Прескочи до съдържание

ЕВРО 2024 - игра


Препоръчани мнения

Малко снимки от една от зоните за public viewing в Дюселдорф по-рано днес. Градът е пълен с всякакви фенове, настроението е на лице, но предполагам, че ще е много по-различно, когато има мач в града. За щастие ще имам скоро шанс да го усетя :rolleyes:

 

 

20240615_160846.jpg

 

20240615_161019.jpg

 

20240615_162406.jpg

 

И нашият герой:

 

20240615_162530.jpg

 

20240615_165528.jpg

 

Пряко включване от друга фен зона на брега на Рейн, ама ми беше далеч, а бързах да гледам поне второто полувреме, че първото го слушах по радиото. 

 

20240615_165613.jpg

 

И слънцезащитен крем са подготвили организаторите, ама тук лятото още не е дошло.

 

20240615_165732.jpg

 

Цените на напитките са прилични, поне на снощния мач коментираха, че са по-високи на стадионите. Хлебчетата с вурстчета също бяха до 6,50 най-скъпите.

 

20240615_165919.jpg

 

20240615_170103.jpg

 

Забавления за всички:

 

20240615_170224.jpg

 

20240615_170442.jpg

 

20240615_170524.jpg

  • Харесвам 13
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 56 минути , ivan69 каза:

Определено най-слабият мач до момента гледам в момента. Англичаните ясно, че толкова си могат, но съм потресен от страхливата игра на комшиите.

И те толкова си могат. Само дето знамето им е метър на метър, но на него е нарисувана уста два на два метра.

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Типичен старт на голям турнир за англичаните, дори можеше и да е по-зле. Играха 15-20 минути и толкова. Саутгейт продължава да залага на страхлива тактика дори и срещу отбор, който през първото полувреме беше готов да поеме поне тройка с гарнитура. Да видим нататък как ще е...

 

От друга страна съм обнадежден от играта на холандците и имам добро предчувствие за тях...

 

На този етап се получава чудесно първенство с висока резултатност, напук на опасенията, че играчите ще бъдат изморени от тежките първенства...

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Отново скандален мач и скандални избори на Саутгейт, едновременно съм и изненадан и не учуден, нещо като "фенът на Англия на Шрьодингер" 😄

Видя се първите 15 минути, че ако се разиграят мача ще отиде на сериозна разлика и той реши да ги дръпне назад. 😄 Фодън беше бледа сянка на това, което показва през сезона, явно напрежението като сложат националната фланелка им тежи много както винаги. 
А решението да пуска Трент титуляр изобщо не искам да го коментирам... Но поне победиха де, би трябвало да си вземат групата. 🙂

Малко съм разочарован от датчаните, вместо да си затворят мача и те като швейцарците пуснаха инициативата, но за съжаление бяха наказани..

Връзка към коментар

Кога някой е започвал с фойерверки и е печелил турнира? Може би Испания през 2008 и Франция през 2000. Ок - и Германия унищожи Португалия през 2014, ама после не можа да победи Гана и игра продължения и едвам се справи с Алжир на 1/8 финал.  Големите победи и впечатляващите мачове в началото на груповата фаза много, ама много рядко са показателни за това, което ще се случи на елиминациите. 
Испания и Арженина започнаха със загуба световните през 2010 и 2022. Испания дори вкара само 6 гола в 7 мача аз да го спечели. Португалия се класира на магия, като трети отбор през 2016 и после острани Хърватска с гол в 120 мин при кажи-речи единствената си (контра) атака в целия мач.
На обратния полюс бяха примерно Холандия - размазаха всички в групата си през 2008 (световните шампион и вицешампион от 2006 + доста силните тогава Румънци) и вече идваха като голям фаворит, ама си паднаха от Русия на 1/4 финал.   
 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

За съдийството никой нищо не пише, но за мен беше повече от скандално. Само в рамките на няколко минути, "лястовичка" пред педала на Сърбия бе свирене фал, вместо картон за симулация, а след няколко минути Белингам не беше изгонен за удар без топка. Може само да гадая какво щеше да бъде ако бяха в обратната посока ситуациите, но съм сигурен, че щяха да гледат поне вар за бутането без топка.....Довечера очаквам още по брутални съдийски тесли срещу Румъния. За съжаление Балканските отбори към момента са пълно фиаско....

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, stormbringer каза:

Кога някой е започвал с фойерверки и е печелил турнира? Може би Испания през 2008 и Франция през 2000. Ок - и Германия унищожи Португалия през 2014, ама после не можа да победи Гана и игра продължения и едвам се справи с Алжир на 1/8 финал.  Големите победи и впечатляващите мачове в началото на груповата фаза много, ама много рядко са показателни за това, което ще се случи на елиминациите. 
Испания и Арженина започнаха със загуба световните през 2010 и 2022. Испания дори вкара само 6 гола в 7 мача аз да го спечели. Португалия се класира на магия, като трети отбор през 2016 и после острани Хърватска с гол в 120 мин при кажи-речи единствената си (контра) атака в целия мач.
На обратния полюс бяха примерно Холандия - размазаха всички в групата си през 2008 (световните шампион и вицешампион от 2006 + доста силните тогава Румънци) и вече идваха като голям фаворит, ама си паднаха от Русия на 1/4 финал.   
 

 

Така е. Ама Англия така и така ще отпаднат безславно, поне да започнат ударно, а не безлично.

Саутгейт вече си е взел дозата участгие в реклами след провали.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 10 минути , ivan69 каза:

За съдийството никой нищо не пише, но за мен беше повече от скандално. Само в рамките на няколко минути, "лястовичка" пред педала на Сърбия бе свирене фал, вместо картон за симулация, а след няколко минути Белингам не беше изгонен за удар без топка. Може само да гадая какво щеше да бъде ако бяха в обратната посока ситуациите, но съм сигурен, че щяха да гледат поне вар за бутането без топка.....Довечера очаквам още по брутални съдийски тесли срещу Румъния. За съжаление Балканските отбори към момента са пълно фиаско....

Защо да има тесли срещу Румъния, заради войната с Русия ли?

Не виждам никаква логика в това, ако беше така щяха да ги направят шампиони направо. Скоро спорих с едни приятели, че украинците едва ли не са им подарили класирането заради войната, а хората си спечелиха баражите, бяха в тежка група с Англия и Италия, имат футболисти играещи в Челси, Арсенал и като цяло играят приятен и атакуващ футбол последните 7-8 години.. 
Даже съм ги сложил да спечелят групата.. 🙂

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 17 минути , Kosta Grudov каза:

Защо да има тесли срещу Румъния, заради войната с Русия ли?

Не виждам никаква логика в това, ако беше така щяха да ги направят шампиони направо. Скоро спорих с едни приятели, че украинците едва ли не са им подарили класирането заради войната, а хората си спечелиха баражите, бяха в тежка група с Англия и Италия, имат футболисти играещи в Челси, Арсенал и като цяло играят приятен и атакуващ футбол последните 7-8 години.. 
Даже съм ги сложил да спечелят групата.. 🙂

 

Само като си спомня последната ни контрола с тях, в която можеха да ни вкарат 20 гола, изтръпвам.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Duke каза:

И първата голяма изненада на европейското е факт!

За мен изненада е категоричната победа на Румъния. Не виждам с какво Украйна са толкова по-добри от Румъния, че загубата им да е чак голямата изненада.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
На 17.06.2024 г. в 12:06, Kosta Grudov каза:

Защо да има тесли срещу Румъния, заради войната с Русия ли?

Не виждам никаква логика в това, ако беше така щяха да ги направят шампиони направо. Скоро спорих с едни приятели, че украинците едва ли не са им подарили класирането заради войната, а хората си спечелиха баражите, бяха в тежка група с Англия и Италия, имат футболисти играещи в Челси, Арсенал и като цяло играят приятен и атакуващ футбол последните 7-8 години.. 
Даже съм ги сложил да спечелят групата.. 🙂

 

 За мен именно войната донесе медийни трансфери на Мудрик в Челси и Лунин в Реал Мадрид. Иначе не виждам тези двамата каква класа имат,че да играят в такива отбори. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Вчерашния ден беше чудесен за мен. Едни от малкото нации на европейското, спечелиха първите 2 мача на деня. Оказа се че можем да бием всякакви африканци, араби и новоевропейци. Австрийците също ми харесаха много и ако си бяха вкарали положението мисля, че щяха да си затворят мача. Дано наистина европейски отбор спечели "европейското".

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Азиатско дерби на "Европейско" първенство...За мен страни и отбори от страни като Турция,Израел,Азербайджан,Грузия и Армения нямат място в Европа,а трябва да си играят в Азиатските турнири и първенства!

  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 11 часа, crazyhorse каза:

Азиатско дерби на "Европейско" първенство...За мен страни и отбори от страни като Турция,Израел,Азербайджан,Грузия и Армения нямат място в Европа,а трябва да си играят в Азиатските турнири и първенства!

Принципно си абсолютно прав.  От друга страна в доста отбори коренните жители на Европа са по-малко от пръстите на едната ръка. Аз лично симпатизирам на отбори, които играят с местни футболисти. А като качество Турция-Грузия беше черешката на тортата в мачовете от 1 кръг. На другия полюс Сърбия-Англия, които не знам как не спукаха топката. Засега първенството е доста приятно за гледане. С изключение на Шотландия и Украйна останалите отбори са абсолютно равностойни. Всеки може да бие всеки, очаквам доста "изненади" и в днешния ден и до края.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
На 14.06.2024 г. в 19:36, Duke каза:

Сега се замислям и за още нещо от магеланска гледна точка. Имате ли национални отбори, които преди години сте "ненавиждали", а днес по-скоро "харесвате" до голяма степен заради посещения в страната и опознаване на хората там?

 

 

Много интересен въпрос. Преди 46 години, когато почнах да гледам футбол, живеехме в едно друго време, където футболът и рок музиката бяха нещата с които успявахме да "избягаме" от времето и строя в който живеехме. Тогава Симпатизирах на Италия, Франция, Португалия(1984). Омразни ми бяха СССР и всички отбори от бившия соц. лагер. Сега 46 години по-късно нещата са доста променени. Все още имам сантимент към Италия и Португалия, Франция определено не ме кефи, но усетих, че съм фен на Всички отбори от бившия соц. лагер. Даже бях за Албания срещу любимата Италия.... Не знам на какво се дължи това, може би защото тази част на Европа просто ми харесва най-много. Хубаво е че Полша, Словакия, Чехия, Унгария, Румъния, Хърватска, Сърбия, Турция, Грузия , може и да пропускам някой са на това европейско и стискам палци за тях. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 17 часа, Worldismine каза:

 За мен именно войната донесе медийни трансфери на Мудрик в Челси и Лунин в Реал Мадрид. Иначе не виждам тези двамата каква класа имат,че да играят в такива отбори. 

Ами за мен едно са медийни трансфери, които се правят по всякакви причини между другото, друго е някой да твърди, че успехите на националния им отбор са подарени.. А Лунин специално прави добри мачове за Реал М, Мудрик е дупка в Челси, но мога да посоча още 10 футболиста от различни националности, които са дупки и пак струват по 70-80 млн.. 

 

Иначе без съмнение за мен мача на Еврото за момента беше Турция-Грузия, чудесен двубой. 

Малко съм разочарован от португалците, можеха да си решат мача много рано, вместо да си го правят труден и да го измъкват на късмет. 
 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.