Прескочи до съдържание

ЕВРО 2024 - игра


Препоръчани мнения

Може, толкова отдавна не съм ги гледал, първите ми съзнателни спомени за голям форум са Франция 98' 🙂

Но не ме учудва 😄 

 

Довечера очаквам "изненада" и Белгия да си върне на Франция за 2018-та. Щях да съм на 99% сигурен в това, ако кучето Дешан не беше върнал Канте в отбора. Сега съм само на 50% 😄, че Де Бройне има комплекси от него и може да им развали партито.. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 48 минути , Kosta Grudov каза:

Може, толкова отдавна не съм ги гледал, първите ми съзнателни спомени за голям форум са Франция 98' 🙂

Но не ме учудва 😄 

През 1992 г., Англия имаше изключителен отбор! Защитата се водеше от Стюарт "Психо" Пърси и Мартин Кион, в средата беше магьосника Дейвид Плат, а напред Гари Линекер. Само две години по-рано този отбор беше готов за световната титла, но бяха спрени от бъдещия световен шампион ФРГ след дузпи на полуфинала. Англичаните влязоха в Евро '92 като супер фаворит, но вместо да затвърдят доброто представяне, завършиха последователно наравно с бъдещия шампион Дания и Франция, а накрая за капак загубиха от домакина Швеция, за да отпаднат позорно още преди елиминациите...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За пореден път белгийците разочароват на голям турнир! Вече няколко силни поколения на Белгия не могат да се докажат на голямата сцена. Но, конкретно тази година, сами са си виновни, защото в последния мач от групата в последните минути играха за равен срещу Украйна и се натресоха на Франция...

 

И нека да отбележим - нов гол за "звездата на турнира" Own Goal...

  • Харесвам 5
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Ех тея Французи не мога да ги разбера. Неузнаваеми са, все едно не са същия отбор, който преди по малко от две години мачкаше в Катар. Явно, че този защитен футбол с много блъскане на топката между защитници и халфове хич не им приляга. На косъм бяха да спукат топката. Пфу! И тях ги отписвам за титлата. 

То не останаха атрактивни отбори. Дано нещо се промени! 

Все по-близо сме да обявим "Автогола" за отбор на турнира и голмайстор на турнира. 

Няма фортуна, мортуна. Да живее Автогола! 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За Белгия-Франция три думи- поредната пълна тъпня.

Изненадващо обаче Словения и Португалия, правят страхотен мач. Португалците имат най-добрата халфова линия от всички, движат страхотно бързо топката, обаче нямат централен нападател. Струва ми се, че Облак чака дузпите за да пенсионира Роналдо. Така или иначе португалците пълнят  окото.

  • Смея се 1
Връзка към коментар

Ако натурализираме Ян Облак и двамата им централни защитници, спокойно можем да допълним с Божинов, Джизъса и братя Миневи. Мисля, че ще станем европейски шампиони с лекота 😂

  • Смея се 4
Връзка към коментар

Англия-Словакия 0:1, 6минути продължение, Франция-Белгия 1:0, 3 минути продължение....Очакванията ми за равностойни 1/8 финали се оправдават напълно. Ако изключим Испания-Грузия с нередовния изравнителен гол, останалите мачове можеха да завършат по всякакъв начин. Довечера стискам палци за балканските отбори. Дано Балкански отбор(Швейцария го броя за Балкански) вземе купата!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ами, за съжаление "големите" за това са големи, ако мога да започна със силно клише. Не можеш цял мач да стискаш в защита и да чакаш едно положение, и като ти подарят уникална възможност в 118 мин. да я изпуснеш, все едно за първи път правиш атака в живота си. После да се окаже, че не можеш да биеш и дузпи. 
Словаците и те се сковаха от страх, да не вземат да бият безличната Англия и изпуснаха да направят 2:0, при добра възможност.
Ерлинг Холанд от Алиекспрес изпусна сума безумни положения за Дания, пък после нека се ядосват защо засадата си е засада и играта с ръка в наказателното е дузпа.  
Както каза преди малко колегата (който води с много точки в другата лига, в която играя) - "210 мин за един случаен автогол, фаворитите си се класираха, днес следват интересните мачове" 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 3 часа, ivan69 каза:

Дано Балкански отбор(Швейцария го броя за Балкански) вземе купата!

+1.Имам силен афинитет към Балканите,футбол не гледам повече от 5 минути,нито пък го разбирам.Но искрено се радвам на феновете.Голяма емоция е за тях на стадиона.Или пък пред телевизора.Защото спортът като цяло е много хубаво нещо.

И да,винаги гледам финалния мач!Стискам палци за балканска държава.

🤞🏆

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Като фен на Порто и отлично запознат какво може Диого Коща при дузпите,  бях сигурен,  че Португалия ще оцелее. И съм почти сигурен, че ако продължават да играят за Роналдо, а Роналдо не почне да играе за отбора,ги чака отпадане в следващия мач. Редица атаки ги пропиляват от ненужното му търсене на всяка цена в наказателното поле. Иначе имат страхотни футболисти,но егоцентризмът на Кристиано ще им изиграе мн лоша шега. Иначе Франция е вкарала само един гол дотук,на Мбапе от дузпа. Останалото са автоголове и рикошети. Аз лично съм за Испания, техният футбол е две нива над останалите,но в елиминации нищо не се знае. Дано Австрия накаже пак турците довечера,преди шампионата ги биха с 6:1 в приятелски мач. Подкрепям балканските отбори винаги,но за гърците и турците в спорта съм с особено мнение 🙂

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
Преди 1 час, Duke каза:

Безобразията на Анди Тейлър нямат край! Това беше дузпа и преди ерата на ВАР...

Само дето имаше засада. Но очаквано слабо съдийство на английската бригада. Пълен потрес. 

Връзка към коментар
преди 18 минути , Zlia каза:

Само дето имаше засада. Но очаквано слабо съдийство на английската бригада. Пълен потрес. 

Каква засада при положение, че не беше отсъдена такава? ВАР не може да отменя изпълнение на свободен удар след засада. Това е нечувано!

Връзка към коментар

Изглежда, че Джордан е знаел много добре къде Аканджи ще изпълни дузпата...

 

FB_IMG_1720332210986.jpg.fe108fa92d650eb233daa474a2a7404f.jpg

 

Естествено, това изобщо не променя факта, че Англия играе безобразно на европейското...

  • Браво 1
Връзка към коментар
На 7.07.2024 г. в 9:09, Duke каза:

Изглежда, че Джордан е знаел много добре къде Аканджи ще изпълни дузпата...

 

FB_IMG_1720332210986.jpg.fe108fa92d650eb233daa474a2a7404f.jpg

 

Естествено, това изобщо не променя факта, че Англия играе безобразно на европейското...

Слабо, слабо, ама са на полуфинал! Съвсем спокойно могат да са на финал срещу Франция, които отново да не вкарат гол 120 минтуи. Първнеството започна интересно, за съжаление последните мачове ( и най-вече тези с участието на Франция и Англия) са ужасни за гледане. Иначе, се случи както обиконвено - приятните изненади, "Dark horses" и т.н. красиво си заминаха най-късно до 1/8 и 1/4 финалите и ще ги помнят само в техните държави, а за историята ще остане, че два от "големите" пак са си на финал   

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

По мое мнение, това е най-скучното европейско или световно, от 1988г. насам ( тези съм гледал). То вече не остана време да стане нещо интересно. Не помня на четвъртфинали, вместо да се вълнувам и крещя на дузпи и продължения, да играя карти.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

@HUNT, да нещо и при мен няма никакви емоции на това евро. И прогнозите ми са безобразни, но поне единият финалист Испания познах. 🙂 Надявам се да видя финал-повторение на Мундиал 2010, но с повече голове.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Както и предположих в началото усул усул по италиански са на финал. Както казаха гениите по БНТ, цитирам “логиката не винаги е права” и “ тактиката на Саутгейт изкристализира” 😅. Не мога….

С нетърпение очаквам другата седмица, началото на Ефбет лига да ми прочисти сетивата за интересен футбол 😆.

Ай соколи!

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Англичаните, макар и никога да не съм им бил фен, заслужено спечелиха срещу безличните холандци. Проблемът за мен е, че неделя сме на сватба и то голяма арменска сватба и май ще следя само резултата. Няма как, надявам се на шпаньолска победа.

  • Харесвам 4
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Прогнозата ми за финала е ... нова реклама на пица Хът :crazy:

 

 

 

Между другото, изпълненията на дузпите от онзи прословут мач са изключителни, без сегашните лиготии с тръгване, спиране и ситни стъпки.

 

https://youtu.be/3EiE7eLWI_M?si=0sPgHGu2v2b2ZK8u

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Цял живот мразя Италия, и заради противната в момента Англия и съдийството срещу Дания на 1/2 финала бях за  жабарите. Fast forward 3 години - цял живот съм мразил и Испания, заради всичкото търкаляне, вайкане и безумни симулации (в което сега са се превърнали и англичаните), обаче след снощното съдийство, което си беше подигравка, на финала ще съм за Ла Пута Роха. 
 
По темата с неприязънта ми към тези два отбора - финалът през 2012 беше един от най-безмсилените мачове, които съм гледал, исках и двата отбора да загубят и никога повече да не ги гледам. Там щастието дойде по-късно - с 5:1 през 2014 срещу Испания в групите, и с това, че Италия не се класира на последните 2 световни. 
 

  • Харесвам 1
  • Смея се 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.