Прескочи до съдържание

ЕВРО 2024 - игра


Препоръчани мнения

На 21.06.2024 г. в 9:48, Kosta Grudov каза:

 

😄

Потресаващи бяха вчера иначе, страшно разочарование, Трент не трябва да помирисва терен повече, защо държи Мейну и Палмър на пейката също не знам.. 

 

 

Клубните пристрастия са хубаво нещо, ама понякога е добре да не се правят много, много крайни изказвания. 

Палмър на терена, със забрана да минава центъра какво щеше да прави? Аджендата срещу Трент е много забавна, като играеш с вързан отбор, дето играе система за Стоук или Бърнли на Шон Дайл, няма много файда от играчи на Сити, Ливърпул, Арсенал, от голмайстора на Бундеслигата и т.н. С играчи от Евертън, Уест Хям и пр. ще им се получи много по-добре, защото поне са свикнали в такава схема. 

 

П.с. сигурен съм, че Трент е виновен за разположението по терена на останалите, също и той ще е да е виновен, че след като излезе даже атака не направиха повече англичаните 

20240623_152916.jpg

IMG_20240623_153606.jpg

Връзка към коментар
преди 2 часа, era123 каза:

Аре, Scotlaaaand......freedooooom!

Много исках, да победят, най-вече заради уникалната им публика и огромното желание, но ….. трябва да сме честни, по-безобразно слаб отбор на това европейско няма. Пълни дърводелци!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 18 часа, stormbringer каза:

 

20240623_152916.jpg

IMG_20240623_153606.jpg

Далеч не се изказвам така, заради клубни пристрастия, примерно към Уокър, който е играч на Сити нямам никакви забележки. Но другият им представител Фоудън и той е за закотвяне на пейката с тази си игра. За мен Трент категорично бе най-слабият на терена през тези 2 мача и като заговорихме за схеми на игра - точно той там не може да се впише по никакъв начин с тази тактика на Саутгейт, едно е около теб да имаш летящите футболисти на Клоп, които те покриват на всяка крачка, друго е да нямаш никаква подкрепа на тази позиция. За мен Трент като халф би работило единствено при Клоп. Тук, или да го връща на бека, като тогава трябва да играе 5-2-3, или да пусне някой, който може да внесе креативност (Мейну), или някой който просто да затвърди защитната игра и да е втори CDM до Райс (той нали се оплака, че му липсвал Филипс 😄 ). Така че това е моето мнение, няма нищо общо с това, че е играч на Ливърпул.

 

Вчера и двата мача ме порязаха в продълженията, бях на 3 минути от това да позная Швейцария като първенец в групата и на 30 секунди от самоубийствения Х на Шотландия 😄 

 

 

Връзка към коментар

На това европейско съм доста слаб с прогнозите, въртя се около 26-о място, но затова пък имах интензивен магелански график по трасето ОАЕ-Сейшели-Канада. Пропуснах доста мачове, но вече влизам в час. От това, което видях, Испания като че ли ми се струва най-стабилна. Франция, Нидерландия, Италия и Германия не са за подценяване също, но не очаквам Германия да стане шампион тази година. Англичаните са трагедия, както винаги. Благодарение на пътуванията ми из източна Европа, страни като Хърватия, Словения и Грузия и техните национални отбори са ми доста симпатични, но не подкрепям всички отбори на изток от Виена. Унгария, Словакия, Сърбия, Албания не ме кефят. Особено албанците с техните глупави етнополитически изцепки и обиди.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 20 часа, HUNT каза:

Много исках, да победят, най-вече заради уникалната им публика и огромното желание, но ….. трябва да сме честни, по-безобразно слаб отбор на това европейско няма. Пълни дърводелци!

Мен също ме е яд, защото всички знаем, че......No Scotland, no party... Страхотна публика, днес гледах видео извън стадиона по време на изпълнение на химна... Ами, чуваше се по-добре от концерт на коя да е от новите набедени звезди...

 

Иначе, ясно е, че ще отнесат малко майтап от братчедите...

 

FB_IMG_1719249081930.jpg.5ca0d83a8d5e5a73f9832d8b1cadbb93.jpg

 

 

  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 6 минути , HUNT каза:

Мистер Спалети започва да напипва състава и да намества пъзела. Осминафинал с албано-косовско-африканската сбирщина, ще е вълнуващо 😉

Ma чертаменте, синьор Хант! 🙂 И аз така мисля. Швейцария не е за подценяване, но определено е един от удобните съперници. Надявам се, че и братята хървати ще се класират.

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 14 минути , Crazy Horse каза:

Ma чертаменте, синьор Хант! 🙂 И аз така мисля. Швейцария не е за подценяване, но определено е един от удобните съперници. Надявам се, че и братята хървати ще се класират.

Грацие милле, синъор Кавалло. За Хърватите нека! 🍺

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Във втори пореден мач хърватите злощастно загубиха трите точки в последните минути на даденото от съдията продължение. Класирането им на осминафиналите ми се струва много малко вероятно. То би се случило при щастливо за тях стечение на обстоятелствата в групи C и F. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Отказах се да давам прогнози, защото съм доста пристрастен, жалко за 2та балкански отбора, които си заминават за сметка на ботушите от острова....Успех на Словения, Сърбия, Австрия и Полша довечера.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

В началото имаше интересни мачове с повечко голове. В последния кръг положението е трагично. Всеки си прави сметки, играе защитно. Да идват по-скоро осминафиналите за да става интересно. 

Относно фаворитите и там ситуацията е трагична. За Англия е ясно, вие достатъчно добре ги описахте. Чудно ми е какво става с Франция и какво се промени за година и половина от световното в Катар. Там мачкаха, играеха атрактивно, а сега... Бледа сянка. 

Германия се опитаха да ни стреснат с това гръмко 5:1 на старта, но после се видя, че и те са "посредствен"  фаворит. 

Май само представителите на Иберийски полуостров радват с играта си. 

Просто искам да се радвам на някой отбор, който играе с желание и печели с офанзивна игра без значение от името му. 

 

Засега май Австрия е в тази графа. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Голямата ми мечта е Саутгейт да се обади на Клоп за някакъв съвет за оставащите мачове (ако въобще е правилно да се употребява множествено число в случая). Това е истинско изкуство - да превърнеш потенциално най-атрактивно играещия отбор в света в механичен сбор от индивидуалности без ясна идея по каква работа са в Германия това лято. Направо нямам думи!

 

Сега съм изправен пред истинско лично предизвикателство ако се случи логичното и Англия срещне Нидерландия в осминафиналите. За което впрочем, вината е изцяло на последните и особено на безумната им защита водена от Биг Върдж, който сякаш продължава тенденцията от сезона му в Ливърпул да редува силни с посредствени мачове. При подобно развитие е ясно, че поне ще имам фаворит на четвъртфинала, но някак имах усещане за нещо повече тази година...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Приятната изненада на турнира до момента е категорично Австрия. Играят страхотен футбол,пък и печеливш. За разлика от Гърция, които станаха шампиони с катеначо и изключително грозен стил, Австрия играе много разкрепостено. Стискам им палци поне за полуфинал. Има и всички условия затова, след като в техния поток останаха Англия и Италия, а в другия се набутаха Испания, Германия, Португалия и Франция. За съжаление,там ще се избият, докато в долната част на схемата някой измежду слабо играещите уж грандове може да добута на мускули чак до финал.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 6 минути , Worldismine каза:

 За съжаление,там ще се избият, докато в долната част на схемата някой измежду слабо играещите уж грандове може да добута на мускули чак до финал.

Често се случва, Португалия така им върза през 2016, ама историята помни само победителите, а не френските супернайсет гола до финала или страхотната игра на Хърватите до злощастната 120 мин и контрата на Роналдо и Куарешма. Сега са съвсем друг отбор, който играе доста добре, ама не може да избяга от иберийската си театрална същност (поне до вчера, имаше само 1 футболист с жълт картон за симулация, и то получи по един и в двата мача - "щокиращо" е португалец). Швейцария и друг път са показвали добра игра в групите, ама като дойдат елиминациите и сгъват срещу по-опитните отбори. За съжаление, очаквам същото и от Австрия. Дано да греша.    
 

Връзка към коментар
преди 13 минути , stormbringer каза:

Швейцария и друг път са показвали добра игра в групите, ама като дойдат елиминациите и сгъват срещу по-опитните отбори.

Напълно съм съгласен, но този път имам чувството, че имат реални шансове да "изклатят" италианците или поне така ми се иска да е предвид вероятността Англия да срещне един от еврокошмарите си на четвъртфинал - при положение, че въобще се класира за него, разбира се...

 

Относно Австрия, наистина играят много приятен за окото футбол - разкрепостено, прагматично, без излишни фойерверки, но нека да видим как ще се справят в елиминационен мач, в който напрежението е много високо, липсва елемент подценяване и всичко се решава от индивидуалните грешки...

 

И тук бих прогнозирал крах за Испания в елиминационната фаза. Чисто статистически обикновено най-атрактивно играещите отбори първи си заминават във втората фаза на турнира...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Украйна (не че съм за тях) отпадна с 4 точки на сметката си, а ще има отбори които ще продължат с по-малък актив. Въобще тоя формат да продължават еди си колко най-добри трети отбори е глупав за мен. Има отбори, които играят антифутбол и продължават, щастливи губещи ала бала, тъпотия! 

За мен по добре щеше да бъде повече групи, но да продължават само по два отбора. 

Връзка към коментар

Регламентът позволяващ класиране на 4 от 6 трети отбора в групата е тотално сбъркан, но бих напомнил на наборите, че именно по този начин и само с две точки в актива, се класирахме на осминафинал на световното в Мексико '86

 

Жалко за украинците, защото играха за победа, докато белгийците в последните минути буквално източваха часовника, което ще им изяде главата, защото като втори се натресоха на Франция...

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

По принцип е така, обаче по този начин до последния кръг почти всички имат шанс за класиране и интригата седи до края. Сметките така са по трудни и се играят здрави мачове. Пример в това отношение, отново с наше участие е 2004, Швеция, Дания и Италия.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Когато скандинавците извъртяха един миролюбив хикс, който идеално устройваше и двата отбора...

 

Сметки винаги ще има и затова на големите първенства, всички чакаме да започнат директните елиминации, при които няма място за сметки...

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 13 часа, Duke каза:

Голямата ми мечта е Саутгейт да се обади на Клоп за някакъв съвет за оставащите мачове (ако въобще е правилно да се употребява множествено число в случая). Това е истинско изкуство - да превърнеш потенциално най-атрактивно играещия отбор в света в механичен сбор от индивидуалности без ясна идея по каква работа са в Германия това лято. Направо нямам думи!

 

IMG-20240625-WA0000.jpg

 

 

Какъв прекрасен ден за грузинския футбол 😂

Връзка към коментар

Грузинците са топ. Играят вдъхновено и като отбор, всеки покрива другия. Турците са ми фаворит за най-дразнещ участник. Абе както е казал Валерката Божинов, европейското ще бъде спечелено от европейски отбор, но във футбола няма нищо сигурно 😅

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.