтино е било, се забравя колко по-скъпо беше преди само 20 години. Тогава двупосочен билет от София до някъде в Европа беше 700 евро като абсолютен минимум, не по празници или лято.

Полека. През 2004г билет от Сф до Хитроу беше около 250 евро. Това си бяха цените.

2003 Сф-Париж-ЛАХ - $500 студентски, може би $600 нормален. цени за 2пос.

Верно, че тогава тия пари бяха други, ама чак 700 евро за Европа нямаше. 🙂

Връзка към коментар
В момента, era123 каза:

Полека. През 2004г билет от Сф до Хитроу беше около 250 евро. Това си бяха цените.

2003 Сф-Париж-ЛАХ - $500 студентски, може би $600 нормален.

Верно, че тогава тия пари бяха други, ама чак 700 евро за Европа нямаше. 🙂

 

 Хайде не 2004, ама 2001 края, цена София Мадрид София, с търсене 1 месец, с младежко намаление 650-700 евро двупосочен.

Да не говорим, че след това, до преди 15 години, когато тръгнаха от България лоу костовете нямаше под 350-400 евро, то и сега е така с бгЕр де.

За Австралия пак 2000 година и преди това се даваха по 2к долари, че имам позната летеше понякога.

Връзка към коментар
преди 5 часа, Alexander каза:

 

 Хайде не 2004, ама 2001 края, цена София Мадрид София, с търсене 1 месец, с младежко намаление 650-700 евро двупосочен.

Да не говорим, че след това, до преди 15 години, когато тръгнаха от България лоу костовете нямаше под 350-400 евро, то и сега е така с бгЕр де.

За Австралия пак 2000 година и преди това се даваха по 2к долари, че имам позната летеше понякога.

Помня 2000 г. билет на Балкан до Лондон беше 550 долара. Заплатите около 150-250 лв, хаха: Отделно визи и т.н.   15 г. по-късно с Раянеър пътувах за 9.90 евро до Лондон Станстед. Gen Z изобщо не знае за какво иде реч в периода преди да паднат визите през 2002

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 5 часа, boogy83 каза:

Виж, ако човек иска до Перу за 400евро, тогава ще вземе когато излезе...може да чака и с години 🙂

Чак с години няма да е, бай китаец не спи, а завзема пазари буквално всяка секунда, включително полети от Европа до Ю. Америка с китайски авиокомпании на цените на Катарските авиолинии от 2019 или на Търкиш от 2022 (цитираната горе от теб)

 

преди 2 часа, Hakkâri Spor каза:

Помня 2000 г. билет на Балкан до Лондон беше 550 долара. 

Билетът ми 25 декември 1999 - 8 януари 2000 до Лондон Гатуик беше 300 GBP (при 1 GBP = 3.20 BGN), не помня колко е бил курсът GBP/USD, но вероятно да е бил някъде около GBP 1 = USD 1.5

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.