Прескочи до съдържание

ЕВРО 2024 - игра


Препоръчани мнения

Много интересни осминафинали се получават. Испанците изкараха късмет с Грузия, както и португалците със Словения, но Белгия - Франция ще е като че ли най-железният осминафинал. Австрийците и аз мисля, че са най-приятната изненада и се надявам да преодолеят лесно Турция. Майтапът е, че точно на 2 юли ще сме в Истанбул. Ще гледам мача на живо, без да проявявам видими емоции. 🙂 Ще стискам палци и на словаците срещу англичаните.

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към коментар

Прекрасни 1/8 финали! Късмет за Румъния и Словакия срещу 2та най-слаби според мен отбори промъкнали се до тази фаза. Турция дръпна късата клечка срещу най-стойностния отбор, но има шансове. От другата страна на схемата съм за Грузия и Словения. Спокойно ще пропусна 2та мача на Германия и Франция, не ме вълнуват просто.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

За мен схемата с третите отбори е много добра, защото имаш шансове и след две загуби, което прави абсолютно всеки мач и гол важен. Иначе при два класирани,след това играят за сметки и здраве, както камерунците пуснаха 5 гола на Саленко в онзи уговорен мач. Те още преди Брикс бяха в топли връзки, и на Мондиале 90 наредиха мача 4:0 ,за да може Сборная тогава да има шанс за класиране 😁

 

Малко тъпо, че с 4т. не се класираш, а някои с 3 в другите групи успяват,но това е вече въпрос и на шанс. В квалификационните групи сякаш е по-различно, и там може да си в компания на по-слаби отбори и да се сдобиеш лесно с квота, а в други групи да имаш повече точки ,но конкуренцията да е жестока и да отпаднеш. 

 

Чакат ни много интересни мачове, моята прогноза е за съседски полуфинали :

Испания - Португалия 

Италия - Австрия 

Връзка към коментар
преди 8 минути , Worldismine каза:

Чаках ни много интересни мачове, моята прогноза е за съседски полуфинали :

Испания - Португалия 

Италия - Австрия

О, това наистина ще бъдат два епични полуфинала!

 

Аз пък се надявам на други два класически съседски (частично) полуфинала:

 

Англия - Нидерландия

Германия - Франция

 

И съответно тоталната класика на финала:

 

Англия - Германия

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 45 минути , Duke каза:

И съответно тоталната класика на финала:

 

Англия - Германия

С коментатор Гари Линекер.

 

Но по отношение на англичаните това е в сферата на фантастиката.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Най-после е време за 1/8 финали! Аз очаквам за 1/4 финалите да се оформят следните двойки:

Испания - Германия

Португалия-Франция

Словакия-Италия

Нидерландия-Австрия

 

Стискам палци на грузинците срещу испанците и на словенците срещу португалците, но съм реалист.

 

А, на полуфиналите очаквам:

Испания-Франция

Италия-Австрия

 

Финал: Испания-Италия

Испанците са фаворити за мен.

 

 

 

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към коментар

Много слаба Италия, заслужено отпаднаха. А, аз на финал ги сложих. На това европейско нищо не познавам. Германците определено имаха едно рамо от съдията, но поне играха активно. Като се замисля финал Германия-Австрия също е много вероятен. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Заслужена победа за Швейцария. Не посмях да заложа на тях, въпреки, че имах усещането, че ще изхвърлят безобразно играещите италианци, които се измъкнаха от групата за сметка на Хърватска...

 

Относно другия мач, започвам да намразвам VAR. Разбирам, че всичко опира до технологиите, но субективното усещане остава, защото при засада реално не се показва момента на паса, а това в крайна сметка е определящо. Това със звуковата диаграма при игра с ръка някак повече възприемам, макар, че пак има нюанси...

 

Днес е време за поредната мъка с рецептите на този човек...

 

FB_IMG_1719730311502.jpg.5ea3e1d7c2d85870910237c3a5995bbe.jpg

  • Смея се 2
Връзка към коментар

Това е засадата, смЕх. Да му мислят чернокожите във Франция и Англия, ако са превъзбудени от мача, оная работа ще им е винаги в засада. Вар постепенно убива емоцията във футбола. И никой не ти дава обяснение за момента на паса. Те могат да си го гласят както искат. Огромен радетел за вар в България беше именно убиецът на нашия футбол Кирил Домусчиев. Неслучайно. 

received_777969011205415.jpeg

  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Обвиненията към ВАР са пълни глупости. За мен системата и помогнала за изчистването на играта от несправедливости повече отколкото е отнело. Писнало ми е да се говори дали е имало засада или е нямало с години. Сега е ясно. Естествено, че винаги има и субективен фактор, но затова са виновни хората и правилата, а не системата. 
 

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 8 минути , Zlia каза:

Обвиненията към ВАР са пълни глупости. За мен системата и помогнала за изчистването на играта от несправедливости повече отколкото е отнело. Писнало ми е да се говори дали е имало засада или е нямало с години. Сега е ясно. Естествено, че винаги има и субективен фактор, но затова са виновни хората и правилата, а не системата. 
 

Точно!

Що се отнася до засадата - има чип в топката и това прави момента на паса ясен за системта, не като във ВЛ, където чертаят линии и сменят кадри и се чудят кога е имало пас и дали чертаят линиите на правилния кадър. 

 

Като нямаше ВАР "ама защо не видяха тази засада, или онзи фаул", сега има видео - "ама то ми уби кефа от играта". Реалността е, че просто феновете трябва да мрънкат. Преди мрънкаха защо съдиите не са видяли нещо, сега мрънкат защото са го видяли. Аз не казвам, че съдиите не са олигофрени - олигофрени са, където могат да интерпретират ситуацията обикновено омазват всичко, ама вината не е в технологията. 


Тъпо за Дания, симпатичен отбор са, опитаха се, имаха и шансове, ама много пропуски на Холанд от АлиЕкспрес. Като си аутсайдер, нямаш право на такива.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

ЕВРО 24 май се оказа повече домакинско за Турция, отколкото за Германия. Груповата фаза е била посетена най-много от турци. Германците са втори. Теоритично е възможен финал Германия - Турция.

 

img_2_1719736444473.jpg

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Миии не е така. Нали домакинство се взима уж за престиж и евентуално някакви печалби, в случая те са си за Германия. А и повечето от тези турци сигурно живеят в Германия.

 

Сещам се за световното в Бразилия, оказа се че много малко чужденци са го посетили, под милион бяха. Предполагам заради репутацията на Бразилия и повечето са били аржентинци. Казаха, че миналата година е била рекорд като посещаемост от чужденци въобще, така че дори и за световното са били доста по-малко. Аз лично на световното видях само една група 3-4 чужденци, май германци бяха, питаха ме къде се взимат билетите за мача (беше в мола, където ходя обикновено). Сори за офтопика.

Връзка към коментар

Безобразна Италия, напълно заслужено отпадна, жалко за Дания, но у дома и стените(съдиите) помагат. Швейцария за мен са отбора с най-стойностен футбол досега, до финала единствено Австрия може да ги затрудни. Успех довечера на Словакия и Грузия, гладни,мотивирани и по-сплотени са.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Май не е Трент големият проблем на Англия, а? За малкото си време на терена беше създал почти всички ситуации, а в последните 2 мача дори не започва и за тези 3 полувремена до тук, са вкарали 0 гола, и към момента (на почивката със Словакия) отпадат. Могат да обърнат тази мач, разбира се, ама наративът "Trent - bad" нещо се пропука 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искрено съчусъвам на феновете на Англия, включително и сина ми Ради. Аз лично по-безличен отбор не съм гледал в последните 46 години, а доста съм гледал.....Оставяме на страна 6 минути добавено време като не беше спирана играта и над 3 минути беше безумие. Гениалността на Белингам ги спаси, но срещу Швейцария ще си получат заслуженото. 

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към коментар

Англичаните се измъкнаха по терлици, а Италия не можа, а и не трябваше. Малката разлика между двата отбора е, че все пак Англия има няколко класни играчи като Белингам и Кейн, а Италия в момента има Скамака, Ретеги и Ди Лоренцо и още куп пълни бездарници. Честно казано не мога да приема всеобщия възторг от повечето хора, относно качеството на първенството. За мен е тотално скучно и освен Турция- Грузия, друг вълнуващ мач не мисля че има. Дано останлите мачове ме опровергаят, но не мисля, че ще се случи.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Край няма мъката на ортодоксалния фен на английския национален отбор! Единственото успокоително е, че константно играем ужасяващо зле и сякаш по-зле не може да стане. Нямам нищо против по този начин накрая да триумфираме. Има достатъчно примери в това отношение, но Саутгейт...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Официално най-трагичната Англия, която съм гледал от 2016-та резила и 2014-та в групите. Но поне се класираха, в този елементарен поток, ако не успеят да стигнат до финал, дори и с тази ужасяваща игра, ще е престъпление. Не може най-трудния ти съперник в целия поток да е евентуално колебливата Холандия и ти да не стигнеш финала.. 

 

Поне в другия поток ще гледаме тежки дербита, тук ще е мъка, а швейцарците както изтърваха немците и после взеха скалпа на скуадрата, нищо чудно да набият и англичаните 😄 Дано се сетят, че това са елиминации и трябва да почнат да играят най-сетне.. 

 

Зачетеният гол на Испания не искам да го коментирам даже.. Не че нямаше да бият, но някакви двойни стандарти се показват, което не е хубаво. 

 

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.