Прескочи до съдържание

С кемпер до северният полярен кръг и отвъд


Stanislav Dimitrov

Препоръчани мнения

Здравейте, след като през далечната вече 2008 година осъществихме едно пътуване с кола от София до Норд Кап, заедно с жена ми, се зарекохме да направим същото нещо някой ден с кемпер. И този момент дойде.

Живи и здрави следващата седмица заминаваме на гости на Дядо Коледа в Раваниеми и оттам се оправяме към Лофотен и надолу по фиордите. Маршрута ни на отиване е през Полша,Латвия, Литва и Естония, оттам Фери до Хелзинки и нагоре до северният полярен кръг. После прекосяваме Швеция и отиваме в Норвегия. Оттам надолу  през Дания и Германия и се прибираме. Ако някой има интересни места за препоръчване ще съм благодарен. Ще търсим да гледаме много птици и по възможност и други животни. Северните елени си спомням, че са като козите тук. Имам идея да отидем до границата с Русия в Boreal wild life center, за среща и с мецаните. Интерес имам само към природни места градове не ме интересуват и ще ги избягваме на макс. 

  • Харесвам 10
  • Браво 10
Връзка към коментар

Страхотна идея, искрено желая безаварийно пътуване! Дай малко повече подробности за маршрута, както и за кемпера - собствен или нает, технически данни и т.н...

Връзка към коментар
преди 1 час, Duke каза:

Страхотна идея, искрено желая безаварийно пътуване! Дай малко повече подробности за маршрута, както и за кемпера - собствен или нает, технически данни и т.н...

Благодаря. Кемпера е Laïka ecovip 2018г. За 4 човека е идеален, а ние сме трима 🙂 Наемам го от един приятел, който дава кемпери под наем. На този етап не виждам смисъл аз да поддържам и кемпер, тъй като не пътувам достатъчно често с МПС из Европа. Определено като се пенсионирам ще взема един и ще направя кръгче на цяла Африка, хахаха. Но засега така ми излиза доста по на далвера. Маршрута е както писах през Сърбия, Унгария, Чехия, Словакия, Полша, Латвия,Литва, Естония, Финландия, Швеция, Норвегия. И връщане през  Дания, Германия, Австрия, Словения, Хърватия и Сърбия 🙂

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.