Прескочи до съдържание

ЕВРО 2024 - игра


Препоръчани мнения

Започва пореден голям футболен форум, с което се поставя началото и на поредната голяма мъка за всеки ортодоксален фен на английския национален отбор по футбол, но кой знае... 😞 

  • Благодаря 1
  • Смея се 4
Връзка към коментар
преди 3 часа, Duke каза:

Започва пореден голям футболен форум, с което се поставя началото и на поредната голяма мъка за всеки ортодоксален фен на английския национален отбор по футбол, но кой знае... 😞 

 

  Добре, че английското кино е класи над английския национален отбор.

Връзка към коментар
преди 52 минути , neuromancer каза:

Феновете на английския футбол не са ли свикнали вече? 😆

Вече 42 години не мога да свикна, въпреки познанията ми относно значението на числото 42... 😛 

 

преди 29 минути , Zaro каза:

 

  Добре, че английското кино е класи над английския национален отбор.

 

А, не, по темата за английския футбол може да бъде коректен само един цитат:

 

 

Връзка към коментар

Аз по стара традиция си подкрепям Нидерландния, макар да знам, че минаване след 1/8 финал ще е успех. Франция са без конкуренция най-силните, но това рядко означава, че ще са и победител. Реално Англия, Германия (домакински фактор), а защо не и Португалия имат добри шансове и нещата ще опират до потоци, които с този регламент с третите отбори, изобщо не са ясни предварително, както и до често подценяван фактор - късмет.
И разбира се винаги може да има изненада, макар да се съмнявам да е кой знае колко голяма. 
Успех и наздраве 

Връзка към коментар

За пореден път, никой не слага скуадрата сред живите. Обикновено започва с anima, после следва cuore, продължава с entusiasmo, накрая идват ormoni. Пък най-накрая идва европейска или световна титла Forza azzurri! 😉

  • Харесвам 1
  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 10 часа, Duke каза:

Вече 42 години не мога да свикна, въпреки познанията ми относно значението на числото 42... 😛 

 

 

А, не, по темата за английския футбол може да бъде коректен само един цитат:

 

 

Уникален любим филм. Бегби ( така си го наричам винаги) е неповторим.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 10 часа, HUNT каза:

За пореден път, никой не слага скуадрата сред живите. Обикновено започва с anima, после следва cuore, продължава с entusiasmo, накрая идват ormoni. Пък най-накрая идва европейска или световна титла Forza azzurri! 😉

Чак пък да защитят случайната титла, ми се струва малко прекалено. Трудно е да се слага отбор, чиято игра се базира на стил "10 в наказателното и ако стане някоя контра - добре" в сметките, особено при липсата на супер футболисти, които могат да те извадят от ситуацията и наистина при една атака в целия мач. Естествено, не е невъзможно, ама няма как да се очаква предварително. Те пропуснаха последните 2 световни и се класираха на магия с равни точки с третия в групата си в квалификациите. Което следва да покаже, че последната им титла наистина си беше случайна. Не незаслужена, ама определено случайна

Връзка към коментар

Англичаните излизат със сработен колектив плюс няколко нови звезди в чудесна форма като Белингам и Фодън, определено след Франция те и португалците са моят фаворит за титлата. Единствено лоша шега може да им изиграе защитата и евентуалната липса на Шоу, който беше един от най-стабилните миналото европейско, а сега се завръща след много тежка контузия. Но и аз съм си пристрастен и "it's coming home" си го казвам на всеки 2/4 години, а той пустия футбол все не си идва и не си идва 😄

 

Италианците не искам да ги коментирам след като с доза късмет се промъкнаха до титлата последното Евро, втори пореден път, колкото и да ги умеят тези неща, е направо невъзможен. 🙂 


Всеки слага германците едни от фаворитите, главно заради домакинският фактор, но аз пък хич не съм впечатлен от тях и им давам максимум 1/4 финал. 

Връзка към коментар

Фен съм на Англия, но не разбирам как може един отбор да загуби у дома в своята крепост (Уембли) от един посредствен отбор (Исландия) и да се нарича фаворит за титлата. Това говори най-малко за липсата на характер, макар че е приятелски мач и не са се раздавали на 100%, за да се пазят от контузии. Но все пак, какво ли разбирам от футбол щом дори веднъж не съм стъпил на английски стадион, а живея тук. :biggrin:

Връзка към коментар
Преди 1 час, Kosta Grudov каза:

Единствено лоша шега може да им изиграе защитата и евентуалната липса на Шоу, който беше един от най-стабилните миналото европейско, а сега се завръща след много тежка контузия.

Мен повече ме притеснява "Факторът "Кейн" и се надявам ако някак успеем да се доберем до финала (принципно ако сме първи в групата потокът нататък е възможно най-благоприятен!), още на полуфинала той да бъде изгонен или най-малкото контузен, за да не играе на финала... 😛

 

преди 40 минути , vorbis каза:

веднъж не съм стъпил на английски стадион, а живея тук. :biggrin:

Моят съвет към теб е първо да "стъпиш" на английски стадион за мач от най-долните дивизии и ако след това не бъдеш запленен от английския футбол, просто мини на някой друг спорт... 😉 

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 5 часа, stormbringer каза:

Чак пък да защитят случайната титла, ми се струва малко прекалено. Трудно е да се слага отбор, чиято игра се базира на стил "10 в наказателното и ако стане някоя контра - добре" в сметките, особено при липсата на супер футболисти, които могат да те извадят от ситуацията и наистина при една атака в целия мач. Естествено, не е невъзможно, ама няма как да се очаква предварително. Те пропуснаха последните 2 световни и се класираха на магия с равни точки с третия в групата си в квалификациите. Което следва да покаже, че последната им титла наистина си беше случайна. Не незаслужена, ама определено случайна

Все така казват, че е случайно, пък те 4 пъти световни и 2 европейски, колко да е случайно? Между другото, последния път когато Германия бе домакин:

IMG_9299.jpeg.58332a156b474c4a5d8cf35533ba28e6.jpeg

  • Харесвам 4
  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Duke каза:

Мен повече ме притеснява "Факторът "Кейн" и се надявам ако някак успеем да се доберем до финала (принципно ако сме първи в групата потокът нататък е възможно най-благоприятен!), още на полуфинала той да бъде изгонен или най-малкото контузен, за да не играе на финала... 😛

Надявам се след крахът с Байерн този сезон да осъзнае, че това ще му е един от последните шансове за нещо значимо и да започне да играе и в големите мачове 😄 Иначе за мен си е фаворит за голмайстор на турнира. Ако англичаните не успеят да минат 1-ви в група с тези отбори, особено във формата, в която са всичките им звезди, направо да си хващат самолета за Англия 😄

 

Ето едно интересно интервю с Карагър, който прави прогноза за целия турнир ->



Predictor-a, който ползва аз също го разцъквам, за да си разиграя някакви специфични развития, полезен е човек да си направи някаква основа за киктип прогнозите -> https://www.telegraph.co.uk/football/euro-2024-predictor-simulator-every-game/

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 28 минути , Kosta Grudov каза:

Надявам се след крахът с Байерн този сезон да осъзнае, че това ще му е един от последните шансове за нещо значимо и да започне да играе и в големите мачове 😄 Иначе за мен си е фаворит за голмайстор на турнира.

О, принципно за съм голям фен на Кейн (той в пълна степен ми връща спомените за класическите тарани-деветки от миналия век, които играят еднакво добре и в офанзивен и в дефанзивен план), но просто не мога да пренебрегна фактите с неговия прословут карък... 😉 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Супер тема! 

Аз подкрепям Франция, Португалия и не на последно място Хърватия. Никой не ги слага в сметките, а те все влизат във финалната четворка. 

Иначе какво против Хари Кейн имате? Ако Англия загуби без значение на кой етап едва ли той ще е виновен. 

Е дано стигнат до полуфинал поне! 

Връзка към коментар

ОК, говорим си тук за големите фаворити, но никой не обелва дума коя ще бъде "приятната изненада" на първенството, а всички знаем, че обикновено на големи футболни форуми винаги има такава...

 

Ако трябваше да посоча моят фаворит в тази категория миналата година, без замисляне щях да напиша Унгария, но сега по-скоро залагам на Сърбия...

Връзка към коментар
преди 7 часа, HUNT каза:

Все така казват, че е случайно, пък те 4 пъти световни и 2 европейски, колко да е случайно? Между другото, последния път когато Германия бе домакин:

IMG_9299.jpeg.58332a156b474c4a5d8cf35533ba28e6.jpeg

Аз мисля, че се аргументирах достатъчно ясно. Тези 4 световни и 2 европейски не са в 6 поредни турнира, а от 1934 до 2021. За 2006 в Германия бяха тотално това, което съм описал по-рано + супер футболисти, които могат да измъкнат дори и само 1 път да си излезеш от наказателното. Не стана 2010 пак, нали? Останаха в групата, пък уж бяха голяма работа тогава. 

 

Що се отнася до приятна изненада - точното това обикновено и е приятното - изненада е, аутсайдер. Този път има доста силни от "класическите" силни отбори, за да очаквам нещо особено от "по-малките", ама ще зависи от потоците покрай третите

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

В съвременния футбол освен Испания от 2008 до 2012, няма друг отбор с поредни титли, айде и Франция 98-2000. Никога не са имали така наречените “супер” футболисти, но винаги са имали гениални треньори, които постигат това което трябва. Ако атестатът за “модерен и атрактивен” футбол са житните бегачи и владеене 80%, не благодаря. Както и да е, нека всеки си подкрепя отбора и да си пожелаем вълнуващо първенство 🍺

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 8 часа, Duke каза:

О, принципно за съм голям фен на Кейн (той в пълна степен ми връща спомените за класическите тарани-деветки от миналия век, които играят еднакво добре и в офанзивен и в дефанзивен план), но просто не мога да пренебрегна фактите с неговия прословут карък... 😉 

:biggrin:

FB_IMG_1718316157103.jpg.77c51851190c1c06cfadde5550a48602.jpg

  • Смея се 9
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.