Прескочи до съдържание

ЕВРО 2024 - игра


Препоръчани мнения

Преди 1 час, Worldismine каза:

Абсолютно не съм съгласен, че тази Англия ще утрепе Бразилия от 94-та, точно обратното. В момента футболистите имат много добра физическа подготовка, но технически не могат да се доближат до онези магьосници. Бразилия само на контраатаки биха ги направили на пастет. 

Ееее, явно и ти гледаш футбол чат-пат, или си малък( каквото и да значи това) 😀

Връзка към коментар
На 20.07.2024 г. в 13:20, Worldismine каза:

Абсолютно не съм съгласен, че тази Англия ще утрепе Бразилия от 94-та, точно обратното. В момента футболистите имат много добра физическа подготовка, но технически не могат да се доближат до онези магьосници. Бразилия само на контраатаки биха ги направили на пастет. 

Радвам се, че си споделил мнението си👍. В крайна сметка никой не може да каже какво би станало при подобен сблъсък.

Аз ще направя нещо друго. Ще сменя гледните точки. Обърни внимание на резултатите на техничните магьосници:

1/8 финал срещу САЩ 1:0

1/4 финал срещу Нидерландия 3:2

1/2 финал срещу Швеция 1:0

Финал срещу Италия - Дузпи.

В същото време, по твое мнение, на контраатака "магьосниците" от 1994-та биха направили финалист на ЕВРО 2024 и ЕВРО 2020 на пастет!?

Защо "магьосниците" не направиха  още през 94-та Италия (или който и да било друг) на пастет със 7:1, точно както те бяха  направени на пастет насред Маракана от немците през 2014? 

Отборът от 2014 не бе разбит, защото бе толкова слаб, а защото бе решил да играе по един романтичен начин, който в съвременния футбол много преди 2014 вече бе отживелица, какво да кажем за разликите между 1994 и 2024.

В крайна сметка всеки има своето мнение, но и всеки има интернет.

Всеки може да си пусне стари мачове и да види разликата в скоростта на играта, нивото на физическата подготовка, тактическата подготовка, пресата в предно поле, смяната на позициите, припокриването между постовете, атакуващата игра на защитните играчи, защитната игра на нападателите и още много-много неща, които във футбола от 90-те са научна фантастика.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 15.07.2024 г. в 10:23, Zlia каза:

Хахаха. 
Нападателят с колекция от калъфки. Пълен смешник.  🙂

 

🙂
 

За Хари Кейн става дума.

(това, което си написал е отговорът на въпроса ти)

Връзка към коментар
преди 3 часа, Radnev каза:

За Хари Кейн става дума.

(това, което си написал е отговорът на въпроса ти)

Да. Хари Кейн е смешник за мен. С доста силен отбор на Тотнъм не успя да спечели нищо, само калъфки де. И е смешник защото благодарение на неговото его Англия играха трагично. С плачевната си форма последните месеци. Дори не успя да вкара от игра в седем мача. Какво има да го обсъждаме. 
Относно Бразилия 94 пък и след това. Гледал съм ги на живо и да щяха да отвеят днешната Англия. 
Отборите, които те отстраниха тогава не са далеч от Словакия или Швейцария. Да не говорим за Италия 94 и тази която стана шампион преди 3 години, и която прехвалените звезди на Англия не успяха да победят. 
И да това си е мое мнение, и хич нямам претенции да съм голям футболен анализатор. Един обикновен фен, който винаги се е кефил на красивата игра. Такава каквато Англия показа само две полувремена и то в различни мачове. 

Връзка към коментар

Ако не си забелязал, Тотнъм никога не е бил сред топ отборите за спечелване на трофеи дори в Англия, какво остава на континента.

Ако не си забелязал футболът е игра на 11 човека. Със съвременните смени, дори на 16. Така че обърни внимание не само на Кейн, но и на съотборниците му.

Ако не си забелязал Хари Кейн не напусна Тотнъм през годините, защото е играч от старото поколение, за което отстояването на клубната чест и лоялността към отбора, който го е изградил все още е ценност.

Ако не си забелязал, Хари Кейн вкара 3 гола на Евро 2024, което фактически го прави голмайстор както за Англия, так и за турнира.

Ако не си забелязал ЕВРО 2024 има ШЕСТИМА!!! голмайстори с по три отбелязани гола, което говори само за едно - триумф на защитната и предпазлива игра. 

Ако не си забелязал, на ЕВРО 2024 нямаше нито един централен нападател, който да изпъкне по какъвто и да било начин и това не е защото централните нападатели са били слаби, а защото футболът, който се изповядваше бе изключително прибран и до тези играчи просто не достигаха голови подавания, така че функцията вменена им от треньорите бе съвсем различна. Функция, която създаде Дешан с ролята на Жиру, който не вкара нито един гол за Световната титла през 2018г., но бе незаменим за отбора и липсата му за Франция е повече от отчетлива.

Ако не си забелязал, съвременният футбол е детайлинг във всяко едно отиграване. Това е една от основните причини съвременният футбол на моменти да е толкова скучен. Просто съвременните футболисти почти не грешат. Дори сравненията с отбори преди само десет години са много трудни, а преди 30 просто смехотворни.

Но най-важното, което не си забелязал е, че спорът, който водим дори не е футболен. Ти, като всеки друг, имаш право на своето мнение и аз го уважавам. Да, Хари Кейн направи слабо европейско първенство и това е факт, който дори няма нужда да обсъждам.

Проблемът е, начинът по който се изкаваш, фактите и аргументите, с които защитаваш позициите си. Сякаш чета тинейджър. Нещо нахвърляно там отгоре - отгоре, само да се напише нещо. Така, че аз приключвам тази безумна полемика, като знам, че ти задължително ще ми отговориш в твоя вече описан стил. Все пак, така постъпват децата.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Извинявай, не бях забелязал, че Кейн е вкарал гол от игра, толкова колкото и Уоткинс. Останалите са две дузпи, но както и да е. 
Тотнъм с мениджър Почетино и номер 9 Кейн бяха много силен отбор, просто имаше по- добри от тях. Вина за калъфките няма Кейн, това си е фенско заяждане от моя страна. Остана в Тотнъм защото му искаха много пари, а и нямаше чак толкова желаещи да го вземат. 
Та Кейн от старото поколение ли е дето “греши” или от “безгрешното” ново поколение?
Твърдението колко грешат съвременните футболисти не мисля да го коментирам, просто гледам всеки уикенд как се вкарват по 20-30 гола между “безгрешни” отбори само в Англия 🙂

Моето мнение в тази тема основно беше относно слабата форма на Кейн и това, че трябваше друг да е титуляр за Англия в повечето мачове. 
Но твърди фенове на Англия и футбола им трудно се съгласяват с различно мнение. 

Надменността ти е леееко дразнеща. Виждам, че се опитваш да анализираш играта футбол и се надявам това да не ти е професията.

За мен тази игра е развлечение и забавление. 

 

 

Връзка към коментар
преди 22 часа, Radnev каза:

Отборът от 2014 не бе разбит, защото бе толкова слаб, а защото бе решил да играе по един романтичен начин, който в съвременния футбол много преди 2014 вече бе отживелица, какво да кажем за разликите между 1994 и 2024.

Бразилия заряза романтичния футбол още след 1986 г. и с трансферите на националите им в Европа. Когато футболистите ти играят като всички останали, разликата се губи.

Връзка към коментар
преди 16 часа, Zaro каза:

Бразилия заряза романтичния футбол още след 1986 г. и с трансферите на националите им в Европа. Когато футболистите ти играят като всички останали, разликата се губи.

Точно така! В момента, в който Зико, Фалкао, Сократес и останалите от онова романтично "селесао" дойдоха в Европа започна обезличаването на фамозния бразилски футбол. Единствено грешиш в годината. Това се случи веднага след Испания '82, а в Мексико '86 видяхме лебедовата песен на романтичния футбол...

Връзка към коментар
преди 3 часа, Duke каза:

Точно така! В момента, в който Зико, Фалкао, Сократес и останалите от онова романтично "селесао" дойдоха в Европа започна обезличаването на фамозния бразилски футбол. Единствено грешиш в годината. Това се случи веднага след Испания '82, а в Мексико '86 видяхме лебедовата песен на романтичния футбол...

А бе имаха още романтичните проблясъци, щото треньор пак беше Теле, а той изповядваше точно това. Помня как Зико, макар и вече в по-напреднала възраст, влезе един мач и почна да раздава ювелирни пасове по конец на 40-50 метра.

Връзка към коментар
На 22.07.2024 г. в 18:18, Zlia каза:

Извинявай, не бях забелязал, че Кейн е вкарал гол от игра, толкова колкото и Уоткинс. Останалите са две дузпи, но както и да е. 
Тотнъм с мениджър Почетино и номер 9 Кейн бяха много силен отбор, просто имаше по- добри от тях. Вина за калъфките няма Кейн, това си е фенско заяждане от моя страна. Остана в Тотнъм защото му искаха много пари, а и нямаше чак толкова желаещи да го вземат. 
Та Кейн от старото поколение ли е дето “греши” или от “безгрешното” ново поколение?
Твърдението колко грешат съвременните футболисти не мисля да го коментирам, просто гледам всеки уикенд как се вкарват по 20-30 гола между “безгрешни” отбори само в Англия 🙂

Моето мнение в тази тема основно беше относно слабата форма на Кейн и това, че трябваше друг да е титуляр за Англия в повечето мачове. 
Но твърди фенове на Англия и футбола им трудно се съгласяват с различно мнение. 

Надменността ти е леееко дразнеща. Виждам, че се опитваш да анализираш играта футбол и се надявам това да не ти е професията.

За мен тази игра е развлечение и забавление. 

 

 

Малко се паля понякога, а тези спорове съм ги водил и по други поводи, та без да се усетя ги прехвърлих и тук, което бе глупаво от моя страна. 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.