Прескочи до съдържание

Летни Олимпийски Игри-Париж 2024


Препоръчани мнения

Това лято е наситено със спортни събития.

Докато сме в разгара на Евро 2024,скоро ще се проведат и летните олимпийски игри. 

В Париж,градът на светлините и любовта,на 26 юли ще се открият и дългоочакваните игри,които ще продължат да 11 август.

Лично аз с нетърпение очаквам това събитие и с голям интерес ще го следя.

До момента чета всякаква информация за участниците и спортовете,включени в игрите.

Предлагам в темата да дискутираме и да споделяме емоции.

Пожелавам успех на българските олимпийци.Както знаем мотото може да не е-"Важно е участието, а не победата."

Но все пак всички спортисти,които са достигнали до това ниво,са победители.

По-бързо,по-високо,по-силно!

И много нови рекорди!

5125f64e18cf10727945a1aa684f3a43.jpg

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Чудесно лято от към спорт - Ролан Гарос, Евро 2024, Копа Америка, от вчера Уимбълдън и за финал - Олимпийските игри в Париж 🙂 

 

Малко оффтопик, свързан с пътуване - миналата седмица бях във Влас и не знам как последните години ми е убягнала новината, че там има алея на олимпийската слава 🙂 Съвсем случайно се натъкнах на алеята, докато се разхождах, ако някой има път към Свети Влас, препоръчвам да я разгледа, много изразено личи превъзходството на спортовете борба и вдигане на тежести 🙂 

https://www.dinevigroup.bg/public-cultural-projects/alley-оf-bulgarian-gold-olympic-glory

 

Иначе на тази Олимпиада с интерес ще следя тениса, където официално за Испания на двойки са потвърдили участие Надал и Алкараз като двойка. 🙂 

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Благодаря за темата! И аз да запиша участие 🙂

Стискам палци на всички наши олимпийци и дано е по успешна от предната! 

 

А за дуета Алка-Дал (по добре звучи от ФеДал навремето) ще видим. Изглежда страховит, но само на хартия. Все пак и двамата жънат успехи на сингъл... 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Церемонията по откриване на Летните Олимпийски Игри ще бъде излъчена пряко в българския телевизионен ефир.Телевизиите,които ще предават церемонията са БНТ 1 и БНТ 3.Както и на живо по Sportlive.bg и Eurosport от 20,30 часа българско време.

 

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Като гледам мъгла и дъжд, да бях отишла в Таити на сърф🤣 Но пък там нещо ми се сториха оклюмали участниците от Франция, публиката не я отразиха хич. Дотук най ми харесаха танцьорите на червения килим - моден подиум. Ако нещо искате да ми подскажете да видя без билет и предам пряко, отворена съм😉 от сряда до неделя.

@Румен Радев е там, но май не е от магеланците😛🤣

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Интересен спектакъл!

Харесва ми,с малки изключения. 

По вода ще им върви на олимпийците.

Стискам палци на нашите спортисти и нека игрите бъдат успешни и както откриването им-различни и много готини.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Любопитно: Зоната забранена за полети заради откриването на игрите е потресаващо голяма.

Скрийншотът е от току-що, 23:45, докато има откриваща церемония, аз не я следя. Не знам и дали ще е така в следващите дни докато има олимпиада. Някъде мернах, че Базел е било евакуирано заради заплаха. Олимпийските игри имат и тъжни моменти, няма да се изненадам да вземат свръхмерки през цялото време.

На всички магеланци, които страдат по летищата заради игрите, пожелавам кураж, на другите - успех на всички, които подкрепят! 🙂

 

 

IMG_20240726_234444.jpg

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Хареса ми церемонията по откриването. Първият час го пропуснах, после гледах по диагонал, но на завършека се взрях старателно🙂 Париж си е Париж, накефих се на пустия Лувър🙂

@Coo, естествено, че тази празнина във въздушното пространство е само за церемонията. Има полети всеки ден. И днес е имало, но явно в определен часови диапазон.

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

@Coo, полетите бяха забранени в радиус от 150 км от Париж само за церемонията днес - от 17ч30 до полунощ. От утре ще бъдат възстановени. Но мерките за сигурност са сериозни, особено последните дни. Почти целият център е блокиран и ще остане доста затворен до края на игрите.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

@Роца е обобщила всичко.И то е абсолютно логично и нормално.

Нека тук си говорим за олимпийските игри,а не за трудностите и проблемите с полетите и придвижването в града.

Благодаря! 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.