Прескочи до съдържание

ЕВРО 2024 - игра


Препоръчани мнения

преди 31 минути , Duke каза:

Кейн е изключителен нападател, който може да реши всеки мач, на както още преди време бях писал в темата, той не биваше да играе във финала. Очевидно Кейн е орисан да не печели титли

Хахаха. 
Нападателят с колекция от калъфки. Пълен смешник. С нищо не е по-добър от заместниците си в момента. 
С късмет и орисия не става 🙂

Би ли казал кой според теб би се справил по-добре от Саутгейт?

Англия са си посредствен отбор. Единственият им футболист на световно ниво е Белингам и за мое съжаление играе в Реал 🙂

Медиите постоянно пишат за поредното “силно” поколение ама за пореден път са гола вода. 
 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Колекция от калъфки имат много уникални играчи през годините - Балак, Ибрахимович, а Роналдо Назарио, въпреки участието си в Галактикос - няма спечелена Шампионска Лига - това го прави слаб нападател ли?
Кейн е уникален централен нападател и това да вкарваш 25+ гола всеки сезон в най-тежкото първенство в света с отбора на ТОТНЪМ си е постижение само по себе си. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
Преди 1 час, Kosta Grudov каза:

Честито на магеланският шампион - Valentin_St! Убедително първо място с 10 точки пред преследвачите. 🙂

 

Преди 1 час, Duke каза:

Честито и от мен, както специални поздравления за Фил, който до последно поддържаше интригата, а и реално взе още 4 "бонусни" точки извън играта с прогнозата, че Турция ще бъде приятната изненада на първенството, въпреки условността когато говорим за традиционно силен национален отбор през последните повече от двадесет години...

 

Благодаря! Макар да беше и с немалка доза късмет. Бих казал, че Фил беше много добре ориентиран към прогнозите и може да организираме едно магеланско завладяване на бетинг сайтовете 😄 

  • Браво 2
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 31 минути , Kosta Grudov каза:

Колекция от калъфки имат много уникални играчи през годините - Балак, Ибрахимович, а Роналдо Назарио, въпреки участието си в Галактикос - няма спечелена Шампионска Лига - това го прави слаб нападател ли?
Кейн е уникален централен нападател и това да вкарваш 25+ гола всеки сезон в най-тежкото първенство в света с отбора на ТОТНЪМ си е постижение само по себе си. 

Я пак виж изброените от теб дали имат само калъфки. Смешно е да ги сравняваш с Кейн. 
Нула трофеи с отборите, в които е играл на 31 години. 
А това за най-тежкото първенство си е медиен балон и е една от причините да се провалят. 
Стоичков го каза преди мача- играл съм по 80+ мача и после 7 на световното и не съм се оплаквал.

 

Връзка към коментар

Не ги сравнявам с Кейн, казвам, че имат общо с "колекция от калъфки", както и доста други, тези просто ми дойдоха на прима виста. А трофеите не зависят само от един футболист, той като нападател вкарва огромно количество голове, демек свършил си е работата, останалите около него не са. А отбориТЕ в множествено число е малко пресилено да се каже, след като е играл цял живот в Тотнъм - нормално е да има 0 трофеи. 


Стоичков когато е играл физическото натоварване е нямало нищо общо с днешното. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Явно не ме разбра- точно това каза Стоичков, че натоварването е било или същото или по-голямо 94-та. 
И тогава футболистите приключваха на 30, а не като сегашните “балерини” при лек дискомфорт и лягат на игрището. Стоичков изкара онова световно на инжекции и стана голмайстор. 
А Кейн отиде в абонирания шампион на Германия и пак няма трофей 🙂

Англия е имала много по-добри нападатели и в момента също, но видиш ли понеже бил някога голмайстор на ВЛ ще е титуляр. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, valentin_st каза:

 

Благодаря! Макар да беше и с немалка доза късмет. Бих казал, че Фил беше много добре ориентиран към прогнозите и може да организираме едно магеланско завладяване на бетинг сайтовете 😄 

Поздрави за категоричния победител! :clapping:

Да почерпиш! :grin:

Аз съм повече на късмет, че последните години много по-малко гледам и следя футбола - тук-там мачовете от евротурнирите и, разбира се, като дойдат европейски и световни първенства, ама пак далеч не всички мачове. Но като цяло съм си лаик в материята. Та залагах повече по интуиция отколкото с познания, каквито имат много от тук пишещите.  Но си броя за постижение, че май само аз съм дал Испания за шампион и съм изненанадан, че никой друг не ги е посочил в прогнозите. 
Иначе като цяло съм малко разочарован от това първенство - съвременният футбол става все по-страхлив и съответно скучен за гледане  - преобладаващо отборите внимават много повече да не им вкарат гол, отколкото да се опитват да вкарат, и се страхуват много повече да не паднат, отколкото да се стремят да победят. :huh:  
Изключенията, доколокото аз го видях, бяха Турция, които играеха много сърцато и с желание да атакуват (и може би и затова отпаднаха) и Испания, на които си им прилягаше титлата. Малко ми е мъчно за англичаните, че все остават на сухо, ама с изключение на последните два мача, бяха доста бледи. 
Европейското свърши, да идва олимипадата и любимата ми атлетика (и не само, разбира се) ! :smile3:

P.S.
И още нещо ми направи впечатление, за което ми е интересно да чуя мнение на по-разбиращите - имам усещането (не знам дали е субективно) че последно време има много по-малко голове от преки свободни удари - едно време, да кажем преди 10-тина - 15, 20 години, имаше една зона пред наказателното поле, откъдето при фал майсторите имаха поне 25-30% ,че и повече  успеваемост. А на едно европейско би трябвало да са събрани много добри майстори. 
И нещо не мога да намеря статистика колко гола от фал има на това европейско - уж има статистически данни за какво ли не, може би не търся както трябва.

 

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 10 минути , Фил каза:


P.S.
И още нещо ми направи впечатление, за което ми е интересно да чуя мнение на по-разбиращите - имам усещането (не знам дали е субективно) че последно време има много по-малко голове от преки свободни удари - едно време, да кажем преди 10-тина - 15, 20 години, имаше една зона пред наказателното поле, откъдето при фал майсторите имаха поне 25-30% ,че и повече  успеваемост. А на едно европейско би трябвало да са събрани много добри майстори. 
И нещо не мога да намеря статистика колко гола от фал има на това европейско - уж има статистически данни за какво ли не, може би не търся както трябва.

 

Goals from direct free-kicks: 0
https://www.uefa.com/euro2024/news/028f-1b5e7399cdaa-e76541a9f816-1000--how-the-117-goals-at-uefa-euro-2024-went-in/

 

Иначе най-резултатното Евро откъм преки-свободни е 2016-та с цели 4, обикновено са по 1-2, няколко са с по 3 -> 
https://www.uefa.com/euro2024/news/0253-0d818a021f7c-a4444f676b3e-1000--euro-finals-free-kicks-the-full-list/

"The 2012 and 2020 editions featured just a single free-kick scored at either tournament and that downward trend in goals from those situations continued at EURO 2024. The greater agility of modern goalkeepers and the decrease in defenders going to ground to win the ball around their own area, helped by better defensive structures around them, are all believed to be reasons for the dwindling free-kick figures."

 

ЕДИТ: А интересното е, че от тези общо 24 гола на Европейски първенства от преки-свободни, един е на Стоичков 🙂

 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 20 минути , Zlia каза:

Явно не ме разбра- точно това каза Стоичков, че натоварването е било или същото или по-голямо 94-та. 
И тогава футболистите приключваха на 30, а не като сегашните “балерини” при лек дискомфорт и лягат на игрището. Стоичков изкара онова световно на инжекции и стана голмайстор. 
А Кейн отиде в абонирания шампион на Германия и пак няма трофей 🙂

Англия е имала много по-добри нападатели и в момента също, но видиш ли понеже бил някога голмайстор на ВЛ ще е титуляр. 

Къде ги е играл тези 80 мача? За 2 сезона? Хайде малко по-сериозно, не сме '62 година големия студ, всичката статистика я има на 1 клик разстояние, няма нужда от легенди и митове. Отделно щеше да е интересено по колко километра са бягали на мач през 90те и по колко high intensity sprints са правили, и тогава да говорим за  натоварване сега и тогава. Нищо общо нямат натоварванията тогава, с тези сега. Нито физическата форма на футболистите. Приключваха на 30 годнини, защото за влизания с двата крака над коляното, даже фаул не даваха. И отделно, че пушеха и пиеха, да не коментирам и колко шмъркаха някои. 

п.с. по темата с головете от пряк - през '96 единственият такъв го вкара точно Стоичков 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Някъде прочетох, че Англия ако играе във висшата лига трудно ще се спаси от изпадане. Цитираха се статистики, брой удари и т н. Абсолютно незаслужено стигнаха до последният мач, трябваше още на 1/8 финала да си отпаднат ако Словака беше уцелил празната врата от центъра или не беше 6минутното продължения и щастливия гол.... на 1/4 финала бяха категорично надиграни, 1/2 не го гледах, но четох че дузпата е била меко казано спорна....Поне на финала всичко си дойде на мястото....

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

@Zlia коментарите ти са като на малък човек или футболен фен, който гледа чат-пат футбол. 

Хари Кейн е невероятен нападател и изобщо не виждам играч, който на позицията му дори да се доближава до класата му за Англия. За да печели трофеи трябваше още на 25 да напусне Тотнъм, но по една или друга причина остана.

Единственият, с който мога да го сравня в историята на Англия е Алан Шиърър, но по твоята логика и Шиърър с едната си титличка от зората на ВЛига е в общи линии никой. 

Футболът от 90-те е невъзможен за сравнение във всяко едно отношение със сега. Ако сегашният отбор на Англия, колкото и безличен да изглежда, хване Бразилия от 94-та например, направо ще я утрепе.

А конкретно за Стоичков не искам да създавам нови полемики, но (това не го казвам аз) 20 минути се кара с главния рефер, 30 със страничните, 20 минути подвиква на съотборниците, накрая играе 15-20 минути и забие 2 гола. Това не важи само за него. Просто това е онзи футбол, в който все още имаше романтика, а футболистите не бяха превърнати в роботи.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Абсолютно заслужена титла на Испания, от началото на турнира демонстрираха страхотна игра. Финалът си го изиграха още на 5ти Юли срещу Германия, всичко след това според мен беше довършване на първенството. Англия трябва да се радват, че изобщо стигнаха до финала, дори и това беше незаслужено.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 10 минути , ivan69 каза:

Някъде прочетох, че Англия ако играе във висшата лига трудно ще се спаси от изпадане. Цитираха се статистики, брой удари и т н. Абсолютно незаслужено стигнаха до последният мач, трябваше още на 1/8 финала да си отпаднат ако Словака беше уцелил празната врата от центъра или не беше 6минутното продължения и щастливия гол.... на 1/4 финала бяха категорично надиграни, 1/2 не го гледах, но четох че дузпата е била меко казано спорна....Поне на финала всичко си дойде на мястото....

Аз го казах някъде по-рано из темата - играта на Саутгейт е за Бърнли, Стоук Сити, Евертън на Сам Алърдайс или Шон Дайш. Отбори, които се борят да не изпаднат. Страхотни играчи има на разположение, ама не им дава да играят. Джуд Белингам е най-добрият играч за сезона в Ла Лига и в ШЛ, заедно с Вини, Кейн е голмайстор на Бундеслигата, Фоудън е играч на сезона във ВЛ от отбор изпълнен със суперзвезди. За цяло първенство Англия има xG 6.43, Хърватия за 3 мача, имат 7.10. 

Между другото това беше най-странният мач на Испания - срещу хърватите. Резултатът изобщо не отразява това, което се случи на терена, ама едните не можеха да вкарват 100% положения и във всяка отвента атака получаваха гол. 
Разбира се - честито и на победителя от играта 
 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Duke каза:

И тук не съм съгласен! Единственият посредствен в този отбор е Саутгейт. Кейн е изключителен нападател, който може да реши всеки мач, на както още преди време бях писал в темата, той не биваше да играе във финала. Очевидно Кейн е орисан да не печели титли...

Проклятието на Бела Гутман е прескочило.

Сегашният кационален отбор на англия могат само да лъскат обувките на старите кримки от 90-те, нищо, че и те не спечелиха нищо. Изключителни са само наместна почва. В международен аспект не могат да се наложат.

 

преди 2 часа, Duke каза:

Помни ми думата, че нищо няма да излезе от тези млади играчи на Испания. Ще си говорим след две-три години пак...

И да не излезе, ще изкарат нови.

Връзка към коментар
преди 12 часа, krasen_denev каза:

Накрая всичко си дойде на мястото! Радвам се,че прогнозата на @Radnev не се сбъдна! Тотална доминация на Испания и напълно заслужено спечелена четвърта европейска титла!

С този футбол Албиона ще види купа през крив макарон. Честито на всички любители на нападателния футбол!

Честно казано, след първото полувреме бях много доволен и дори бях готов да си сменя никнейма на "Малкия_Фъргюсън"😄. Англичаните тотално убиха футбола и това беше най-доброто, което можеха да покажат. Отлично изиграно от тяхна страна.

След като на почивката смениха и Родриго, дойде и момента, в който бавно и сигурно трябваше да се изнесат напред и да превземат центъра. Сигурен съм, че и това щеше да стане, но голът от съблекалнята буквално унищожи тактиката им.

Недоумявам как играч и треньор като Краси Балъков се учудваше защо англичаните не играят така, както в минутите, когато изравниха. Не играят така, защото това е свръхусилие в играта им, което може да продължи не повече от 10-15 минути. И за тези 15 минути Англия имаше половин положение, което взе че влезе, а Испания от другата страна направи няколко много опасни контри. Испания е сред най-заслужилите шампиони на европървенства изобщо. Освен всичко друго имаха и изключителна свежест в краката. Освен, че разиграваха най-добре, те бяха и от най-пресиращите отбори в турнира.

За да победиш този отбор на Испания тряба да наложиш жестока преса в предно поле. В средата на второто полувреме, англичаните ми изглеждаха капнали. В минутите около втория гол догонваха противника не само във всяка линия, но и във всяко едно отиграване.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, Zlia каза:

А Кейн отиде в абонирания шампион на Германия и пак няма трофей 🙂

Но още в първия си сезон в Бундеслигата стана голмайстор на първенството, което още веднъж потвърждава моята теза, че орисията на Кейн е по някаква причина да не печели трофеи, което въобще не поставя под съмнение факта, че е изключителен централен нападател от породата тарани, които отдавна изчезнаха за сметка на гелосани и изнежени псевдозвезди...

 

Преди 1 час, Zlia каза:

Англия е имала много по-добри нападатели и в момента също, но видиш ли понеже бил някога голмайстор на ВЛ ще е титуляр. 

Дай пример, кой заслужава повече да играе с № 9 за английския национален отбор?

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 2 часа, stormbringer каза:

Къде ги е играл тези 80 мача?

Не съм го проверявал. Чух го от него преди мача. 

преди 2 часа, Radnev каза:

Ако сегашният отбор на Англия, колкото и безличен да изглежда, хване Бразилия от 94-та например, направо ще я утрепе.

Да, добре. Хахахха

Връзка към коментар
преди 1 час, Duke каза:

Дай пример, кой заслужава повече да играе с № 9 за английския национален отбор?

В момента и Уоткинс, и Тоуни са в по- добра форма. Не е интересно Кейн колко гола е вкарал в началото на сезона. Важно е сега да е във форма. 
“Заслужил” ма чакайте малко бе- колко мача трябва да му дадат шанс, за да видят, че не е във форма. 
Ако бил напуснал на 25 Тотнъм- ми що не напусна, а чака 5 години. Всички много го искаха, ама нямаха желание 🙂

Връзка към коментар
Преди 1 час, Zlia каза:

Всички много го искаха, ама нямаха желание 🙂

Виж с'я (по Ицо), аз съм ортодоксален фен на Ливърпул от 17.03.1982 г. и няма как да застана на амбразурата заради Хари Кейн, но не мога да отрека неговите заслуги за националния отбор през последните десетина години. Самият факт, че Кейн е голмайстор № 1 на английския национален отбор за всички времена, говори сам за себе си. Ако трябва да избирам на база лично възприятие, за мен №1 в тази класация е Гари Линекер, който беше абсолютен хищник в наказателното поле, а ако трябваше да избирам със сърцето си, бих заложил на Роби Фаулър, който от моя гледна точка е съвършения център-нападател, но очевидно не успя да развие таланта си в националния отбор. За жалост обаче, футболът е логична игра, която почива на резултати, а резултатите са пряко следствие на статистиката. Е, именно статистическите данни подкрепят Хари Кейн по същия начин по който подкрепят и Гарет Саутгейт, независимо какво мислят феновете. За да завърша тезата ще спомена, че никога не съм бил фен на Бербатов (особено след онзи знаменит негов пропуск на "Герена"), но това не променя факта, че именно той се превърна в голмайстор № 1 на българския национален отбор и мястото му в историята на родния футбол е запазено за поколения напред...

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, Duke каза:

Е, именно статистическите данни подкрепят Хари Кейн

Има огромна разлика между статистика и моментна форма. 
мисля представянето на Кейн в последните два форума е показателно. Пък той нека си е номер едно. Дет се вика ми е през шлифера де, никога не съм им бил фен на англичаните. 
 

Връзка към коментар
На 17.07.2024 г. в 22:04, vorbis каза:

Късно снощи гледах дузпите на  Сараево - Актобе. 1-2 редовното време, 2-3 в продълженията. ФК Сараево сгрешиха една дузпа, Актобе сгрешиха   две дузпи.  Да тръгнеш от  казхстанските степи с пасив от един гол и  на 3 000 км от дома да загубиш с дузпи сигурно много боли.  ФК Сараево ще играят срещу Спартак Търнава във втория кръг.

Връзка към коментар
На 15.07.2024 г. в 12:05, Radnev каза:

@Zlia коментарите ти са като на малък човек или футболен фен, който гледа чат-пат футбол. 

Хари Кейн е невероятен нападател и изобщо не виждам играч, който на позицията му дори да се доближава до класата му за Англия. За да печели трофеи трябваше още на 25 да напусне Тотнъм, но по една или друга причина остана.

Единственият, с който мога да го сравня в историята на Англия е Алан Шиърър, но по твоята логика и Шиърър с едната си титличка от зората на ВЛига е в общи линии никой. 

Футболът от 90-те е невъзможен за сравнение във всяко едно отношение със сега. Ако сегашният отбор на Англия, колкото и безличен да изглежда, хване Бразилия от 94-та например, направо ще я утрепе.

А конкретно за Стоичков не искам да създавам нови полемики, но (това не го казвам аз) 20 минути се кара с главния рефер, 30 със страничните, 20 минути подвиква на съотборниците, накрая играе 15-20 минути и забие 2 гола. Това не важи само за него. Просто това е онзи футбол, в който все още имаше романтика, а футболистите не бяха превърнати в роботи.

Абсолютно не съм съгласен, че тази Англия ще утрепе Бразилия от 94-та, точно обратното. В момента футболистите имат много добра физическа подготовка, но технически не могат да се доближат до онези магьосници. Бразилия само на контраатаки биха ги направили на пастет. 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.