Прескочи до съдържание

Мароко, Септември 2024


Препоръчани мнения

Привет,
Организираме се три семейства с две наети коли за бърза обиколка на Мароко, обирайки каймака забележителности. Програмата е следната:
Кацаме в Казабланка 0:30 на 4.9 и веднага тръгваме към Синият град за ранно сутрешно настаняване. Следва тази програма:
1 ден (4 септ) - Синия град

2 ден (5 септ) - Фес

3 ден (6 септ) - Пустиня Мерзуга

4 ден (7 септ) - Глинения град (и още нещо)

5 ден (8 септ) - Маракеш
6 ден (9 септ) - Маракеш до Казабланка

Отлитаме в 1:30 на 10 септември от Казабланка.

Как ви се струва?
Ще ми препоръчате ли лагер в пустинята за 7 пораснали и два полуръста?
Интернет оператори?


 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
On 6/20/2024 at 5:22 PM, itcome said:

Привет,
Организираме се три семейства с две наети коли за бърза обиколка на Мароко, обирайки каймака забележителности. Програмата е следната:
Кацаме в Казабланка 0:30 на 4.9 и веднага тръгваме към Синият град за ранно сутрешно настаняване. Следва тази програма:
1 ден (4 септ) - Синия град

2 ден (5 септ) - Фес

3 ден (6 септ) - Пустиня Мерзуга

4 ден (7 септ) - Глинения град (и още нещо)

5 ден (8 септ) - Маракеш
6 ден (9 септ) - Маракеш до Казабланка

Отлитаме в 1:30 на 10 септември от Казабланка.

Как ви се струва?
Ще ми препоръчате ли лагер в пустинята за 7 пораснали и два полуръста?
Интернет оператори?


 

Здравей. Изключително натоварена програма.
Всичките 6 дена ще заминат в пътуване с кола.
Casablanca - Chefchaouen 5 часа
Chefchaouen - Fez 4 часа
Фес - Merzuga 7 часа
Merzuga - Ouarzazate 5 часа

Ouarzazate - Marrakesh 3 часа

Marrakesh - Casablanca 3 часа

Близо 30 часа/1800 км. То ще е едно пътуване, настаняване, пътуване, настаняване. Ако сте двама души - пак иди-дойде може да се напъните, но 7 възрастни + 2 деца, подозирам че много лесно на някой няма да му издържат нервите.

Разбираемо е, че в ограниченото време искате да вземете максимума (и ние бяхме така), но мисля, че може една идея да се редуцират градовете/забележителностите. Чефчауен може да го пропуснате без никакво колебание (освен да ви предлагат хаш, няма какво да ви впечатли). Същото се отнася и за Глинения град - съмнявам се, че може да ви впечатли много.
Като препоръка бих добавил е да си направите първата нощувка в Казабланка, вместо да предприемете дълго и не толкова комофртно пътуване по нощите до Чефчауен или друг град. 
 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 15 часа, Bilqz каза:

Близо 30 часа/1800 км. То ще е едно пътуване, настаняване, пътуване, настаняване. Ако сте двама души - пак иди-дойде може да се напъните, но 7 възрастни + 2 деца, подозирам че много лесно на някой няма да му издържат нервите.
 

"... в раните люти
посипали сол като жар —
скърцал с зъби нечуто ..."
 

Осъзнавам го този момент и основа заслуга за това препускане имам аз. Повечето сме тренирани на много път и ще поемем риска и вината към него с мезе от нахут... Ние пътешественици ли сме или екскурзианти? 🙂
Хаша бива ли го?

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.