Прескочи до съдържание

ЕВРО 2024 - игра


Препоръчани мнения

преди 9 часа, crazyhorse каза:

Дано още след първия мач си хванат самолета за обратния полет!

 

Еееее, не така ... на мен, например, никога не са ми първо предпочитание ингилизите, но все пак си имам сантимент и към тях и понякога ми става жал, когато просто нямат късмет.

Връзка към коментар
преди 2 часа, Worldismine каза:

Може ли да се прогнозира ден за ден, или всичко преди първия мач. 

Може да се прогнозира ден за ден, прогноза за мач се спира 1 час преди началният час на двубоя. Само че от личен опит съветвам, попълвайте си прогнозите поне за целия Matchday в kicktip, дори да сложите 0-0 навсякъде, просто да има някакъв резултат, защото често се забравят прогнози и става неприятно. Човек си мисли какво толкова, един път на ден трябва да вляза и да направя прогноза, но наистина много често се случва да се забрави. 🙂

А за бонус въпросите - трябва да са готови днес.

Аз под приятна изненада може би очаквам Турция или Украйна, които впрочем в тази група с колебливите Белгия и напълно равностойните им Румъния не мисля, че ще е кой знае каква изненада, ако успеят да излязат. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Малко помощ - някой де е мяркал някъде подобна схема за първенството, ама на български ?

image.png.d10650cc7842483cb707865beaee9cf6.png

Че нещо не успявам да открия, а искам да разпечатам на формат A3 една за баща ми, че той обича да си попълва така на хартия резултатите.
 

Връзка към коментар

Поне имат 3 сигурни мача 😄

 

Днес се заглеждам по някакви клипчета с най-добрите голове от Европейски Първенства, та да ви питам - кое ви е любимото Евро? 

На мен 2004-та година - чудесен форум с много изненади и уникални мачове като Англия-Португалия, чехите също направиха много добър рейд тогава.. (с гръцки корени съм, но не държах за Гърция на това евро 😄

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 25 минути , Kosta Grudov каза:

...та да ви питам - кое ви е любимото Евро? ...

Веднага ми изниква споменът за датчаните, които бяха събрани от плажовете и пратени на Европейското на мястото на тогавашна Югославия. Справка за по-младите магеланци: Евро'92 Швеция.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 22 минути , Kosta Grudov каза:

та да ви питам - кое ви е любимото Евро? 

Завинаги ще остане Евро '84, което изгледах от първата до последната минута и буквално помня почти всички мачове! Вярно, че тогава мачовете бяха малко, но реално това е първото голямо първенство, което изгледах без никакви пропуски. От тогава почти нямам пропуск (не на първенство, а на мач!), но някак онова френското си ми остана на сърце, а и реално какви отбори бяха тогава Франция, Испания, сензацията Дания и страхотната Португалия. Жалко само, че сърбите ни отстраниха в последната минута в последния мач от квалификациите в Сплит, за да се провалят после тотално на европейското...

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Любимо ми е трудно да определя, понеже моите любимци рядко стигат супер напред, дори като домакин забравиха как се вкарва на полуфинала, след като вкараха 6 в предния мач. Обаче '96, '00 и '04, може би поради възрастта ми тогава, определено са ми повече "на сърце". 

 

 

  

преди 17 часа, HUNT каза:


В съвременния футбол освен Испания от 2008 до 2012, няма друг отбор с поредни титли, айде и Франция 98-2000. Никога не са имали така наречените “супер” футболисти, но винаги са имали гениални треньори, които постигат това което трябва. Ако атестатът за “модерен и атрактивен” футбол са житните бегачи и владеене 80%, не благодаря. Както и да е, нека всеки си подкрепя отбора и да си пожелаем вълнуващо първенство 🍺


 

Между другото разцъках на един предиктор и Италия, които уж не ги броя за живи, ги пратих на 1/2 финал, поради спецификата на потоците 😉 

 

preview_d47fa63ec6f52f9682cb3bce1fe6d454.png

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Kosta Grudov каза:

Поне имат 3 сигурни мача 😄

 

Днес се заглеждам по някакви клипчета с най-добрите голове от Европейски Първенства, та да ви питам - кое ви е любимото Евро? 

На мен 2004-та година - чудесен форум с много изненади и уникални мачове като Англия-Португалия, чехите също направиха много добър рейд тогава.. (с гръцки корени съм, но не държах за Гърция на това евро 😄

Винаги детските спомени са най-силни. И на мен ми е любимо 1984, заедно с мондиалите 1982 и 1986. Още помня как плаках след отпадането на Франция на мондиал 1982. За щастие любимата Италия спечели.За мен тези 3 първенства са най-добрите, с романтичен футбол, изгледах всички мачове които можеха да се гледат по това време, помня че Аржентина-Белгия от 86 гледах в 1 през нощта по сръбската тв на "снежинки", че бнт-то не го предаваше....А в Италия се влюбих още 1978 като 9 годишен и тази любов не ме пуска 46 години вече.

  • Браво 3
Връзка към коментар
преди 25 минути , ivan69 каза:

помня че Аржентина-Белгия от 86 гледах в 1 през нощта по сръбската тв на "снежинки", че бнт-то не го предаваше....

О, тук бъркаш със сигурност! Това беше вторият полуфинал, който гледахме директно по БНТ. Вече ненавиждах Марадона и виках с пълно гърло за Белгия на Енцо Шифо. Марадона обаче вкара и двата гола и ме принуди за пръв и последен път да викам за Германия на финала. Няма логика да не е предаван директно полуфинал на световно първенство. Да, вярно е, че късните мачове бяха от един след полунощ. Помня, че в същия час играхме "водната топка" с Южна Корея...

Връзка към коментар
преди 2 минути , Duke каза:

О, тук бъркаш със сигурност! Това беше вторият полуфинал, който гледахме директно по БНТ. Вече ненавиждах Марадона и виках с пълно гърло за Белгия на Енцо Шифо. Марадона обаче вкара и двата гола и ме принуди за пръв и последен път да викам за Германия на финала. Няма логика да не е предаван директно полуфинал на световно първенство. Да, вярно е, че късните мачове бяха от един след полунощ. Помня, че в същия час играхме "водната топка" с Южна Корея...

Едва ли бъркам, но не ми се спори. Нощните мачове по спомен ги даваха на запис на следващият ден, но може и от 78ма да ми е спомена....

Връзка към коментар
преди 9 минути , ivan69 каза:

Едва ли бъркам, но не ми се спори. Нощните мачове по спомен ги даваха на запис на следващият ден, но може и от 78ма да ми е спомена....

Да, сигурно помниш световното в Аржентина. Аз от него имам спомен само от финалния мач. Нощните мачове от Мексико се даваха директно с малки изключения - някои късни мачове от груповата фаза вървяха на запис на следващия ден. Нима не помниш срещата с Южна Корея? Цяла София не спа до три през нощта. Помня, защото почти не ходехме на училище с това недоспиване...

Връзка към коментар
преди 11 минути , Duke каза:

Да, сигурно помниш световното в Аржентина. Аз от него имам спомен само от финалния мач. Нощните мачове от Мексико се даваха директно с малки изключения - някои късни мачове от груповата фаза вървяха на запис на следващия ден. Нима не помниш срещата с Южна Корея? Цяла София не спа до три през нощта. Помня, защото почти не ходехме на училище с това недоспиване...

Бяхме на военно обучение или както се казваше, та точно от мача с Южна Корея са ми бледи спомените. 

Май ПламенГетов им вкара от фаул, после ни изравниха в проливния дъжд, добре поспамихме темата за Евро 2024.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Сега се замислям и за още нещо от магеланска гледна точка. Имате ли национални отбори, които преди години сте "ненавиждали", а днес по-скоро "харесвате" до голяма степен заради посещения в страната и опознаване на хората там?

 

Аз давам христоматиен пример с Германия, който сигурно ще бъде потвърден и от други. През 80-те направо мразех националния отбор на ФРГ (впрочем, Байерн М също, но темата тук е за национални отбори). Имаше нещо надменно в германците, а освен това играеха адски прагматично и скучно, а бяха и вечно подкрепяни от съдиите. Днес, не че симпатизирам на германците, но определено и не изпитвам омраза към тях след като многократно обиколих страната, опознах манталитета на хората и завъдих много реални германски приятели...

 

Същата работа и с Холандия, които навремето не харесвах заради "тройката" от Милан. Реално по онова време единствено съм викал за тях на финала на Евро '88 по обясними причини. Днес, пак по обясними причини, холандците са "втория" ми любим отбор на големи форуми след Англия. И това пак до голяма степен се дължи на пътуванията в страната и естествено семейната емоционална връзка с ниската земя...

 

Сигурно подобни разсъждения са непонятни за младите хора, но "наборите" ще ме разберат...

 

Единствената константа в "омразата" ми е към другия финалист от Евро '88, но там пак е по обясними причини...

 

И така, имате ли примери в тази посока?

Връзка към коментар

Бих казал същото за Италия. "Ненавиждах" италианския футбол, заради Милан на Анчелоти 2005-2007, когато в един мач на Сан Сиро унищожиха любимият ми Юнайтед с 3:0 под проливния дъжд, а националният им отбор винаги се промъкваше на големи първенства до края - най-ярък пример са финала за СП 2006-та, когато развалиха празника на Зидан(който за мен беше играча на турнира) и 2020-та, когато биха англичаните. Но Италия и до момента (заедно с Япония и Гърция) ми е любимата страна за посещение. 🙂

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, Kosta Grudov каза:

Поне имат 3 сигурни мача 😄

 

Днес се заглеждам по някакви клипчета с най-добрите голове от Европейски Първенства, та да ви питам - кое ви е любимото Евро? 

На мен 2004-та година - чудесен форум с много изненади и уникални мачове като Англия-Португалия, чехите също направиха много добър рейд тогава.. (с гръцки корени съм, но не държах за Гърция на това евро 😄

Любимо ми е 92-ра, когато Дания стана шампион. Винаги викам за изненадващите фаворити, с изключение на гърците хаха

Принципно харесвам много сръбския клубен и национален спорт, та тогава можеше и Югославия да вземат златото, ако не бяха наказани. 96-та също беше велико Евро, стига Чехия да бяха били Германия на финала. Немците никога не са ми били симпатични. 

  • Браво 1
Връзка към коментар

Оставям и това клипче тук за човек, който ще играе на 6-тото си ЕП и е топ-реализатор в историята на европейските първенства - Кристиано Роналдо. 🙂 Португалците за мен тази година ще бъдат фактор. 
 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Аз винаги съм за по-слабия 🙂 В случая съм за Шотландия, но заложих на Германия, резултат 2:0. Ние залагаме в работата, колегите искат който спечели да черпи. Аз им казах, че искам нови обувки, от мен почерпка няма да видят 😄 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Ей, голям зор да се даде дузпа за Германия и това при решен мач! Затова писах по-горе. Ясно, че може да се даде, но чак пък 100%-ва с червен картон? За първата франсето с плонж я отсъди, ама там обективното в "катафалката" надделя над субективното. Жалко за тартаните...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Първото европейско, което ясно си спомням е 88 и разбира се уникалните холандци. А иначе любимо ми е 96, с изненадата Чехия. Във връзка с “ненавистта” към някой отбор, винаги най-анти са ми били германците. С риск да събудя негативни спомени и емоции, в повечето съфорумци, незабравим спомен ми е маршируването на Анди Мьолер, след последната дузпа на полуфинала на Уембли. Тогава имаха 11 здрави футболисти и двама 

вратари за резерви, които планираха да пуснат като полеви играчи при нужда, единия беше Оливър Кан. Мисля че играха 120 мин без смяна.

п.с. Скотите за съжаление са много зле, но се очакваше, жалко за карираната армия огромни са

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Честита победа на Германия. Зрелищно, смазващо превъзходство. Но дано не им изиграе лоша шега, защото тепърва ги чакат сериозни битки. 

Очаквах повече от Шотландия, предвид че спечелиха квалификационната си група и то с Испания, но явно на голям форум нещата са различни. 

Връзка към коментар
преди 14 часа, Duke каза:

Ей, голям зор да се даде дузпа за Германия и това при решен мач! Затова писах по-горе. Ясно, че може да се даде, но чак пък 100%-ва с червен картон? За първата франсето с плонж я отсъди, ама там обективното в "катафалката" надделя над субективното. Жалко за тартаните...

Не знам какво му се чудиха на това, какво като е решен мача? Следващият път да му откъсне крака от коляното, ама понеже е "решен мач" да не го свири и да не дава червен картнон? Иначе бях сложил килт и казах, че днес ще дойда на работа така, ако Шотландия бие, ама май биха само от центъра много пъти. 

 

 

преди 17 часа, Duke каза:

Сега се замислям и за още нещо от магеланска гледна точка. Имате ли национални отбори, които преди години сте "ненавиждали", а днес по-скоро "харесвате" до голяма степен заради посещения в страната и опознаване на хората там?

 

И така, имате ли примери в тази посока?

Първо щях да кажа, че винаги съм се опитвал да ги разделям тези неща. Поне от как съм станал в някаква възраст, в която пътувам повече. Обаче се сетих, че едно време много мразих шведите, защото ни биеха където ни хванат, ама като през 2008 изкарах 1 семестър там и ми станаха много на сърце, ама те са малко безлични, т.е. е долу-горе все тая 😄
 
Иначе, обожавам Испания, Италия и Португалия за пътуване, бил съм бая пъти, за бая време и на доста места във всичките, ама по никаъв начин не са ми приятни като футбол (да, различна им е играта, не ги слагам под един знаменател като стил, макар да има нещо общо в манталитета на театралничене) 

Шокиращото беше, че дълги години Англия ми бяха общо взето "втори" отбор, след холандците, ама последните години, покрай противния стил на Саутгейт, може би покрай "scouse, not English", покрай тъпотиите на the FA, на финала преди 3 години бях за Италия, които винаги съм ненавиждал. 

Иначе, смешките след снощния мач са безкрайно много, ама предполагам, че вече сте виждали доста от тях и няма да спамя допълнително. Днес се очертават няколко интересни мача, наздраве на всички 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

И аз си мисля, че дузпата и картона бяха очевадни, колкото и да не обичам немците. А ботушите от острова изобщо не ме изненадаха, очаквам и сърбите утре да треснат англичаните. Колкото повече отбори от Южна,Централна и Източна Европа продължат напред, толкова по-добре, за мен де. Довечера очаквам Хърватия и Унгария да не загубят, ако спечелят още по-добре.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 21 часа, Kosta Grudov каза:

Оставям и това клипче тук за човек, който ще играе на 6-тото си ЕП и е топ-реализатор в историята на европейските първенства - Кристиано Роналдо. 🙂 Португалците за мен тази година ще бъдат фактор. 

Аз прогнози за Роналдо няма да давам, че ... няма бял ден да види.  :crazy:

  • Смея се 4
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.