Прескочи до съдържание

Дългосрочно наемане на Spark автомобил


Препоръчани мнения

Здравейте, тъй като съм в чужбина и скоро ми предстои почивка в България за около месец и ще ми трябва кола, се чудех дали да наема и каква точно да е. Първо разглеждах всичките рент а кар компании на не електрически коли в България, но после се сетих и за Спарк. Използвал съм ги веднъж преди няколко месеца и не бих казал, че съм много доволен от опита си с тях, понеже за малко да не стигна от Пловдив до София и да я закъсам. Но това го разбирам предвид работещото парно и радио и това, че е баир. 
Та сега сравнявайки двата вида наеми някак си Спарк ми идва доста по-изгодно. Дългосрочният им план за 30 дни има 2500 км пробег и е на цената на наема на не електрически автомобил от други компании (даже със 100-200лв по-евтино) за същия период, като при другите също се дава депозит за колата и после си плащаш горивото. Кацам в София и идеята ми е да взема колата от летището и потеглям към морето (Созопол), където ще си я карам. Предполагам ще се спира за зареждане по магистралата, но след това, имайки предвид, че си има достатъчно зарядни станции в Бургас, не мисля, че ще е проблем там със зареждането. Искам да попитам някой тук, ако има подобен опит да сподели дали си заслужава и мен също ме интересуваше цената, която пише за този план, освен нея плаща ли се нещо друго, ако не надвишавам пробега, който е включен? 

Връзка към коментар

Спарки за такова пътуване - не бих взел, даже и да е по-евтино. Поддръжката им е катастрофа напоследък. Познат закъса точно София - Пловдив (заради липса на заряд или по-скоро много бързо падаща батерия) и са му казали да се оправя с две думи - репатрак до най-близката точка на зареждане. Междувременно брояча си въртеше.

 

Предвид жегата - климатика също дърпа доста от заряда.

Без да съм на 100 процента сигурен - след Пловдив първата зарядна станция, която съм виждал по Тракия е на Ямбол, което са 150 км.

 

Ако възникне някакъв проблем с колата извън София - забрави за случая - в най-добрия случай ще дойдат да си я приберат. Ако е от рент-а-кар фирма поне има вариант да ти дадат заместващ автомобил 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ние дългосрочно не сме наемали Спарк (ползваме го само за ранни/късни трансфери до летището, за да избягваме наглите бакшиши), но ми прави впечатление, че многократно си променяха клаузите по договора и вече в случай на ПТП свалят кожата...

Връзка към коментар

А в Созопол къде ще я зареждаш? Защото в София вече има немалко електрически коли, а както знаем лятото Созопол става София. Да не се окаже, че си прекарваш лятото на опашка по станциите? 

Аз много се кефя на идеята за електрическа кола, но мисля, че все още изисква много мислене и рутина в ползването си. А това на почивка не знам колко е ок 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
55 minutes ago, Венелин said:

А в Созопол къде ще я зареждаш? Защото в София вече има немалко електрически коли, а както знаем лятото Созопол става София. Да не се окаже, че си прекарваш лятото на опашка по станциите? 

Аз много се кефя на идеята за електрическа кола, но мисля, че все още изисква много мислене и рутина в ползването си. А това на почивка не знам колко е ок 🙂

Ще прекарвам не малко време в Бургас и мислех там да я оставям да се зарежда. В Созопол има само 3 станции за зареждане до колкото разбрах и не мисля, че изобщо ще мога да я зареждам там. 

Връзка към коментар

Според мен ще е проблем, че те оперират само в София (и май Пловдив), а ти ще си далече, тоест ако стане нещо ще се оправяш сам...

Аз бих взимал електрическа кола за по-къси пътувания, това изисква прекалено много планиране. 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.