Прескочи до съдържание

ЕВРО 2024 - игра


Препоръчани мнения

Нов спиращ дъха мач! Албанците определено са ми любимци вече, както Мароко преди 2 години. Искрено вярвам, че Албания ще бие Испания и ще прескочи ужасната група. Хърватите мисля, че си заминават безславно, но да видим. В един от сайтовете победа на Албания, над класиралата се практически Испания е 10,97 , надявам се да ми платят една семейна почивка през 2025.

  • Смея се 1
Връзка към коментар

Хърватите са в проблематичен период на смяна на поколенията, при който старите не пускат кокала, а новите все още трябва да се доказват. Въобще не съм изненадан от Албания. Предвиждах трудна победа за Хърватска, както предвидих и трудна победа за Италия в първия мач. Албания можеше дори да спечели в последните минути, но не повярваха докрай в себе си и на практика се простиха с шансовете за достигане до елиминациите. Само чудо и чутовна глупост на Италия може да спаси Хърватска от отпадане в груповата фаза...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , Duke каза:

. Албания можеше дори да спечели в последните минути, но не повярваха докрай в себе си и на практика се простиха с шансовете за достигане до елиминациите. 

Тук определено не съм съгласен. Играят с Испания, които практически са се класирали, вероятно след мача с Италия и математически ще са се класирали. Ако не си забравил преди 2 години в същата ситуация загубиха от Япония да изхвърлят Германия от световното 2022. Аз лично смело залагам на Албания!

Връзка към коментар

Аз си мисля, че Хърватите могат да се класират напред подобно на Португалия 2016г. То не бяха хиксове тогава, късмет ли, но видяхме какво направиха. 

Сега просто им трябва 1:0 срещу Италия и са на осминафинал. 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 16 часа, ivan69 каза:

Тук определено не съм съгласен. Играят с Испания, които практически са се класирали, вероятно след мача с Италия и математически ще са се класирали. Ако не си забравил преди 2 години в същата ситуация загубиха от Япония да изхвърлят Германия от световното 2022. Аз лично смело залагам на Албания!

Всички подценяваме пак Италия ми се струва. Довечера бият и Испания рязко не са толкова сигурни 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 19 минути , stormbringer каза:

Всички подценяваме пак Италия ми се струва. Довечера бият и Испания рязко не са толкова сигурни 

С тази голова разлика 3 точки им стигат за да се класират, а един Х практически класира и 2та отбора. Аз също съм за Италия, не знам защо не ги броят за живи...

Връзка към коментар

Страшно самоубийство ще бъде испанци и италианци довечера да не играят за миролюбив хикс, а не виждам албанците как точно ще бият накрая Испания при положение, че тогава ще се правят сметки в кой поток да се попадне нататък. За мен от тази група се класират Испания и Италия, а по-скоро Албания и Хърватска отпадат или евентуално хърватите се класират при добро стечение на обстоятелствата...

Връзка към коментар

След днешния, безличен мач на англичаните, започвам да си мисля, че този път са решили да не се спускат още отначало и да го играят “умряла лисица” до елиминациите. Вероятно им е писнало да търчат напред назад всяко първенство, пък накрая “ again it’s not coming home”. Да видим

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 26 минути , Worldismine каза:

Англичаните играят отвратително грозен футбол. От играене на умрели лисици, ще се окаже, че толкова са им възможностите. Треньорът им е изключително слаб. 

 

Аз нямам спомени островитяните да са ирали приятен за окото футбол. Последният художник на терена от тях май беше Уодъл.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 58 минути , Zaro каза:

 

Аз нямам спомени островитяните да са ирали приятен за окото футбол. Последният художник на терена от тях май беше Уодъл.

О, десет години след Уодъл имаха още един изключителен отбор, но манекенчето не издържа на провокацията на Чоло и всичко рухна. Това беше най-силния национален отбор на Англия, който съм гледал от Испания '82 чак до днешна дата...

Връзка към коментар
Преди 1 час, Zaro каза:

 

Аз нямам спомени островитяните да са ирали приятен за окото футбол. Последният художник на терена от тях май беше Уодъл.

Да той беше, след него донякъде Газа и Мат льо Тисие. Манекенчето освен да бичи корнери, друго не помня.

Връзка към коментар

Аман от автоголове на това първенство. Да част от футбола е, но ми се струва, че са прекалено много засега. Сега как да призная и да се радвам, че Испания взеха 3 точки, нищо че бях за тях. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За мен най-силният им отбор беше 2006-та година, на хартия и сега като го погледна изглежда чудовищно на 90% от постовете. Но и тогава не показаха никаква кой знае каква игра и накрая както винаги отпаднаха с дузпи.. 

А, "манекенчето" в края на кариерата си им движеше играта и играеше по-добре от всичките скъпоплатени звезди, че даже и ги класира собственоръчно на едно световно :)) Но като фен на Юнайтед и особено на Бекъм, няма как да не го защитя 😄

 

Потресаващи бяха вчера иначе, страшно разочарование, Трент не трябва да помирисва терен повече, защо държи Мейну и Палмър на пейката също не знам.. 


Испанците направиха много добър мач, само ме е яд, че не си вкараха някое от другите положения, че ми избяга точния 2:0 😄

EDIT: А, хванал съм го, в един друг киктип си го бях променил на 2:0 😄

 

 

Връзка към коментар

Моята теория е, че липсата на ядро от играчи на Ливърпул, Арсенал и Юнайтед в националния отбор на Англия, е в основата на липсата на манталитет на победителя, който пък от своя страна е най-важното условие за успех в решителните мачове. Именно затова и загубихме финала на европейското насред Уембли от Италия. И това, при положение, че още в редовното време срещата трябваше да бъде решена с разлика. Моите уважения към успехите на Сити, Челси и Тотнъм, но няма как играчите от тези отбори да съставляват гръбнака на националния отбори и да се очакват чудеса. Впрочем, положението е същото и с националния отбор на България. Липсата на ядро от играчи на ЦСКА и Левски води до негативни и направо посредствени резултати. Във футбола, както обичам да казвам, всичко е подчинено на публиката и традициите, а тези две неща вървят ръка за ръка с историческите тенденции, които превръщат един клуб в нещо повече от футболен отбор...

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 5 часа, Duke каза:

Моята теория е, че липсата на ядро от играчи на Ливърпул, Арсенал и Юнайтед в националния отбор на Англия, е в основата на липсата на манталитет на победителя, който пък от своя страна е най-важното условие за успех в решителните мачове. Именно затова и загубихме финала на европейското насред Уембли от Италия. И това, при положение, че още в редовното време срещата трябваше да бъде решена с разлика. Моите уважения към успехите на Сити, Челси и Тотнъм, но няма как играчите от тези отбори да съставляват гръбнака на националния отбори и да се очакват чудеса. Впрочем, положението е същото и с националния отбор на България. Липсата на ядро от играчи на ЦСКА и Левски води до негативни и направо посредствени резултати. Във футбола, както обичам да казвам, всичко е подчинено на публиката и традициите, а тези две неща вървят ръка за ръка с историческите тенденции, които превръщат един клуб в нещо повече от футболен отбор...

 

Когато ядрото на изброените от теб клубове са чужденци, няма как националният отбор да бъде читав. Английските клубове играеха различен футбол до началото на 90-те, когато отборите им се състояха от англичани и треньорите им бяха англичани (пак толкова посредствени, но уж добри на местна почва). Играта им беше коренно разлчина и затова в някои периоди газеха на клубно ниво.

След правилото Босман националната принадлежност на клубните отбори се разми, гръбнакът на водещите им отбори е от чужденци. Звезди англичани няма. Просто няма. Всички нападатели от Шиърър насам са на изключително ниско ниво.

Не на последно място, в Европа футболът се повече се превръща в спорт за по-бедните, следствието от което е, че типичният английски ръб от махалата вече не играе футбол.

Левски и ЦСКА имаха най-добрите играчи по други причини, така че примерът трудно може да бъде единственото обяснение на ситуацията.

А в един такъв период, в който националният се състоеше от по 5 човека от двата отбора, реденето на състава започваше с единадесетия, бате Айко, който тогава даже беше играч на отбор от Б група.

image.jpeg.21efe23ea21b3010ce3b2ed7b1ffa556.jpeg

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Влезли Саутгейт и Куман в един бар и казали на бармана:

- Черпи по една бира!

- А защо аз?!?

- Защото ние се обзаложихме който е по-зле да черпи, ама е доста трудно да се определи...

  • Харесвам 2
  • Смея се 2
Връзка към коментар
28 minutes ago, Фил said:

Влезли Саутгейт и Куман в един бар и казали на бармана:

- Черпи по една бира!

- А защо аз?!?

- Защото ние се обзаложихме който е по-зле да черпи, ама е доста трудно да се определи...

Къци, ти ли си?

  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Африканското дерби на евро 2024 логично завърши наравно. Отменения гол няма да го коментирам, ако беше в другата посока щеше да бъде признат.Настана време за тънки сметки.

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към коментар
На 21.06.2024 г. в 5:08, Zaro каза:

 

Аз нямам спомени островитяните да са ирали приятен за окото футбол. Последният художник на терена от тях май беше Уодъл.

Гаскойн 😉 1996 заслужаваха титлата.

 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.