Прескочи до съдържание

ЕВРО 2024 - игра


Препоръчани мнения

преди 2 часа, Crazy Horse каза:

Англичаните, макар и никога да не съм им бил фен, заслужено спечелиха срещу безличните холандци. Проблемът за мен е, че неделя сме на сватба и то голяма арменска сватба и май ще следя само резултата. Няма как, надявам се на шпаньолска победа.

Ох, стана ми смешно. 😀😀😀 Ще си позволя малко off-topic

В неделя по план ще информирам в реално време за резултата двама сватбари - дъщеря ми с приятел англичанин, които са на сватба на нейна приятелка с испанец. Надявам(е) се Англия да победи

  • Смея се 1
Връзка към коментар

Не бях за Англия снощи, но пък биха и си заслужиха финала. Да вземат да спечелят най-накрая тая купа и да мирясат с това It's coming home... 

Холандия (не ме кефи това Нидерландия) определено разочарова, но те винаги имат отбор за титлата и винаги се провалят. Не е ясно кога ще приключи това проклятие при тях. 

 

Все пак се надявам Испания да бие, защото са най-стабилния отбор като цяло и играят красиво и нападателно.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Ако тази Англия (я) добута(т) до титлата, ще е престъпление срещу футбола. Това е най-безличният финалист на голям форум, откакто гледам футбол. Единствено Аржентина от Мондиале 90 може да им прави конкуренция. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 30 минути , Worldismine каза:

Ако тази Англия (я) добута(т) до титлата, ще е престъпление срещу футбола.

ОК, с изключение на първото полувреме снощи, Англия играе слабо на това първенство, спор няма, но не разбирам тази мантра с "добутването до титлата" на какво почива? Да приемем, че дузпата снощи беше спорна. В същото време не чух подобен вой за безумната дузпа отсъдена в полза на Франция срещу Дания или отменения гол на Нидерландия срещу Франция. Защо Франция да не бъде в ролята на "добутван", вместо Англия, която играе слабо, но практически по никакъв начин не е била очевидно облагодетелствана от съдийски решения. Включително и шестминутното продължение срещу Словакия беше напълно оправдано предвид много смени и откровеното бавене на играта от страна на словаците. Наистина, не разбирам този плач срещу Англия...

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Аз също смятам, че малко се прекалява с фокусирането върху слабата игра на Англия. Проблема е, че всички играят слабо, а още по-големия проблем е, че този вид футбол се приема за нормален (печеливш), и става конфекция. Неслучайно треньорите и футболистите се репчат на интервютата в стил "вие кво искате нали вървим напред". Просто няма национален отбор, който да има стил, бил той и архаичен, всеки гледа владеенето на топката, брой сгрешени/успешни пасове, минимални рискове, постройка без импровизации, абсолютна скука. Аз също не понасях англичаните, точно заради философията им на игра, напред назад, ъглови, борба, тичане и т.н. ОК разбира се има фенове на този тип футбол, и точно това е най-хубавото, всеки да харесва различен тип игра. Сега какво да ме подразни, ми те са същите като Италия, Дания, Холандия, Франция и т.н. Прави ли ви впечатление, че няма отбор на това първенство с изявен ценрален нападател с 4-5 гола, ако някой играе като такъв е пълен фигурант. Това е защото всички играят еднакво, 40-45 поредни паса в защита, в най-добрия случай на крилото и центриране или далечен удар. Философията на игра, вече няма национален привкус и стил, просто се копират едни други и който сбърка най-малко печели.  

С интерес следя Копа Америка (там поне се млатят, ако не друго), и следвам заръката на Д.Пенев, за да успея да узная кой аджеба ще стане европейски шампион на Южна Америка.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Испания със сигурност има свой стил и играе супер атрактивен футбол. Дори смятам,че треньорът им не е докрай добър тактик и често бърка със смените например ,но засега това не е фатално. Ямал и Нико Уилямс са истински бижута, а халфовете им скриват топката на противника. 

Мачовете на Англия са истинско мъчение, дори собствените им фенове се самоиронизираха,че ще си донесат кревати на стадиона, някои буквално пък си спяха на трибуните. Зверски късмет с потока, срещу Словакия и Швейцария,плюс побутване с тази фантомна дузпа снощи. Дано има логика и справедливост и футболът да си отиде вкъщи...но след 4г, тогава Британия е домакин на следващото европейско 😁

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Испания без Ямал и Уилямс е кръгла нула. Видя се в последните минути на редовното време срещу Германия когато буквално бяха прегазени, а в продълженията имаха уникален късмет. Зверският късмет на Англия в потока е нещо абсолютно непознато за тях. Всеки фен на английския национален отбор знае, че обикновено Англия има най-трудния път във всеки един турнир. Е, най-после и малко слънце на нашата улица. Come on England!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 51 минути , Duke каза:

Испания без Ямал и Уилямс е кръгла нула. Видя се в последните минути на редовното време срещу Германия когато буквално бяха прегазени, а в продълженията имаха уникален късмет. Зверският късмет на Англия в потока е нещо абсолютно непознато за тях. Всеки фен на английския национален отбор знае, че обикновено Англия има най-трудния път във всеки един турнир. Е, най-после и малко слънце на нашата улица. Come on England!

Англия на Саутгейт в елиминации 

 

Победи:
Колумбия (дузпи), Швеция, Сенегал, Словакия (продължения), Украйна, Дания (продължения), (най-слабата през 21 век) Германия (на Уембли), Швейцария (дузпи) и сега - Нидерландия. 

Загуби: Хърватска, Франция, Италия (дузпи) 

 

Чак пък толкова труден път - това са последните 4 големи турнира, единствено загубата от Франция в Катар може да се счита за особено трудна задача, която наистина не се е очаквало да спечелят.
Преди това (и преди Саутгейт) през 2016 отпаднаха na 1/8 финал от Исландия, преди това останаха четвърти в група, която беше спечелена от Коста Рика. 2010 наистина си беше кофти с онзи гол на Ламапрд, при загубата с 4:1 от Германия, това е вярно, ама пак сами си оплетоха кошницата, като не спечелиха групата със САЩ, Словения и Алжир, че да играят срещу немците на 1/8 финал. През 2008 дори не се класираха на европейското. 
Разбирам, че гледната ти точка е от 80те насам и през годините е имало и тежки потоци, божии ръце, отменени чисти голове на Сол Кембъл, португалски симулации, и много отпадания на дузпи, ама да твърдиш, че ВИНАГИ имат най-трудния път във всеки един турнир, прескача границите на тоталната фенщина. 


 

Връзка към коментар
Преди 1 час, stormbringer каза:

това са последните 4 големи турнира

Честно да си призная, след 2000 г. почти не помня развитието на големите турнири, докато помня в детайл всяко едно световно или европейско първенство от 1982 г. до 1998 г. включително. Сигурно си прав, че става дума за наслагвания от болезнени и незаслужени загуби, като онези през 1986 г., 1990 г., 1996 г., 1998 г. и 2002 г., но така или иначе Англия няма комфорта на други отбори в елиминационната фаза на който и да е турнир с малки изключения, най-голямото от които е именно на това първенство...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 17 часа, Worldismine каза:

Испания със сигурност има свой стил и играе супер атрактивен футбол. Дори смятам,че треньорът им не е докрай добър тактик и често бърка със смените например ,но засега това не е фатално. Ямал и Нико Уилямс са истински бижута, а халфовете им скриват топката на противника. 

Мачовете на Англия са истинско мъчение, дори собствените им фенове се самоиронизираха,че ще си донесат кревати на стадиона, някои буквално пък си спяха на трибуните. Зверски късмет с потока, срещу Словакия и Швейцария,плюс побутване с тази фантомна дузпа снощи. Дано има логика и справедливост и футболът да си отиде вкъщи...но след 4г, тогава Британия е домакин на следващото европейско 😁

Единственото сигурно е че се отличават с това, че топката се движи по-бързо. Чак някакъв стил да имат не съм много съгласен. Имат Родри от когото им зависи цялата игра и в защита и в нападанение. Нико Уилямс е много бърз и техничен, но не бих заложил че стане някакъв топ играч. Той играе в националните гарнитури от 2019 и има 5 гола за 5 години. Ямал е много малък за да му даваме оценки.  

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
4 hours ago, Duke said:

Испания без Ямал и Уилямс е кръгла нула. Видя се в последните минути на редовното време срещу Германия когато буквално бяха прегазени, а в продълженията имаха уникален късмет. Зверският късмет на Англия в потока е нещо абсолютно непознато за тях. Всеки фен на английския национален отбор знае, че обикновено Англия има най-трудния път във всеки един турнир. Е, най-после и малко слънце на нашата улица. Come on England!

Фен на Англия?! Защо?

Какво може да накара един българин да е фен на друг отбор освен българския (или да не му е фен, разбира се - тогава просто не подкрепя никой). 

Никога не съм разбирал фанатищината, още повече да страдаш за Англия (или друг). Има нещо много извратено. 

Ако ти се обяснява, обясни.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 10 минути , era123 каза:

Фен на Англия?! Защо?

Откакто се помня съм пряко свързан с Англия по много различни причини - меломанство, футбол, близки хора там, чести пътувания с база в Лондон и други разни такива "извратени" неща... 😉 

Връзка към коментар
1 hour ago, Duke said:

Откакто се помня съм пряко свързан с Англия по много различни причини - меломанство, футбол, близки хора там, чести пътувания с база в Лондон и други разни такива "извратени" неща... 😉 

Ми супер, то много хора са така. Отделно, в Лондон има 100к+ българи. В Англия са сигурно 300к. 

Ама пък чак да подкрепят Англия на футбол...

Та още търся отговор на тоя въпрос. 

Връзка към коментар
преди 14 минути , era123 каза:

Та още търся отговор на тоя въпрос. 

Ами аз затова завърших с твоето предположение за "извратеност" по-горе... 😉 

 

Иначе те разбирам напълно. Синът ми от 10 години живее в Нидерландия, но онзи ден викаше за Англия по коренно различни от моите причини. Той обаче не е кой знае какъв футболен фен (като повечето от неговото поколение впрочем) и някак не е критерий за "футболно талибанство", каквото очевидно е обзело мен...

Връзка към коментар

Всеки футболен фен има любим отбор в България и в чужбина. Ако любимият ти отбор е от Англия, обикновено подкрепяш и националния им отбор, защото си запознат най-добре с играчите и футбола им. Това важи за 90% от хората, гледащи футбол.

Преди време и аз бях фен на Англия, но вече не съм фен на никой именно поради обезличаването на футбола и липсата на индивидуален характер от отборите.

Отборите с най-ясно изявен стил са Испания и Германия, именно поради тази причина те направиха и най-зрелищният мач на първенството. 

Испанците имат най-балансирания състав  с невероятни вътрешни халфове, отлична игра на централния нападател без топка и наличието на остри крила, ковто дават много скорост в играта им. Нещо, което е било перманентен проблем на "Фурията". 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Време е за големия ФИНАЛ!!! 

Моята прогноза.

На пръв поглед футболът на Испания ще изглежда като в предишните им мачове, но този път ще му липсва ефективност. 

Как точно ще стане? Вътрешните халфове на англичаните ще се раздадат докрай и ще ограничат Родриго и Руиз. Испания ще бъде ограничена до пробивите на Нико Уилямс и Ламин Ямал, но те ще бъдат очаквани и предвидими. 

Централните защитници ще смажат Мората, който няма да успее да отворя пространствата на Олмо. 

Победа на Англия с гол на Фил Фоудън. 

 

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към коментар

They're going home

They're going home

They're going, they are going home!

 

Много, много трудно от защитник може да стане голям треньор. Не знам на базата на какво някои броят Англия за футболна сила. 

  • Харесвам 3
  • Браво 2
Връзка към коментар

Накрая всичко си дойде на мястото! Радвам се,че прогнозата на @Radnev не се сбъдна! Тотална доминация на Испания и напълно заслужено спечелена четвърта европейска титла!

С този футбол Албиона ще види купа през крив макарон. Честито на всички любители на нападателния футбол!

  • Харесвам 7
  • Браво 1
Връзка към коментар

Заслужена победа на Испания! При наличието на такъв потенциал е престъпление английския национален отбор да бъде подчинен на страхливата тактика на Саутгейт, но както знаем на Острова нещата са по-различни и няма да е изненада Гарет да запази мястото си до следващото световно. Жалко за поредната пропусната възможност, но реално аз не мога да се оплача от играта на отбора в последните два мача. При малко повече късмет при двата поредни удара с глава в края на мача, като нищо отивахме на продължения и дузпи, а там вече нищо не се знае...

 

И няколко думи за франсето, което ръководи финала. Чудесно съдийство, нямам никакви забележки, но накрая се престара. Да вдигнеш 4 минути продължение при извършени общо 6 смени, вкарани и съответно проверени 3 гола, дежурно лежане в края на мача при всяка възможност, поне 1 от тези 4 минути загубени в продължението заради търкаляне на онова рунтавото испанче на тъча, и на всичкото отгоре да надуеш свирката секунди преди да изтекат тези 4 минути, трябва да си истински.............французин...

  • Харесвам 7
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 33 минути , Duke каза:

дузпи, а там вече нищо не се знае...

 

Ако единият отбор е Англия, всичко е ясно. Освен това Ламин Ямал днес е на училище и снощи нямаше време за дузпи.

 

Безличната игра на Англия се дължи в немалка степен и на факта, че отборът им няма отделни играчи, които имат присъствие и капацитет да решат мач. Това е характерно и за съвременния футбол като цяло. Кейн е лидер, просто защото другите са посредствени.

За разлика от тях, Испания, макар и с изцяло нов състав от последните шампионати, вече има играчи с брилянтни индивидуални характеристики.

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Най-заслужилият европейски шампион, който съм гледал. 
Англия с този потенциал и индивидуална класа си е направо престъпление как отново останаха на сухо, но.. това си им е специалитета явно.. 

 

И за съжаление този мач ме лиши от влизане в 3-ката на класирането на играта, че бях играл Англия шампион 😄 Само 4-ма в цялата игра го бяхме писали за победа на Англия 😄 

 

Честито на магеланският шампион - Valentin_St! Убедително първо място с 10 точки пред преследвачите. 🙂

 

  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 23 минути , Zaro каза:

Ако единият отбор е Англия, всичко е ясно.

О, категорично не съм съгласен! Трендът е променен през последните години, а Пикфорд (колкото и да ми е антипатичен) е голям майстор на дузпите...

 

преди 24 минути , Zaro каза:

Кейн е лидер, просто защото другите са посредствени.

И тук не съм съгласен! Единственият посредствен в този отбор е Саутгейт. Кейн е изключителен нападател, който може да реши всеки мач, на както още преди време бях писал в темата, той не биваше да играе във финала. Очевидно Кейн е орисан да не печели титли...

 

преди 26 минути , Zaro каза:

За разлика от тях, Испания, макар и с изцяло нов състав от последните шампионати, вече има играчи с брилянтни индивидуални характеристики.

Помни ми думата, че нищо няма да излезе от тези млади играчи на Испания. Ще си говорим след две-три години пак...

 

преди 11 минути , Kosta Grudov каза:

Само 4-ма в цялата игра го бяхме писали за победа на Англия 😄 

Умиране има, отказване няма!

Come on England!

 

преди 11 минути , Kosta Grudov каза:

Честито на магеланският шампион - Valentin_St! Убедително първо място с 10 точки пред преследвачите. 🙂

Честито и от мен, както специални поздравления за Фил, който до последно поддържаше интригата, а и реално взе още 4 "бонусни" точки извън играта с прогнозата, че Турция ще бъде приятната изненада на първенството, въпреки условността когато говорим за традиционно силен национален отбор през последните повече от двадесет години...

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
  • Браво 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.